ELEFTERIJA - wolne forum Polaków na Cyprze


#1 2012-01-18 11:41:14

mujer bonita

Użytkownik

rachunek za prad

Wlasnie dostalam i mnie lekko zszokowal bo podwyzka miala wynosic 15% i nijak sie to ma do tego co widnieje na moim rachunku. Mam butle gazowa i piecyk do tego , klima dogrzewamy sie od czasu do czasu wiec 420 euro to chyba zdecydowanie za duzo?! Wy tez tak macie czy moze to jakas koszmarna pomylka?

Offline

 

#2 2012-01-18 17:08:43

roman

Użytkownik

Re: rachunek za prad

ale gadali że podnieśli po cichu drógi raz, ale ja takiego nie mam bo ja jestem goroncy chłop i mnie klima i farylka niepoczebna.

Offline

 

#3 2012-01-19 11:15:07

maverick

Użytkownik

Re: rachunek za prad

Ja też mam duży rachunek to nie martw się Bonita że to tylko ciebie dotyczy
Takie małe pocieszenie.
Nam przyszło do zapłaty 280 euro to też masakra bo w końcu obydwaj z bratem pracujemy i nas długo w domu nie ma, wieczorem właczamy piecyk elektryczny, komputery, telewizja i trzeba się zawsze okąpć, a ogrzewanie wody to też pewnie niezły pobór mocy. Ale i tak to wszystko przesada z tymi cenami, bo jak wybuch był w elektrownii to podwyżka miała być raptem 15 procent i to na jakis czas , a potem mieli cofnąć.
W zeszłym roku, za ten sam okres czasu rachunek mieliśmy o połowę mniejszy.

Offline

 

#4 2012-01-25 16:24:52

darjush

Użytkownik

Re: rachunek za prad

a mnie juz ten problem nie dotyczy , w domu kaloryfery i chociaz 'ekso' pelno sniegu mnie 4 litery nie marzna.
pozdrawiam z rodzimego kraju
darek

Offline

 

#5 2012-01-26 08:14:47

andzia

Użytkownik

Re: rachunek za prad

Kaloryferów zazdroszczę, ale tego, że mieszkasz w naszej ojczyznie ani trochę. Własnie rozmawiałam ze siostrą i szwagrem i są załamani tym marazmem, brakiem pracy i żadnymi perspektywami na poprawę. Wynajmują mieszkanie za jakies chore pieniądze równe temu co my tu płacimy za mazonetę, a oni mają raptem 2 mikro pokoiki w bloku na 7 piętrze z małym balknikiem. Załamka totalna. My się nie wybieramy z powrotem bo moze teraz trzeba pochodzic w polarach i kurtkach w mieszkaniu, ale za miesiąc będzie juz cieplutko , a w Polsce moze lać cały rok

Offline

 

#6 2012-02-03 14:18:30

mgła_poranna

Użytkownik

Re: rachunek za prad

Wlasnie dostalam rachunek
Mam 490euro do zapłacenia, ale jak tu oszczedzac przy dwojce malych dzieci ?
Jeszcze zima taka konkretna , ze slonca prawie w ogole nie m a i trzeba wode dogrzewac.
Mam nadzieje ze w koncu sie skonczy i przygrzeje zeby nie bulic.

Offline

 

#7 2012-02-04 07:28:51

juliusz

Użytkownik

Re: rachunek za prad

Powinniście sprawdzić to w AHK. Też mam małe dziecko, boiler grzany codziennie co najmniej godzinę, klimatyzacje grzeją jak zwykle bo niestety noce zimne, gotowanie na prądzie bo gazu nie mamy a rachunek przyszedł nam teraz 194 euraki. Dodam, że w poprzednim roku za ten sam okres było 209

Offline

 

#8 2012-02-06 09:15:38

mgła_poranna

Użytkownik

Re: rachunek za prad

Myślsz że płacę za sąsiada?
Nie mam prądu przepisanego na siebie to może jeszcze ktoś jest podpięty do mnie?

