ELEFTERIJA - wolne forum Polaków na Cyprze

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#16 2013-03-23 11:07:10

kobra

Użytkownik

Re: banksters

To dobrze, że Rosja nie udzieliła Cyprowi pożyczki finansowej - uważa międzynarodowy tygodnik Economist. W dzisiejszym numerze autor komentarza sugeruje, że stworzyłoby to w Europie fatalną sytuację.

Rząd Cypru prosił w zeszłym tygodniu Moskwę o ratunek finansowy. Zdaniem Economista, gdyby Rosja dokapitalizowała cypryjskie banki i dostała udziały w tamtejszym sektorze energetycznym, Cypr stałby się w pewnym sensie rosyjską prowincją w Europie. Skutki tego byłyby co najmniej dziwne. W internetowym wydaniu tygodnik dodaje, że bez względu na przyjęte przez parlament rozwiązania finansowe gospodarka Cypru teraz ucierpi. Nadzieją jest śródziemnomorski gaz, który może dać krajowi innego rodzaju dochód, a to pomoże wyspie uniezależnić się od usług finansowych. Nie jest jasne, dlaczego ratowanie Cypru odbywa się w weekend, choć kraj ten poprosił Europę o wsparcie w czerwcu zeszłego roku. Economist wini zarówno ministrów finansów eurostrefy, jak i parlament i rząd Cypru.

Offline

 

#17 2013-03-24 07:58:36

alibaba

Użytkownik

Re: banksters

kobra napisał:

Zdaniem Economista, gdyby Rosja dokapitalizowała cypryjskie banki i dostała udziały w tamtejszym sektorze energetycznym, Cypr stałby się w pewnym sensie rosyjską prowincją w Europie. Skutki tego byłyby co najmniej dziwne. .

Teraz jest wasalem ue. Przez ostatni tydzień dosyć sie naczytałem na temat Cypru , ponieważ tu mieszkam to widzę jak media przesadzają czy wręcz zmyślają. Czytam że wybuchła panika, bankomaty oblężone, trwa goraczkowe wykupywanie towarów , aż rundę z moją panią zrobiliśmy po mieście i niczego opisanego w zagranicznych mediach nie zaobserwowaliśmy.
Zatem czy wierzyć jakiejś gazecie?
W końcu Cypr nie jest samobójcą więc poczekajmy co uchwalą, jak to zrealizują. Nie od dzisiaj wiadomo, że cała ta ue i strefa euro to jedna wielka porażka.

Offline

 

#18 2013-03-24 10:51:22

kobra

Użytkownik

Re: banksters

Cypr jest w tej chwili na skraju bankructwa w ogóle jako naród. Nie chodzi tylko o rząd cypryjski. W każdym razie takiej dramatycznej sytuacji jak Cypr to nie ma nikt. Może Grecja jest porównywalna, chociaż to też zupełnie inna historia .
Cypr jest gospodarczym trupem.
Do tego stanu Cypr doprowadziło, po pierwsze, nieodpowiedzialne skupowanie obligacji greckich w momencie, gdy już właściwie było wiadomo, że nie są nic warte..Cypryjskie banki straciły +/-15 mld euro na inwestycjach w greckie obligacje państwowe. Ta kasa to były w dużej mierze rosyjskie depozyty korzystające z cypryjskiej pralni oraz niskiego opodatkowania (przez dziesięciolecia podatek dochodowy był 4,25%) Teraz Cypr musi od kogoś pożyczyć gotówkę, żeby oddać forsę ruskiej mafii. Angela nie chce im pożyczyć bezwarunkowo, więc ozdabiają ją swastyką. Drugą kwestią jest rozbuchane państwo urzędnicze, jakie zaczęło powstawać w latach 70.

Offline

 

#19 2013-03-24 16:12:42

trollinka

Użytkownik

Re: banksters

Jedna ze szwedzkich firm robiła badania nt. pralni pieniędzy. Na pierwszym miejscu stanęły ...uwaga...Niemcy, a Cypr na 14. Byłeś tu parę lat, to mi powiedz gdzie niby odbywalo się to całe pranie szmalu?

Jedynym wyjściem dla Cypru to jest olanie całej unii europejskiej, i olanie swojego sektora bankowego. Niech pada na pysk i nic się wielkiego nie stanie, zatrzęsie na chwilę , ale państwo się podniesie. Aha i oczywiście wyjście ze strefy euro, chorej już w samym zarodku tej idei.


Mąż działa mi bez przerwy
Raz na zmysły, raz na nerwy.

Offline

 

#20 2013-04-15 19:00:29

mgła_poranna

Użytkownik

Re: banksters

A Laiki jest otwarty cały czas, to w końcu upadł czy nie?

Offline

 

#21 2013-04-19 15:21:06

papryka

Użytkownik

Re: banksters

Też byłam w laiki i funkcjonuje normalnie. Trochę zgłupiałam, ale oni też nic do końca nie wiedzą, przynajmniej otrzymałam takie info.
Słyszałam też od Rumunów, że rumuńskim firmom nic nie biorą z kont. Może to ploty, nie wiem.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.elefterija.pun.pl