ELEFTERIJA - wolne forum Polaków na Cyprze

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2010-06-29 18:30:42

kobra

Użytkownik

Emigracja na Cyprze-co o tym sądzą tubylcy.

Prawie trzy czwarte dorosłych cypryjskie uważają, że migracja powoduje więcej kłopotów niż szans na Cyprze.

Migrantów zostały uznane za przyczynę wysokiego poziomu bezrobocia, jak również problemem gospodarczym kraju, a prawdopodobnie nieproporcjonalnie zużywa zasoby państwa. Obecność imigrantów na Cyprze okazał się przyczyną uczucia "strach, gniew, oburzenie, gniew, pogardę, smutek i żal" wśród dorosłych cypryjskiej.

Wspólnych badań, pod tytułem "Badanie opinii i poglądów dorosłych obywateli cypryjskich wobec imigrantów z krajów trzeciego świata" została przeprowadzona przez EDEX edukacji Excellence Corporation Ltd. oraz grupa innych zainteresowanych stron. Projekt został zatwierdzony i finansowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Archiwum Wydziału Ludności i Migracji, w ramach programu w 2008 r. Europejski Fundusz na rzecz Integracji Obywateli Trzeciego Świata na Cyprze.

W ramach projektu islandwide z badania na reprezentatywnej próbie dorosłych Cypryjczyków, która odbyła się w tym miesiącu wśród 1177 dorosłych. Głównym celem było dokument opinie cypryjskich na imigrantów, i określić, gdzie te opinie wynikają z.

Ankiet wynika, że Cypryjczycy uważają, że w większości "obecność imigrantów na Cyprze negatywne skutki społeczne i ekonomiczne podstawy kraju", według informacji, sprawozdanie w sprawie wyników badań.

Dokładniej, czuli, że "ze względu na dużą liczbę imigrantów na Cyprze większość Cypryjczyków i kultury hellenistycznej Cypru jest w niebezpieczeństwie upadku, podczas gdy język grecki, moralności i zasad, które regulują instytucję rodziny są zagrożone zwalczania ".

Ilościowy aspekt pracy także narażone na Cyprze poglądów migracji są źródłem problemów, z 85 procent dorosłych wrażenie, że wzrost bezrobocia, migracji, 81 procent, że to prowadzi do wzrostu przestępczości i 61 procent wierząc, że imigracja jest sposobem chorób nadaje.

Duża część dorosłych również czują, że poczucie braku bezpieczeństwa wzrostu migracji wśród obywateli (61 procent), kobiety znajdujące się w to wierzyć, że migracja i wzrost bezrobocia, w większym stopniu niż mężczyźni.

Ogólnie ludzi uznano za bardziej wspierać prawa, że imigranci mają prawo i ich pozytywny wpływ na gospodarkę w stosunku do kobiet.

Obszarów wiejskich, jak również i Famagusta Larnaka, chociaż dla niego próbki była stosunkowo niewielka, uznano przyjmującego więcej negatywnych opinii niż inne obszary. Ludzie z wyższych klas społecznych i osób zatrudnionych pomoc domowa - często ci sami ludzie - na ogół mają lepsze wrażenia w odniesieniu do migrantów ekonomicznych wkład do zaoferowania w porównaniu do niższych klas.

Niektóre "komentarze pozytywne", które zostały wymienione przez Cypryjczyków dotyczące imigrantów m.in. fakt, że pracują w zawodach, że Cypryjczycy nie chcą, takich jak budownictwo, które mogą opiekować się osób starszych i że pracuje szybciej niż Cypryjczyków.

Badania wykazały, że głównym źródłem tych wrażeń migrantów są osobiste doświadczenia i środków masowego przekazu. W mniejszym stopniu uczestnicy badania stwierdziła, że zostało naruszone przez zawodowych doświadczeń i historii od ludzi, w ich rodzinie lub środowiskiem zawodowym.

