ELEFTERIJA - wolne forum Polaków na Cyprze


#46 2010-08-23 13:10:07

agamama

Użytkownik

Re: Co robić, kiedy muzułmanin proponuje małżeństwo?

nie rozumiem co moze sie podobac/nie podobac w zwiazku dwoch osob komus postronnemu. nie podoba Ci sie, ze wzgledu na odmiennosc religii, kultury, koloru? czy jestes przeciwnikiem zwiazkow blondynow z brunetkami i na odwrot (wiesz, dzieci moga byc rude), albo moze nie podobaja Ci sie zwiazki osob z pomorza z osobami z gor?
nie specjalnie rozumiem takie przekonania i argumentacja tez slaba;)

bo jezeli dwie osoby, dorosle i w pelni wladz umyslowych, chca byc razem z wlasnej, nieprzymuszonej woli to co moze sie w tym podobac lub nie?

sorry, ale to takie dosyc dziwne rozumowanie - trzymac sie z dala od par mieszanych bo...co? posadza o to samo? pomysla, ze zazdroscisz?

no nie wazne, w koncu kazdy ma prawo do swoich pogladow, swojego zdania i wyrazania swoich opinii. sek w tym, zeby nikogo tym nie krzywdzic, a to ostatnie jest chyba najtrudniejsze:)

Offline

 

#47 2010-08-23 16:02:32

POLOK

Użytkownik

Re: Co robić, kiedy muzułmanin proponuje małżeństwo?

Nie  mieszaj  spraw    zwiazkow  wsrod  Polakow  badz  zblizonych  nam  kulturowo   ,  a  chodzi  o  zwiazki  z  mezczyznami  z  kultur  i  wiar  zupelnie  nam  obcych .  Ja  ich  nie  krzywdze  tylko  zastanawiam  sie   w  jakim  polozeniu  i  jak  trudno  musi  byc  ich  DZIECIOM   ktore   dopiero  maja  dylemat  jakiej  kultury,   wiary   maja  sie  uczyc  ,  do  jakiej  przynalezec , ojca     wiary  ,   matki  jezyka   czy  grekokatolicyzmu . A  wiezi  rodzinne    bo  jak  widac  z    wypowiedzi  z  Achillosa     maja  problem   aby  cala  rodzinka  mogla  wpasc  w  odwiedziny  do  rodziny  do  Polski   gdyz  nie  posiadaja  prawa  do  wjazdu  do  Polski  dostana  je  ale  to  bardzo  dluga   i  zmudna  procedura   i  nie  kazdy  zwiazek  to  wytrzyma   . No  moze  do  kraju  ojcow  nie    ale   oni  nie  poto  sie  zenili  aby  wracac  do  swych  krajow  w  wiekszosci     sa    wyjatki .  Juz  se  wyobrazam  jak  nie  wyjdzie  im  i  mamuska   wraca  z  2  lub  3  dzieci   do  Polski   ktore  maja  inne  rysy  jak  i  karnacje   wiary  ?   zupelnie  nie  mam  pojecia    gdzie  ich  jezyk  podstawowy  to  greka  cypryjska   jezyk  dodatkowy  poczatkowy  angielski  i  jakis  tam  polski  badz  jezyk  ojca   . Tylko  o   tym  mysle  nie  o  zadnej  zawisci  zazdrosci  jestem  daleki  od  tego  a  niestety  poznalem  kilka   Polek  ktore  z  takim  dorobkiem  wracaly   z  dziecmi  6  do  10  lat  do  Polski   i  to  jest  dopiero  szok  ii  bunt  tych  dzieci  i  tego  im  tylko  trzeba   oszczedzic   . Prawda  ze  sa  wyjatki  na  swiecie  ale  w  wiekszosci  u  ludzi  bardzo  dobrze  sytuowanych  a   tu  na  Cyprze  raczej  ich  nie  widze   i  to  tyle  w tym  temacie  .

