ELEFTERIJA - wolne forum Polaków na Cyprze


#1 2011-03-20 16:16:41

Pan_Cernik

Użytkownik

wojna w Libii

Zamiast bać się trzęsienia ziemi pomyślcie może o realnym zagrożeniu jakim jest wojna w Libii .
Myślę, że Kaddafi tak łatwo nie ustąpi, dyktator przyzwyczajony do władzy od 40 lat. Z najnowszych doniesień wynika, że odgraża się, że odpowie atakiem powietrznym i ostrzela wszystkich przyjaciól rebeliantów.
Co to znaczy nie trzeba tłumaczyć.

Offline

 

#2 2011-03-20 17:25:08

mgła_poranna

Użytkownik

Re: wojna w Libii

Wśród sprzymieżonych nie ma Cypru, to może nam dadzą spokój. Chociaż to taka maaała wyspa i z Libii blisko.

Offline

 

#3 2011-03-20 18:04:32

Andreas

Użytkownik

Re: wojna w Libii

Mamy "Świt Odysei" , pierwszy dzień i już Liga Arabska żąda nadzwyczjnego spotkania bo nie o to im chodziło żeby bombardować ludność cywilną.
Tak nota bene zastanawiam się kto ewentualnie ma być po Kaddafim?

Offline

 

#4 2011-03-21 07:13:08

JASZCZOMB

Użytkownik

Re: wojna w Libii

Ktokolwiek będzie po Kaddafim powinnien oddzielić religię od państwa na co chyba trudno liczyć.
Póki co ja zamieniam się w bacznego obserwatora.

Offline

 

#5 2011-03-21 07:18:15

trollinka

Użytkownik

Re: wojna w Libii

Chińczykowi jak się podpadnie , rzuca na ciebie przekleństwo : "obyś żył w ciekawych czasach".
My żyjemy chyba w bardzo 'ciekawych'. Szkoda bo ja lubię jak się nic nie dzieje.


Mąż działa mi bez przerwy
Raz na zmysły, raz na nerwy.

Offline

 

#6 2011-03-22 09:22:42

krakus

Użytkownik

Re: wojna w Libii

przez 40 lat pan kaddafi nikomu nie preszkadzal ,a nawet co niektorzy jak taki sarkozy na przyklad czerpali calymi garsciami z jego obszernych kieszeni - patrz kampania prezydencka sarkozego, a teraz pan kaddafi zrobil sie nagle niewygodny dla swiata, jakos ta decyzja o najezdzie na libie zapadla bardzo szybko, nie certolili sie, tak jakby wszystko bylo z gory ustalone, pozycje wyznaczone, pewnie nagrody tez juz sa na zapas rozdane, jak sie dobrze poszuka to wujek gugiel daje odpowiedzi na wszystkie zagadki.

Offline

 

#7 2011-03-22 09:29:27

andzia

Użytkownik

Re: wojna w Libii

Jak sobie tak czytam nformacje z różnych źródeł to wychodzi na to, że najgorętszym orędownikiem rezolucji jest Francja, czyli pewnie oni mają tam największy interes żeby obalić Kaddafiego.

Offline

 

#8 2011-03-25 16:16:39

Bogna_z_Poronina

Użytkownik

Re: wojna w Libii

Mnie jest wszystko jedno jaki kto ma interes , ale coś za dużo tych wojen na świecie, tej nienawiści , katastrof i nieszczęść ludzkich, przecież nie ma dnia żeby nie podawali wiadomości o tragediach.
Zawsze takich informacji jest więcej niż radosnych .

Offline

 

#9 2011-03-25 17:18:35

JASZCZOMB

Użytkownik

Re: wojna w Libii

Bogna_z_Poronina napisał:

za dużo tych wojen na świecie,.
.

Jakie wojny Bogna? Teraz są tylko misje pokojowe i stabilizacyjne.

Offline

 

#10 2011-03-26 19:33:22

Andreas

Użytkownik

Re: wojna w Libii

Pan_Cernik napisał:

odgraża się, że odpowie atakiem powietrznym i ostrzela wszystkich przyjaciól rebeliantów.
Co to znaczy nie trzeba tłumaczyć.

Kaddafi jest zdolny do wszystkiego , wystarczy przypomnieć Lockerbie. Nie lekceważyłbym go jako przeciwnika.

Offline

 

#11 2011-03-30 14:10:55

JASZCZOMB

Użytkownik

Re: wojna w Libii

Do Lockerbie się w końcu przyznał , nawet wydał swoich ludzi żeby zamknąć usta "zachodowi", a rodzinom ofiar wypłacił po 10 mln dolców. Ale jego na to stać, a i tak nie płaci tego z prywatnego konta tylko ze skarbu państwa to co dla takiego pana za różnica, pobawił się w terrorystę , nikt mu za to łba nie odstrzelił.

Offline

 

#12 2011-03-30 14:30:34

darjush

Użytkownik

Re: wojna w Libii

JASZCZOMB napisał:

Teraz są tylko misje pokojowe i stabilizacyjne.

No rzeczywiście !
Takie pieprzenie nazywa się lakierowanie kupy!

Offline

 

#13 2011-03-31 15:06:21

Andreas

Użytkownik

Re: wojna w Libii

Ale Polacy są przecież specjalistami od lakierowania g....
A także odwracania kota ogonem i mydlenia oczu. No niestety
Resztki systemu emerytalnego upadają, a media zajmują się błędami ortograficznymi ludzi ze świecznika.

Offline

 

#14 2011-03-31 20:00:03

Lola

Użytkownik

Re: wojna w Libii

Andreas napisał:

Resztki systemu emerytalnego upadają, a media zajmują się błędami ortograficznymi ludzi ze świecznika.

A przykład idzie jak wiadomo z góry i potem ludziki na forach wytykają sobie nawzajem każdy błąd .
Mnie osobiście wisi czy prezydent robi błędy czy nie byle dobrze rządził. Ale chyba się rozmarzyłam dzisiaj....

Offline

 

#15 2011-04-01 16:52:17

Leneczka

Użytkownik

Re: wojna w Libii

Witam Czy sa tutaj osoby mieszkajace w Limassol? Jezeli tak prosze o napisanie do mnie emaila na madzira14@o2.pl . Jestem tutaj dosyc krotko a chcialabym poznac jakas polska duszyczke pozdrawiam goraco **

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
usuwanie adblue sprzątanie parowe