ELEFTERIJA - wolne forum Polaków na Cyprze


#1 2011-06-21 09:31:21

madzia

Użytkownik

jecie ogórki?

tak jak w temacie? bo ja się obawiam tej bakteri coli ze tutaj tez dotrze, a tyle zgonow juz bylo w europie .

Offline

 

#2 2011-06-21 15:25:19

krakus

Użytkownik

Re: jecie ogórki?

Mogę ci powiedzieć 'nie bój sie' , ale tak naprawde z oszolomami nigdy nic nie wiadomo, i byc moze ze tu nam tez skaża żywnosc .

Offline

 

#3 2011-06-23 09:42:47

JASZCZOMB

Użytkownik

Re: jecie ogórki?

Sądząc po mutacji e-coli całkiem możliwe , że się coś komuś wymknęło spod kontroli. Dotychczas owa bakteria nie miała aż takiej siły rażenia.

Offline

 

#4 2011-06-24 17:56:38

papryka

Użytkownik

Re: jecie ogórki?

JASZCZOMB napisał:

Sądząc po mutacji e-coli całkiem możliwe , że się coś komuś wymknęło spod kontroli. Dotychczas owa bakteria nie miała aż takiej siły rażenia.

Bez przesady! Uprawy 'bio' to są uprawy nawożone obornikiem i bez pestycydów to nie ma nic dziwnego, że taka bakteria przetrwa i potem czyni spustoszenie w przewodzie pokarmowym. Nie trzeba się od razu doszukiwać zamachów. O kurcze

Offline

 

#5 2011-06-27 08:03:02

krakus

Użytkownik

Re: jecie ogórki?

Widziałaś koleżanko kiedyś uprawę "bio"? Niedawno pokazywali film z takiej plantacji m.in.ogórków właśnie. Wchodzi się w jednorazowych uniformach, na ziemii leżą maty , wszystko jest STERYLNE.
Próbki ziemii badane codziennie.
Nie od dzisiaj wiadomo, że na świecie toczy się batalia pomiędzy wielkimi przedsiębiorstwami które nas podtruwają GMO i pestycydami i kto wie jakim innym syfem, a właśnie lantacjami ze znaczkiem"bio".
Ludzie zaczynają się zastanawiać co wkłładają do gara czy ust i wybierają to co zdrowsze, a nie to co najtańsze a wygladające jak z plastiku

Offline

 

#6 2011-06-27 14:15:29

madzia

Użytkownik

Re: jecie ogórki?

no ale wy jecie czy nie te ogórki, bo ja się boję, a ciekawe czy na cyprze sa bezpieczne.

Offline

 

#7 2011-06-27 15:14:01

Andreas

Użytkownik

Re: jecie ogórki?

Najpierw oskarżono hiszpańską Andaluzję o wypuszczenie skażonych ogórków, potem "okazało się", że to nie Hiszpania, a Niemcy produkuje takiego zabóczego szita i że to nie ogórki, a chyba pomidory, a właściwie nie pomidory, a kiełki  kozieradki, listki rukoli oraz kiełki gorczycy i możliwe, że zaraza nie jest z Niemiec ,a z UK.

Faktem jest, że kilkanaście osób zmarło od bakterii EHEC. Co ciekawe jakoś szczególnie złośliwej odmiany owej bakterii .

Hiszpania rozważa wystąpienie do UE o odszkodowanie za straty spowodowane nagonką na jej produkty, za rozpętanie kampanii antyogórkowej , która jak to często w niedoinformowanych mediach się zdarza wzięła się z sufitu bo do dnia dzisiejszego nie ustalono wiarygodnego źródła owego skażenia.
Podobne jak kolega JASZCZOMB biorę pod uwagę możliwość "wymknięcia się spod kontroli" jakiejś bakterii, albo wręcz celowym działaniom na szkodę upraw biologicznych.

Kiedy nie wiem, kto  kłamie, a kto mówi prawdę stosuję radę rzymskiego sędziego Luciusa Cassiusa Longinusa (ok. 125 p.n.e.) i zadaję pytanie: "cui bono", czyli "kto czerpie z tego zysk". Amerykańscy śledczy wyrażają to jako "follow the money", "podążaj za pieniędzmi". Od tej zasady chyba nie ma wyjątku.

Offline

 

#8 2011-06-28 18:17:17

krakus

Użytkownik

Re: jecie ogórki?

Andreas napisał:

Kiedy nie wiem, kto  kłamie, a kto mówi prawdę stosuję radę rzymskiego sędziego Luciusa Cassiusa Longinusa (ok. 125 p.n.e.) i zadaję pytanie: "cui bono", czyli "kto czerpie z tego zysk". Amerykańscy śledczy wyrażają to jako "follow the money", "podążaj za pieniędzmi". Od tej zasady chyba nie ma wyjątku.

I to mi się podoba!
Kto ma zysk z udupiania upraw 'bio" - wiadomo!

Offline

 

#9 2011-06-30 15:43:46

andzia

Użytkownik

Re: jecie ogórki?

Madziu, ja jem ogórki i wszystkie warzywka, ale je sparzam wrzątkiem wcześniej . Myję wszystko w płynie do naczyń i oblewam gorącą wodą więc mam nadzieję, że nic złego nam się nie przytrafi.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Oтeли Проккио Serengeti Kifaru Tented Lodge