Offline

 

#48 2010-08-23 16:22:17

agamama

Użytkownik

Re: Co robić, kiedy muzułmanin proponuje małżeństwo?

teraz rozumiem:) czasem skroty myslowe pokutuja;)

mysle, ze problemy dzieci w zwiazkach mieszanych zaleza od rodzicow i ich nastawienia i opcji oraz szeroko pojetej  "dalekowzrocznosci". znam wiele zwiazkow mieszkanych, nie tylko tradycyjnych "Polka - Cypryjczyk" czy tez "Polka - obcokrajowiec" ale tez malzenstwa czy zwiazki mieszane Angielek z Cypryjczykami, Holendrami, Meksykanek z Turkami Cypryjskimi albo i Cypryjczykami itd itd. sama jestem zona Cypryjczyka i mam z nim dziecko, dlatego wiem o czym mowie.

wiekszosc rodzicow decyduje sie na dwa jezyki - ojczysty ojca i ojczysty matki. w przypadku malzenstw mieszanych spoza Cypru w gre wchodzi jeszcze trzeci jezyk - grecki. jesli w domu matka mowi do dziecka w swoim a ojciec w swoim, wtedy dziecko uczy sie symultanicznie dwoch jezykow naturalnie:) swietny bonus na przyszlosc.

jesli chodzi o kulture i religie - ja wychowuje dziecko w prawoslawiu, tak jak z reszta zgodzilam sie zrobic podpisujac papiery przedslubne. decyzja ta byla dobrowolna i swiadoma, poniewaz zamierzam zyc na Cyprze, tu tez bedzie sie wychowywac moje dziecko.
podobnie mysla inne osoby (nie tylko kobiety ale i mezczyzni) planujace osiedlic sie na wyspie.

znajomi, ktorzy sa mieszanym zwiazkiem spoza Cypru podjeli decyzje, ze dziecko bedzie sie uczylo greckiego w momencie pojscia do przedszkola.

kazdy wedlug wlasnego uznania:) a tradycja, kultura i siwadomosc bycia np. Polakiem jest przekazywana naturalnie - wraz z Polska literatura, tradycja swiateczna, filmem. ale znowu - wszystko zalezy od rodzicow.

znam wiele doroslych dzieci ze zwiazkow mieszanych, zadne z nich nie czuje sie ubozsze, wrecz przeciwnie, wiekszosc z nich zna przynajmniej 3 jezyki biegle, maja mozliwosc wyboru gdzie chca studiowac, maja "baze" w kraju matki i ojca:) same benefity!

tylko tzreba dbac o to, zeby dzieci wiedzialy gdzie jest ich druga ojczyzna, zby znalu historie, jezyk i tradycje. rodzice musza zadbac o wszechstronna edukacje. to nie latwe, ale mozliwe.
pozdrawiam

Offline

 

#49 2010-08-23 18:53:46

POLOK

Użytkownik

Re: Co robić, kiedy muzułmanin proponuje małżeństwo?

I  brawo  tak  trzymaj zycze  powodzenia  powiodlo  Ci  sie    gdyz  znam  kilka  Polek  ktore  tez  maja  dzieci  z  Cypryjczykami   bez  slubu  gdyz  rodziny  nie  wyrazily  zgody   lub  inne  przyczyny   to  tak  woli  informacji  z  Cypru  .  Temat  co  robic  jak  muzulmanin  proponuje  malzenstwo  na  CYPRZE  i  w  tym  duchu  szla  cala  dyskusja  to  tak  woli  informacji . Pozdrawiam

Offline

 

#50 2010-08-23 19:17:31

agamama

Użytkownik

Re: Co robić, kiedy muzułmanin proponuje małżeństwo?

no tak, troche dyskusja zeszla z tematu.
wracajac wiec do niego - jedna ze znajomych par to wlasnie mix - polsko - syryjski. maz jest muzulmanem, ale nie ortodoksyjnym. tzn. nie przeszkadza mu zona w krotkich spodniach i bez zakrytych wlosow, ale nie je wieprzowiny. z tego co wiem pobrali sie w Dubaju, wlasnie jada do Polski i nie ma zadnego z tym problemu. facet tez nie jest "dziwny", powiem wiecej - to absolutni eprzemily, czarujacy i sympatyczny czlowiek. nie sadze, zeby ozenil sie ze wzgledu na wize czy mozliwosc mieszkania w europie. dzieci jeszcze nie maja (a sa malzenstwem z dlugim stazem), ona pracuje, on pracuje, maja absolutne rownouprawnienie w zwiazku. byc moze jest to szlachetny wyjatek a moze po prostu jest to normalny, przecietny "muzulmanin".

to tak apropos tematu.

Offline

 

#51 2010-08-24 07:16:22

POLOK

Użytkownik

Re: Co robić, kiedy muzułmanin proponuje małżeństwo?

