ELEFTERIJA - wolne forum Polaków na Cyprze


#1 2010-11-16 10:55:55

Mr.Trout

Użytkownik

Co zwiedzać?

Jesteśmy wraz z małżonką niedługo na Cyprze bo jedynie 3 miesiące. Czy są tu osoby, które zwiedzają Cypr jeśli tak to prosimy o jakieś wskazówki typu gdzie warto pojechać, co zwiedzać, co koniecznie zobaczyć, a co nie warto.
Nasi sąsiedzi to głównie Anglicy którzy na wyspie mieszkają 20 lat i znają jedynie plaże a za bardzo nie wyruszają na wycieczki . My z małżonką jesteśmy aktywni i nie odpowiada nam jedynie plaża jako rozrywka.
Bedziemy wdzięczni za opinie.
Pozdrawiam

Offline

 

#2 2010-11-16 18:09:08

Figa

Użytkownik

Re: Co zwiedzać?

Ja jestem jak Twoi sąsiedzi Anglicy i też "zwiedzam " tylko plaże, no bo co tu zwiedzac?
I moi znajomi tez jedynie wyjezdzaja na plaze albo chodzi sie do jakis tam knajpek czy na koncerty, ale nie slyszalam żeby ktos zwiedzal Cypr. Polacy to Japonczycy zeby gonic z aparatem po jakis zabytkach.


Jestem jak Media Markt - nie dla idiotów!

Offline

 

#3 2010-11-17 10:22:27

trollinka

Użytkownik

Re: Co zwiedzać?

Figa napisał:

Polacy to Japonczycy zeby gonic z aparatem po jakis zabytkach.

Ja mimo żem Polka nie Japonka bardzo lubiłam i lubię wycieczki po Cyprze i zwiedzanie wyspy.
Jest parę miejsc, których po prostu "nie wypada" nie odwiedzić. W Pafos słynne mozaiki czy Tombs of the Kings, a także pręgierz Apostoła Pawła czy słynny kościół Agios Kiriaki . Na pewno powinieneś wybrać się do Kouklii ale wcześniej poczytaj na temat tego miejsa bo jest szczególnie ciekawe. Polecałabym też Kurion starożytny amfiteatr na mnie zrobił wrażenie. Bardzo ładnym miasteczkiem  jest Omodos wybierzcie się tam koniecznie.
Mamy znajomych, którzy prawie co niedzielę wyruszają gdzieś na wycieczkę, o zabytkach Cypru mogliby pewnie napisać rozprawkę. Więc nie zgadzam się z tym, że większość Polaków nie lubi, albo nie chce


Mąż działa mi bez przerwy
Raz na zmysły, raz na nerwy.

Offline

 

#4 2010-11-18 08:43:52

Andreas

Użytkownik

Re: Co zwiedzać?

Cypr najlepiej zwiedzać jeżdżąc motorem, ewentualnie quadem . Troodos, Akamas, z samochodu nie widać tego co najpiękniejsze. Poza tym Motorem dojeżdża się do takich zakamarków , wiosek, wioseczek, w których czas się zatrzymał, tam można oglądnąć cypryjską egzotykę. Powinieneś zalliczyć obowiązkowe pozycje z przewodnika, a potem udać się własnymi ścieżkami bo tak jest najlepiej. Cypr jest bezpiecznym krajem, to nie Brazylia czy Kolumbia żeby coś groziło jak się zjedzie ze szlaku.

Offline

 

#5 2010-11-19 12:59:16

trafkaj

Użytkownik

Re: Co zwiedzać?

