ELEFTERIJA - wolne forum Polaków na Cyprze


#16 2011-04-03 08:09:22

mgła_poranna

Użytkownik

Re: wojna w Libii

Ja z Pafos jestem, ale co niektórzy wiem, że są z Limassol i tu piszą, może się odezwą

Offline

 

#17 2011-04-04 10:05:34

roman

Użytkownik

Re: wojna w Libii

jak sie slucha tego wszystkiego co sie wyrabia na tym świecie to strach, czlowiek chce sobie spokojnie pożyć, pracować , a tu wiecznie z każdej strony zadymy, dobrze że jurz teraz wojsko nie obowiązkowe bo ja swoje odsużyć musiałem nikt wtedy nie pytał czy sie chce czy nie.

Offline

 

#18 2011-04-04 15:20:32

JASZCZOMB

Użytkownik

Re: wojna w Libii

Większość ludzi chce po prostu spokojnie żyć, jest za to garść "nadludzi", którzy lubią bawić się w wojenkę , ustatwiać ludziom życie i wiedzą najlepiej co komu do szczęścia potrzebne. A wszechwiedząca jest oczywiście nasza kochana Hameryka , ktora najlepiej wie co do szczęścia potrzeba Tajlandczykom, Filipińczykom czy Argentyńczykom. Nie ma znaczenia, że państwa te są odmienne kulturowo, każdy ma żyć "pod sznurek". Wystarczy wspomnieć twór , który ma bardzo szczytne cele (jak zwykle zresztą) a nazywa się MFW - Międzynarodowy Fundusz Walutowy, jak dla mnie jeden wielki przekręt, dzięki któremu udało się doprowadzić do upadku wielu gospodarek.
Teraz mamy na tapecie Libię , z Kadafim, który popełnił straszne "przestępstwo": poprowadził przez pustynną Libię wodociąg , zamieniając piasek w żyzne oazy, dając tym samym możliwość do produkcji żywności, a na tę wododajną inwestycję nie wziął złamanego centa z Banku Światowego, a jak wszyscy wiedzą nie wolno niczego budować bez zadłużenia się w BŚ.

Offline

 

#19 2011-04-06 07:59:11

Andreas

Użytkownik

Re: wojna w Libii

MFW był krytykowany przez wielu ekonomistów, w tym laureata Nagrody Nobla Josepha Stiglitza czy parę innych tęgich ekonomicznych głów.
Jak się  chce korzystać z pieniążków MFW wiadomo, że nie ma się nic do gadania , żadnych mocy decyzyjnych, działania są z góry narzucone przez finasjerę MFW. Słynny plan Balcerowicza też był przecież "konsultowany" z nimi. No niestety ale mało które państwo może sobie pozwolić na olewkę , chyba że się jest takimi Chinami albo Rosją - ta ostatnia to już w ogóle ma wszystkie dyrektywy MFW w tyle, traktuje go jak dojną krowę .

Offline

 

#20 2011-04-07 08:07:50

mgła_poranna

Użytkownik

Re: wojna w Libii

Leneczka napisał:

Witam Czy sa tutaj osoby mieszkajace w Limassol? Jezeli tak prosze o napisanie do mnie emaila na madzira14@o2.pl . Jestem tutaj dosyc krotko a chcialabym poznac jakas polska duszyczke pozdrawiam goraco **

Andreas, Ty jesteś z Limassol , zatwardziały kawalerze, może się odezwiesz?

Offline

 

#21 2011-04-16 10:03:48

Leneczka

Użytkownik

Re: wojna w Libii

mgla_poranna bardziej chodzi mi o kobietki zeby mozna bylo wyskoczyc czasami na plaze czy jakies zakupy

Offline

 

#22 2011-10-21 10:05:35

krakus

Użytkownik

Re: wojna w Libii

No i po Kadafim, zabili go jak szczura , bez sądu...

Offline

 

#23 2011-10-21 16:35:41

POLOK

Użytkownik

Re: wojna w Libii

Mgla  Poranna i Leneczka  a myslę że więcej Pań  i nie tylko z Limassol  chetnie pobajdurzy na kazdy temat

tylko nie o Kadafim więc nic prostrzego jak zaprosic  je do nowego  tematu : Kącik  zlamanych i szczęśliwych serc  .

Offline

 

#24 2011-10-22 15:27:01

mgła_poranna

Użytkownik

Re: wojna w Libii

Może się nabijałeś ,ale uważam, że pomysł z takim kącikiem jest całkiem fajny
W końcu to są bliskie sercu tematy przynajmniej dla kobiet.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs w polsce