Widzisz  sa  rozne   szkoly    filmowe     i  roznica  jest  taka  ze  ta   amerykanska  jest  nastawiona  na  scenariusze  ktore   koncza  sie  tylko  Haapy  Endem  ,  a  polska  szkola  filmowa     pokazuje   widzowi  to  co  w  zyciu  boli  to  co  sie  zdarzylo    film  jest  zarazem  przeslaniem    dla   widza .    Scenariusze  sa  blizej  rzeczywistosci  i taka    miedzy  nami    roznica  ,    ze  ja  wychowany  jestem  na  polskiej  szkole  filmowej  a  TY  na  amerykanskiej    wiec   Ty   dotykasz  tylko  tego  co  sie    zowie   szczesliwymi     marzeniami    a  ja  widze  to  co  sie  zowie  ZYCIEM codziennym   na  jakie  narazone  sa   mlode    niedoswiadczone    dziewczeta   z  Polskich  wsi  i  miasteczek     ktore  tez    chcialyby    ogladac  tylko  filmy  o    szczesliwym    zakonczeniu   ale  niestety  tak  nie  jest -  i  dlatego  wywiazala  sie  ta  cala  dyskusja   .   Pozdrawiam

Offline

 

#52 2010-08-25 08:52:56

ultramaryna

Użytkownik

Re: Co robić, kiedy muzułmanin proponuje małżeństwo?

wszystkim niedowiarkom, jaki naprawdę jest islam polecam gorąco książkę
http://wiadomosci.onet.pl/1391181,2678, … skart.html

przeczytanie jej nie zajmie wiele czasu, ma jedynie sto stron
a może powinna być w polskich szkołach jako lektura obowiązkowa dla młodych dziewczyn ..
książka oparta na faktach,
przypadek nie jest odosobniony

Offline

 

#53 2010-08-27 04:12:08

Waise

Użytkownik

Re: Co robić, kiedy muzułmanin proponuje małżeństwo?

Hello again.

@agamama, z Syryjczykami naprawdę rzadko są problemy Zazwyczaj od znajomych którzy odwiedzili Syrię czy na forach, gdzie ludzie opisują swoje wycieczki, słyszę, że wszyscy są pozytywnie zaskoczeni otwartością tych ludzi. Damaszek wciąż jest nieformalną stolicą arabów.

@POLOK zaczynam rozumieć twój tok myślenia (bo w końcu coś więcej napisałeś ). Chcesz powiedzieć, że wiele małżeństw ma problemy ze względu na międzykulturowość, i że ludzi trzeba uświadamiać, ponieważ takiej nieuświadomionej "dziewczynie z polskiej wsi lub miasteczka" zachce się araba i trafi na buraka, right? Ale skoro już chcesz "uświadamiać" to czemu opowiadasz tylko o jednej negatywnej stronie medalu? Rozumiem, że to przez założenie, że takie dziewczyny i tak się nasłuchały o pozytywnych przypadkach (o jakich np. opowiada agamama), i w ten sposób jej przekonania uplasują się tam gdzie trzeba - gdzieś pośrodku? Sensowne, ale co z ludźmi którzy nigdy się z tym nie zetknęli i naczytają się tylko negatywów?

@ultramaryna a ty nadal swoje. Ale ok. Przeczytałem to co masz pod linkiem. Na książkę nie mam czasu, ale co mogę powiedzieć o tym co artykule... czy ty naprawdę myślisz, że Islam nakłania do zbiorowych gwałtów w ramach kary?! Przecież gwałt to cholernie ciężki grzech w Islamie.. Pod to łapie się cudzołóstwo, pobicie i tak dalej i tak dalej.

Skoro jednak ta kobieta zechciała nagłośnić swoją sprawę, to co to oznacza? Że jest uświadomiona swoich praw i racji. A skąd mogła to wynieść? No pewnie z domu, co nie? A skoro jej rodzina to takie tłuki z Islamoarabii, to jak do tego doszło? =|

"Rada wiejska skazała tę kobietę na zbiorowy gwałt".. W Pakistanie... Czy ktoś potrafi wymienić 3 jeszcze mniejsze zabite dechami dziury?. Kto wie jaką ludzie mają tam mentalność, kto sprawuje władzę. Kto wie, czy ci ludzie w ogóle patrzą otwarcie na świat (poprzedni akapit budzi jeszcze większy podziw!), czy przez klapki na oczy. Kto wie co oni definiują jako Islam. Kto wie, czy są Sunnitami, czy Szyitami (którzy nie akceptują Mahometa (pzn) jako proroka i podważają praktycznie wszystkie podstawy wiary - 5 filarów. Do tego dzielą się na ~70 odłamów i kłócą między sobą które jest prawdziwe, kiedy jest ich niespełna 20% - Szyici w pigułce ). No i kto sprawdzi, czy cała ta historia, to prawda?

