ELEFTERIJA - wolne forum Polaków na Cyprze


#1 2010-08-09 19:44:31

 grant1263

gospodarz

Praca dla fachowców.

Firma reklamowa w Pafos poszukuje dwie osoby znające się i mające doświadczenie przy wyklejaniu reklam na oknach i witrynach sklepowych,jak i na samochodach oraz innych powierzchniach.
Kontakt po 22 sierpnia(urlop) tel26946222 Christos.

Offline

 

#2 2010-09-06 20:13:38

 grant1263

gospodarz

Re: Praca dla fachowców.

Ta sama firma reklamowa poszukuje spawacza złotą rączkę do robót konstrukcyjnych.
Oferta z 09.08.2010r cały czas aktualna,kontakt telefoniczny jak w poprzednim poście.

Offline

 

#3 2010-12-08 22:19:15

Silent

Użytkownik

Re: Praca dla fachowców.

Witam wszystkich forumowiczów z Cypru , mam pytanie (zapewne jakich wiele już było na forum) odnośnie pracy na Cyprze , przyjeżdżam na Cypr z kolegą około 10 stycznia (w chwili obecnej mieszkamy w Anglii) w jaki rejon hmm...... jeszcze nie wiemy jest to zależne oczywiście od miejsca pracy.Chcemy osiedlić się na Cyprze i oczywiście podjąć tam pracę, w Anglii pracuję jako stolarz meblowy oraz wykonuję prace remontowe mieszkań kolega pracuje jako piekarz.Jednym zdaniem poszukujemy pracy na Cyprze jesteśmy zainteresowani pracą na jak najdłuższy okres czasu i stąd moja prośba o kontakt lub namiary na ewentualnego pracodawcę.Oczywiście jeżeli nie znajdziemy pracy w naszych zawodach to jak najbardziej podejmiemy się innego zajęcia , proszę o kontakt na adres 21silent@gmail.com lub GG - 21853915 będę wdzięczny za każdą pomocną informację i pozdrawiam wszystkich z zimnej Anglii.

Offline

 

#4 2010-12-09 07:43:55

trollinka

Użytkownik

Re: Praca dla fachowców.

Silent, dużo osób wyjeżdża z Cypru do Anglii bo podobno tam lepiej z pracą , z opieką socjalną i w ogóle bardziej cywilizowany kraj - tak mówią.
Co Cię skłania do przyjazdu tutaj?


Mąż działa mi bez przerwy
Raz na zmysły, raz na nerwy.

Offline

 

#5 2010-12-09 09:22:57

POLOK

Użytkownik

Re: Praca dla fachowców.

hej !  Silent  co  by  nie mowil  i  kto  by  to  nie  mowil  i  tak  bedziesz  rozwarzal  za  i  przeciw . ja  moge  Ci  tylko  powiedziec  ze   bedzie  to   zderzenie  dwoch  swiatow . Warto  pojechac  zobaczyc  polaczyc  prace  z  turystyka  na  wszelki  wypadek  wez  z  soba  jekies  drobne  3000 F  na  zagospodarowanie . Napewno  jest  slonce  ufffffffffffffff jest , napewno  sa  tansze  mieszkania   napewno  owoce  i  warzywa sa duzo   drozsze  to fakt   nie  poruszam  spraw  napoi  , papierosy  i  procenty  w  plynie  sa  tansze to fakt  na  cyprze , taki  drobiazg  jak  auta  sa  tansze  w  UK  jakies 50 %  . A  ten  drobiazg  jakim  jest  praca  i  stosunki  pracodawca  cypryjski   a  pracownik  pozostawiam  do  oceny  kazdemu  z  osobna  i  Tobie  rownierz . Napewno  radzil  bym  Ci  abys    nie  palil  mostow w  UK  .A  na  Cypr  zawsze  warto  pojechac  i  popatrzec  na :  prawdziwkow  :   Napewno  to  nie  teren  UNII EUROPEJSKIEJ   w  zakresie  stosunkow pracownik a  pracodawca  nie  wspomne  o  urzedach  ktore  obsluguja  niedajborze  bezrobotnego  lub  poszukujacego  pracy .   Powodzenia  do  odwarznych  swiat  nalezy .

Offline

 

#6 2010-12-09 12:19:03

Yocco

Użytkownik

Re: Praca dla fachowców.

