ELEFTERIJA - wolne forum Polaków na Cyprze


#1 2012-01-22 12:39:22

appomatox

Użytkownik

Szukam wspólnika na Cyprze, zainwestuję w przemyślany pomysł.

Witam,
Aktualnie mieszkam w PL ale chcę się przeprowadzić na Cypr i szukam osoby, która ma koncepcję na prowadzenie jakiegoś biznesu. Mam środki finansowe i nie oczekuję, że inwestycja zwróci się od razu. Posiadam sprawnie funkcjonującą firmę handlową Polsce, osiągam przyzwoite dochody miesięczne więc nie oczekuję zysków w pierwszych miesiącach działalności na Cyprze. Mam też sporo doświadczenia w biznesie i jestem w stanie zaproponować potencjalnemu wspólnikowi kilka sprawdzonych pomysłów na zarobienie pieniędzy na Cyprze. Jestem otwarty na różne propozycje choć branża turystyczna, gastronomiczna czy handlowa wydaje się najbardziej sensowna. Od potencjalnego wspólnika oczekuję koncepcji biznesu, zaangażowania i podstawowej pomocy w przeprowadzce. Nie oczekuję, że będzie to biznes już działający - nowe pomysły mile widziane. W razie pytań proszę o kontakt na konrad_bro@op.pl lub tel. +48 500 120 966
Pozdrawiam
Konrad

Offline

 

#2 2012-01-26 16:03:39

krakus

Użytkownik

Re: Szukam wspólnika na Cyprze, zainwestuję w przemyślany pomysł.

Witaj,
Nie wiem dlaczego wybrałeś Cypr na miejsce do robienia interesów. Bo to raj podatkowy? Bo wyspa jawi się jako przyjazna?
Pytania są retoryczne oczywiście, jakiś tam swój powód masz. Ale zanim poczynisz kroki i wpakujesz tutaj trochę gotówki czy też tak jak piszesz przeprowadzisz się na wyspę miłości to poszperaj trochę po forum i poczytaj opinie ludzi , którzy tu mieszkają.
Bowiem Cypr jest SPECYFICZNYM miejscem, nazywa się tylko, że jest w Unii Europejskiej, ale niech Cię ta nazwa nie zmyli. Cypryjczycy mentalnie bardzo  odstają od mieszkańców typowej Europy .
Trochę mieszkam na tej wyspie i byłem świadkiem niejednej próby ubicia interesu z tubylcami. My, Polacy , rozumujemy tak : skoro okna, meble, ciuchy, buty, jedzenie czy cokolwiek jest dwa, trzy, pięć czy dziesięć razy tańsze w Polsce to przecież sprowadzę to na Cypr i sprzedam z pocałowaniem w rękę Cypryjczykom. Ale niestety sprawa rozbija się o mentalność Cypryjczyków. Oni od obcych nie kupią tak łatwo. Nie ma znaczenia, że towar, który oferujesz jest lepszej jakośći i 5 x tańszy - oni wolą kupić od swoich gumbarosów, skoro wujek handluje piecami kuchennymi i zawsze kupowałem u wujka to nie będę wyrodkiem rodziny żeby kupować gdzie indziej . Układy rodzinne panujące na Cyprze są bardzo silne , to trochę tak jak Sycylia z połowy ubiegłego wieku. Młodzi ludzie, prowadzący własne interesy teoretycznie powinni być bardziej otwarci niż ich ojcowie, ale nie są. Presja rodziny jest zbyt silna .
Piszesz o branży gastronomicznej, no cóż, w samym Pafos Polacy otwierali puby, cukiernie, lodziarnię ,sklepy z obuwiem , z ciuchami , a ostatnio restaurację polską i oczywiście polski sklep - nic się nie ostało. No jeszcze ten polski sklep dyszy resztkami sił.

Mój post nie ma na celu podcinania Ci skrzydeł , ani odwodzenia Cię od pomysłu przyjechania tutaj.
Myślę, że dobrze jest posłuchać różnych opinii, z różnych źródeł, nawet jak odbiegają od Twoich wyobrażeń.

Pozdrawiam

Offline

 

#3 2012-01-27 18:38:08

 grant1263

gospodarz

Re: Szukam wspólnika na Cyprze, zainwestuję w przemyślany pomysł.

A czy ty krakus masz jakiś swój biznes na Cyprze czy tylko bazujesz na obserwacjach?

Znam Polaków,którzy mają swoje biznesy tuta i nie narzekają.Z drugiej strony to z takim nastawieniem nigdy nie zrobisz żadnego interesu.
Wszystko zależy od nastawienia i chęci a nie warunków na około.
Jest też polska fryzjerka,która od dwóch lat ma swój salon i z tego co wiem to nie narzeka.
Popatrz w książkę telefoniczną ile polskich firm funkcjonuje na Cyprze zadzwoń do nich i popytaj jak to robią że funkcjonują tutaj już tyle lat.
Zmień nastawienie do Cyproli bo to Ty jesteś u nich  na własne życzenie.