Offline

 

#54 2010-08-27 07:54:41

POLOK

Użytkownik

Re: Co robić, kiedy muzułmanin proponuje małżeństwo?

Waise  moze  tak    , kazdy  lubi  jakies     ZABAWECZKI   i  BAJECZKI    proponuje   aby  kazdy  pozostal  przy  SWOICH   preferuje    TERAZ  POLSKA    nawet  rope  uzywam  z  Rosji  nie  arabska  hi  hi  hi  hi   piasek  mamy  swoj  a  slonca  wtym  roku  nie  brakowalo . A  Muslim  jak  chce  poogladac  to  wole  na  Hitrow  bo  pod  kontrola  kamer  i  czuje  sie  wtedy  bezpieczniej  . Wiec  Zydkom  sie  nie  dziwie  .

Offline

 

#55 2010-08-27 12:03:13

ultramaryna

Użytkownik

Re: Co robić, kiedy muzułmanin proponuje małżeństwo?

Waise Ty naprawdę jesteś ograniczony...
jak już napisałam wcześniej "przypadek nie jest odosobniony"
jest cała masa takich właśnie książek

polecam kolejną "Kwiat Pustyni" napisaną przez znaną modelkę Waris Dirie

a tu link :

http://www.arabia.pl/content/view/283445/2/

ohydne.....

Offline

 

#56 2010-08-27 20:01:43

kobra

Użytkownik

Re: Co robić, kiedy muzułmanin proponuje małżeństwo?

Zobaczcie jakie problemy maja Anglicy z islamskimi emigrantami.Jutro  28.08.2010 w Bradford odbeda sie duze protesty przeciwko emigrantom islamskim ,przede wszystkim z Pakistanu,zwolane przez organizacje nazistowskie w Anglii.W stan pogotowia postawiona jest policja.Gotowe sa armatki wodne,helikoptery.Ludzie przy trasie marszu maja nie wychodzic z domow.
Wiec tu na Cyprze jestesmy bardzo,ale to bardzo tolerancyjni dla wszystkich mieszkancow tej pieknej wyspy.
http://www.youtube.com/watch?v=1I_Iea95 … r_embedded

Offline

 

#57 2010-08-28 01:15:42

Waise

Użytkownik

Re: Co robić, kiedy muzułmanin proponuje małżeństwo?

Ultramaryna to ty jesteś ograniczone. Klapki na oczy, i jazda. To, że TY napisałoś (nie wiem czy to facet, czy kobieta), że"przypadek nie jest odosobniony:, to już znaczy, że to są całe rzecze, miliony książek, i w ogóle każdy arab trzyma w szafie 4 żony? Dziwne, żeby był, skoro muzułmanów jest więcej niż chińczyków. A ilu masz porąbanych chińczyków? Nawet nie wiemy, bo są odcięci od świata.

A link do obrzezania kobiet bardzo wymowny, szkoda tylko, że to nie jest praktyka zalecana przez islam we wszystkich przypadkach. W ogóle obrzezanie kobiet dotyczy tylko afryki, i tylko niektórych plemion. Zdarza się też, że na niektórych wsiach ludziom się ubzdura, że "tak kazał Bóg", ale wcale tak nie kazał i takie przekonanie nie jest nagminne. Ale jak już się zdarzy, to ooojeej. Media mają ucztę. Gdyby Islam do tego namawiał, to obrzezana by już była co 4 kobieta na ziemii. Nie jest blisko nawet promila z tego.

Nie wiem czemu do ciebie piszę ultramaryna, bo jesteś tak zamknięte na świat, że w ogóle pewnie nie czytasz moich postów, tylko piszesz "ograniczony ograniczony ograniczony" i jazda do przodu. Fajnie, żebyś spojrzało na chwilę na siebie, ocknęło się i zaczęło analizować informacje, a nie połykać każdą notkę jak młody Pelikan. To co piszę, piszę z autopsji, z życia i z własnych przemyśleń. W większości doświadczenia sprawdziłem organoleptycznie. Ty jednak wolisz blogi haterów islamu. Nie wiem tylko dlaczego.

