ELEFTERIJA - wolne forum Polaków na Cyprze


#1 2010-05-31 14:05:44

Rodżer

Użytkownik

nudna wyspa

Może mi ktoś łaskawie podpowie co można robić na tej wielkiej wsi w soboty i niedziele.
Ileż można chodzić po deptaku w porcie, albo siedzieć na plaży?
Mieszkam w Pafos, ale myślę czy nie fajniej byłoby pomieszkać w Nikozji albo Limasol tym bardziej, że pracę mogę wykonywać obojętne gdzie.
Mam pytanie do tamtejszych rodaków czy są tam jakieś warte polecenia rozrywki.

Offline

 

#2 2010-05-31 20:03:34

elefterija

Administrator

Re: nudna wyspa

To ja też czekam na podpowiedzi bo co do "nudności" wyspy zgadzam się z Tobą jak najbardziej.

Offline

 

#3 2010-05-31 20:27:40

 grant1263

gospodarz

Re: nudna wyspa

proponuję zróbmy coś szalonego żeby nie było nudno.Może ktoś ma pomysł na coś specjalnego i odjechanego.

Offline

 

#4 2010-06-02 18:59:41

POLOK

Użytkownik

Re: nudna wyspa

tak tak cos w tym jest, wlasnie wyrwalem sie z Paphos , no i coz moge powiedziec  Limasol taka mieszanka balkansko - ruska w sensie architektury i neokapitalizmu . Ha ! a dzis mialem okazje zobaczyc Nikozje no i musze powiedziec ze nawet nawet jest to  nowoczesne miasto choc i tak policjanci nie znaja nazw ulic ale wiedza gdzie kto ( mieszka ) Tak nikozja ma ducha dosc duzo zieleni niezle parki a wsrod zieleni wspaniale Pamietajace czasy kolonialne palacyki niezle utrzymane . Przejezdzasz skrzyzowanie a tu kipi gwarem  duzych miast ulica CYPRYJSKA zupelnie inna niz w Paphos , i tu uwaga Panie Blondynki nikt za WAMI nie trabi a moze to nie Cypryjczycy tam mieszkaja . Polecam niezle miasto a mieszkancy bardziej wyluzowani . pozdrawiam turystow.

Offline

 

#5 2010-06-02 22:19:35

Rodżer

Użytkownik

Re: nudna wyspa

No dobra, ale może coś konkretnie odpowiesz?
Co robisz p pracy? Pafos to naprawdę zadupie, nie przenoś się tutaj dobrze ci radze. Ja tam potzrebuję na przykład adrenaliny troche, a tu chyba cyprusy na drogach tylko mogą taką dostarczyć. Ehh, no nie chce jakoś narzekać jak jakiś kolo bez jaj , ale naprawde tu jakoś wieje nudą. Dlatego pytam o te inne -niby miasta. Ja z Poznania jestem i mi ruchu brakuje, tego że się cały czas co dzieje.
Dobra wiem że Poznań to nie N.Y ale tu to taki prawdziwy zaścianek.

Offline

 

#6 2010-06-03 13:14:16

POLOK

Użytkownik

Re: nudna wyspa

To fakt N.Y oczarowuje szczegolnie nas z glebokiej prowincji europejskiej . Ale ma cos w sobie te tlumy ludzi mknacych po ulicach ,metrze ,taksowkach, autobusach i rowerach, lezacych w garniturkach na trawie Central Parku .   Niezapomianym  Manchattanie  , Queens i etnicznych  enklawach  ktore tworza niezapomiany nastroj jak rownierz getta ogrodzone plotem 6 metrowym z siatki . Jak bylem tam pierwszy raz to chlonolem wszystko co z nim i zyciem tego miasta zwiazane jak woda gabke , ale dzis  z perspektywy czasu i doswiadczenia zyciowego   powiedzialbym tak, ze kazde miasto  mozna do czegos lub kogos porownac  i tak LONDYN  to typowy facet  PARYZ  to  kobieta   WIEDEN  to zachwycajacy urok WARSZAWA  to szczescie przez lzy  a NOWY JORK to jak Transseksualista tu jest wszystko wszystkie mowy swiata wszystkie kolory swiata i wszystkie okrucienstwa swiata   oraz bogactwa swiata . Jak masz odwage to jedz to nie problem tam napewno adrenaline bedziesz mial na wysokim poziomie szczegolnie pierwsze 6 miesiecy . Powodzenia do odwarznych swiat nalezy .  Ale chce Ci powiedziec warto chociaz by po to aby moc o tym mowic i opowiadac . Gdyz    USA  w rzeczywistosci jest zupelnie inne niz na Filmach ale by miec skale porownawcza i ze mna sie nie zgodzic to trzeba jechac szerokiej drogi , nie dziekuj.

Offline

 

#7 2010-06-09 16:33:58

 SHIVAS

Użytkownik

Re: nudna wyspa

Siemanko ?! mieszkam w nikozji i kazda wolna chwile spedzam na plazy !!! nikozja to betonowa dzungla !!! uciekam we wrzesniu do larnaki albo limasol bo  w nikozji to dopiero nuda

Offline

 

#8 2010-06-14 08:35:45

Rodżer

Użytkownik

Re: nudna wyspa

Polok, byłeś w tym Nowym Jorku naprawdę, czy tak udajesz światowca? Bo piszesz tak jakbyś tam był rzeczywiście.
Ja tam chętnie kopsnął bym się do takich Stanów, bardziej mnie rajcuje wielki świat, a nie te klimaty wsiowe tutaj, a le z wizą dalej pewnie krucho.

Offline

 

#9 2010-06-14 14:06:16

ultramaryna

Użytkownik

Re: nudna wyspa

z wizą strasznie krucho to fakt a przecież polscy żołnierze z takim wysiłkiem na te nasze wizy pracują...
i giną....

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Chcesz wiedzieć więcej ? Sprawdź! Lubsko