ELEFTERIJA - wolne forum Polaków na Cyprze


#16 2010-07-23 16:34:12

ultramaryna

Użytkownik

Re: Emigracja na Cyprze-co o tym sądzą tubylcy.

Kobra coś Ty taki przewrażliwiony,
po prostu nie zgadzam się z opinią,że nie można znaleźć dobrej pracy na Cyprze.
Sama szukałam trzy miesiące i udało się, nie narzekam, mam wolne weekendy, pracuję od 9-17,
czysta praca, mam dostęp do netu, klima, szefowa płaci na czas i jest ok.
Ale trzeba zawalczyć, zapytać, postawić na swoim.

Swojego poprzedniego pracodawce ujarzmiłam właśnie przez urząd pracy, dostał nauczkę i kolejnym pracownikom wypłaca w terminie wszystko co do grosza.
Nie powiem, że było to łatwe , bo nie było, ale dopięłam swego.
Wkurza mnie bezczynność moich Rodaków, którzy w wielu przypadkach oczekują aż im manna z nieba zacznie lecieć.
Część nie bierze się do pracy, bo za mało płacą,
to co lepiej być na głodowym zasiłku, który płacą jak sobie przypomną?
Nie lepiej samemu wziąć sprawy w swoje ręce i postawić się ogólnemu przeświadczeniu, że jest źle i nie będzie lepiej???

Nie jestem nawiedzona jak to określił Kobra, po prostu znam swoją wartość i jestem pewna siebie.
Na sukces trzeba zapracować, na lepszą pracę trzeba zapracować.
Czego mogą oczekiwać ludzie bez znajomości jakiegokolwiek języka??? Kokosów? 2000 euro miesięcznie???? No to gratuluję.
Może lepiej zacząć od samego siebie, zrobić chłodna kalkulację na co mnie stać.

Offline

 

#17 2010-07-23 19:42:00

kobra

Użytkownik

Re: Emigracja na Cyprze-co o tym sądzą tubylcy.

Nie jestem przewrażliwiony,po prostu wkur... brak przestrzegania prawa przez "wielkich bismesmenow".Bo jest ciekawe ze w dużych firmach raczej przestrzega się i umów,i ubezpieczenia,i urlopu,13 pensji itd.Natomiast małe,gówniane ,czy to firmy,czy tawerny itp. za nic maja to ze pracownikowi coś się należny oprócz tego ze wielce szanowny właściciel pozwala mu pracować,A w tym celują małe rodzinne interesy.
Zgadzam się z Ultramaryna ze nie można liczyć na zasiłki dla bezrobotnych,bo raz ze płaca z 3 miesięcznym poślizgiem,to dwa, ze przez 6 miesięcy.A co potem jak się pracy nie szuka?.Z tym szukaniem tez jest rożnie.Wiadomo ze najważniejsza jest protekcja ,czyjeś polecenie.Bo inaczej to sobie można nogi uchodzić i tysiące CV zostawiać.I nie ważne ze zna się angielski ,grecki,rosyjski.Juz nawet wygląd ślicznej idiotki nie pomoże.Ja sadze ze drobne słówko jakiegoś "gumbarosa" zrobi cala robotę w poszukiwaniu pracy.
Ja pracy po porzuceniu poprzedniej ,3 lata temu, szukałem 2 tyg. i pracuje od 7.30 do 15.30 ,wolne weekendy,wszystkie świadczenia,możliwość nadgodzin.
Ale dużo jest rodaków którzy maja "jaja" znają język ,maja ciekawy zawód ,ale jakoś nie maja szczęścia do dobrej pracy,a i jak znajda to są oszukiwani na potęgę.

Offline

 

#18 2010-07-23 21:32:50

trollinka

Użytkownik

Re: Emigracja na Cyprze-co o tym sądzą tubylcy.

W ostatnim roku wyraźnie rzuca się w oczy fakt, że Cypryjczycy kryzysem przejęli się bardzo. Nie wiem czy prawdziwym czy wyimaginowanym. Czasem mi się wydaje, że jest im na rękę. W branży budowlanej -tak jak pisze Kobra- wolą Rumunów za pół stawki zatrudnić , w marketach od lat chyba rządzą przodownice pracy , sierp i młot w rukach i też zaniżają stawki. Ale w biurach też zastój z podwyżkami. Trochę tu jestem na tej "zajebistej" wyspie i pierwszy raz w tym roku pracodawca zasłonił się kryzysem na wzmiankę o podwyżce (zagwarantowanej kontraktem). No i jakoś wszyscy to łyknęli bo pracownik też powinien czasami mieć ludzką twarz. Zleceń mniej, nerwowo jakoś w firmie, klienci nie płacą, trzeba przeczekać.

