ELEFTERIJA - wolne forum Polaków na Cyprze


#1 2013-01-27 17:14:45

woman

Użytkownik

zmije i inne paskudztwa

witam, mam pytanie do osob ktore sa tu dluzej niz ja, czego mozna obawiac sie na cyprze? chodzi mi nie o ludzi tylko o niebezpieczne zwierzeta, zmije, weze i tak jak w temacie inne paskudztwa...brrr. moze polecicie jakies ksiazki na ten temat, jakos nie moge sama znalesc odpowiedniej literatury. bede wdzieczna za wszelkie wskazowki bo dobrze wiedziec z czym sie ma doczynienia.

Offline

 

#2 2013-01-28 13:14:15

deniro

Użytkownik

Re: zmije i inne paskudztwa

Są węże i żmije jadowite, skorpiony, skorki i stonogi , na to trzeba uważać jak się jedzie pod namiot albo w plener , w miastach przecież nie chodzą po chodnikach. Za to nie ma tygrysów , lwów czy krokodyli, a w wodach nie spotkasz trujacej meduzy - to dodaje tak dla pocieszenia


Yippie Kai Yay Mother Fucker

Offline

 

#3 2013-01-29 13:18:30

krakus

Użytkownik

Re: zmije i inne paskudztwa

deniro napisał:

w wodach nie spotkasz trujacej meduzy - to dodaje tak dla pocieszenia

Ale rekina można spotkać

Offline

 

#4 2013-01-30 07:53:44

gabrielek

Użytkownik

Re: zmije i inne paskudztwa

RUMUNOW I PONTIOSOW

Offline

 

#5 2013-01-31 08:02:01

woman

Użytkownik

Re: zmije i inne paskudztwa

dzieki za te informacje, rekiny w morzu to chyba zart, prawda?
ponawiam pytanie o jakas literature tematyczna, moze akurat ktos sie natknal w miejscowych sklepach.
my spotkalismy weza za miastem , na plantacji bananow, czarnego, dlugiego na kilka metrow, ja zastyglam w przerazeniu bo nie wiem czego mozna sie spodziewac po takim gadzie, co prawda w pobliskim sklepie powiedzieli ze czarny niejadowity, ale wole cos poczytac na ten temat.

Offline

 

#6 2013-02-04 16:34:40

krakus

Użytkownik

Re: zmije i inne paskudztwa

Rekiny w morzu to nie żart, ale oczywiście nie żarłacze białe spotkasz
A najgroźniejszym gadem jest żmija lewantyńska, jest naprawdę niebezpieczna.
Książek żadnych na ten temat nie znam, nie natknąłem się ale ich zwyczajnie nie ma.

Offline

 

#7 2013-02-05 14:44:40

elefterija

Administrator

Re: zmije i inne paskudztwa

Jest książka pisana w dwóch językach: angielskim i niemieckim . Postaram się ją odnaleźć i zrobić skany . Myślę, że taka informacja przyda się nie tylko Tobie.

Offline

 

#8 2013-02-06 08:50:46

woman

Użytkownik

Re: zmije i inne paskudztwa

ok.czekam

Offline

 

#9 2013-02-08 14:10:14

Figa

Użytkownik

Re: zmije i inne paskudztwa

woman napisał:

dzieki za te informacje, rekiny w morzu to chyba zart, prawda?
ponawiam pytanie o jakas literature tematyczna, moze akurat ktos sie natknal w miejscowych sklepach.
my spotkalismy weza za miastem , na plantacji bananow, czarnego, dlugiego na kilka metrow, ja zastyglam w przerazeniu bo nie wiem czego mozna sie spodziewac po takim gadzie, co prawda w pobliskim sklepie powiedzieli ze czarny niejadowity, ale wole cos poczytac na ten temat.

Czarnego, długiego na kilka metrów, hihi, to chyba anakonda była


Jestem jak Media Markt - nie dla idiotów!

Offline

 

#10 2013-02-14 15:26:32

alibaba

Użytkownik

Re: zmije i inne paskudztwa

Figa napisał:

woman napisał:

dzieki za te informacje, rekiny w morzu to chyba zart, prawda?
ponawiam pytanie o jakas literature tematyczna, moze akurat ktos sie natknal w miejscowych sklepach.
my spotkalismy weza za miastem , na plantacji bananow, czarnego, dlugiego na kilka metrow, ja zastyglam w przerazeniu bo nie wiem czego mozna sie spodziewac po takim gadzie, co prawda w pobliskim sklepie powiedzieli ze czarny niejadowity, ale wole cos poczytac na ten temat.

Czarnego, długiego na kilka metrów, hihi, to chyba anakonda była

też tak pomyślałem

Te czarne są rzeczywiście długie, ale bez przesady nie na kilka metrów a po za tym są niejadowite. trzeba było zdjęcie trzasnąć i wrzucić.

Offline

 

#11 2013-02-18 09:07:01

woman

Użytkownik

Re: zmije i inne paskudztwa

nie w glowie mi byly wtedy fotki
a co z tymi zdjeciami tutaj, mialy byc...

Offline

 

#12 2013-02-20 11:53:19

elefterija

Administrator

Re: zmije i inne paskudztwa

Miały być zdjęcia, ale mamy jakiś problem z serwerem i nie chce załadować zdjęć. Pamiętam o zdjęciach, najszybciej jak to możliwe- zamieszczę.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
osłony harmonijkowe