Offline

 

#9 2012-02-07 17:05:20

 cinekcy

Użytkownik

Re: rachunek za prad

A moj rachunek sie nie zmienil 147euro. Najwiekszy jaki zaplacilem mieszkajac tu 6 lat bylo 190euro w lecie ale dwie klimy prawie ciagle chodzily.

Offline

 

#10 2012-02-12 14:15:44

Figa

Użytkownik

Re: rachunek za prad

Ja też nie oszczędzam jakoś szczególnie, kompy chodzą cały czas prawie, mam grzejnik olejowy więc nieźle ciągnie, no i kurczę ponieważ lało , a myć się trzeba to i wodę dogrzewamy prawie codziennie, a rachunek mam 160 euro. Posprawdzajcie sobie czy rzeczywiście nie płacicie może za oświetlenie przy basenie albo za mieszkanie sąsiada bo takie 300 czy 400 euro to chyba lekka przesada.


Jestem jak Media Markt - nie dla idiotów!

Offline

 

#11 2012-02-17 09:04:51

mujer bonita

Użytkownik

Re: rachunek za prad

bylam w AIK , niby posprawdzali licznik, twierdza, ze wszystko ok, a rachunek w porownaniu z innymi wysoki, powiedzieli, ze moze mam stare panele sloneczne i one ciagna prad. zalaczam grzalke bo przeciez zima taka w tym roku ze slonca tyle co na lekarstwo, ale mozliwe zeby faktycznie tak duzo placic za ogrzewanie wody?

a konca zimy nie widac
najstarsi "gorale" nie pamietaja takiej zimy

Offline

 

#12 2012-02-21 09:24:33

krakus

Użytkownik

Re: rachunek za prad

Ja mam 220 euro i jest to dużo bo w zeszłym roku za ten okres miałem niecałe 140 euro. Płacimy 7 % więcej za wybuch w Vassiliki , a w marcu VAT wzrośnie z 155 do 17% to i ceny jeszcze pójdą do góry. Oczywiście Cypr jest rekordzistą w Europie i ceny są najwyższe , zaraz za Maltą, i niestety ta różnica jest bardzo duża bo płacimy średnio 50% więcej niż taki Angol. Zresztą jak się chciałem zagłebić w te ich rozliczenia , bo pozycji na billu jest z 10 , to niestety do końca nie wiadomo za co się płaci. Mnie wyszło, że najdroższy jest prąd pobierany nocą, a moim zdaniem jest to nielogiczne bo powinien być najtańszy.

Offline

 

#13 2012-02-22 14:08:09

targa

Użytkownik

Re: rachunek za prad

A u nas jest ciekawie , dostajemy po raz kolejny rachunek na kwotę 135 euro, zastanawiamy się czy nam kserują te rachunki czy może nie chce im się jezdzić odczytywać liczników, to jest przecież wręcz niemożliwe żabyśmy zużywali od pół roku dokładnie tyle samo energii. Ale nic tam, na razie nie będę interweniować bo w/g naszych obliczeń powinniśmy zapłacić około dwa razy tyle

Offline

 

#14 2012-03-23 08:54:00

trollinka

Użytkownik

Re: rachunek za prad

A ja dostałam rachunek na kwotę 440 euro , tydzień po terminie przyszło upomnienie, że jak nie zapłacę natychmiast to mi przyjdą i odetną   . Nigdy się nie burzyli o taką zwłokę, a teraz ściągają kasę bo pewnie brakuje dla jakiegoś Andreasa  na premię
Źle się dzieje w państwie duńskim , jak to ktoś w Hamlecie powiedział.


Mąż działa mi bez przerwy
Raz na zmysły, raz na nerwy.

Offline

 

#15 2012-04-05 09:59:41

mujer bonita

Użytkownik

Re: rachunek za prad

Nie dosyc, ze drogi ten prad jak cholera to jeszcze jakies przerwy w jego dostawie. Wczoraj myslalam, ze odcieli mi za kare   , a tu teaz podczytuje, ze to jakas grubsza sprawa z tymi przerwami w dostarczaniu energii. Cypryjczycy gadaja, ze to nie byla awaria, ale cos zlego sie dzieje, jakis sabotaz czy cos.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.elefterija.pun.pl