ELEFTERIJA - wolne forum Polaków na Cyprze

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2011-01-20 16:41:05

Bogna_z_Poronina

Użytkownik

beatyfikacja Jana Pawła II

Już wiadomo, że msza beatyfikacyjna odbędzie się 1-go maja . W Polsce we wszystkich większych miastach będą telebimy gdzie będą tę uroczystość transmitować. Nie wiem czy w tym czasie będę jeszcze na Cyprze bo planuję wyjazd do UK, ale mam pytanie czy wiecie czy takie telebimy będą na Cyprze ? A jak jest w UK, ktoś coś wie? W końcu to bardzo ważne wydarzenie.

Offline

 

#2 2011-01-21 10:02:32

Andreas

Użytkownik

Re: beatyfikacja Jana Pawła II

Osobiście mnie to w ogóle nie interesuje, dla mnie to jakiś kosmos nazywanie kogoś świętym.
A w państwie prawosławnym to raczej nie liczyłbym na szczególne zainteresowanie tematem.

Offline

 

#3 2011-01-21 11:27:59

maverick

Użytkownik

Re: beatyfikacja Jana Pawła II

fanie by bylo razem poogladac takie cos w koncu jest nas tu troche polaków , co nie? ale ja nie wiem zeby planowali jakies nagłośnianie sprawy w końcu oni mają tego swojego popa .

Offline

 

#4 2011-01-21 17:45:42

mgła_poranna

Użytkownik

Re: beatyfikacja Jana Pawła II

maverick napisał:

fanie by bylo razem poogladac takie cos w koncu jest nas tu troche polaków

Ja jestem za. Też uważam, że w grupie rodakó się powinno oglądać takie wydarzenia. W końcu świętym zostanie nasz rodak.

Offline

 

#5 2011-01-23 12:49:24

trollinka

Użytkownik

Re: beatyfikacja Jana Pawła II

Nie sądzę żeby udało Ci się skrzyknąć ludzi na takie przedstawienie.


Mąż działa mi bez przerwy
Raz na zmysły, raz na nerwy.

Offline

 

#6 2011-01-23 13:16:59

deniro

Użytkownik

Re: beatyfikacja Jana Pawła II

Ludzie związani z kościołem rzymsko-katolickim NIE MOGĄ być święci!


Yippie Kai Yay Mother Fucker

Offline

 

#7 2011-01-23 18:43:31

POLOK

Użytkownik

Re: beatyfikacja Jana Pawła II

DENIRO  - mozesz  mie  oswiecic  - A  Z  JAKIM  KOSCIOLEM    moga   byc   swieci  ????????????????? bo  nie   wiem !

Offline

 

#8 2011-01-23 19:26:31

deniro

Użytkownik

Re: beatyfikacja Jana Pawła II

Z żadnym chyba ale ja nie znam dogłebnie innych religi tak jak tej ktorą mi ryli beret .
Papiez był polak, jasne, ale wiedział o pedofili w kościele i nic nie robił a też nie raczył murzynom nakazac zeby Używali prezerwatywy bo lepiej zarazić się hiv niż popełnić grzech.
Dobra nic już nie gadam bo zaraz zacznie się plucie na mnie.


Yippie Kai Yay Mother Fucker

Offline

 

#9 2011-01-24 09:29:06

Bogna_z_Poronina

Użytkownik

Re: beatyfikacja Jana Pawła II

Nie podoba Ci się taki pomysł to nie. Ale nie musisz najeżdżać na ś.p. Papieża. Zauważ, że za jego długiego pontyfikatu nie było afer z nim związanych, a rzadko która osoba publiczna może się tym pochwalić. To chyba o czymś świadczy.

Offline

 

#10 2011-01-24 17:03:07

JASZCZOMB

Użytkownik

Re: beatyfikacja Jana Pawła II

Nie masz co się Bogna oburzać. Twoja religia to Twoja sprawa. Dla wielu Polaków papież jest święty, ale musisz się pogodzić, że dla niewierzących był zwykłym człowiekiem piastującym po prostu wysoki urząd.

