ELEFTERIJA - wolne forum Polaków na Cyprze


#31 2011-10-05 10:27:42

trollinka

Użytkownik

Re: bezinteresowność

papryka napisał:

Jak wiadomo prawda zawsze leży po środku.

Jaka prawda? świnto prawda, tys prawda czy gówno prawa?

Jedna z głupszych 'mądrości' ludowych, że prawda leży pośrodku.
Prawda leży tam gdzie leży. Nie spotkałaś się z oszustami, którzy potrafią wyssać z palca jakieś bzdury?


Mąż działa mi bez przerwy
Raz na zmysły, raz na nerwy.

Offline

 

#32 2011-10-07 10:18:52

JASZCZOMB

Użytkownik

Re: bezinteresowność

trollinka napisał:

Jedna z głupszych 'mądrości' ludowych, że prawda leży pośrodku.
Prawda leży tam gdzie leży.

Ooo, podoba mi się

Offline

 

#33 2011-10-07 16:44:08

Bogna_z_Poronina

Użytkownik

Re: bezinteresowność

papryka napisał:

A Bogna, może jednak leciałaś na chłopaka swojej sąsiadki? W końcu chyba nikt nie zmyśla tak od początku do końca i może ta dziewczyna wyczuwała twoje zainteresowanie jej chłopakiem?

Jak wiadomo prawda zawsze leży po środku.

Wiesz co Papryka właśnie o takich ludziach jak Ty opowiadam.

Jak tak lubisz przysłowia to ja przytoczę jeszcze jedno : każdy sądzi według siebie.

Offline

 

#34 2011-10-08 18:44:36

papryka

Użytkownik

Re: bezinteresowność

Oj nie musisz się złościć od razu, tak tylko wyrażam swoje zdziwienie że ta twoja sąsiadka tak z niczego aferę robi, bez żadnych podstaw. I że taka zazdrosna bez podstawnie. Ja jeszcze nie slyszałam żeby ktoś wyssał z palca historię , chyba że małe dziecko albo osoba niedorozwinięta. A nic nie pisalas ze z nią jest cos nie halo.

Offline

 

#35 2011-10-11 10:39:36

trollinka

Użytkownik

Re: bezinteresowność

Chodziłam na grecki z dziewoją, a właściwie kobietą bo jest już zdrowo po trzydziestce , która nie radziła sobie z materiałem, po paru miesiącach dalej nie umiała czytać po grecku , w każdym najprostszym ćwiczeniu robiła podstawowe błędy. W końcu przestała chodzić na lekcje.
Swojemu facetowi wyjaśniła, że nie chodzi na lekcje przeze mnie (siedziałyśmy w jednej łąwce) bo jej ponoć zrobiłam w klasie karczemną awanturę, wszyscy mnie uspokajali łącznie z "panią"
Rzecz w tym, że jej opowieść jest właśnie wyssana z palca, jakaś bzdura totalna.
Facet gdyby miał trochę rozumu to by zadzwonił do kogokolwiek z uczestników kursu spytać czy coś takiego miało miejsce.
Więc wyobraź sobie Papryka, że takie osoby jednak chodzą po świecie.


Mąż działa mi bez przerwy
Raz na zmysły, raz na nerwy.

Offline

 

#36 2011-10-12 08:47:10

Figa

Użytkownik

Re: bezinteresowność

Hi hi nie ma to jak zgonic na kogos brak checi do nauki.
Moj Tata jak nie chcialam cwiczyc gam zawsze twierdzil : albo cos robisz albo masz wymowki. I zawsze jak cos co mam do zrobienia probuje odlozyc na potem , przypominam sobie slowa Taty i po prostu biore sie do roboty. To dotyczy wszystkiego , sprzatania, zalatwiania w urzedach, a takze nauki jezyka, ktory sam do glowy nie wejdzie tylko trzeba sie troche napocic zeby cos z tego bylo.

A Ty Bogna nie zrazaj sie tym ze spotkalas na swojej drodze jakas mega zazdrosnice tylko rob swoje


Jestem jak Media Markt - nie dla idiotów!

Offline

 

#37 2011-10-14 09:52:12

ewka

Użytkownik

Re: bezinteresowność

wiesz bogna , ja to mysle jak papryka, ze moze dalas powod do zazdrosci tej dziewczynie, uderz sie w piersi i sama sobie odpowiedz na to pytanie czy jestes na pewno bez winy, ja znam takie lasencje co robia oczka jak niewiniatka i udaja ze przeciez one nie zachecaja cudzych mezczyzn do dzialan , a jak sie takiej przyjrzec z boku to mizdrzy sie do kazdego kto nosi spodnie. tu jest duzo lasencji ktore przyjechaly po to zeby zlapac meza, wszystko jedno jakiego , ale maja jeden azymut: zamazpojscie, i takie po trupach daza do celu. nie mowie ze ty taka jestes , bo moze akurat nie, ale mowie ze moze troche zachecalas tego mezczyzne do jakis zalecen i ta jego dziewczyna wyczula to i wolala zawczasu ukrocic taka znajomosc z toba.

Offline

 

#38 2011-10-14 16:42:16

alibaba

Użytkownik

Re: bezinteresowność

wytłumaczcie mi móndre baby - ewka i papryka- po co w takim razie bogna pisała to co pisała. gdyby wyrywała tego kolesia to chyba wszem i wobec nie obwieszczała by tego?

Offline

 

#39 2011-10-15 08:13:38

maverick

Użytkownik

Re: bezinteresowność

Poznałem Bogne i to jest bardzo porządna dziewczyna. Nie powinniście tak ją oceniać skoro jej nie znacie.