Offline

 

#2 2010-06-30 12:38:06

ultramaryna

Użytkownik

Re: Emigracja na Cyprze-co o tym sądzą tubylcy.

to tłumaczenie woła o pomstę do nieba

według moich obserwacji Cypryjczycy dość przychylnie patrzą na naszych rodaków,
pomimo wszechobecnej opinii o Polakach moczymordach.
osoby , które zatrudniają Polaków doceniają punktualność, pracowitość i zaangażowanie / nie zawsze przekłada się to na wymierne korzyści finansowe dla nas/
jednocześnie nie przeszkadza to Cypryjczykom, aby niektórych z nas oszukiwać, np brak ubezpieczenia, opóźnione pensje itp....
naturalnie wszystko zależy od nas...


jeśli np pani X pracuje dla danego pracodawcy dajmy na to dwa lata i nie upomina się o podwyżkę, nie sprawdza swoich składek w ubezpieczalni, nie zbiera pay slipów...
to jej pracodawca ma wielkie pole do popisu, aby wykorzystać jej niewiedzę i często to właśnie robi...
w wielu przypadkach sami sobie jesteśmy winni
sami pracujemy na własną opinię
chociaż muszę przyznać,że niektórzy pracują równiez na naszą opinię..tą negatywną

nie ma się co dziwić,że nie chcą więcej cudzoziemców

Rumuni -specjaliści od kradzieży i przekrętów
Bułgarzy- specjaliści od grillowania i hucznych imprez
Słowacy-specjaliści od przemycania blantów
Polacy- nie wylewają za kołnierz

mogłabym jeszcze zacząć wymieniać inne narodowości, ale nie chce mi się
zastanawiam się tylko dlaczego Słowacy przylatują tutaj do pracy, a Czesi tylko na wakacje??
Znacie może odpowiedź????
Jestem bardzo ciekawa...

Offline

 

#3 2010-06-30 17:00:16

kobra

Użytkownik

Re: Emigracja na Cyprze-co o tym sądzą tubylcy.

Tak tłumaczy Google.
Dzisiaj , w Cyprus Mail jest następny artykul o poglądach cypryjskiej młodzieży szkolnej na temat emigracji.Ale już bez tłumaczenia ,tylko link:
http://www.cyprus-mail.com/cyprus/migra … y/20100630


Wracając do odpowiedzi ultramaryny-pokaż mi cypryjskiego pracodawce , który pozwoli pracownikowi upominać się o podwyżkę?Tylko strach przed karą,a i tez nie zawsze zmusza pracodawców do płacenia ubezpieczenia,ale już na fundusz urlopowy,czy inne składki to nie.
Dzisiaj Ministerstwo Pracy podało że w sektorze "hotele i restauracje" 25 % pracowników to nielegalni-nie zarejestrowani  i tez bez tłumaczenia:

http://www.cyprus-mail.com/cyprus/quart … d/20100630

Offline

 

#4 2010-06-30 19:35:12

me olvidaras

Użytkownik

Re: Emigracja na Cyprze-co o tym sądzą tubylcy.

niestety nie zgadzam sie z kobra.
nawiazuje do
"pokaż mi cypryjskiego pracodawce , który pozwoli pracownikowi upominać się o podwyżkę?"

jeżeli bardzo chcesz-mogę pokazać Ci całą masę pracodawców tej właśnie narodowości,którzy skłonni są do negocjacji.

jeżeli zapytasz czy masz szansę,nie biją i nie wyrzucają z pracy.
potrafią powiedzieć NIE,ale również znają słowo TAK.

Offline

 

#5 2010-07-01 11:27:55

trollinka

Użytkownik

Re: Emigracja na Cyprze-co o tym sądzą tubylcy.

Zgadzam się z Tobą. Ja może mam szczęście do Cypryjczyków, albo do ludzi w ogóle bo trafiam na takich, z którymi da się dojść do porozumienia.

A przedwczoraj zadzwonił właściciel -Cypryjczyk, mojego mieszkania i oznajmił mi, że w związku z kryzysem...obniża mi czynsz. Co prawda o 20 euro, ale sam gest mnie zaskoczył )


Mąż działa mi bez przerwy
Raz na zmysły, raz na nerwy.

Offline

 

#6 2010-07-15 14:01:36

filpat

Użytkownik

Re: Emigracja na Cyprze-co o tym sądzą tubylcy.

Dobry Cypryjczyk Ci sie trafil. ze sam od siebie obnizyl czynsz, bo na budowach to jest wolna amerykanka ,tam sie nie licza ludzie ,nie rejestruja nie ubezpieczaja nie placa, a jak sie zdarzy ze zaplaca, to sa smieszne stawk,i robia glupie miny, i wszystko zwalaja na kryzys ,dotyczy to Cypryjskich pracodawcow , Arabskich, tak zwanych pontiosow ,  Rosyjskich i  innych, a podwyzka to u nich slowo tabu, tu wszedzie trzeba sie pilnowac ,oszukuja w sklepie, i w kasach gdzie placimy ,nie mowie ze sami Cypryjczycy oszukuja,  inni tez to robia . Policja emigracyjna tylko straszy kara pracodawce , robotnik nie moze sie odezwac ,bo straci prace i zaplate, tu jest jak w sredniowieczu,  zacofanie .