Offline

 

#11 2011-01-24 19:27:12

POLOK

Użytkownik

Re: beatyfikacja Jana Pawła II

deniro    jak  Ci  tak  strasznie  ryli  beret  , to  rozumiem  ze  jestes  obryty do  tego  stopnia  ze  az  !!!!! . To  male  pytanko  z  zakresu  religi  ktora  znasz   KTO  napisal  EWANGELIE . ?  Zaznaczam  ze  jestem  katolikiem   z  tradycji  rodzinnych  i  narodowych   mniej  z  wyboru  bo  poprostu  wychowalem  sie  w  takim  kraju  . Uwielbiam  atmosfere  Swiat  Bozego  Narodzenia  rownierz  i  Wielkanocnych  to  jest  poprostu  tradycja  narodowa    a  nasi  sasiedzi   natychmiast  po  obaleniu  komunizmu  otworzyli  CERKWIE  i        ateisci   NIEWIERZACY     gremialnie  zaczeli  chodzic  do  nich  i  swietowac  SWIETA  . A TAK  przy  okazji  to  nie   odwarzylbym    sie   stawiac    znak    rownosci     pomiedzy     Papiezem  PIUSEM     ktory     zegnal     znakiem    krzyza     ordy  hitlerowskie  a  PAPIEZEM  POLAKIEM  i  jeden  i  drugi  piastowal  wysoki  urzad  -  no  nie !!!!!!!!!!!!!!!!

Offline

 

#12 2011-01-24 19:57:08

deniro

Użytkownik

Re: beatyfikacja Jana Pawła II

A co ty tak przepytujesz wszystkich? Napisze ci ze apostołowie pisali ewangelie to odpowies że diabeł, albo bądź kto, a tak naprawdę to ty sam nie wiesz. Ja tam jestem sceptykiem i zaś tak nie wierze we wszystko co znajde w necie i tobie radze to samo.


Yippie Kai Yay Mother Fucker

Offline

 

#13 2011-01-24 21:20:02

POLOK

Użytkownik

Re: beatyfikacja Jana Pawła II

Deniro       nie  wszystkich  tylko  Ciebie  bo  sie  chwaliles !!! a  tak  naprawde  to    apostolowie  niestety  nie  napisali  ewangelie    i  to  jest  fakt .     Wiec    musze   stwierdzic   ze  spales  na  lekcjach  religi  wiec  z  tym  ryciem  bereta    to  kichaaaa . W  moim  berecie  pozostalo w  pamieci  ze  za  SLOWO  mowione  i  pisane  bierze  sie  odpowiedzialnosc . Pozdrawiam

Offline

 

#14 2011-01-25 09:06:00

JASZCZOMB

Użytkownik

Re: beatyfikacja Jana Pawła II

POLOK napisał:

. A TAK  przy  okazji  to  nie   odwarzylbym    sie   stawiac    znak    rownosci     pomiedzy     Papiezem  PIUSEM     ktory     zegnal     znakiem    krzyza     ordy  hitlerowskie  a  PAPIEZEM  POLAKIEM  i  jeden  i  drugi  piastowal  wysoki  urzad  -  no  nie !!!!!!!!!!!!!!!!

Nie zrozumieliśmy się. Ja nie stawiam znaku równości pomiędzy w/w. Tak się składa, że dla mnie i mojej rodziny Jan Paweł II był kimś wyjątkowym, natomiast każdy ma prawo do własnych sądów i osądów i nie zionę nienawiścią do kolegi, dla którego papież jest tylko personą wysoko postawioną w hierarchii kościelnej i nikim więcej.

Offline

 

#15 2011-01-25 20:03:36

POLOK

Użytkownik

Re: beatyfikacja Jana Pawła II

W  tym  konkretnym  przypadku    dotyczy  to   beatyfikacji   PAPIEZA    POLAKA    a  nie  jakiegos  papieza  glowe  kosciola  katolickiego .    SORRY !

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.elefterija.pun.pl