ELEFTERIJA - wolne forum Polaków na Cyprze

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2010-11-11 18:56:00

Mr.Trout

Użytkownik

Wędkarstwo na Cyprze

Witam wszystkich i mam pytanko czy ktoś się orientuje jak jest z łowieniem rybek na Cyprze? Gdzie najlepiej łowić, gdzie sklepy ze sprzętem, czy jest jakiś związek wędkarski, opłaty itd.
Pozdrawiam

Offline

 

#2 2010-11-13 10:55:16

Andreas

Użytkownik

Re: Wędkarstwo na Cyprze

No ja niestety nie pomogę bo nawet nie znam żadnego rybaka. Zupełnie nie mój rodzaj sportu.

Offline

 

#3 2010-11-13 11:42:39

Yocco

Użytkownik

Re: Wędkarstwo na Cyprze

Hmm w Limassol wędkarze normalnie rozstawiają się wieczorkiem (po 22) ze sprzętem przy plaży i nawet nie krzyczą na pływających jak w Polsce.

Offline

 

#4 2010-11-14 08:29:23

Mr.Trout

Użytkownik

Re: Wędkarstwo na Cyprze

Ja to jednak chciałbym wszystko legalnie pozałatwiać. Angielski sąsiad radzi iść do Urzędu Miasta i tam popytać i pewnie tak zrobię .
POzdrawiam

Offline

 

#5 2010-11-15 13:59:44

trollinka

Użytkownik

Re: Wędkarstwo na Cyprze

Podobno płaci się jedynie za połów z zbiornikach (16 euro na rok) , a w morzu można łowić ryby bezpłatnie.


Mąż działa mi bez przerwy
Raz na zmysły, raz na nerwy.

Offline

 

#6 2010-11-15 16:41:41

Mr.Trout

Użytkownik

Re: Wędkarstwo na Cyprze

Dziękuję za zainteresowanie i odpowiedź. A gdzie się dokonuje tych opłat bo prawdę powiedziawszy trochę jestem skołowany. Byłem w takim odpowiedniku naszego Urzędu Miejskiego i tam uzyskałem informację, że połowem ryb zajmują się "wodociągi" więc udałem się do takiego urzędu , a tam pani rozłożyła ręce i powiedziała żeby łowić ryby bez opłat, a jak przyjdzie policjant to on mi powie gdzie mam dokonać płatności.
Jakieś nielogiczne mi się to wydaje, już sam nie wiem jak te formalności pozałatwiać.

Offline

 

#7 2010-11-16 08:14:14

Andreas

Użytkownik

Re: Wędkarstwo na Cyprze

Mr.Trout napisał:

Jakieś nielogiczne mi się to wydaje.

Welcome to Cyprus!
To jest bardzo po cypryjsku logiczne żeby odesłano Cię do wodociągów w sprawie ryb bo przecież ryby lubią wodę

Offline

 

#8 2010-11-16 10:49:58

Mr.Trout

Użytkownik

Re: Wędkarstwo na Cyprze

Nie żartuj . Jak urzędnik państwowy może być taki niekompetentny?!
Jakby ktoś wiedział w którym urzędzie te 16 euro się płaci to będę bardzo wdzięczny za informacje.
Może pojawi się jakiś wędkarz na forum i powie jakie rybki biorą, jaka przynęta i inne.

Offline

 

#9 2010-11-16 15:04:44

Yocco

Użytkownik

Re: Wędkarstwo na Cyprze

Offline

 

#10 2010-11-18 07:46:26

Mr.Trout

Użytkownik

Re: Wędkarstwo na Cyprze

Yocco bardzo Ci dziękuję za te informacje! Dzisiaj się wybieram do tego urzędu pozałatwiać formalności, mam nadzieję, że w weekend już spróbujemy połowić.
Dzięki jeszcze raz.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
autko na akumulator 4x4 intencje mszalne