Oj my sporo obejrzelismy na tym Cyprze! Naprawdę można znaleźć piękne miejsca!Moje ulubione to:

-średniowieczne ,weneckie kamienne MOSTY,
sa zaznaczone na mapie ,dystrykt Pafos,w okolicach Agios Nikolaos sa 3 -Kelefos Bridge,Elia Bridge i Roudia(do tego można dojechać terenowym samochodem,wiec go nie widzieliśmy:()Po drodze w kierunku POLIS jest jeszcze SKARFOS BRIDGE,uroczy mały mostek,ktory sie rozminal z rzeczka...
W okolicy jest tez malownicze jezioro,czy raczej zalew-EVRETOU DAM

-SEA CAVES
-biale skały i groty nieco dalej za Coral Bay,trzeba troche pokluczyc miedzy uliczkami,zeby dotrzec do wybrzeza,nie ma znakow szczegolnych .My znalezlismy,jak ktos bedzie chcial tez znajdzie.

-AKAMAS.
Do Lara Bay (plaza z żółwiami,piekna!)można dotrzec osobowym,potem jest dzicz,gdzie droga może sie nagle skończyc skałą albo...ogrodzeniem z siatki .

-AVAKAS GORGE
wąwóz po drodze na  półwysep Akamas,jeszcze przed Lara Bay,jest brązowy drogowskaz w prawo,zaraz na przewężeniem drogi.
Byliśmy tam o różnych porach roku i dnia i zawsze było pięknie;),można sobie też urządzić pieszą wycieczkę górą,nad wąwozem

-Asprokremos Dam
zalew niedaleko Pafos,fajna odmiana po morzu

-PLATRES w górach Troodos,a stamtad uroczy,pieszy szlak wzdluz i w poprzek rzeczki aż do wysokiego na 13 metrów wodospadu Kaledonia.Latem było cudnie,droga głównie w cieniu drzew,rzeczke przekracza sie co chwilę w klapkach lub boso,a teraz ,jesienią,piękne kolory.Wygodne buty,do wodospadu i z powrodem ok 2 godzin.mozna iśc dalej,szlak prowadzi wyzej na drugi parking.

-Latchi
są tam malownicze zatoczki i zwykle cieplejsza woda niz w Pafos
Tam jest reklamowana łaźnia Afrodyty i stamtąd można sobie tez urządzić dłuuugi spacer wzdłuż malowniczego wybrzeża i zobaczyć to ,czego nie widać ,jak się przemierza Akamas jeepem lub quadem

Zycze miłego odkrywania:)

Offline

 

#6 2010-11-21 14:45:19

Mr.Trout

Użytkownik

Re: Co zwiedzać?

Dziękuję za podpowiedzi, muszę nadmienić że na motocykl to się nie piszę , ale myślimy o zwiedzaniu Cypru na rowerach i oczywiście samochodem.
Zaczynamy od Trodos bo lasy i spacery nam najbardziej pasują a podobno są też grzyby na Cyprze czego się nie spodziewaliśmy z małżonką, a uwielbiamy zbierać.
Z pewnością skorzystamy z wszystkich Waszych wskazówek.

Offline

 

#7 2010-11-23 16:43:38

roman

Użytkownik

Re: Co zwiedzać?

to ty kolego 3 miechy na cyprze jesteś i już o zwiedzaniu myślisz, kto to ma czas zwiedzać?

Offline

 

#8 2010-11-24 09:58:08

JASZCZOMB

Użytkownik

Re: Co zwiedzać?

Jeśli interesuje cie zwiedzanie Cypru na rowerze to wklejam linka :
http://www.travelforum.pl/mini-przewodn … werze.html

trasy opisane są dobrze, sam je zjeździłem , szczególnie okolice Agia Napy , Nikozji, Larnaki więc moge te miejsca polecić . Nie wiem na ile jesteś dobrym kolarzem, jaką masz krzepę  jeżeli zaliczasz się do amatorów to na początek tras w Trodos nie polecam bo niektóre ścieżki to istny hardcore.
Ale sam pomysł zwiedzania Cypru na rowerze jest całkiem niezły.

Offline

 

#9 2010-11-24 12:42:53

Yocco

Użytkownik

Re: Co zwiedzać?

W punktach informacji turystycznej mają takie mapki z trasami rowerowymi z zaznaczonym poziomem trudności.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szambo betonowe z wykopem to doskonałe Szukasz inspiracji Pamiętaj w Twoim