Ja też póki co przeprowadziłam się do UK i nie wyobrażam sobie żeby ktoś emigrował z UK na Cypr, w UK życie jest prostsze, na Cyprze jedynie słońce jest jakimś plusem, ale porównując inne czynniki to UK jest o wiele lepszym miejscem do zamieszkania...

Offline

 

#7 2010-12-09 15:35:55

Bogna_z_Poronina

Użytkownik

Re: Praca dla fachowców.

Yocco albo POLOK mozesz napisac cos wiecej , pod jakim wzgledem jest lepiej, czy prace bez trudu sie zalatwia, jakie warunki mieszkaniowe  i o tych relacjach z pracodawca. Rozwazam wyjazd do UK nie odpowiada mi mentalnosc cypryjczykow i uwazam cypr za dziure, pracuje jako kelnerka teraz hotel zamkneli to 4 m-ce siedze w domu i bede sie prosic o zasilek wiec o to pytam czy tam w UK tez robia laske jak daja kase od panstwa, i jak jest z bezpieczenstwem, bo tu wracam czesto po polnocy ale musze powiedziec ze jest bezpiecznie.

Offline

 

#8 2010-12-10 11:51:34

Yocco

Użytkownik

Re: Praca dla fachowców.

Ja akurat pracuję w UK z jakąś hołotą, oczywiście nie wszyscy, ale w większej grupie współpracowników wystarczy parę osób, żeby popsuć atmosferę pracy i z prostej pracy fizycznej jest tyle stresu, że masakra. Wieeelu Polaków z tej firmy mieszka w UK od paru lat, a angielskiego nie znają!!! Więc siedzą w tej pracy i czas się dla nich zatrzymał. Wiele babek bardziej nadaje się do pierdla niż do pracy, organizacja pracy do dupy, supervisorzy znęcają się nieco psychicznie nad podwładnymi (zero kultury w zwracaniu uwagi), zero przeszkolenia do pracy, a później opierd**, jeden wielki bajzel tu mają, ale przynajmniej funty na konto spływają, praca w wigilię, niby jakaś petycja jest, ale i tak gówna da, bo mają Polaczków w garści. Na Cyprze pracowałam z Rumunami i mi się pracowało lepiej, tu każdy Polak patrzy się na innych, żeby samemu się nie narobić. Ale pod kątem łatwości utrzymania to UK jest łatwiejsze. Tylko pracę muszę zmienić.

Offline

 

#9 2010-12-11 21:23:16

POLOK

Użytkownik

Re: Praca dla fachowców.

Witam  !  pod  kazdym wzgledem poza  sloncem  jest  lepiej . negatywy  to  to  ze  mieszkania  sa  drozsze  w  UK  to  fakt , z  praca  wiekszych  problemow  nie  ma  zalezy  czego  oczekujesz  to  ze  znasz  angielski  nawet  bardzo  dobrze  to  plus  w  koncu  to  UK i powinno  sie  znac  jezyk kraju  w  ktorym  sie  mieszka  ale  jak  nie  znasz  to  tez  nie  problem  w  pracy  jedynie  wiecej  stresow  obserwuje  to  fakt  ze  nie  chca  sie  nasi  uczyc  jak  masz  prace  to  te  200 kazdy  piatek  masz  na  koncie  bez  problemow  z  zasilkami  nie  wiem  bo  praca  jest  benefity  maja  w  szczegolnosci  rodziny  badz matki  z  dziecmi   bez  wiekszych  problemow   FAKT  trzeba  na  poczatku  spelnic  niektore warunki   administracyjne   ktore  obowiazuja  w  UK . A  jezeli  chodzi  o  prace  ktora  bedzi  ci  odpowiadala  to  fakt  musisz pomieszkac  z  6  miesiecy  i  wtedy  cos  znajdziesz  co  ci  odpowiada . Poza  UK  jest  niezla  Dania  , Holandia  a  tym  bardziej  Niemcy  za  moment  sie  otwieraja  i  warunki  sa  lepsze  niz  w  UK  mieszkania  tansze . Powodzenia

Offline

 

#10 2010-12-12 10:55:04

Yocco

Użytkownik

Re: Praca dla fachowców.

