ELEFTERIJA - wolne forum Polaków na Cyprze


#1 2012-01-20 12:46:17

natalcys

Użytkownik

Ryanair

Witam, zaprosiłam się tu do Was na przeszpiegi, Ryanar otwiera w kwietniu baze dla swoich dwóch samolotów na lotnisku Paphos. Pewnie już o tym wiecie ale nie znalazłam postu na ten temat.. Będą loty do Krakowa ale pewnie nie częśiej niż dwa razy w tygodniu.. Zastanawiam się czy skorzystać z oferty przeprowadzki.. Wyczytałam że bywają kłopoty z wynajęciem mieszkania.. Jeśli moge nieśmiało poprosić o porade i poświęcenie chwili czasu, dobrze się Wam tam żyje?
Z góry dziękuję
pozdrawiam

Offline

 

#2 2012-01-20 14:36:52

gabrielek

Użytkownik

Re: Ryanair

A gdzie żeś to serce wyczytała, że są kłopoty z wynajmem mieszkania?
Nigdy dotąd nie było takiego wyboru mieszkań w tak niskich cenach jak obecnie.
Co sobie życzysz z basenem? z ogrodem? z widokiem na góry czy na morze? na wsi czy w mieście?
blisko plaży czy na spokojnym odludziu? Wybór należy do Ciebie.

Ceny od 200 euro za "onebedroom" do 500 za wille z basenem.

Np. twobedromm, własny covered parking, weranda 35 mkw z widokiem na góry i morze, podłączony internet, 5 min do pięknego parku, 3 min do supermarketu, 10 min do morza gdzie do wyboru dwie róże plaże i przesympatyczni sąsiedzi (myślę tu o sobie) a to wszystko za jedyne 330 euro miesięcznie + prąd.

Jak się żyje? Nie zastanawiaj się, pakuj się jak masz okazję i przylatuj.

pozdro

Offline

 

#3 2012-01-20 14:54:06

krakus

Użytkownik

Re: Ryanair

Witaj, też się cieszę z nowych linii jakie się pojawiły i połączenia Pafos-Kraków
Liczę, że te przystępne ceny pozostaną , a nie zrobią numeru jak Blue Air , przez pewien czas spoko ceny, a potem wywindowali.
Pytasz o Pafos, też się przeprowadzałem, ja akurat z Nikozji , tam co prawda mieszkałem tylko pół roku, ale w lecie i upały mnie dobiły, a brak morza pod nosem przeważył, że zdecydowałem się na Pafosa. Z mieszkaniami nie ma problemu, jest ich w tej chwili nadmiar ,możesz przebierać jak chcesz, ceny spadły odczuwalnie , z właścicielami można się targować.
A jak się żyje? Ja z tych co im wszędzie dobrze

Offline

 

#4 2012-01-21 00:44:05

natalcys

Użytkownik

Re: Ryanair

Aha
Dziekuję za odpowiedzi!
Tu się naczytałam że kłopoty z wynajmem że Polacy itp ale jakby co nas będzie mieszana grupa, więc podstawimy Hiszpankę na rzeczniczkę
Willa z basenem w cenie 2 bedroom flat w Alicante brzmi super pod warnunkiem że będe miała na wyposażeniu ratownika - moj 3 letni synek nie umie plywac, a nie sadze zeby go to powstrzymywało przed wskoczeniem do wody ;D
Sytuacja wygląda tak: ryanair zabiera samoloty z Alicante i rozrzuca po Europie miedzy innymi do Was
Bazę otwierają na początku kwietnia i wtedy zaroi się tam od niebieskich uniformów okolo 60 osob..
Pewnie troche pracy sie znajdzie na lotnisku jako check in agents itd.. Bilety Alicante Gdansk zawsze kosztowaly minimum 140zl (bez bagazu oddawanego) nie oplacalo im sie raczej robic zadnych przecen bo samoloty zawsze i tak byly pelne.. Może zrobią jakąś promocyjną akcję loty bez podatkow albo za 5 euro ale to nie będzie raczej normalka..

A wracając do mieszkań na wynajem, jest jakaś strona internetowa z ogłoszeniami, którą moglibyście mi proszę polecić?

