ELEFTERIJA - wolne forum Polaków na Cyprze


#1 2012-02-29 09:43:33

woman

Użytkownik

szkola na cyprze

witam , mam pytanko, otoz przenosimy sie z uk na cypr, decyzja podjeta, praca zaklepana, pozostala nam kwestia szkoly dla mlodego - 11 lat. poniewaz mlody do tej pory uczyl sie w szkole po angielsku, chcemy aby kontynuowal nauke w tym jezyku. stad moje pytanie odnosnie angielskich szkol na cyprze, czy jest ich duzo, jaki poziom, jakie ceny, jakie papiery trzeba zlozyc i w ogole bedziemy wdzieczni za wszelkie opinie.
pzdr

Offline

 

#2 2012-02-29 13:20:19

andzia

Użytkownik

Re: szkola na cyprze

A o jakie miasto pytasz?

Offline

 

#3 2012-02-29 15:06:22

gabrielek

Użytkownik

Re: szkola na cyprze

Na Cyprze żadna praca nie jest "zaklepana".............

Offline

 

#4 2012-03-01 07:55:38

woman

Użytkownik

Re: szkola na cyprze

a rzeczywiscie zapomnialam dodac,  bedziemy w limasol mieszkac, a praca zaklepana w angielskiej firmie

Offline

 

#5 2012-03-01 09:27:55

gabrielek

Użytkownik

Re: szkola na cyprze

Skoro w angielskiej firmie to inna historia, możecie spać spokojnie.
Szkoła bedzie was kosztować 4 do 5 tys rocznie + jeszcze połowe tej sumy
za różne dodatkowe bzdety (zajęcia fakultatywne, np tenis i korty czasem za dowóz itp itd)
których trudno nie opłacać bo wszystkie dzieci mają i obciach.

Jak jeszcze nie wygooglałać to masz trzy przykłady:

http://www.americanacademy.ac.cy/
http://www.logos.ac.cy/
http://www.reddragoncy.com/

Przed posłaniem naszego syna do szkoły (jest w podobnym wieku jak wasz) dosyc skrupulatnie
zapoznaliśmy sie z warunkami w prywatnych szkołach (anglojezycznych) i zdecydowaliśmy sie
na cypryjską. Kwestie finansowe były drugorzędne, a do plusów szkól prywatnych
mogliśmy zaliczyc jedynie szpan. Co prawda w waszym przypadku gdy mały juz cztery lata uczy sie w anglojezycznej szkole to troche determinuje wybór, ale polecam rozpatrzyć też opcje szkoły cypryjskiej.
Obcokrajowcy w tutejszych szkołach państwowych to normalka, system jest do tego przystosowany,
a też i kolegów anglików syn napewno znajdzie w klasie na poczatek.

Znajomi z Limassol maja 10-cio latka w szkole angielskiej i najlepiej z kimś takim pogadac.
Jak chcesz to ich spytam czy mogę ci dać nr telefonu i wyśle na priva.

gratuluje decyzji i pozdrawiam

Offline

 

#6 2012-03-05 10:07:21

woman

Użytkownik

Re: szkola na cyprze

dziekuje bardzo za te informacje
moze ktos wie jaki poziom jest w tych szkolach?

Offline

 

#7 2012-03-07 08:18:35

andzia

Użytkownik

Re: szkola na cyprze

A dlaczego wybieracie angielską szkołę? Dzieci bardzo szybko uczą się obcych języków więc jeśli Wasz syn zna angielski to może warto żeby poznał i grecki, zawsze to dodatkowy język obcy

Offline

 

#8 2012-03-08 08:03:17

woman

Użytkownik

Re: szkola na cyprze

slyszalam, ze poziom w panstwowych szkolach cypryjskich jest bardzo niski, nie wiem czy to pokrywa sie z prawda czy to sa opinie na wyrost, ale na wszelki wypadek dajemy syna do prywatnej szkoly, no a skoro i tak trzeba placic to wole za angielska niz cypryjska prywatna. wydaje mi sie ze poza tym,ze  te prywatne sa bardziej przyjazne dla dzieci, i tez sam fakt , ze najczesciej klasy niewielkie bo raptem 14-15 dzieci to przeciez tez jest istotne.

