ELEFTERIJA - wolne forum Polaków na Cyprze


#16 2011-07-16 08:28:32

alibaba

Użytkownik

Re: brak prądu

Wczoraj była demonstracja pod pałacem prezydenckim w nikozji,

http://www.cyprus-mail.com/cyprus/fifth … y/20110716

wcale sie tym ludziom nie dziwię, ze nie chca miec takiego ignoranta za prezydenta, doigrał sie demetris.

a kobra jak zwykle ma pretekst zeby powychwalac pod niebiosa swoja nową ojczyznę.

Offline

 

#17 2011-07-16 14:15:30

POLOK

Użytkownik

Re: brak prądu

ALIBABA    nie mam zamiaru Cię prostować ,   lecz  zwracam uwage na maly drobiazg , ze OJCZYZNE jak matke ma sie jedna , lecz macoch  mozna miec wiele tak jak krajow zamieszkania . Ty akurat wybrales   Cypr pomimo tych wszystkich niedogodnosci w zyciu codziennym ktorych poprostu cypryjczycy nie zauwazaja     BA nawet Polacy pracujacy w hotelu w ktorym wypoczywaja nasi    RODACY   tez sa zdziwieni że    żadają  od    wlodarzy hotelu  aby pracowala lodowka , klimatyzacja  televizja itd     BO   poprostu zaplacili za to tyle ile żadano i co ma ich obchodzic  ignorancja   bezpieczenstwa w wykonaniu wladz cypryjskich . Na  Cypr ludziska przyjezdzaja  po slonce   i przy okazji    stykaja  sie  z życiem  codziennym mieszkanców  wyspy  gdzie sila  żeczy wywolani są do tablicy  aby ocenic    organizację ,  styl i sposób życia Cypryjczyków . Pozdrawiam

Offline

 

#18 2011-07-18 09:19:17

alibaba

Użytkownik

Re: brak prądu

No toż pisze wlasnie POLOK ze sie Demetris doigrał. nie pochwalam tego że takie wypadki przez zaniedbania sie zdarzają, nigdzie sie nie powinny zdarzać, ale cóż, tu może przez słońce i wspomniany lajcik mają do problemów takie a nie inne podejście , ich słynne siga-siga.
a co do ojczyzny to sie nie zgadzam, jak wlasna da w d.u.p.ę to można ją zmienić, nie mam takich sentymentów, że polne maki , krupówki , żurki i inne bzdety...

Offline

 

#19 2011-07-18 11:31:38

kobra

Użytkownik

Re: brak prądu

Moim zdaniem ,ojczyzne ma sie tylko jedna ,jak matke.Nie pytaj co moze Ona zrobic dla Ciebie ,tylko co Ty mozesz zrobic dla Niej-J.F Kenedy prezydent USA.
Ja opuszczajac moja ojczyzne Polske w 2006 ,wcale sie nie wypialem na zubry,maki,kropowki i to nie sa bzdety.Ja myslalem tak: jezeli w Polsce jest duze bezrobocie,bo bylo i jest nadal to po co mam narazac skarb panstwa na wydatki z budzetu na moja osobe w postaci zasilku dla bezrobotnych,tylko udalem sie na emigracje ,zeby wziasc sprawe we wlasne rece.Po prawie 5 latach obecnosci na Cyprze ,gdy sytuacja sie powtorzyla i zostalem bezrobotnym,nie namyslem sie dlugo.Bilet na samolot ,bagaz i spakowalem swoje 5 -letnie zycie w ten bagaz i teraz jestem tu,w UK.
Wtedy wybuchu w bazie wojskowej jeszcze nie bylo.Mnie wystraszyly osiedla domow i blokow straszace czarnymi otworami okiennymi i stojace bez ruchu od kilku miesiecy.Mnie wystraszyla liczba ludzi w "asfali" czekajaca na marne grosze.Mnie wystraszyla ogolna beztroska obywalteli tej wyspy.Ktorzy zamiast zabiegac o turyste obnizajac ceny i podnoszac jakosc uslug(wlascicielepubow,tawern)-protestowali przeciwko  rzadowi,hotelomi komu sie da.W jaki sposob urzedy,banki dbaja o obywatela bedac otwartymi do 13.30.Gdzie prawie nic nie mozna zalatwic telefonicznie ,albo on-line.
Wtedy wybuchu jeszcze nie bylo.Teraz juz jestecie po wybuchu.Macie zniszczona elektrownie.Skutki dla gospodarki i zwyklych obywateli beda odczuwane dlugo.Kto pojdzie pod nuz pierwszy?Emigranci.

