ELEFTERIJA - wolne forum Polaków na Cyprze


#1 2011-07-11 09:55:47

andzia

Użytkownik

brak prądu

Podobno coś eksplodowało obok elektrownii i dlatego cały ranek Pafosiaki i okoliczni byli pozbawieni prądu.
Mam nadzieję, że to nie odwet Kadafiego.

Offline

 

#2 2011-07-11 10:19:53

krakus

Użytkownik

Re: brak prądu

Nie tylko Pafos było pozbawione prądu.
A wybuchł  skład skonfiskowanej 3 lata temu broni. Najgorsze, że jest kilkunastu zabitych i kilkadziesiąt osób rannych, tragedia po prostu,

tu linkuję

http://www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_arti … 011_397807

Offline

 

#3 2011-07-12 15:21:11

mgła_poranna

Użytkownik

Re: brak prądu

To straszna tragedia ,że tyle osób zginęło i jak zwykle zawalił czynnik ludzki bo ktos czegos nie dopilnował. A teraz jeszcze pół Cypru cierpi bo beda ten prąd wyłączAc co dziennie.

Offline

 

#4 2011-07-12 16:11:01

JASZCZOMB

Użytkownik

Re: brak prądu

Ignorancja Cypryjczyków jest zastraszająca. Dymisja to zdecydowanie za mało !
Kilka państw oferowało swoją pomoc w zabezpieczeniu bądź profesjonalnym pozbyciu się tego ładunku, ano ale przecież żaden tpowy Cypryjczyk nie przezna się do tego , że sam sobie z czymś nie poradzi.

"On February 13, 2009, speaking from the Mari naval base,  Defence Minister Costas Papacostas, said “the material is completely safe, there is no risk”, adding, “It could even be placed in residential areas without any risk”.

IMO tylko kryminał , oczywiście nie tylko dla niego.

Offline

 

#5 2011-07-13 09:12:04

andzia

Użytkownik

Re: brak prądu

Oni to przetrzymuwali podobno w blaszakach stojących na słońcu. Co za głupota! To chyba każdy laik zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństwa , ale nie 'doświadczeni' dowódcy.
Powinny polecieć głowy, ale w sprawiedliwość na tej wyspie nie wierzę.

Offline

 

#6 2011-07-14 09:33:03

Mr.Trout

Użytkownik

Re: brak prądu

Masz rację Mgło, to jest straszliwa tragedia, tym bardziej , że można jej było z powodzeniem uniknąć, a zginęli młodzi ludzie  to przez zwykłe zaniedbanie.
Nas obudził huk, a potem czuć było tylko smród spalenizny, który do tej pory unosi się w powietrzu. Nie wiedzieliśmy z małżonką co się dzieje, człowiek różne rzeczy myśli, dopiero córka zadzwoniła i wyjaśniła przyczynę eksplozji.
A teraz skutki będziemy odczuwać wszyscy bo ponoć te spustoszenia w elektrownii wcale nie są małe.

Offline

 

#7 2011-07-14 10:30:39

grzeczny

Użytkownik

Re: brak prądu

skutki bedziemy odczuwac wszyscy bo zamieszkalismy na wyspie debili do ktorcg proste przekazy nie docieraja, tu trzeba katastrofy albo innych spektakularnych dzialan zeby cos do ich pustych lepetyn dotarlo. zadufani wsobie nie majacy bata nad glowa bo jak juz sie dotarlo do wysokiego stolka to przeciez sie nie spadnie bo wiadomoze to jedna klika, a malo ze klika to klika rodzinna gdzie kazdy z kazdym jest spokrewniony a wiadomo nie usuwa sie ze stolka kuzyna.
reke daje sobie uciac ze pan ministr obrony nie beknie za ten 'wypadek' (nazwalbym to najchetiej zabojstwem) .
przez takich palantow siedze w biurze i mi wylaczaja prad, znienacka, bo przeciez tu nie potrafia nawet tego zaplanowac i powiadomic ludzi, ze np.dzielnica 'x' nie ma pradu od 8-10 codziennie, a dzielnica 'z' nie ma od 12-14.  siedze wiec w biurze i nagle nie ma prada, na jak dlugo? nie wiadomo moze na pol godziny moze na 3 godziny, szef chodzi z wkurwem i mu sie nie dziwie bo nam musi placic a my popijamy zimna kawke i gapimy sie w sufit.

Offline

 

#8 2011-07-14 15:56:59

deniro

Użytkownik

Re: brak prądu

Twój szef ma wkurw ja tez mam, wracam sobie wczoraj do domu i co widze? widze ciemność, bo naprawiaja, dzisiaj wracam zorany z roboty, chce wziąść sobie prysznic, włączyć klimę , odpalić tv, otworzyc jakiego browara, a tu d.u.p.a, przez jakiegos cieniasa NIE MAM PRĄDU!
i mam byc zachwycony, a jak w koncu jest to mam go oszczedzać,\
pokażcie mi jednego cyprucha ktory cos oszczedza. znacie?