Z angielskim to naprawdę katastrofa, w UK się pracuje i mieszka z Polakami, więc ma się kontakt praktycznie tylko z językiem polskim - na Cyprze jest większa mobilność, każdy zna angielski chociaż w stopniu komunikatywnym, wiec można zmienić pracę, a tu jak ktoś trafi na początku, tak później już się wegetuje nie zważając na brak szacunku w pracy czy zaniżanie stawek. Do tego na Cyprze przez słońce ludzie są pogodniejsi

Offline

 

#11 2010-12-12 17:22:54

Bogna_z_Poronina

Użytkownik

Re: Praca dla fachowców.

Znam angielski raczej dobrze tzn rozumiem wszystko, tv po angielsku ogladam, rozmawiam swobodnie. Ale pytam o to jak jest w anglii bo mam sasiadow anglikow ktorzy tu sie sprowadzili na cypr i nie sa to dziadki tylko rodzinki z dziecmi bo tu ponoc latwiej, juz nie wiem kogo sluchac. Ja po prostu jeszcze bym chetnie zobaczyla kawalek swiata a cypr mnie rozczarowal spodziwwalam sie jednak czegos innego, cypryjczycy niby mili i otwarci ale dla turystow a chamy z nich wychodza i sknery w stosunku do pracownikow. Jak sie stykam z angolami to wydaja mi sie bardziej cywilizowani niz cypryjczycy, nie macie takiego wrazenia?
Kolezanka mnie namawia na cambridge bo tam mamy u kogo sie zatrzymac na poczatek ale moze lepiej londyn bo w metropoli wiadomo lepeij o prace, jeszcze sie waham ale chyba zaryzykuje, troche mnie martwi ta przestepczosc bo podobno niebzpiecznie . A roboty to ja sie nie boje nawet ciezkiej,

Offline

 

#12 2010-12-12 19:17:49

Yocco

Użytkownik

Re: Praca dla fachowców.

Ciężka robota jest do przeżycia, ale gorzej z atmosferą . W Anglii jest mało Anglików, raczej ma się styczność z wszelkiej maści imigrantami. Najbardziej przejechać się można na swoich rodakach, Polakach, trzeba uważać. W Anglii, tak jak i na Cyprze, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Zależy jakie masz kwalifikacje, dla każdego co innego jest dobrego. Cypr to ogólnie jedna wielka wiocha, nawet Nicosia jest jak małe angielskie miasteczko i tu w UK się tak nie duszę psychicznie jak na Cyprze.

Offline

 

#13 2010-12-14 08:29:55

JASZCZOMB

Użytkownik

Re: Praca dla fachowców.

Bogna , wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Ostatnio oglądałem wywiad z Martyną Wojciechowską , kobitka w końcu zjeździła kawał świata i stwierdziła, że nie ma idealnego miejsca do życia , wszędzie są plusy i minusy, jak kraj piękny to ustrój nie taki, jak cywilzowany to zagęszczenie ludności , że się dusisz , jak słońce to ludzie leniwi i wiocha, a jak jest pracy pod dostatkiem to dziadów się nazjeżdża że strach dziecko samo wypuścic z domu. Teraz świat stoi otworem jak jesteś bez obciążenia dziećmi to możesz powłóczyć się po różnych miejscach , tak się najlepiej poznaje obcą kulturę jak się pomieszka wśród tubylców.

Offline

 

#14 2010-12-14 08:34:54

JASZCZOMB

Użytkownik

Re: Praca dla fachowców.

Yocco napisał:

Najbardziej przejechać się można na swoich rodakach, Polakach, trzeba uważać. .

No niestety muszę się zgodzić z Tobą. Czasami mam wrażenie, że większość uciekła z domów poprawczych lub zakładów karnych takie egzemplarze można spotkać.

Offline

 

#15 2010-12-14 15:12:21

roman

Użytkownik

Re: Praca dla fachowców.

moj kumpel przyjehal na cypr przez takiego dziada z polski, z agencj , tamten wziol kase mial zalatwic robotę i można było tylko ziemie w larnace pocałować jak nasz siwentej pamięci papierz polak, roboty nie bylo, chlop i jeszcze wielu inych chlopów zostało z niczym, w upał bez dachu nad głową z parę groszy przy dupie, dobrze ze wtedy kryzysu nie było i z robotą w lecie nie było problemu, ale polak polakowi takie świnstwo narobić, jaest tak jak mówisz ze uwarzać trzeba na każdym kroku.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
sprzątanie parowe