"Jaja " nie zawsze są panaceum na wszelkie dolegliwości


Mąż działa mi bez przerwy
Raz na zmysły, raz na nerwy.

Offline

 

#19 2010-08-11 20:58:17

Hrabia Cagliostro

Użytkownik

Re: Emigracja na Cyprze-co o tym sądzą tubylcy.

Trollinka czy jesteś mężatką?

Offline

 

#20 2010-08-30 18:41:37

POLOK

Użytkownik

Re: Emigracja na Cyprze-co o tym sądzą tubylcy.

KOBRA  masz  racje  w  calej  rozciaglosci  z  sytuacja  na  Cyprze  ta  wysepka  nie  powiem  kraj  zyje  w  zamknietych  gettach    Nikozja .   Larnaka     Limasoll  no  i  oczywiscie  Paphos  praktycznie  rodacy  zyja  od  ofa    do wyplaty   z mysla    moze  zaplaca  a  moze  nie ,  mowie  o  wiekszosci   nie  o  wyjatkach .    Od  imprezy  do  imprezy  na  ktorej  to  spotykaja  sie  ludziska  z  dobra    mina  do  zlej  gry  na  Cypryjskim  goracym    boisku . Jak  slysze  ze    dziewczyny   w  kwiecie   wieku   ciagna  po  jakies  60  do  80  godzin  tygodniowo  to  zastanawiam  sie   co  takiego  zlego  kobieto  zrobilas  ze  tak  strasznie  tyrasz w  tym  cholernym  upale  i  ciagle  przyklejonym  usmiechem  pracodawcy  ktory  nie  zna  innego  wytlumaczenia  na  GLODOWE  STAWKI     ktore  placi  pracownikom  tylko  KRYZYS . Proponuje  posiedziec    troche    w  internecie  i  naprawde  mozna    zyc  i  pracowac  godnie    poza  ta  piekna  wyspa  { A  na  niej  nie   dluzej  jak  6  miesiecy }   jak  juz  Pontiusi  ja  opuszczaja  to  tu   zostanie  tylko  sam    Arab , Bangladesz i  Rumun  im  widocznie  slony  pot    nie  przeszkadza .  A  juz  szczytem  NORMY  CYPRYJSKIEJ   byla  Pani  inspektor  ktora  na  pytanie  dlaczego  nie    przysylacie  zasilku  od  2  miesiecy     odpowiedziala   NO  przeciez     dopiero  urlopy  sie      skonczyly  w  przyszlym  tygodniu  bedziemy  placic .  I  to  bylo    potwierdzenie  prawidlowo     podjetej    decyzji  . Musze  Wam  powiedziec  ze  zastanawiam  sie  jak  to  wytrzymuja  mlodzi  Polacy   przeciez  tu  zycie  wyglada  jak  w  Izraelskich  KIBUCACH  . Jaka    trzeba  miec  mocna  psychike  aby w  tym  KIBUCU  wytrzymac  jak  slysze  5  a  nawet  7  lat   podziwiam .   Pozdrawiam

Offline

 

#21 2010-09-07 06:36:21

POLOK

Użytkownik

Re: Emigracja na Cyprze-co o tym sądzą tubylcy.

Najbardziej    bola    pozegnania  nie   z  tymi  ktorych   kochalismy  nie  z  tymi   ktorzy  byli  dla  nas  bliscy  ,  ale  z  TYMI  ktorzy    pomagali  w  trudnych  momentach    BEZINTERESOWNIE .   Boli  tez  swiadomosc  ze  nie  odwzajemnimi  im  ich  WSPARCIA .   Prawda  jest  ze   spotkalem  jak  rownierz  slyszalem  o   TAKICH     w    Paphos    bardzo   malo .  I    TYCH   chcialbym  od  siebie  pozegnac   bardzo  goraco   i  podziekowac  ,    za   moment   wylatuje .   Do  uslyszenia    ZIBI

Offline

 

#22 2010-09-13 10:29:23

Lola

Użytkownik

Re: Emigracja na Cyprze-co o tym sądzą tubylcy.

Prawie się wzruszyłam....

Offline

 

#23 2010-09-13 11:25:12

POLOK

Użytkownik

Re: Emigracja na Cyprze-co o tym sądzą tubylcy.

I  tak  trzymaj  to  Cie  wzbogaci   wewnetrznie  bo  zewnetrznie  nic  nie  pomoze  nawet  cypryjskie  slonce

Offline

 

#24 2010-09-14 19:10:37

Lola

Użytkownik

Re: Emigracja na Cyprze-co o tym sądzą tubylcy.