Offline

 

#4 2012-01-27 21:48:15

appomatox

Użytkownik

Re: Szukam wspólnika na Cyprze, zainwestuję w przemyślany pomysł.

Cześć Krakus
Dziękuję za cenne uwagi, tym bardziej, że są one sceptyczne. Liczę się z tym o czym napisałeś w swoim poście.  Jak wspomniałem, mam też swoją koncepcję prowadzenia małego "geszeftu" na Cyprze i na szczęście nie jest on uzależniony od rynku lokalnego. Niemniej jednak możliwość połączenia sił w czymś dla mnie nowym, pod warunkiem, że jest to sensowne, po prostu mnie interesuje. Zawsze jednak decyzje odnośnie inwestycji podejmuję ostrożnie i staram się nie ponieść hura-optymizmowi.
BTW aktualnie mieszkam w Krakowie więc kto wie czy nie znamy się gdzieś z przysłowiowego sąsiedztwa.

Pozdrawiam

Offline

 

#5 2012-02-09 13:54:34

gabrielek

Użytkownik

Re: Szukam wspólnika na Cyprze, zainwestuję w przemyślany pomysł.

Napisz czy znalazles kogos z "koncepcja"
Wszyscy napewno sa ciekawi
pzdr

Offline

 

#6 2012-02-21 09:08:59

krakus

Użytkownik

Re: Szukam wspólnika na Cyprze, zainwestuję w przemyślany pomysł.

Krajanowi życzę powodzenia w interesach
Jeżeli jak piszesz nie opierasz swojego biznesu na rynku lokalnym to może Ci się powieść.
Bo powtórzę jeszcze raz , z Cypryjczykami handluje się ciężko.

A Ty Grant może za mało się przyglądasz poczynaniom Polaków na Cyprze , może i niektórym udało się utrzymać na tym rynku, ale czy zbijają takie kokosy? Raczej bym powiedział, że ciężko przędą, tak jak napisałem wyżej były próby otwierania pubu, lodziarni, restauracji, różnych sklepów i sklepików i wszystkie zakończone niepowodzeniem. 
W książce telefonicznej może i figurują polskie firmy, ale większość prowadzi działalność w Polsce, a tu są jedynie zarejestrowane aby uciec od horrendalnych podatków.

Pozdrawiam

Offline

 

#7 2012-02-21 15:40:31

 grant1263

gospodarz

Re: Szukam wspólnika na Cyprze, zainwestuję w przemyślany pomysł.

Krakus,widzę że jesteś pesymistą.
Jeżeli ktoś otwiera restaurację i ją przepija to trudno, ale sklepy w Limasol i Larnace radzą sobie dobrze i funkcjonują już kilka ładnych lat.
Obecnie wszyscy cienko przędą nie tylko Polacy innych też sięgnęły ciężkie czasy.
A co do podatków to Polska i Cypr podpisały umowę o podatkach i teraz już nie tak łatwo uciekać od płacenia podatków.
Ja również życzę wszystkim przedsiębiorczym jak najlepiej, niech robią interesy i zarabiają kasę.

Pozdrawiam.

Offline

 

#8 2012-02-28 14:03:20

krakus

Użytkownik

Re: Szukam wspólnika na Cyprze, zainwestuję w przemyślany pomysł.

Moje podejście do życia jest racjonalne a nie pesymistyczne. Pracuję, jasno oceniam sytuacje, na cudzych plecach się nie wożę, na swoich też nie pozwolę . Do Polaków proponujących mi wejście w biznes jestem ostrozny, za dużo razy się przejechałem.

Offline

 

#9 2012-02-28 14:04:20

krakus

Użytkownik

Re: Szukam wspólnika na Cyprze, zainwestuję w przemyślany pomysł.

Aaa, to była odp.do Granta a nie autora wątku.

Offline

 

#10 2012-11-10 05:54:31

 wojtekk

Użytkownik

Re: Szukam wspólnika na Cyprze, zainwestuję w przemyślany pomysł.

daj znac jesli już jesteś na Cyprze lub dlaej masz zamiar . Ja mam firmę też na cyprze od 2008 roku i mam kilka propozycji z biznesem również poza rynkiem lokalnym ale i nie tylko
pisz office@eqilab.eu

Offline

 

#11 2013-03-26 09:31:25

mietek

Użytkownik

Re: Szukam wspólnika na Cyprze, zainwestuję w przemyślany pomysł.

Cypr jest bardzo dobrym miejscem na robienie super interesów !!
Na Cyprze zarabiają najlepiej teraz szwajcarzy .Dlaczego Polacy też nie próbują na tym zarobić  , Polacy mają zawsze skrupuły, a szwajcarzy zarabiają  na głodujących  polskich dzieciach(fundacja Maciuś) i nie maja skrupułów i co wy na to  .
Czekam na fajne propozycje zarabiania  ( Cypr potrzebuje pieniędzy których nie może pobierać z banku )

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.elefterija.pun.pl