Offline

 

#40 2011-10-15 13:25:14

ewka

Użytkownik

Re: bezinteresowność

wiesz maverick, porzadne tez chca wyjsc za maz . mialam taka "porzadna" kolezanke ,  bardzo pobozna byla, rozance za wszystkich odmawiala, i zarzekala sie ze przyjazn po grob i tepe. i wystarczylo ze kolezanka nasza wspolna w szpitalu ze zlamana noga po nartach lezala, a ta zaczela jej chlopaka "pocieszac" i dokarmiac , i kolezanka nie miala gdzie z tego szpitala wracac , tyle warte sa czasami czyjes slowa...

Offline

 

#41 2011-10-16 17:45:19

alibaba

Użytkownik

Re: bezinteresowność

ewka napisał:

wiesz maverick, porzadne tez chca wyjsc za maz . mialam taka "porzadna" kolezanke ,  bardzo pobozna byla, rozance za wszystkich odmawiala, i zarzekala sie ze przyjazn po grob i tepe. i wystarczylo ze kolezanka nasza wspolna w szpitalu ze zlamana noga po nartach lezala, a ta zaczela jej chlopaka "pocieszac" i dokarmiac , i kolezanka nie miala gdzie z tego szpitala wracac , tyle warte sa czasami czyjes slowa...

a ja znam pięć czy sześć dziewczyn ze szczecina albo okolic szczecina i wszystkie jak jedna to bardzo puszczalskie, z jedna mężatka pracuję nawet i cały hotel wie o tym, że jak znika o pewnej porze na dwie, trzy godzinki to jest tete a tete z menadżerem, nie wie o tym tylko jej mąż. I czy to znaczy że wszystkie dziewczyny ze szczecina są puszczalskie? wytłumacz mi tą twoją dziwną logikę.

Offline

 

#42 2011-10-17 13:57:47

Bogna_z_Poronina

Użytkownik

Re: bezinteresowność

Dzięki Maverick i  Alibaba .
Napisałam wcześniej do dziewczyn, które mają bardzo radykalne sądy, że każdy sądzi podług siebie.

Nie mam ochoty tłumaczyć się, że nie jestem wielbładem skoro ktoś z góry zakłada, że ja na pewno mam coś do ukrycia i opisana sytuacja ma drugie dno.
Powiem tyle:po  prostu wyobraźcie sobie, że niektórzy mają zasady moralne, które nie pozwalają im czynić pewnych niegodziwości. W moim domu rodzinnym żyło i żyje się nadal według boskich przykazań i to bardzo upraszcza życie . Dziewiąte przykazanie mówi: nie pożądaj żony bliźniego swego. Więc nie pożądam.
Ja nie mam dylematów moralnych czy kolega , którego woziłam dobrze żyje ze swoją dziewczyną czy może im się nie układa, a może już ich związek jest wypalony, a może lepiej pasuje do mnie , a nie do niej. Otóż dla mnie jest to cudzy partner życiowy i skoro w boskich przykazaniach stoi jasno , że mam trzymać się daleko od zajętych mężczyzn - to się trzymam. Dla mnie te zasady są bardzo proste -  polecam.

I jeszcze jedna uwaga, która mam nadzieję zakończy tę niemądrą dyskusję. Jestem góralką , u nas oprócz życia w zgodzie z Panem Bogiem staramy się żyć w zgodzie z samym sobą. I tak np.  góralom , którzy dobijają targu niepotrzebne są pieczęcie i papiery , wystarczy ich słowo i góralski honor.
Jest u nas w Zakopanem kościół nazywany "Na Górce" , tam się idzie ślubować Panu Bogu różne rzeczy, najczęściej idą tam górale ślubować wstrzemieźliwość od alkoholu . I jak już ktoś powie , że był "Na Górce" i przez rok nie będzie pił alkoholu to nawet największy kompan do kieliszka nie śmie takiego górala do picia namawiać. Góral jak sobie coś obieca to słów dotrzyma. To straszny dyshonor jest "złamać górkę"
I to samo dotyczy wszystkich zasad jakimi się człowiek posługuje w życiu.

Offline

 

#43 2011-10-17 14:14:58

POLOK

Użytkownik

Re: bezinteresowność

Masz racje Bogna lata spedzone od sniegu do sniegu .od Koscieliskiej po Bialke Tatrzanską dżemiąc ostatnimi casy  ze Staskiem   Ustup  , odwiedzając niejedna karcmę  w niejednej izbie gwarząc caluśkie noce wydaje mi sie że poznalem Górali i jest absolutna prawda co mówis o zwycajach i zasadach zycia Gorali . A na potwierdzenie tego to  dlatego tak  malo  jak nie wcale , nie ma Górali w Polskiej  POLITYCE . Hej !

Offline

 

#44 2011-10-18 09:51:59

Figa

Użytkownik

Re: bezinteresowność

Tak trzymaj Bogna!


Jestem jak Media Markt - nie dla idiotów!

Offline

 

#45 2011-10-18 14:56:18

andzia

Użytkownik

Re: bezinteresowność

Też nie lubię kiedy ze zwykłej wypowiedzi co niektózy zaczynają wyciągać albo pojedyncze słowa wyrwane z kontekstu albo własnie doszukują się ukrytych znaczeń.
Zarzuca człowiek jakiś temat na forum, chciałoby się uzyskać jak najwięcej opinii ( rzeczowych, a nie złośliwych) , ale zawsze znajdzie się jakaś zakompleksiona osoba co zamiast konstruktywnych zdań , zaleje człowieka swoimi chorymi urojeniami.

Nie przejmuj się Bogna takimi osobami. Mnie się Twoje zasady podobają
Pozdrawiam

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.elefterija.pun.pl