ELEFTERIJA - wolne forum Polaków na Cyprze


#1 2011-11-25 08:47:35

juliusz

Użytkownik

Ubezpieczenie wypadkowe

Miałem wypadek w pracy spadłem z 6 metrów z rusztowania. Właśnie wyszedłem po 11 dniach ze szpitala ale czeka mnie jeszcze około dwumiesięczna rekonwalescencja ze względu na uszkodzony krąg w kręgosłupie i w dodatku nie wiadomo czy przywróci mi to pełną sprawność i czy wrócę jeszcze do pracy na budowie.
Czy ktoś z forumowiczów zmagał się już z odszkodowaniem po wypadku w pracy jak gdzie i co, czy adwokat niezbędny z kim ile i przede wszystkim kiedy czy czekać do zakończenia leczenia czy już teraz zacząć walkę z Cypryjską biurokracją i opieszalstwem - każda informacja będzie mi pomocna.I nie mam na myśli kanoniki asfalii bo oni i tak zapłacą za dni nieobecności w pracy.

Offline

 

#2 2011-11-26 12:01:39

POLOK

Użytkownik

Re: Ubezpieczenie wypadkowe

Przykro że Cię to spotkalo gdyby to sie stalo w UK to sporą kasę byś otrzymal ale na Cyprze ?
Myslę że najlepiej to zwrocić się do Kancelari prawniczej -angielskiej  może w Limassol -Nikozja
zapytaj na tym drugim forum tam więcej ludzi z poza Paphos .Zdrowia i kasy zyczę.

Offline

 

#3 2011-11-26 14:13:30

Andreas

Użytkownik

Re: Ubezpieczenie wypadkowe

Jeśli macie ubezpieczenie zbiorowe to wszystkie formalności załatwiasz z agentem, który podpisywał umowę z Twoim pracodawcą . Jego należy w pierwszej kolejności spytać u kogo jesteś ubezpieczony. Moja firma np. ubezpiecza pracowników w Commercial Union i w takiej sytuacji agent ubezpieczeniowy załatwia wszelkie formalności.

Offline

 

#4 2011-11-28 09:39:43

roman

Użytkownik

Re: Ubezpieczenie wypadkowe

kto na budowie  ma ubezpieczenie zbiorowe, może w polsce ale nie tutaj, pewnie juliusz tez nie ma.

Offline

 

#5 2011-11-29 09:30:35

trollinka

Użytkownik

Re: Ubezpieczenie wypadkowe

Juliusz, powtórzę za Andreasem, masz ubezpieczenie grupowe? Czy chcesz może uzyskać odszkodowanie od pracodawcy? Doprecyzuj.


Mąż działa mi bez przerwy
Raz na zmysły, raz na nerwy.

Offline

 

#6 2011-11-29 09:39:40

juliusz

Użytkownik

Re: Ubezpieczenie wypadkowe

Oczywiście, że zamierzam starać się o odszkodowanie. Formularze poszły już zarówno jak i do kanoniki asfalii jak i do ubezpieczyciela pracodawcy. Z tym, że z tego co wiem oni dają na tzw. otarcie łez i wszyscy polecają mi wzięcie prawnika aby uzyskać jak najwięcej kaski. Podobno obija się to o sąd ale kończy na zasadzie porozumienia ubezpieczyciela (ile chcą dać) i mną czy tam moim prawnikiem (ile chcemy uzyskać). Ponadto nie płacę prawnikowi tylko uzyskuje on część od wywalczonej kwoty. Ale jak jest naprawdę???? Może Wy wiecie coś więcej

Offline

 

#7 2011-11-29 15:26:16

Spawacz

Użytkownik

Re: Ubezpieczenie wypadkowe

Ludzie biorą prawnika jak idą do sądu za jazdę  "pod wpływem" , a to po to żeby zapłacić jak najmniej. I zawsze się to opłaca ! A tu w grę wchodzą raczej konkretne pieniądze więc nie wahaj się tylko weź fachowca człowieku.

Offline

 

#8 2011-12-12 13:26:35

juliusz

Użytkownik

Re: Ubezpieczenie wypadkowe

A możecie polecić jakiegoś sprawdzonego prawnika najlepiej w Pafos??

Offline

 

#9 2011-12-13 13:28:40

trollinka

Użytkownik

Re: Ubezpieczenie wypadkowe

26938311 Evangelija , pod tym nr jest ich tam więcej, ale mają przystępne ceny.


Mąż działa mi bez przerwy
Raz na zmysły, raz na nerwy.

Offline

 

#10 2012-01-16 15:43:40

Andreas

Użytkownik

Re: Ubezpieczenie wypadkowe

Juliusz, jak się sprawy mają? Zdecydowałeś się na prawnika czy doszedłeś do porozumienia z pracodawcą?
Napisz bo temat wypadków przy pracy niestety powraca jak bumerang.

Offline

 

#11 2012-01-16 17:22:04

juliusz

Użytkownik

Re: Ubezpieczenie wypadkowe

Sprawy na razie czekają, gdyż nadal jestem na zwolnieniu lekarskim. Prawnik musi mieć całą historię choroby aby zacząć działać

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.elefterija.pun.pl