Offline

 

#20 2011-07-18 15:01:35

alibaba

Użytkownik

Re: brak prądu

Nie rozumiem takich sentymentow związanych z wlasnym krajem, ja czuje sie europejczykiem, wszedzie moge mieszkac, wszedzie pewne rzeczy mi pasują inne przeszkadzają, co za różnica gdzie żyję. tych maków polnych mogę poszukać gdzie indziej albo je zamienię na storczyki w amazoni czy eukaliptusy z australi, po prostu mi nie żal i nie ściska mnie serducho na myśl o tym. a teraz jak lot samolotem  trwa pare godzin to moge odwiedzac swoj kraj kiedy mi sie zachce, albo ten kawałek polski z którym jestem związany może przyleciec do mnie.
A ty KOBRA piszesz ze 5 lat spedziłes na cyprze, i podajesz tez przyklad ze z polski wyjechaleś zeby nie obciązac budżetu państwa swoim bezrobociem, to jak taki uczciwy jestes to moim zdaniem cyprowi tez coś zawdzięczasz, w koncu 5 lat miałes tu pracę, dach nad głową, opiekę medyczną i mogles korzystac z tutejszej pogod, morza, plaż, to ta jak to nazywasz macocha nie była chyba taka zła, co?

Offline

 

#21 2011-07-18 15:10:15

alibaba

Użytkownik

Re: brak prądu

Pisałem o tych kwiatach eukaliptusa i mi sie cos przypomnialo co chciałem już dawno napisac ku przestrodze.
jest to z innej beczki i nie na temat wątku ale się może przyda.
Biesiady ktore sa organizowane odbywają się w lasku eukaliptusowym w timi, widziałem nierza że niektórzy pozostają na noc w tym lasku , rozbijają namioty, śpią tam razem z dziećmi nawet.
Rozbijać namiotów pod eukaliptusami  NIE WOLNO! nawet jezeli tylko one dają cien to bezpośrednio pod takim drzewem nie mozna rozbijac namiotów.
Pnie i gałęzie eukaliptusów łamią się bardzo łatwo i bez ostrzeżenia, bez wcześniejszych trzasków, a zauważcie jakie to pokaźne drzewa.
Dwa lata temu bylem u siostry w australi i tez zatzrymaliśmy się na kempingu w takim lasku, tubylcy - strażnicy kazali nam namiot przestawiać, podobno bardzo czesto gałąź czy cały konar przegniata ludzi i nie potzreba do tego burzy czy wichury, taka jets uroda tych drzew.

Offline

 

#22 2011-07-18 16:07:03

POLOK

Użytkownik

Re: brak prądu

A propos sentymentów których to niby jesteś   ALIBABA  pozbawiony typu ;  polne  maki , żurek i nasze Zakopiańskie Krupówki  hej ! A powiedz Ty mi kochasiu dlaczego tak na forum się wściekasz pod adresem POLONEZA  że już któryś raz z rzedu nie możesz trafić na polską kielbasę i że teraz bedziesz robil zakupy w Polskim sklepie w Limasool . Jak myślisz jak to można nazwać  czyż to nie jest tęsknota za swoją  bliską   mową i smakami dzieciństwa które na zawsze pozostają . I nie trzeba się tego wstydzić . Hej !

Offline

 

#23 2011-07-19 11:26:59

alibaba

Użytkownik

Re: brak prądu

POLOK kielbasa to kielbasa, nie ma nic wspólnego z sentymentalizmem, a przyzwyczajeniem do takiej a nie innej kuchni. i nie musi byc wcale polska, jak cypryjczyk nauczy sie robic taka dobra jak polska to bede u niego kupowac, a to miejsce ktore polecasz w mutalos gdzie ponoc robia kielbase to raz kupilem i byla okropna , cos tam nawpitalał jakis ziół tutejszych i zmienilo to smak całej kiełbasy. więcej tam nie pójdę.