@kobra "organizacje nazistowskie w Anglii". Przecież oni zrobią protest przeciwko każdemu obcokrajowcowi...

Offline

 

#58 2010-08-28 12:17:43

 Kantara

Użytkownik

Re: Co robić, kiedy muzułmanin proponuje małżeństwo?

ultramaryna ty masz podobny tok myślenia jak Ci co pod tym krzyżem stoją, aż zal dooopę ściska czytając Twoje posty...nasłuchałeś/łaś się stereotypów i wszystko co ma  nazwę "islam" ładujesz na ślepo do jednego wora i jeszcze przy tym na siłę chcesz udowodnić,że Ty masz rację a reszta to blee i w ogóle ciemnota - spojrz na siebie lepiej. Najpierw sie do edukuj czym się różni islam od islamu w poszczególnych krajach, a dopiero potem wtrącaj swoje marne 3 grosze...

Offline

 

#59 2010-08-28 12:50:45

ultramaryna

Użytkownik

Re: Co robić, kiedy muzułmanin proponuje małżeństwo?

Waise i Kantara, gdybyście uważnie przeczytali moje posty oboje zauważylibyście "napisałam, powiedziałam, przeczytałam", nie powinniście mieć zatem wątpliwości,że jestem kobietą.

Kantara, nie należę do tych co pod krzyżem stoją, wręcz przeciwnie, nie wierzę w kościół i jego działalność, a większość księży to dla mnie złodzieje i degeneraci.
Owszem zostałam wychowana w rodzinie katolickiej, ale nic mnie z katolicyzmem nie łączy.
W każdej religii cała "góra" każdego kościoła jest obstawiona przez tych "co wiedzą lepiej, przez tych, którzy nakazują ciemnocie co i jak mają robić.

Nie zgadzam się z Wami,bo mam do tego prawo, jasno i szczerze wyrażam swoją opinię.
Nie występuję przeciwko religii, tylko przeciwko tym, którzy ją wykorzystują na własne potrzeby/ np 11 września,
np.obrzezanie kobiet..itp itd

W dupie mam , czy Wasz Bóg jest żółty , zielony, czy różowy, czu ma jedna głowę, albo kilka.
Post mówił o małżeństwie z muzułmaninem, a ja Wam pokazałam tylko złe strony takiej decyzji.
Zostałam wychowana w kraju , gdzie kobieta nie musi być służącą dla swojego partnera, męża, czy brata.

Nie jestem więc w stanie zaakceptować traktowania kobiet jako gorszego gatunku.
Nie zgadzam się z praktykami,że kobietom zabrania się nauki, studiowania, możliwości rozwijania się tylko dlatego,że urodziła się gdzieś w kraju muzułmańskim.
To niedorzeczne.

Linki wklejałam po to, aby każdy mógł przeczytać i wybrać.
Na brak logiki i na swoje wykształcenie nie mogę narzekać, a co do opinii..
każdy ma swoją


A jeśli chodzi o ślub z kimś z innego kraju, z innej kultury, czy wiary...
na pewno nie wybrałabym..
będąc z Polakiem mam poczucie bezpieczeństwa, komfortu psychicznego, wiem,że nie ukamienuje mnie tylko dlatego,że rozmawiam z sąsiadem z balkonu obok..

Offline

 

#60 2010-08-28 13:31:16

POLOK

Użytkownik

Re: Co robić, kiedy muzułmanin proponuje małżeństwo?

Mysle  ze  troche  sie  zagalopowalas  , chcialbym   i  mysle   ze  nie  tylko ja  ,  na  swojej  drodze  spotykac  takich  kaplanow  jak  Karol  Wojtylla    czy    ks  Tischner  i  wielu  mu  podobnych  zdarzaja  sie  odszczepiency   wsrod  ksiezy  ,  ale  to  jest  jakis   zly   %  tak  jak  wszedzie  . A   to   ze   wybralabys  Polaka  poniwaz  czujesz sie  z  nim  bezpiecznie  itd.  To  dlatego  ze  zostal  wychowany  w   kulturze i   wierze  chrzescijanskiej  - europejskiej .

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://lublinadwokat.com.pl/ xeeflo