POLOK napisał:

I  tak  trzymaj  to  Cie  wzbogaci   wewnetrznie  bo  zewnetrznie  nic  nie  pomoze  nawet  cypryjskie  slonce

Haha.
Myślisz, że się znamy?

Offline

 

#25 2010-11-28 14:40:28

Lola

Użytkownik

Re: Emigracja na Cyprze-co o tym sądzą tubylcy.

Gdzie jesteś panie przemądrzały POLOK?

Offline

 

#26 2010-11-30 03:01:13

POLOK

Użytkownik

Re: Emigracja na Cyprze-co o tym sądzą tubylcy.

Witam ! widze  Lola  ze  sie  stesknilas  za  Polokiem  , haj   bywam  jakies  5000 km  od  tej  pieknej  wyspy  :  URLOPOWEJ  :  podtrzymuje  caly  czas  swa  opinie co  do  Cypru .  jakies  3  dni  jak  sypnelo  sniegiem  jest  jakies  90  cm   cudnie    mrozik  od  1   do  6  - oczywiscie  bardzo  rzesko  no  i  oczywiscie  nie  lepie  sie ,  to  jeden  z  plusow  zmiany  miejsca  pobytu    nie  mowie  o  takich  drobiazgach  jak  czynnik ekonomiczny .Prawda  przyznac  sie  musze  ze  pierwszy  tydzien  siadywalem  w  kawiarenkach   popijajac  kawusie  zaciagajac  sie   dymkiem  obserwowalem  jak  mozna  zyc  inaczej  niz  na  Cyprze  choc  tam  tez  cos  sie  przezylo  i  spotkalo  troche  ciekawych  LUDZI  rownierz  Cypryjczykow . Pozdrawiam

Offline

 

#27 2010-11-30 07:16:12

Lola

Użytkownik

Re: Emigracja na Cyprze-co o tym sądzą tubylcy.

Bo tą wyspę można traktować tylko jak przygode na jakis czas, po prostu krótki etap w życiu, posiedzieć, popracować nie przejmując się rozwrzeszczanym szefem, korzystać z tego co tu jest miłe czyli morze , plaża, quady, nocne życie , clubbing ,a jak sie chce ustatkować to się z wyspy wyjeżdza i jedzie w bardziej cywilizowane miejsca.
Życzę powodzenia

Offline

 

#28 2010-12-03 07:23:15

roman

Użytkownik

Re: Emigracja na Cyprze-co o tym sądzą tubylcy.

wszycsy nażekają a mnie tu pasuje, klimat super, w polsce śniegi i zaspy i ludzie zamarzają a my prosze w krutkich gaciach chodzimy, to jest super.

Offline

 

#29 2010-12-06 08:35:08

Andreas

Użytkownik

Re: Emigracja na Cyprze-co o tym sądzą tubylcy.

Lola napisał:

Bo tą wyspę można traktować tylko jak przygode na jakis czas, po prostu krótki etap w życiu, posiedzieć, popracować nie przejmując się rozwrzeszczanym szefem, korzystać z tego co tu jest miłe czyli morze , plaża, quady, nocne życie , clubbing ,a jak sie chce ustatkować to się z wyspy wyjeżdza i jedzie w bardziej cywilizowane miejsca.
Życzę powodzenia

Dokładnie Lola! Cypr jest fajnym przystankiem, ale na pewno nie jako miejsce docelowe. Chociaż moja mama twierdzi, że jak przejdzie na emeryturę to sobie kupią właśnie tutaj dom i będą się wygrzewać w słoneczku. A przy okazji mnie "dopilnuje"

Offline

 

#30 2010-12-07 00:55:08

POLOK

Użytkownik

Re: Emigracja na Cyprze-co o tym sądzą tubylcy.

ROMAN .  Ja  akurat  nie  o  Polsce  mowilem  tylko  o  Szkocji  bo  to  5000 km a  nie  3000 km jak  w  wypadku  Polski  w  lini   lotniczej   ale  tak samo  bo  i  tu  i  tam  duzo  sniegu  a  nawet  w  tym  momencie  wiecej  juz  ponad  metr w  szkocji .  Poruszalem  temat  zwiazany  z  odczuciami  wizualnymi  czleka  ktory  zyl  w    w  innych  warunkach   i przebywajac  na  wyspie  cypr   poprostu  tego  mi  brakowalo  . A  jezeli  mi  nie  wierzysz  ze  ze  jest  szalona  roznica  miedzy  cyprem a   szkocja  to  zapraszam  celem  naocznego  stwierdzenia  ze   cos  w  tym  jest !!!!!!. Pozdrawiam  do  zobaczenia .

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Chcesz wiedzieć więcej ? Sprawdź! Lubsko https://bilina.ibetonove-jimky.cz