ELEFTERIJA - wolne forum Polaków na Cyprze


#1 2011-11-18 16:49:30

JASZCZOMB

Użytkownik

zapierdziel do 67

Słyszał już ktoś "radosną nowinę"? Nasz wybrany przez kogośtam premier wymyślił kolejny "gienialny" plan - zapierdziel do 67 roku życia.
W 2008 r. w Polsce mężczyźni żyli przeciętnie 71,3 lat, natomiast kobiety 80 lat.  Czyli jak łatwo policzyć "średni" męski emeryt , swoją wypracowywaną przez 45 lat emeryturę będzie pobierał raptem 4 lata .
Mam zasuwać 45 czy więcej lat po to żeby nabijać kiesy kombinatorom pokroju tej postkomunistycznej bandy, która śmie siebie władzą nazywać . Zastanawiam się kiedy społeczeństwo otworzy oczy i zacznie się jawnie buntować bo odkąd ten ryży fałszywiec po raz kolejny wygrał wybory , widać, że sobie poczyna coraz śmielej, i coraz szybciej.

Offline

 

#2 2011-11-18 20:47:52

POLOK

Użytkownik

Re: zapierdziel do 67

Jaszczomb         wyjscie jest jedno  bezkolizyjne ,  ja je wybralem,  ja poprostu  skladek więcej  IM nie odprowadzam  bo za  34  lat pracy i to z niezlymi zarobkami bo większość w  Stolycy  to mi przyslali ostatnio że mogę oczekiwać na 1685 zl   gdybym mial dzis 65 lat  a co bedzie za 5 lat .Próbuję  korespondowac  z departamentem zagranicznym ZUS  aby wyliczyli mi ile  mi sie należy , gdyż emeryturę bedę   pobieral i spędzal poza Polską . Więc czekam  iuż 3 miesiąc a kodeks administracyjny  zobowiązuje ich do 30 dni ! ot to cala nasza rzeczywistość .

Offline

 

#3 2011-11-19 14:18:32

mgła_poranna

Użytkownik

Re: zapierdziel do 67

Polok , taka emerytura jaką Ci wyliczię chyba w kraju długo nie ma bo żyjesz innymi kwotami. Większość polskich emerytur to coś koło 1000- 1200 zł. A moje pokolenie to chyba nie będzie miało żadnych.
Jaszczomb kto DA RADĘ zasuwać do 67 roku życia?!!! Toż w pewnym momencie następuje zużycie materiału i się chyba zwyczajnie nie a. I co wtedy zrobią , będą sami renciści, czy może renty zniosą?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs warszawa