ELEFTERIJA - wolne forum Polaków na Cyprze


#16 2011-01-15 20:24:47

POLOK

Użytkownik

Re: Czy Cypr podaza w slady Grecji?

Mr. Trout  a  propos     Jugoslawi   jak  myslisz   komu  zalezalo i  dlaczego   musiala  wybrac  tak   straszna  droge  SAMOLIKWIDACJI  .  jest  to  temat  mnie  osobiscie  interesujacy  poniewaz  mialam  okazje  pracowac  5  lat  na  Balkanach  przemieszczajac  sie  po tych krajach  w  celach  handlowych  trafiajac  w  tym  czasie  na  wojne   wlacznie  z  bombardowaniem  BELGRADU . Jezeli  masz  ochote  podtrzymac  ten  temat  to  moze  przejdziemy  na  poczte  prywatna .  Wolalbym  swoimi postami  nie  burzyc    blogiego  spokoju  rodakow  na  Cyprze

Offline

 

#17 2011-01-15 20:54:27

mgła_poranna

Użytkownik

Re: Czy Cypr podaza w slady Grecji?

monika81 napisał:

Żeby być emerytem to najpierw trzeba pracować zapomniałaś o tym?
Pozdrawiam

No jasne. Ja pracuję , na razie na 4 godziny ale od marca szef obiecał mi na cały etea. Jak chciałaś być złośliwa to kulą w płot trafiłaś.

Offline

 

#18 2011-01-15 21:03:57

Rodżer

Użytkownik

Re: Czy Cypr podaza w slady Grecji?

W kryzys wieżą gupki bo nie ma kryzysu , to jest sztuczny tfur wtedy kiedy sobie żądy nie radzą to stważają niby kryzys. Roboty na świecie jest dla 30% społeczenśtwa  a reszta ma udawać że jest poczebna jak w administracji albo tu na cyprze jeden kopie duł a drugi cyprek stoi i niby nadzoróje.

Offline

 

#19 2011-01-16 12:53:16

Andreas

Użytkownik

Re: Czy Cypr podaza w slady Grecji?

Rodżer napisał:

Roboty na świecie jest dla 30% społeczenśtwa  a reszta ma udawać że jest poczebna .

Hehe , z tym się akurat zgodzę.

Offline

 

#20 2011-01-18 17:07:50

Mr.Trout

Użytkownik

Re: Czy Cypr podaza w slady Grecji?

POLOK napisał:

Mr. Trout  a  propos     Jugoslawi   jak  myslisz   komu  zalezalo i  dlaczego   musiala  wybrac  tak   straszna  droge  SAMOLIKWIDACJI  .  jest  to  temat  mnie  osobiscie  interesujacy  poniewaz  mialam  okazje  pracowac  5  lat  na  Balkanach  przemieszczajac  sie  po tych krajach  w  celach  handlowych  trafiajac  w  tym  czasie  na  wojne   wlacznie  z  bombardowaniem  BELGRADU . Jezeli  masz  ochote  podtrzymac  ten  temat  to  moze  przejdziemy  na  poczte  prywatna .  Wolalbym  swoimi postami  nie  burzyc    blogiego  spokoju  rodakow  na  Cyprze

Współczesna historia w tym rozpad sztucznych tworów jakimi była Czechosłowacja czy Jugosławia jest niewątpliwie bardzo ciekawa. Ale wydaje mi się, że na ten temat napisalibyśmy traktat cały raczej bo to temat-rzeka. Jednak muszę Ci przyznać, że to są rzeczy pasjonujące i im więcej się wie i czyta tym więcej pytań i wątpliwości nasuwa się człowiekowi.

Offline

 

#21 2011-01-18 22:32:34

POLOK

Użytkownik

Re: Czy Cypr podaza w slady Grecji?

Mowisz    przytaczajac  dwa  kraje     ze   sa   lub  byly  to  sztuczne  twory  . Ciekaw  jestem  co  by  na  takie  stwierdzenie  powiedzial    Boleslaw Chrobry     a  ci  biedni  mazurzy , kaszubi    , slazacy   , lemkowie  czy RP  jest  tez  sztucznym  tworem  ???    Mysle  ze  historia  napewno  tez  da  nam  odpowiedz   o  kulisach  powstania  sztucznego  imperium    finansowego     jakim    sie   zowie  U>E .