Yippie Kai Yay Mother Fucker

Offline

 

#9 2011-07-14 16:17:25

Bogna_z_Poronina

Użytkownik

Re: brak prądu

Nie masz prądu a używasz komputera?

Czytam te Wasze narzekania i po kolejnej dniówce dochodzę do wniosku , że jesteśmy narodem narzekaczy. Tu się wydarzyła tragedia, poginęli ludzie , nikt specjalnie i złośliwie nas tego prądu nie pozbawił, ale co tam, ponarzekać zawsze można.
Na codzień stykam się z takimi narzekaczami - turystami. I wierz mi, że jesteśmy najgorszym narodem pod tym względem, nam się wszystko należy , ma być woda , ma być a/c w pokoju, ma być tv i prąd niezależnie od sytuacji. Taki turysta został poinformowany o tragedii jaka się wydarzyła na Cyprze, ale on zapłacił i nic do niego nie przemawia, że czasami to siła wyższa i pewne rzeczy są niezależne od nas.
Nie ma problemu z Niemcami, Francuzami, Anglikami czy nawet Słowacy wykazują zrozumienie. Ale nie Polak.
Sam sobie narzekaniem zepsuje wczasy, ale nie odpuści.

Offline

 

#10 2011-07-14 19:52:04

deniro

Użytkownik

Re: brak prądu

Bogna_z_Poronina napisał:

Nie masz prądu a używasz komputera?

ale co tam, ponarzekać zawsze można.
.

Nie mam pradu u siebie w chacie. Ale u mojej drogiej A. która poznalem zreszta za sprawa tego forum jest prąd i mogę sobie ponarzekac ile wlezie.


Yippie Kai Yay Mother Fucker

Offline

 

#11 2011-07-15 10:58:21

trollinka

Użytkownik

Re: brak prądu

Bogna_z_Poronina napisał:

Czytam te Wasze narzekania i po kolejnej dniówce dochodzę do wniosku , że jesteśmy narodem narzekaczy. i.

Trudno się nie zgodzić.
Koleżanka pracująca w recepcji jednego z hoteli ma o naszej nacji dokładnie takie samo zdanie jak Ty. Tłumaczy cierpliwie Polakom, że była eksplozja, że prąd będzie wyłączany , a i tak słyszy : zapłaciłem mam mieć i koniec.


Mąż działa mi bez przerwy
Raz na zmysły, raz na nerwy.

Offline

 

#12 2011-07-15 21:46:04

kobra

Użytkownik

Re: brak prądu

Tak czytam wszystkie newsy dotyczace tego nieszczescia na Cyprze i skutkow jakie ono dopiero przyniesie,ale jak zobaczylem ten link :http://robotpig.net/extras/cyprus_zygi/  ,ze skladowisko amunicji bylo za plotem elektrowni ktora zapewniala dostawe pradu 50% zapotrzebowania wyspy,to sobie pomyslalem "jakie to szczescie mnie i moja Asie ,i moich znajomych i przyjaciol ,ktorzy pod koniec 2010 i poczatkiem 2011 opuscilismy Cypr"
Przeciez to kompletny debilizm,brak wyobrazni.Tak jakby siedzial ktos na karnistrze benzyny i palil papierosa.
Szczere wspolczucie dla Polakow ,ktorzy tam zostali.Z Grecji juz wyjezdzaja.

Offline

 

#13 2011-07-15 21:52:33

kobra

Użytkownik

Offline

 

#14 2011-07-16 08:05:06

mgła_poranna

Użytkownik

Re: brak prądu

Masz rację Kobra ze to debilizm z tym składowaniem materiałów wybuchowych koło elektrowni, tu pełno jest różnych niezrozumiałych rzeczy dla nas ludzi z bardziej cywilizowanych krajów. Wierzę, że ci tam w tej Anglii czy Walii lepiej, ale nie każdy może albo ma ochotę wyjeżdżać, musisz to zrozumieć. Każdy patrzy ze swojego punktu widzenia. Ja mam dwie sąsiadki Angielki które tu przyjechały ze swojego kraju razem z dziećmi bo uważają że dla dzieci tu jest odpowiedniejsze miejsce , bezpieczniejsze na przykład, poza tym ta pogoda cały rok i możliwosc korzystania z morza i basenu który kazdy ma pod domem. Ja na przyklad nie wyjechalabym teraz z Cypru do Anglii własnie dlatego ze dla moich dzieci tu jest raj, caly dzien mam otwarte okna i drzwi, dzieciaki biegają po podwórku, wskakują do basenu, tu sie nauczyly plywać, nawet moje niespełna dwuletnie  dziecko pływa. Gdzie bym tak miała?

Jak piję codziennie kawke na tarasie z sąsiadką, patrzę na moje pociechy taplające się w basenie, oglądam piękny widok na morze to mam wrażenie ze jestem z powrotem na koloniach letnich

Offline

 

#15 2011-07-16 08:16:27

roman

Użytkownik

Re: brak prądu

A mnie to żal tych młodych żołnieży co zgineli niewiadomo zaco.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
decyzja o wyborze przedszkola