Offline

 

#5 2012-01-23 09:57:07

papryka

Użytkownik

Re: Ryanair

Problem z wynajmem mieszkania miał chyba tylko Maverick , ale on ma same dziwne problemy, które nie dotykają innych ludzi
Ja i mój narzeczony jesteśmy naprawdę zadowoleni z tego miasteczka, mieszka się tu super, spokojnie i bezpiecznie, wiele osób narzeka , że to wioska, ale nam odpowiada bo przeciż Cypr malutki i wszędzie można dojechać szybko autkiem, drogi dobre więc nie ma problemu.
Przyjeżdżaj, ja polecam to miejsce
Pozdrawiamy

Offline

 

#7 2012-01-24 14:26:45

natalcys

Użytkownik

Re: Ryanair

Wielkie dzięki!!

Artykuł o Pafos i Ryanair:

http://www.traveldailynews.com/pages/sh … d-Blessing

Coś więcej się na pewno będzie działo, są plusy i minusy..

A ja poproszę o przeniesienie

niestety nie jest to równoznaczne z otrzymaniem transferu..

Gdyby mi się jednak udało chętnie zrewanżuję się kawą i ciastem

Pozdrawiam

Offline

 

#8 2012-03-27 08:02:08

andzia

Użytkownik

Re: Ryanair

Dzięki tanim liniom lotniczym , mamy w tym roku prawdziwe oblężenie w sezonie letnim
Przylatują (w końcu!) do nas nasi rodzice, potem rodzeństwo z mężami, żonami i przychówkiem , a na koniec lata sypną się nam znajomi. Do tej pory odczuwaliśmy brak kontaktu z rodziną i bliskimi, po tym lecie powinniśmy być usatysfakcjonowani

Offline

 

#9 2012-03-28 08:55:58

targa

Użytkownik

Re: Ryanair

A ja mam mieszane uczucia bo też do nas przylatuje i rodzina i znajomi, a mieszkanie mamy nie takie duże znowu i nie bardzo jest gdzie tych gości pomieścić. My musimy w tym czasie na polówkach spać w pokoju dziecka co nie jest zbyt fajne.
No ale jak odmówić znajomym?

Offline

 

#10 2012-03-28 09:15:27

von_trupka

Użytkownik

Re: Ryanair

targa napisał:

A ja mam mieszane uczucia bo też do nas przylatuje i rodzina i znajomi, a mieszkanie mamy nie takie duże znowu i nie bardzo jest gdzie tych gości pomieścić. My musimy w tym czasie na polówkach spać w pokoju dziecka co nie jest zbyt fajne.
No ale jak odmówić znajomym?

a moze troche asertywnosci? mowisz: mam male mieszkanie, poszukamy wam taniego lokaliku na okres waszego pobytu i juz.

Offline

 

#11 2012-03-28 10:52:13

targa

Użytkownik

Re: Ryanair

To nie jest takie proste bo się ludzie poobrażają , a też jest inna kwestia , finansowa, jednak jak nie trzeba płacić dodatkowo za lokal to każdy chętnie przyjedzie, w Polsce ludzie nie mają jednak tyle pieniędzy żeby sobie tak spokojnie przyjechać , Cypr jest drogi.

Offline

 

#12 2012-03-28 14:18:14

von_trupka

Użytkownik

Re: Ryanair

to prawda, ze podroz z polski na cypr dla wiekszosci polakow to niestety koszty znacznie przewyzszajace mozliwosci finanasowe rodziny. moze na ten tani bilet uzbiera sie , ale wydanie dodatkowych 300 czy 400 euro na noclegi to niezle obciazenie. moi znajomi ktorzy nas odwiedzaja sa raczej dobrze sytuowani wiec placa za wynejecie studia , i tak zawsze maja taniej niz w hotelu bo potrafimy zalatwic jakis dobry a niedrogi lokal. mnie sie nie chce mieszkac 'na kupie' , przyzwyczailam sie do tego ze mam troche tych metrow kwadratowych dla siebie i nie chce mi sie ich z nikim dzielic.

Offline

 

#13 2012-03-29 09:17:56

grzeczny

Użytkownik

Re: Ryanair

a ja to lubie "pelna chate"   . wiekszosc znajomych porozjezdzala sie po swiecie i dla nich przylot na cypr to 'pikus'. czy z niemiec czy z belgii czy z irlandii przylatuja sobie na weekend do mnie. kaske, ktora musiliby wydac na lokum zawsze mozna jakos lepiej zagospodarowac

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
شقة هادئة غرفة واحده دخول ذكي A6