ELEFTERIJA - wolne forum Polaków na Cyprze


#1 2010-11-09 08:26:02

marrel

Użytkownik

Myślisz o powrocie do Polski?

Rozważasz powrót do Polski? Sprawdź stronę www.powroty.pl - jest to serwis w którym znajdziesz zarówno porady, informacje, przydatne dokumenty, jak i przede wszystkim społeczność emigrantów wracających do kraju, z którymi możesz wymieniać doświadczenia i refleksje.

Offline

 

#2 2010-11-10 07:04:34

roman

Użytkownik

Re: Myślisz o powrocie do Polski?

Ja do kraju nie wracam bo czego tam szukać, roboty nie ma a jak jest to za taka kase jak oni daja to sie nie chce z łószka wstawac. Tu mieszkam jak krul a tam na taka chate to trzeba cala wyplate dac a zeby kupic jakies mieszkanie to kredyty takie drogie ze hej. a zreszta czlowiekowi ne dadzom takiego kredytu bo jak sie czterdziestke skonczy to traktujom jak dziada starego. A zrob tylko cokolwiek nie zaplac raty bo sptracisz robote to zaraz masz komornika na karku co w du..e ma ze jak ci wezmie pul wyplaty to dzieciakom nie masz co do garnka włorzyc . Tu niby kazdy narzeka na cypruchów ale i tak mnie sie lłatwiej żyje.

Offline

 

#3 2010-11-10 14:24:42

Andreas

Użytkownik

Re: Myślisz o powrocie do Polski?

Ja się na razie nie wybieram do Polski to i nie skorzystam z linka
Mnie się na Cyprze podoba, a na Cypryjczyków za bardzo nie narzekam bo być może mam szczęście i trafiam na samych fajnych ludzi. Świat stoi otworem i można sobie wybierać miejsce gdzie się chce pomieszkać i niekoniecznie musi to być nasza Polska.

Offline

 

#4 2010-11-10 14:39:19

mgła_poranna

Użytkownik

Re: Myślisz o powrocie do Polski?

Andreas napisał:

. Świat stoi otworem i można sobie wybierać miejsce gdzie się chce pomieszkać i niekoniecznie musi to być nasza Polska.

Tiaaa... Szczególnie jak masz małe dzieci to sobie pojeździsz po tym świecie...

Offline

 

#5 2010-11-11 08:59:19

Figa

Użytkownik

Re: Myślisz o powrocie do Polski?

No z dziećmi to rzeczywiście trudniej, ale chyba nie jest to niemożliwe kwestia zorganizowania się.

Mnie pomysł pomieszkania w różnych miejscach bardzo się podoba, mam ochotę na taką Barcelonę albo Mediolan. Najlepiej poznaje się tubylców jak się poobcuje z nimi na codzień, wczasy dwutyodniowe tego nie oddadzą.


Jestem jak Media Markt - nie dla idiotów!

Offline

 

#6 2010-11-11 09:07:20

Andreas

Użytkownik

Re: Myślisz o powrocie do Polski?

mgła_poranna napisał:

Andreas napisał:

. Świat stoi otworem i można sobie wybierać miejsce gdzie się chce pomieszkać i niekoniecznie musi to być nasza Polska.

Tiaaa... Szczególnie jak masz małe dzieci to sobie pojeździsz po tym świecie...

No właśnie jak się ma dzieciaki to jest się uwiązanym
I dlatego ja nie planuję komplikować sobie życia jakimś potomstwem, zamierzam żyć dla siebie, czerpać jak najwięcej i próbować wszystkiego, a nie żeby trzeba było brać pod uwagę jeszcze kogoś. Nie te czasy moi mili żeby brać sobie na głowę kłopot pt.żona i dzieci.

Offline

 

#7 2010-11-11 14:50:56

mgła_poranna

Użytkownik

Re: Myślisz o powrocie do Polski?

Nie traktuję swoich dzieci jak kuli u nogi , cieszę się że się pojawiły w moim życiu, pewnie że dużo decyzji podejmuje sie głownie przez fakt posiadania ich, ale jakoś i tak nie żałuję.
Natomiast Twoja postawa życiowa bardzo mi przypomina postawę mojego egoistycznego małżonka.
Liczy się tylko on, długo , długo nikt, potem jego samochód , a gdzieś tam na końcu są dzieci.

Offline

 

#8 2010-11-12 09:55:15

Andreas

Użytkownik

Re: Myślisz o powrocie do Polski?