Offline

 

#9 2012-03-08 09:41:31

JASZCZOMB

Użytkownik

Re: szkola na cyprze

Trudno mi oceniać poziom szkół cypryjskich bo za bardzo nie mam żadnego punktu odniesienia, ale moje córki kształciły (młodsza nadal) się w najzwyklejszych publicznych szkołach. Starsza obecnie studiuje w Polsce , na studia dostała się bez problemu, daje sobie nieźle radę , a nigdy żadnych korepetycji nie miała więc chyba tak masakrycznie niski poziom tego nauczania jednak nie jest. No chyba, że moje diablice są takie piekielnie zdolne

Offline

 

#10 2012-03-08 11:05:20

gabrielek

Użytkownik

Re: szkola na cyprze

15 dzieci w klasie to może niewiele w polsce, w państwowej szkole na Cyprze w trzeciej klasie w Chlorace u syna jest 10 uczniów, w Tali syn znajomych chodzi do pierwszwj klasy gdzie jest 8 dzieci. Taka sytuacja zapewnia odpowiedni kontakt i realcje z nauczycielem.
No ale w prywatnej szkole to zrozumiałe, 5 dzieci więcej to co najmniej 25.000 euro rocznie wiekszy dochód dla firmy.

Offline

 

#11 2012-03-11 09:35:48

madzia

Użytkownik

Re: szkola na cyprze

Witam, córka mojej znajomej chodziła w Limassol do St.Mary's, poziom podobno całkiem niezły, cena przystępna bo coś około 200 euro za miesiąc. Z tego co wiem są tam jakieś zapisy i się chyba czeka na miejsce wiem trzeba wcześniej podejmować jakieś kroki. Może spróbuj tam napisać, niestety nie mam bliższych namiarów na tą szkołę bo też na razie ten temat nie jest mi jeszcze potrzebny .

Offline

 

#12 2012-03-14 15:20:42

woman

Użytkownik

Re: szkola na cyprze

dzieki jeszcze raz za pomoc , wasze wszystkie uwagi sa przydatne bo wiadomo, ze chce sobie wyrobic zdanie o cypryjskich szkolach. jestem zaskoczona taka mala iloscia dzieci w klasie , w uk klasy w zwyklej szkole sa bardzo liczne, zdarzaja sie nawet powyzej 30 dzieci na klase.
ten pomysl z prywatna szkola wzial sie stad, ze chcielismy mlodemu zaoszczedzic stresow, wiadomo, sama przeprowadzka to juz dostateczny stres. jak bedzie , zobaczymy jak juz troche pomieszkamy, na poczatek prywatna, a potem moze zmienimy zdanie.

Offline

 

#13 2012-04-24 11:59:02

alinaku

Użytkownik

Re: szkola na cyprze

Witam wszystkich
Juz niedlugo wraz z moja corka przylatuje do Limassol poszukuje informacji na temat szkoly dla dzieci w iweku 13 lat. Moze ktos sie orjentuje gdzie i jaka szkole najlepiej wybrac. Jestem troche przerazona faktem zmiany szkoly i jezyka. Mam nadzieje ze wszystko sie jakos pouklada i mloda nie bedzie miala problemow w szkole. Fakt faktem ze uczy sie jezyka angielskiego w Polsce ale z pewnoscia taka zmiana bedzie ja duzo kosztowala. Poszukuje szkoly w ktorej jest wiecej obcokrajowcow niekoniecznie prywatnej bo na razie mnie na nia nie stac. Czy ktos orjentuje sie w temacie?
Prosze o pomoc.

Offline

 

#14 2012-04-30 08:23:56

targa

Użytkownik

Re: szkola na cyprze

Jeżeli uczy się angielskiego i chcesz żeby w tym języku były lekcje to tylko prywatna szkoła, państwowe są tylko w jezyku greckim. Trudno o państwowych powiedzieć , że są lepsze i gorsze, ja uważam, że ogólnie nie jest tak źle jak niektórzy twierdzą, klasy małe po kilkanaście osób, nie ma chuligaństwa. No przynajmniej w szkołach u moich dzieci. Obcokrajowców jest dużo w każdej szkole to córka na pewno nie będzie osamotniona, wiadomo, że początki są zawsze trudne, ale 13 latka to już duże dziecko więc na pewno da radę

Offline

 

#15 2012-05-02 09:06:14

alinaku

Użytkownik

Re: szkola na cyprze

dziekuje za odpowiedz . No mam nadzieje ze sobie poradzi nie ma za wielkiego wyboru . Terez wszystko zalezy od niej . Czas rozpoczac poszukiwania )))

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Accommodation Front - Regal 6 Sleeper Across the..