Offline

 

#7 2010-07-15 16:26:20

ultramaryna

Użytkownik

Re: Emigracja na Cyprze-co o tym sądzą tubylcy.

:robotnik nie moze sie odezwac ,bo straci prace i zaplate"
bzdura, według mnie niektórym po prostu brakuje jaj.

Offline

 

#8 2010-07-16 06:01:32

kobra

Użytkownik

Re: Emigracja na Cyprze-co o tym sądzą tubylcy.

ultramaryna-na jakim Ty Cyprze zyjesz,bo na tym co ja i filipat na pewno nie!

Offline

 

#9 2010-07-16 14:04:16

kobra

Użytkownik

Re: Emigracja na Cyprze-co o tym sądzą tubylcy.

wracajac do tematu poruszonego przez "filipata"-moze i przesadza z ta dyskryminacja polskich robotnikow na budowach,ale faktycznie ci co sie bardzo "odzywali,upominali" teraz regularnie odwiedzaja "asfalie " i job center.A jesli chodzi o wynajem mieszkania i czynsz to sa rozne przypadki,moze i cypryjczyk obnizy czynsz,ale ile jest takich co NIE , a potem ma pustostan przez nastepny rok.Z moich obserwacji to i tak lepiej wynajmowac od cypryjczykow ,niz od anglikow.

Offline

 

#10 2010-07-16 15:44:39

ultramaryna

Użytkownik

Re: Emigracja na Cyprze-co o tym sądzą tubylcy.

Kobra sorry, ale nie wiem gdzie Ty mieszkasz,


tacy sami Cypryjczycy u mnie i u Ciebie pewnie tez, chyba,ze żyjesz sobie w jakiejś pipidówce....dziurze zabitej dechami.....

a dla tych co maja problemy ze znalezieniem pracy polecam:

http://www.pescps.dl.mlsi.gov.cy/CPSWeb … /f006w.jsp

Offline

 

#11 2010-07-16 21:06:44

kobra

Użytkownik

Re: Emigracja na Cyprze-co o tym sądzą tubylcy.

Masz racje ultramaryna,mieszkam w ..."pipidówce..dziurze zabitej dechami"- bo takie jest Pafos.I właśnie ci Cypryjczycy ,tacy sami u Ciebie jak i u mnie maja głęboko w d.... prawo pracy jakie obowiązuje na Cyprze,bo jak wytłumaczyć fakt ,ze jeżeli za prace na tej stronie która napisałaś(znam ,znam i mimo ze nie szukam pracy , ja mam prace,to co dziennie rano sprawdzam oferty)oferuje się minimalna pensje 850 euro za 38 godz.tygodniowo,a potem podczas spotkania oferuje się  48,54,albo więcej godz tyg za te same pieniądze ,albo nawet za mniejsze.Wiec co to jest?Prawo pracy?A gzie jakaś minimalna stawka za godzinę pracy?Albo fakt ,ze jedni odprowadzają pieniądze na urlop,a inni nie .Albo nie płacą ubezpieczenia,a po skardze w "asfali" ,wyrównują składki wielce obrażeni.Bo jak jakiś polak,czy bulgar albo rumun(dla Cypryjczyków to wszystko jedno)A oficjalne dane mówią,  ze w branży turystycznej  25 % pracowników to nielegalni. To dlatego sędzia sadu w Nikozji powiedział ze to wrzód na ciele Cypru.Mimo kar (5000 euro albo 3 miesiące aresztu za zatrudnianie na "czarno")A dlaczego pipidówa? Bo na tej samej stronie patrze czasami na inne miasta i tu jest nie do porównania więcej ofert.Np.Limassol.A kto stosuje prawo ,ze po 6 miesiącach należy się podwyżka minimalnej zapłaty za prace?A przecież są związki zawodowe.Kto mi powie co robią ,oprócz tego ze pobierają co miesięczna składkę.Proszę mi nie mówić o lekarzu i możliwości pobytu w hotelu w okolicy 15 sierpnia.Pokaz mi kogoś "z jajami ",kto w dobie kryzysu i coraz większego bezrobocia na Cyprze(około 7%) pójdzie do szefa po podwyżkę? Nadmieniam , ze nie pisze tego na podstawie obecnej mojej sytuacji,tylko z obserwacji "kariery zawodowej" moich znajomych.Ja to wszystko już doświadczyłem jak nie było jeszcze mowy o kryzysie,bo w 2006 roku.