Offline

 

#22 2011-01-19 10:37:25

Mr.Trout

Użytkownik

Re: Czy Cypr podaza w slady Grecji?

Jugosławia była nazywana "więzieniem narodów", połączono jakby nie patrzeć 6 republik i dwa okręgi zupełnie autonomiczne, połączono ludzi absolutnie różnych mentalnie, kulturowo , religijnie. A na dodatek jeszcze w czasie I wojny światowej narody te walczyły po różnych stronach, w końcu Serbowie stali po stronie Ententy, a Słoweńcy i Chorwaci popierali politykę Austro-Węgier co rzutowało potem negatywnie na życie polityczne Jugosławii. Pomimo istnienia państwa Jugosławii przez kilkadziesiąt lat , te różne narody nigdy nie poczuły jedności państwowej. Zwróć uwagę, że nawet podczas napadu wojsk hitlerowskich i włoskich na Jugosławię, część z mieszkańców cieszyła się z tego uważając najeźdźcę za wybawiciela.
Zresztą nie kto jak ustaszowska Chorwacja zaczęła przeprowadzać czystki etniczne mordując Serbów,Żydów, Romów. Zresztą wojna z faszyzmem w Jugosławii była zarazem wojną domową.
Trudno żeby taka przeszłość nie odbiła się echem na późniejszej historii.

Nie chcę się tu rozpisywać bo od tego są różne fora historyczne

Offline

 

#23 2011-01-19 18:06:40

POLOK

Użytkownik

Re: Czy Cypr podaza w slady Grecji?

Wsrod  historykow  jest  opinia  ze  Rosjanie  i  Polacy  walczyli  i  walcza  o  prymat  nad  slowianami  polnocnymi  Pomagali  w  tym  nieustannie  Niemcy  i  Austrowegry  i nastapil  w  wyniku  tego  niejako sztuczny  podzial  terytorialny  przy  wielkim udziale    Wielkiej  Brytani   i USA   na  niekorzysc  Polski .  A  propo   powstanie   Jugoslawi  bylo  zabiegiem w  latach 1900 1914   intelektualistow  serbskich  horwackich slowenskich  i tak  jak  wsrod  nas  i  u  slowian  poludniowych  prym  wiedzie  najwiekszy  narod  slowian  poludniowych  jakim  sa  Serbowie  . A  moje  pytanie   brzmialo  zgola  inaczej    a  jakos  tak  odbiegles  od  tematu   . No  ale  coz   zamykam  temat ze  swej  strony  bo  chyba  kazdy  z nas  ma  inne  spojrzenie  na   utrzymanie  sie   panstw  Slowianskich . Pozdrawiam

Offline

 

#24 2011-01-19 20:32:50

Mr.Trout

Użytkownik

Re: Czy Cypr podaza w slady Grecji?

Chętnie posłucham Twojego zdania na temat rozpadu Jugosławii. 
Mój dystans do dyskusji politycznych bierze się z tego, że najczęściej kończy się to sporami, ale o dziwo w Tobie nie wyczuwam agresji, a raczej ciekawość świata .

Offline

 

#25 2011-01-20 08:24:11

mgła_poranna

Użytkownik

Re: Czy Cypr podaza w slady Grecji?

A co ma Jugosławia do kryzysu na Cyprze , hę?

Offline

 

#26 2011-01-20 16:50:38

POLOK

Użytkownik

Re: Czy Cypr podaza w slady Grecji?

Ano  tyle   ze i na  CYPRZE  i  w   JUGOSLAWI (bylej  )  jest  KRYZYS

Offline

 

#27 2011-01-24 17:06:58

JASZCZOMB

Użytkownik

Re: Czy Cypr podaza w slady Grecji?

Mr.Trout napisał:

Mój dystans do dyskusji politycznych bierze się z tego, że najczęściej kończy się to sporami,  .

Sporami? Mało powiedziane, braniem się za łby, obrzucaniem obelgami. Bo śmiesz mieć inne poglądy niż reszta bardziej oświeconych.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Farmy wiatrowe