ELEFTERIJA - wolne forum Polaków na Cyprze

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#16 2011-06-29 09:00:07

monika81

Użytkownik

Re: holidejowe

No i zaczyna sie jak na kazdym jednym forum, dogryzanie , wytykanie, kto komu kiedy pożyczył, a ten nie oddał, a ja mam lepiej, a nie bo ja mam lepiej i mam więcej szmalcu. Ludzie jak sie znacie, a tak wynika z tych paplan to opluwajcie sie na pw. 
Myslalam ze to forum ma lepszy poziom niz co niektore.

Offline

 

#17 2011-06-29 09:54:00

trollinka

Użytkownik

Re: holidejowe

trafkaj napisał:

..ale"trolinka" nie interesuje nas ,czy i jak sobie wyplacilas holidejowe z portfela,konta,zaskorniakow meza. Tylko czy ktos juz dostal pieniadze z Jego Wysokosci Ministerstwa Cypryjskiego.

taka buźka   ma pewne znaczenie w języku "netowym"

Coś Wam się tam dowcip baaardzo wyostrzył i że tak się zdziwię nawet nutki złośliwości w nim znajduję, o które kogo jak kogo , ale Was nigdy nie podejrzewałam.


Mąż działa mi bez przerwy
Raz na zmysły, raz na nerwy.

Offline

 

#18 2011-06-29 14:58:04

gabrielek

Użytkownik

Re: holidejowe

Popieram apel moniki81 załatwiajcie sobie swoje żale do trolinki na PW.

W ustawie jest, że jak to nazywacie "holidejowe" jest wypłacane do końca lipca.
Wiem że dotychczas wszyscy dostawaliście już w czerwcu, ale mając na uwadze
nadmierną ilość zainteresowanych oraz nieprzewidziane przez państwo
spore zainteresowanie głownie obcokrajowców pomocą socjalna państwa
należy się pewnie spodziewać pod koniec tego terminu.

Polecam nie godzić się na to głupie rozwiązanie przy podpisywaniu umowy o pracę.
To niewygodne dla pracodowcy który musi płacić i pracownika który musi czekać na kase.
Nie wiem dlaczego ten idiotyczny system z UK sie tu rozpowszechnił.

Offline

 

#19 2011-06-29 17:52:57

kobra

Użytkownik

Re: holidejowe

Ej,a od kiedy w UK jest taki system ,ze "holidejowe " placi sie z Londynu,albo moze ze stolicy hrabstwa,gdzie w moim przypadku jest to York.Holidejowe placi pracodawca-tak samo jak to pamietam z naszej kochanej ojczyzny.
Wracajac do prztykow w postach.Widze,ze strasznie spowaznieliscie na tym Cyprze.Nikogo nie chcielismy urazic ,tylko sie posmiac z naiwnosci.
O tym ,ze kryzys finansowy na Cyprze wywolali emigranci ,zadajac wyplaty zasilkow socjalnych-to myslalem ,ze Gabryjelek nie wierzy w takie bzdury.A moze przyczyna jest taka ,ze Cypr utopil w obligacjach greckich 6.5 miliarda euro i pewnie je tak zobaczy z powrotem ,jak tubylcy :holidejowe,zasilki chorobowe ,czy zasilki dla bezrobotnych.

Offline

 

#20 2011-07-01 08:12:15

Andreas

Użytkownik

Re: holidejowe

Ja mam urlop płatny w systemie "polskim" czyli biorę kiedy chcę i wypłacany jest przy najbliższej wypłacie. Jest to najbardziej korzystne rozwiązanie bo nie muszę brać urlopu oligatoryjnie w sierpniu, a potem cały rok być dyspozycyjnym.
Powinniście powiedzieć pracodawcom że wolicie taką formę rozliczania urlopowego , a nie niekorzystny fundusz wakacyjny.

Offline

 

#21 2011-07-01 08:53:17

Pan_Cernik

Użytkownik

Re: holidejowe

Raczej ciężko teraz załatwić sobie normalne urlopowe jak to piszesz w systemie "polskim".
W końcu dla państwa bardziej korzystne jest aby obracać naszymi pieniędzmi przez przeszło rok i dopiero potem wypłacać. A tak to nie mają tej kasy a w skali calego kraju jest to pokaźna sumka.

Offline

 

#22 2011-07-06 11:21:39

grzeczny

Użytkownik

Re: holidejowe

skladam z kumplem skarge bo mi cos sie widzi, ze to co kochany rzad cypryjski robi to lekkie przegiecie palki.

Offline

 

#23 2011-07-06 18:38:55

JASZCZOMB

Użytkownik

Re: holidejowe

W Nikozji zaczęli wypłacać w zeszłym tygodniu , jeszcze w czerwcu.

Offline

 

#24 2011-07-06 19:37:47

krakus

Użytkownik

Re: holidejowe

ja też już mam ..

Offline

 

#25 2011-07-06 20:28:10

juliusz

Użytkownik

Re: holidejowe

nie martwcie sie. wszyscy dostana na konto do 15 lipca

Offline

 

#26 2011-07-07 07:45:28

targa

Użytkownik

Re: holidejowe

Jak do 15 lipca to można poczekać już niedługo.
Ale my jeszcze nie mamy z mężem a powinni chyba hurtem wszystkim naraz.
Dobra, nie marudzę, czekamy. 

Offline

 

#27 2011-07-10 13:09:52

trollinka

Użytkownik

Re: holidejowe

Pafos chyba otrzymało hurtem pieniądze bo wczoraj były tłumy ludzi w sklepach
I nie mam na myśli spożywczaków.


Mąż działa mi bez przerwy
Raz na zmysły, raz na nerwy.

Offline

 

#28 2011-07-11 09:50:07

roman

Użytkownik

Re: holidejowe

ja tez juz dostalem kase ale to nie ma co wydawac bo potem w sierpniu nie ma wyplaty, wiadomo urlop przymusowy czy kto chce czy nie chce.
Moji znajomi sasiedzi to sie zawsze obkupiom a potem we  wrześniu jest do ciebie panie i płacz bo nie pomyśleli ze z czegoś trzeba żyć.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.elefterija.pun.pl