ELEFTERIJA - wolne forum Polaków na Cyprze

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2012-05-11 22:41:05

r2r221

Użytkownik

auto z uk

witam wszystkich
zastanawiam sie nad sprowadzeniem auta z UK
chcial bym sie sie dowiedziec o pelne koszta i wymagania jakie musze spelnic ?
wiem ze musial bym zaplacic costum excise duties
ale czy sa jakies dodatkowe oplaty np vat etc
mysle o jakims niemcu najlepiej disel
moze Passat b6 1.9 d 2006 -2008
ewentualnie audi a6 2005-2008
moze jest ktos kto mogl by udzielic mii kilka rad?
a moze ktos sie zajmuje takim czyms i mogl by mi pomoc w sprowadzeniu takiego auta
robert

Offline

 

#2 2012-05-12 18:58:41

papryka

Użytkownik

Re: auto z uk

no wlasnie, to ciekawy temat, moze ktos wie jakie formalnosc trzeba dopelnic

Offline

 

#3 2012-05-14 13:39:32

gabrielek

Użytkownik

Re: auto z uk

Uwazam ze najlepiej nie czerpac wiedzy od forumowych "doradzaczy" ale samemu sprawdzic u zrodla
Tu masz wszystkie informacje czyli stawki podstawowe oplat i kalkulator odliczen w exelu:
http://www.mof.gov.cy/mof/customs/custo … enDocument
http://www.mof.gov.cy/mof/customs/Custo … enDocument
jak za trudne to moge pomoc, ale potrzebuje wszystkie dane auta.
Moim zdaniem przy tak obfitej ofercie samochodow na tutejszym rynku i licznych naprawde okazjach
szkoda sie bawic w sprowadzanie samochodu pomimo ze oplaty nie sa wysokie.

pzdr

Offline

 

#4 2012-05-14 21:25:59

r2r221

Użytkownik

Re: auto z uk

witam
dziekuje za linki ale mam pytanie
czy tego calculatora mam uzyc?
Vehicles from member states of the European Union - Software for the calculation of the excise duty for vehicles
i czy sa jeszcze jakies inne oplaty oprocz tego np:
podatek vat?
oplata rejstracyjna itp?
moze orienujesz sie rowniez jaki jest koszt wyslania auta promem a uk?

auto jakim jestem zainteresowany:
vw passat 2005-2007 r
1896 pojemnosc disel
co2 154 g/km
przebieg 120 -160 tys
ewentualnie mozemy porozmawic na mailu lub skypie?
r2r221@gmail.com

z gory dziekuje

Offline

 

#5 2012-05-15 13:44:07

gabrielek

Użytkownik

Re: auto z uk

VAT jest tylko od nowych aut. W urzedzie celnym trzeba zaplacic tylko podatek akcyzowy ktorego podstawa jest naliczana od pojemnosci. Tu w tabeli masz stawki od 1 ccm http://www.mof.gov.cy/mof/customs/custo … enDocument wg tej tabeli w twoim przypadku to wyjdzie 1968 ccm x 3.42 E = 6.730,56 E. Zauwaz ze jezeli chodzi o auta osobowe preferowane sa auta o malej pojemnosci i jezeli bys chcial kupic samochod do 1650 ccm stawka jest prawie 7 razy nizsza (w tabeli 0,51 E).
Brdzo niskie stwki sa tez na doublecabin.

Od tej podstawy sa odliczenia za niski poziom emisji CO2 w twoim przypadku -20%, za wiek (preferowane auta do 5 lat), niski przebieg itd
Wszystkie te wartosci masz wpisac w tym kalkulatorze z linku i wyjdzie ci ostateczna kwota do zaplaty w urzedzie celnym. Szczegolowe rosporzadzenie w sprawie stawek i sposobu kalkulacji odliczen jest dostepne tylko w jezyku greckim w formie papierowej i nigdy nie udalo mi sie do niego dotrzec (owiane tajemnica)
Reszta to przeglad, rejestracja i ubezpieczenie. No i oczywiscie najpierw shiping z UK.

Poradze ci cos, zaplac 500 E + VAT i niech wszysko za ciebie zalatwia znajda auto jakie sobie zyczysz, sprawdza, przywioza na Cypr pooplacaja i zarejestruja tu masz info http://www.algysautos-cyprus.com/index.html moim zdaniem oplaca sie.

pzdr

Offline

 

#6 2012-05-25 17:00:40

POLOK

Użytkownik

Re: auto z uk

Ja sam sie dziwie . Szkocja przezywa upaly + 29  , Podobno 3 lata temu byly takie temperatury , niepowiem przyjemnie sie zrobilo towarzystwo sie porozbieralo , wylegli na plaze i parki . Mogloby tak byc choc do wrzesnia ??? Pozdrawiam

Offline

 

#7 2012-05-25 17:04:20

POLOK

Użytkownik

Re: auto z uk

Bardzo przepraszam ale od tego upalu  wpisalem nie tam gdzie powinienem  soorki! A swoja droga to auto samemu ciagnac sie nie oplaca , sam to 4 lata temu to przerabialem . Zbyt szczelna MATNIA urzednikow Cypryjskich .

Offline

 

#8 2012-05-28 20:50:08

grzeczny

Użytkownik

Re: auto z uk

to znaczy ze jakies schody robia? tez myslalem o nowszym pojezdzie i mimo ze na cyprze ceny poszly  w dol to i tak anglia bije je na leb na szyje i pewnie bardziej oplaca sie sprowadzic jednak z uk.

Offline

 

#9 2012-05-29 21:04:23

andzia

Użytkownik

Re: auto z uk

Przecież masz wszystko popisane w poście Gabrielka.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Ząbki mapa fotowoltaiki