Offline

 

#12 2010-07-18 20:27:25

me olvidaras

Użytkownik

Re: Emigracja na Cyprze-co o tym sądzą tubylcy.

Przykro mi kobra,ale dalej uwazam,że jesteś w błędzie.
Zasada jest prosta-nie zapytasz o możliwość podwyżki-nie dostaniesz jej.
A samo pytanie,nie oznacza wywalenia z pracy.
Tylko niestety. Do zadania pytania-trzeba wspomniane "jaja" mieć.
To,że Cypryjczycy są narodem płaczącym,że "nie jest dobrze",nie jest równoznaczne z tym,
że pytania o ubezpieczenie i podwyżkę nie można zadać.
Proponuje zmienić miasto,a sam zobaczysz ile jest na Cyprze osób "z jajami".
Być może np.w Limassol ty tez je odzyskasz

bez urazy,to żarcik taki

Offline

 

#13 2010-07-22 15:32:09

ha3k

Użytkownik

Re: Emigracja na Cyprze-co o tym sądzą tubylcy.

me olvidaras , Ultramaryna... Gratuluje wam pracodawcow ktorzy nie patrza na was "cietym" okiem jak pytacie o podwyzke. Jestem na wyspie 6 lat i to co mowicie mialo sens jakies 3 lata temu. Przypuszczam ze od tamtego czasu macie cieple posadki i nie szukaliscie pracy w ostatnim czasie dlatego latwo wam mowic o "jajach". Rynek pracy szczegolnie w budowlance jest wypaczony przez kryzys i ludzi zgadzajacych sie na prace za 35eu/dzien (bo lepsze to niz nic).
Nie sugerujcie sie ogloszeniami z ofertami pracy w internecie bo wiekszosc z nich jest nieaktualna, albo przez posrednika ktory bedzie zdziaral haracz przez conajmniej 3 miesiace ( a tego w ogloszeniu nie ma)
Sam oblecialem na wlasna reke wszystkie serwisy i sklepy komputerowe w Limassol (23 punkty) w poszukiwaniu pracy i najwieksza stawka jaka mi zaproponowano to 900eu/mc na reke za 9godzin pracy, 6 dni. I na nic sie zdadzą jaja, doswiadczenie, ambicje itd. w starciu z tutejszymi pracodawcami ktorzy patrza na wszystkich imigrantow z gory.
W budowlance nieco lepiej z zarobkami ale ubezpieczenie to juz luksus. Co do podwyzek to od dawna nie slyszalem aby ktos z tej branzy takowa dostal z jajami lub bez :]


"Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga; Łam, czego rozum nie złamie"

Offline

 

#14 2010-07-22 16:52:20

 grant1263

gospodarz

Re: Emigracja na Cyprze-co o tym sądzą tubylcy.

To samo dotyczy pozostałych branż jak hotele gastronomia czy inne prace dla fachowców.Rynek pracy zagęszczony przez Bułgarów i Rumunów,którzy zaniżają stawki.Możesz być specjalistą w swojej dziedzinie a i tak pracodawca tego nie doceni-przynajmniej na początku.Znam ludzi,którzy pracowali w jednej firmie pięć lat za dobre pieniądze,firma została zreorganizowana,przejął ją syn i teraz robiąc to samo na tym samym stanowisku zarabia o jedną trzecią mniej.Zapewniam że gość potrafi zadbać o swoje.

Offline

 

#15 2010-07-23 15:54:47

kobra

Użytkownik

Re: Emigracja na Cyprze-co o tym sądzą tubylcy.

Nareszcie jacyś normalni ludzie piszą o sytuacji na rynku pracy na Cyprze,a nie jak nawiedzona ULTRAMARYNA ,czy przytakujący jej ME OLVIDARAS.
Ogólnie jest źle.Na pewno na ta sytuacje ma kryzys ,ale tez i masa obywateli Bułgarii i Rumuni ,którzy są bardzo chętni do pracy za pieniądze urągające normalnemu obywatelowi UE.
A że proponowane stawki są niezgodne z tutejszym prawem ,jakoś nikomu to nie przeszkadza.Bo i cóż można zrobić.Zadzwonić ,napisać ,iść ze skarga ? Gdzie? Do związków zawodowych? Do Job Center? Zapewniam Was -Ultramaryna i ten drugi - ze wszyscy tutaj Cypryjczycy są "po jednych piniądzach.
Tipy po 60 euro dziennie,jak się dzieli na cały Staff,łącznie z kuchnia? To bzzzzzdura.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
http://koracell.com.pl Nasza firma produkuje zbiorniki