To jest złe porównanie. Ja jestem sam, nie mam dzieci, nie mam żony, miewam kobietki, ale nie na stałe. Nie uważam abym był egoistą nie płodząc dzieci i nie żeniąc się. Zarabiam dla siebie i sam decyduję na co wydać pieniądze, nie muszę nikogo utrzymywać.
Można by mi było czynić zarzuty gdybym tak postępował mając zobowiązania i się z nich nie wywiązując.

Offline

 

#9 2011-01-26 14:59:19

Pan_Cernik

Użytkownik

Re: Myślisz o powrocie do Polski?

Założyciel wątku poleca stronkę "powroty", ale tam jest tych informacji bardzo niewiele .

Offline

 

#10 2011-01-27 08:47:22

trollinka

Użytkownik

Re: Myślisz o powrocie do Polski?

Odnośnie ewentualnych powrotów :

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/kr … omosc.html

Wreszcie jakiś sensowny artykuł , a nie pieprzenie jak to niewdzięczni rodacy opuszczają kochaną ojczyznę NIE WIADOMO DLACZEGO.


Mąż działa mi bez przerwy
Raz na zmysły, raz na nerwy.

Offline

 

#11 2011-01-27 11:21:09

POLOK

Użytkownik

Re: Myślisz o powrocie do Polski?

Taaaaaaaaaaaaak !  ten     artykul    niestety  jest   odzwierciedleniem  polskiej    rzeczywistosci . Zastanawiam     sie     kiedy  znajdzie  sie  jakis  polityk  ktory  powie  Polska  jest  gospodarczo  przygotowana  na  zapewnienie  godnego    zycia     dla  30 mil    ludzi  a  nie  39 mil  i  z    tym    trzeba    sie  pogodzic    a   rzad  winien     robic  wszystko  aby  uelastycznic  przepisy   tak  aby  pomoc  wyjezdzajacym    badz    powracajacym  , a  latwiej  bedzie  sie     zylo     wszystkim     polakom  i  tym  w  kraju  i  tym  na    obczyznie    a  zyska  na  tym  tylko  POLSKA .   (  wiem  wiem !!  POLITYCY   sa  od  obiecywanek   )   a  polacy    moze     zbyt    naiwni  i  ciagle  wierza  i  czekaja  ze  teraz    moze     bedzie  lepiej  a  tu  juz  mija  niestety nastepne  30  lecie  wolnosci .

Offline

 

#12 2011-01-28 08:15:44

maverick

Użytkownik

Re: Myślisz o powrocie do Polski?

A w warminsko-mazurskim jeszcze gorsze bezrobocie, u nas to ludzi wymiotło po prostu bo tak nie ma roboty,wiadomo że każdy by został w kraju chętnie a nie poniewieral się po świecie ale co mam na żebry iść pod kościół, nas mama uczyła że każdy zdrowy człowiek ma sam na siebie zarobić a nie na zasiłki patrzeć.

Offline

 

#13 2011-08-26 20:25:44

lotharr

Użytkownik

Re: Myślisz o powrocie do Polski?

Andreas napisał:

To jest złe porównanie. Ja jestem sam, nie mam dzieci, nie mam żony, miewam kobietki, ale nie na stałe.

No czyli tak jak koleżanka "mgła_poranna" pisała wyżej jednak egoizm. Żyjesz jak sam piszesz "dla siebie" a nie dla "kogoś".

Offline

 

#14 2011-08-30 10:21:40

Andreas

Użytkownik

Re: Myślisz o powrocie do Polski?

lotharr napisał:

No czyli tak jak koleżanka "mgła_poranna" pisała wyżej jednak egoizm. Żyjesz jak sam piszesz "dla siebie" a nie dla "kogoś".

Wytłumacz mi co jest egoistycznego w tym, że nie chcę powoływać na świat dzieci.

Offline

 

#15 2011-08-30 14:04:30

lotharr

Użytkownik

Re: Myślisz o powrocie do Polski?

Andreas napisał:

Wytłumacz mi co jest egoistycznego w tym, że nie chcę powoływać na świat dzieci.

No nie wiem, wydaje mi się, że wyjaśniłem to tak jasno jak się tylko da.
No więc powtórzę: żyjesz sam dla siebie, w centrum uwagi jest Twoje własne "ja" - definicja terminu "egoizm".
To nie jest krytyka Twojej osoby, tylko zwykłe stwierdzenie faktu.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs.