ELEFTERIJA - wolne forum Polaków na Cyprze


#1 2010-07-25 10:41:55

kobra

Użytkownik

Co robić, kiedy muzułmanin proponuje małżeństwo?

On proponuje Ci małżeństwo, a Ty jesteś zakochana w jego wschodniej urodzie. Jest inteligentny, bogaty, wykształcony i uprzejmy. Czego jeszcze może oczekiwać kobieta? Ale okazuje się, że ten doskonały kandydat do małżeństwa JEST MUZUŁMANINEM.

On powie Ci: “Z religią nie będzie problemu. Możesz zachować swoją, a ja zachowam swoją”. Jest, oczywiście, prawdą, że muzułmański mężczyzna może poślubić niemuzułmankę, ale czy jest prawdą, że w tym małżeństwie nie będzie proble



Aby odpowiedzieć na to pytanie, kobieta powinna poznać, co oznacza pojęcie “żona muzułmanina”.

Twój status

Islam naucza, że “mężczyzna przewyższa kobietę” (Koran, sura 2:228).
Islam naucza, że kobieta ma połowę tych praw, co ma mężczyzna - w sądzie
(2:282) i w dziedziczeniu (4:11).
Islam traktuje żonę jako własność męża. Np. werset 3:14 mówi: “Dobrze jest dla mężczyzny kochać swoje rzeczy: żony i synów, złoto i srebro, i koni…”
Islam nakazuje kobietom zasłaniać twarz, kiedykolwiek wychodzą z domu: “I powiedz wierzącym kobietom… by zasłaniały twarze i nie eksponowały swojego piękna” (24:31).
Jednocześnie Mahomet uczy, że kobiety są ułomne intelektualnie oraz duchowo. Al-Bukhari (2:541) przekazuje słowa Proroka: “Nie spotkałem nikogo bardziej odartego z rozumu i pobożności niż kobiety”.

Twoje małżeństwo

Islam zezwala na poligamię: mężczyzna może mieć jednocześnie nawet cztery żony. “Żeńcie się według waszego wyboru - z dwiema, trzema, czterema…” (sura 4:3).
Mąż może rozwieźć się z żoną - wystarczy jego ustne oświadczenie, zaś żona nie może zainicjować rozwodu wcale. “Można rozwieźć się dwukrotnie” - mówi Koran (2:229). Jeżeli mąż trzykrotnie wypowiedział formułkę rozwodową, ona nie może powrócić do niego, póki nie wyjdzie za mąż za innego, który z nią się również rozwiedzie (oczywiście, z nim również musi współżyć seksualnie). Nakazuje to Koran (2:230).
Islam naucza, że mąż powinien karać żonę bijąc ją lub odmawiając jej współżycia seksualnego. “Jeżeli żony okazują brak posłuszeństwa, karzcie je, nie dzielcie z nimi łóżka i bijcie je…” (4:34).

Twoje życie seksualne

Islam uważa żonę za obiekt zaspokajający pragnienia seksualne męża. “Wasze żony są dla was polem do zaorania, korzystajcie więc z nich kiedy tylko chcecie, i jak chcecie” (2:223).

Twoje dzieci

Twoje dzieci muszą być wychowane w religii ojca-muzułmanina. W przypadku rozwodu dzieci pozostają zawsze z ojcem, który może zabronić Ci widywać się z nimi. Szaria (prawo islamu) stanowi, że w małżeństwach mieszanych “dziecko powinno być wychowywane w lepszej z dwóch religii wyznawanych przez rodziców” - przy czym tą lepszą, oczywiście, w myśl szariatu jest islam. Koran twierdzi, że islam jest jedyną prawdziwą religią (sura 3:19). Niemuzułmanin nie może być nawet przyjacielem muzułmanina: “Wy, którzy wierzycie, nie miejcie za przyjaciół niewierzących, tylko wiernych” (4:144).

Twoja przyszłość

Jeżeli Twój muzułmański mąż umrze przed Tobą, a jego majątek znajduje się w kraju islamu, zostanie zastosowane prawo muzułmańskie. Żona muzułmanina, która nie przeszła na islam, nie dostanie nic z majątku swojego zmarłego męża. Ta, która przeszła na islam, dostanie bardzo małą część. Według Koranu, muzułmańska żona nie przejmuje majątku po mężu. Jeżeli mąż zmarł, nie zostawiając dzieci, żona otrzymuje jedną czwartą jego majątku, natomiast pozostałą część dzielą między siebie jego rodzice, bracia, wójkowie i dalsi krewni. Jeżeli natomiast zmarły mąż miał dzieci, żona dostanie tylko jedną ósmą majątku, a resztę przejmują dzieci - przy czym dzieci płci męskiej dostaną dwa razy więcej niż dzieci płci żeńskiej. Takie prawo ustanawia sam Koran (4:12): “Z tego, co zostawicie, wasze żony
otrzymają jedną czwartą, jeżeli umrzecie bezdzietni; jeżeli natomiast są dzieci, żony dostaną jedną ósmą…”

Zanim powiesz “Tak”

Zanim zdecydujesz się wyjść za muzułmanina, powinnaś poznać powody, dla których on chce się z Tobą ożenić. Jeżeli twoją motywacją jest miłość, jego motywacją może być pragnienie uzyskania prawa na pobyt w Twoim kraju. Wiem, że “miłość jest ślepa”, a jednak wierzę, że te moje uwagi pomogą Ci otworzyć oczy i ujrzeć prawdę. Być może powiesz, że Twój narzeczony jest niepraktykującym muzułmaninem, jednak nie wolno zapominać, że islam jest czymś więcej niż religią. Islam składa się z całego systemu religijno-prawnego, którego muszą przestrzegać zarówno muzułmanie jak i niemuzułmanie w kraju islamskim. W przypadku jakiejkolwiek niezgody pomiędzy Tobą a Twoim muzułmańskim mężem, dla niego wystarczy znaleźć się na terenie islamskim, by mieć całkowitą przewagę nad Tobą. Jeżeli masz nadal wątpliwości, proponuję obejrzenie filmu “Not without my daughter”, który ukazuje prawdziwą historię Amerykanki, która wyszła za muzułmanina. Są też inne filmy: “Princess”, “Dreams of Trespass”, and “The Stoning of Soraya M”. Obejrzenie takiego filmu może Ci pomóc przeżyć coś, co uratuje Twoje życie. I nie tylko Twoje, ale też życie Twoich przyszłych dzieci.

Offline

 

#2 2010-07-25 17:03:55

czako08

Użytkownik

Re: Co robić, kiedy muzułmanin proponuje małżeństwo?

chyba jakoś jestem mało inteligentny  ale nie pojmuje sensu zamieszczenia tego postu masz jakiś dylemat czy to po prostu przestroga dla naszych rodaczek

Offline

 

#3 2010-07-26 15:42:00

ultramaryna

Użytkownik

Re: Co robić, kiedy muzułmanin proponuje małżeństwo?

według mnie taką informacje powinny otrzymywać wszystkie zakompleksione i  niedowartościowane dziewczyny, przy wejściu do samolotu z Pl do gdzieś tam...
bo w Polsce o tym jest dość głośno i raczej nie trzeba

Offline

 

#4 2010-07-26 16:03:37

kobra

Użytkownik

Re: Co robić, kiedy muzułmanin proponuje małżeństwo?

Dlaczego ten temat przekopiowałem  z jednego z portali?

Mam dosyć znajomych dziewczyn tu na Cyprze ,ale tez w Anglii ,które są , albo to ,w związkach małżeńskich ,albo dopiero partnerskich(tzn. chodzą ze sobą)z chłopcami z krajów z poza UE.Przeważnie są to Hindusi,Pakistańczycy,ale i tez Arabowie i to z Syrii,Jemenu,Palestyny,Libanu.
Jest to zjawisko rosnące w postępie geometrycznym i długo się zastanawiałem co powoduje ze tak łatwo nasze dziewczyny lgną do tych chłopaków.To ,ze potrafią być mili,mówią o miłości,kochają od pierwszego wejrzenia ,plota mnóstwo komplementów -to wiemy.Ale tez wiadomo ze ONI szukają tylko polskiej ,bułgarskiej ,rumuńskiej dziewczyny ,żeby moc tu zostać i pracować.Nawet żeby być pewny takiej panny ,chłopak jest gotów bardzo szybko spłodzić dziecię,aby mieć pewność ze ONA go już nie zostawi.
Jakie są konsekwencje takich związków ,jak uczy historia i doświadczenie nie będę pisał.
Jak patrze nieraz na takie pary ,to przychodzi mi na myśl ze "Jak Pan Bóg chce kogoś ukarać ,to najpierw zabiera mu rozum"

Offline

 

#5 2010-07-26 19:08:57

ultramaryna

Użytkownik

Re: Co robić, kiedy muzułmanin proponuje małżeństwo?

mało kto na dzień dzisiejszy potrafi jawnie wyrażać swoje opinie, brawo Kobra
popieram Cię.

Offline

 

#6 2010-07-27 18:12:07

trollinka

Użytkownik

Re: Co robić, kiedy muzułmanin proponuje małżeństwo?

No toś nas Kobra postraszył tymi muzułmaninami...
Od dzisiaj jak takiego spotkam to ucieknę gdzie pieprz rośnie )))


Mąż działa mi bez przerwy
Raz na zmysły, raz na nerwy.

Offline

 

#7 2010-07-28 17:31:00

trollinka

Użytkownik

Re: Co robić, kiedy muzułmanin proponuje małżeństwo?

Btw Hindusi to nie to samo co Arab , Pers czy jakiś inny z Iraku, Iranu,  Syrii.
Hindusi są zupełnie inni od w/w kolesi. W końcu buddyzm , a islam to dwie galaktyki. Wszyscy Hindusi, których znam są pogodni, łagodni, sympatyczni i bardzo rodzinni. Czytałam ranking odnośnie wierności i palma pierwszeństwa przypada właśnie Hindusom.
Poza tym kamasutra i te sprawy brzmi nieźle
Co do Arabów zgadzam się z Tobą, osobiście nie ryzykowałabym wiążąc się z takim delikwentem na stałe, bądź decydując na dziecko z nim.
No, ale jakiś romansik, czemu nie , tak w ramach dogłębnego zbadania kultury  bliskiego wschodu


Mąż działa mi bez przerwy
Raz na zmysły, raz na nerwy.

Offline

 

#8 2010-07-31 22:38:29

konduktor

Użytkownik

Re: Co robić, kiedy muzułmanin proponuje małżeństwo?

Cześć p.POLOK


trollinka napisał:

Btw Hindusi to nie to samo co Arab , Pers czy jakiś inny z Iraku, Iranu,  Syrii.

O!!!   to coś ciekawego !
Ale różnorodność jest w modzie ! (może lepiej od razu tak napisać , a nie takie ....sroły)


trollinka napisał:

Hindusi są zupełnie inni od w/w kolesi. W końcu buddyzm , a islam to dwie galaktyki.

A czym się różnią te dwie religie ??? Pytam - bom ciekaw ! Ciekaw Pani opinii - bo Swoje Wiem
Tak w skrócie ... jakieś konkrety !?
Ale ok ...  skoro Pani tak pisze, pewnie Pani coś na ten temat Wie,lub Pani doświadczyła ?



trollinka napisał:

Wszyscy Hindusi, których znam są pogodni, łagodni, sympatyczni i bardzo rodzinni. Czytałam ranking odnośnie wierności i palma pierwszeństwa przypada właśnie Hindusom.

A więc DZIERLATKI ! nic tylko HINDUSA !!!!! ale kino !

To co Pani napisała ,doskonale się wpisuje w "schemat" połowu.... ale o tym kiedy indziej

trollinka napisał:

Poza tym kamasutra i te sprawy brzmi nieźle

Zaprawde, nie ma to jak radochy  cielesne...... (nigdy nie pozbęde się "DOBRODZIEJA ... ") nic nie znaczące i mało wartościowe - jak mówi polskie pra przysłowie :" każdy Sobie , rzepke skrobie..".Amen


trollinka napisał:

Co do Arabów zgadzam się z Tobą, osobiście nie ryzykowałabym wiążąc się z takim delikwentem na stałe, bądź decydując na dziecko z nim.
No, ale jakiś romansik, czemu nie , tak w ramach dogłębnego zbadania kultury  bliskiego wschodu

No to jak , romansik ? czy jasyr? 
to kluczowe pytanie , adekwatne do Pani stwierdzenia !


Ps. widzę iz forum ... hmn , mógłbym rzec "szczytuje" ...powoli popracujemy...nad tym
Ps. http://www.youtube.com/watch?v=Bpp3VqKQ … re=related

yOO


BEDUIN'S POWER !

Offline

 

#9 2010-07-31 22:54:36

Rawel

Użytkownik

Re: Co robić, kiedy muzułmanin proponuje małżeństwo?

Znowu się zacznie czy zlekceważymy mąciwodę.Mam nadzieję że ludziska wykażą się zdrowym rozsądkiem.

Offline

 

#10 2010-08-01 01:38:41

ultramaryna

Użytkownik

Re: Co robić, kiedy muzułmanin proponuje małżeństwo?

hindus , arab
jeden kundel
popieram produkt polski w 100%


P.S. koleżanka miała faceta z New Delhi ,na Cyprze,
była w ciąży z nim, poleciała do pl, odwiedzić rodzinę
po powrocie okazało się,że jej ukochany romansował z nieletnią Cypryjką...
koleżanka obecnie wychowuje córkę samotnie, niedoszły mąż siedzi w więzieniu.....

wszystkim amatorkom wschodniej ars amandi ,życzę powodzenia...
btw...
z przedostatniej Angory:
coraz więcej Polek wraca z Egiptu i Tunezji itd...zarażonych rzeżączką i kiłą
dziewczyny gdzie wasze mózgi!!!!!
mamy 21 wiek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline

 

#11 2010-08-01 14:17:29

trollinka

Użytkownik

Re: Co robić, kiedy muzułmanin proponuje małżeństwo?

konduktor napisał:

A czym się różnią te dwie religie ??? Pytam - bom ciekaw !

Proponuję jakąkolwiek wyszukiwarkę w google.
Mam nadzieję, że potrafisz się nią posługiwać. Pytam o to bo Twoje wypowiedzi trącą, że tak powiem , myszką.


Mąż działa mi bez przerwy
Raz na zmysły, raz na nerwy.

Offline

 

#12 2010-08-01 15:22:08

 grant1263

gospodarz

Re: Co robić, kiedy muzułmanin proponuje małżeństwo?

Brawo ultramaryna 100% produkt polski-myślę o kobietach.Pozdro.

Offline

 

#13 2010-08-02 16:02:28

ultramaryna

Użytkownik

Re: Co robić, kiedy muzułmanin proponuje małżeństwo?

Grant, ale ja mówiłam zupełnie poważnie,
laski osiadły na laurach, idą na łatwiznę wychodząc z założenia ,że brakuje na Cyprze Polaków na poziomie,

ja tymczasem znam kilku naprawdę fajnych chłopaków/z różnych miast na Cyprze/, którzy mają nieco inne zainteresowania niż cowieczorne piwko przy telewizorze
poza tym patrząc na to z innej strony,
komu innemu jest łatwiej zrozumieć, że dodajemy cytrynę do herbaty/ a nie mleko /
że zimą jemy zupy, a w rosole zazwyczaj nie pływa ryż, tylko cieniutki makaron, /najlepiej domowej roboty/,
albo,że nasi faceci sami w domu potrafią naprawić kontakt  i inne cuda wianki
kto inny zrozumie,że wolimy schabowego i bigos niż jakąś cholerna souwlę,w którą czasem ciężko zęby wbić,
kto inny jak nie Polak zrozumie naszą miłość do pierogów albo do tatara???

wiem, wiem, teraz posypią się na moją głowę zbulwersowane słowa wyemancypowanych kobitek, które poślubiły , bądź są w związku z jakimś nie-Polakiem
i napiszą,że jest im cudnie, przepięknie i malinowo,
sraty taty...
mam gdzieś Cypryjczyków i obcokrajowców
i nawet gdyby mi dopłacali to bym się po żadnego nie schyliła

u nas przynajmniej jak facet chce sobie zrobić dobrze , idzie dyskretnie do agencji, spędza tam godzinę, albo dłużej ,
a nie jak tutaj przesiaduje całymi wieczorami w jakichś obleśnych kabaretach i stawia drinki laluniom .....

ot i cała prawda

Offline

 

#14 2010-08-02 19:02:40

 grant1263

gospodarz

Re: Co robić, kiedy muzułmanin proponuje małżeństwo?

Ja też poważnie traktuję ten temat.Niema to jak rodaczka,z która można dogadać się w naszym ojczystym języku a nie jak kolesie,którzy ledwo co mówią po angielsku i mają nie lada cyrk w domu bo nie mogą się porozumieć z żoną filipinką.Nie wspomnę o kuchni bo faktycznie niema jak polskie tradycyjne dania anie jakieś makarony i ryże nie wiadomo z czym.Jestem tradycjonalistą i ze słodyczy najbardziej lubię schabowego z kapustą oczywiście kiszoną.

Offline

 

#15 2010-08-02 21:29:55

 ania

Użytkownik

Re: Co robić, kiedy muzułmanin proponuje małżeństwo?

Oj ludzie ludzie... Skoro tak wam zle z obcokrajowcami, to po cholere pchacie sie na Cypr czy inny kraj? Jezeli to,co  polskie przewyzsza to, co zagraniczne, to wracajcie do Polski i zapiszcie sie do jakiegos NOP czy innej Mlodziezy Wszechpolskiej...

A tak powaznie, to zgadzam sie z zalozycielem watku. Tez sie zastanawiam co ciagnie dziewczyny ze wschodniej Europy do chlopakow z Bliskiego Wschodu. Znam wiele takich zwiazkow i widze, ze jest ich coraz wiecej. Przeraza mnie glupota niektorych dziewczyn...

Ps. Znam tez takich chlopakow z Pakistanu i Bangladeszu, ktorzy kupili sobie zony ze Slowacji i Polski za 15 tys euro

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
eggy.pl krekole.pl