Offline

 

#24 2011-07-19 12:24:23

Mr.Trout

Użytkownik

Re: brak prądu

alibaba napisał:

Rozbijać namiotów pod eukaliptusami  NIE WOLNO!
Pnie i gałęzie eukaliptusów łamią się bardzo łatwo i bez ostrzeżenia, bez wcześniejszych trzasków, a zauważcie jakie to pokaźne drzewa.
.

To bardzo ciekawe co piszesz i rzeczywiście przydatna informacja, nie zdawałem sobie sprawy z tego.
Jak widać człowiek człowiek całe życie się uczy.

Offline

 

#25 2011-07-20 23:00:19

POLOK

Użytkownik

Re: brak prądu

No widzisz ALIBABA , pól roku się przygladal a i tak sie nie przekonal do  slowiańskich smaków  ciągle próbowal dosypywac te swoje ziola  nie pozwalalem  i kielbasa myslę że byla znośna bo schodzilo 200 kg  tygodniowo , ale każdy Cypryjczyk  umie i wie najlepiej  NO i ZROBIL  . Myslalem ze  to reformowalny Cypryjczyk  i zatrudni jakiegos naszego  z doskoku  ale  niestety mentalność i sknerstwo   cypryjskie  dalo o sobie znać . A szkoda bo wieprzowa i drobiowa byly zupelnie niezle  ja też sie tej receptury uczylem i ściagnolem z internetu .  Tydzien temu wlasnie uruchomilem  na ogrodzie   wedzarnie domową  i wychodzi niezle bo   nie przechodzi nam ten  SZKOCKI  HAGIS   a Szkotom niepowiem polska wędzonka smakuje i to bardzo . Pozdrawiam

Offline

 

#26 2011-07-25 13:25:39

krakus

Użytkownik

Re: brak prądu

Podobnom Cypr kupuje prąd od Turcji, jakieś agregaty pościągali z Izraela, a w ogóle to czekają na dotacje z UE żeby wszystko naprawić

Czyli nihil novi. Zamiast pod sąd postawić debila jednego z drugim odpowiedzialnych za spowodowanie katastrofy , SKONFISKOWAC MAJĄTEK bo na nich najbardziej dziala bicie po kieszeni , a mysle ze taki general wystarczająco sie w zyciu nachapał i jest z czego ściągnąć, dom zabrać, ze 3 auta, ziemie pewnie tez ma - ja uważam ze to jest najlepszy bicz na nich. A tu za głupotę ma płacić kto ? - szaraczek - jak zwykle.

Offline

 

#27 2011-07-26 07:51:19

JASZCZOMB

Użytkownik

Re: brak prądu

Jesteś pewien , że ten prąd od Turcji kupują?

Co do konfiskaty majątku zgadzam się w 100%. Ale wiesz, że niemożliwe.

Offline

 

#28 2011-09-05 11:21:36

JASZCZOMB

Użytkownik

Re: brak prądu

No i znaleźli sposób na odbiudowę elektrownii. Podwyżka cen energii!

Offline

 

#29 2011-09-05 15:20:58

andzia

Użytkownik

Re: brak prądu

Nawet nie strasz Jaszczomb, moje rachunki są bez podwyżki wystarczająco wysokie. Najpierw na początku roku płacę za ogrzewanie bo przecież o c.o. na Cyprze nikt nie słyszał, a potem po lecie mamy rachunek za "oziębianie" również wysoki.
To pewnik , ta podwyżka?

Offline

 

#30 2011-09-07 10:36:55

Pan_Cernik

Użytkownik

Re: brak prądu

Andzia c.o. na Cyprze bywa w niektórych domach, ale te z którymi ja się spotkałem są i tak na prąd
Więc jak się ogrzeje taki domek 80m2 to jest potem niezły rachunek.

A o podwyżce za energię też słyszałem od tubylców , podobno coś koło 40%.

Popraw mnie Jaszczomb jak się mylę.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
monitoring wizyjny bydgoszcz