ELEFTERIJA - wolne forum Polaków na Cyprze


#1 2011-06-15 08:27:45

krakus

Użytkownik

holidejowe

co z nim? baba w socjalce powiedziala ze w tym roku tylko na konta i bez skladania papierkow .
ktos cos wie na ten temat, jakos im nie ufam ze obejdzie sie bez papierkow .

Offline

 

#2 2011-06-15 08:53:03

POLOK

Użytkownik

Re: holidejowe

Eeeeee !       KRAKUS przesadzasz z   niedoskonalosciami   cypryjskimi ,  poprostu trzeba wiecej optymizmu i zycie wyglada na cyprze jak w bajce .  a     jak   winienes postepowac i co oczekiwac od Cypru znajdziesz w watku  " zasilek chorobowy " gdzie GABRIELEK daje upust OCH ! i ACH !  jak to dobrze na Cyprze  tylko nie wszyscy potrafia  tego   docenic  ,szczegolnie  CI  co  wyjechali  tam gdzie  o  nic nikt nie musi prosic poprostu  dostajesz to co CI sie w okreslonym czasie nalezy z tytulu mieszkanca tego kraju . Niestety ten kraj  nie nazywa sie CYPR . Pozdrawiam

Offline

 

#3 2011-06-15 19:51:17

trollinka

Użytkownik

Re: holidejowe

Ja słyszałam, że najpierw muszą wypłacić benefit świąteczny
potem holiday .

Na wszystko się czeka. Teraz czekam na zaćmienie księżyca, miało być , a nie ma 


Mąż działa mi bez przerwy
Raz na zmysły, raz na nerwy.

Offline

 

#4 2011-06-15 20:42:59

kobra

Użytkownik

Re: holidejowe

..na tym Cyprze to nic nie ma.Benefitu swiatecznego-nie ma,kasy za holiday-nie ma,kasy za zwolnienie chorobowe-nie ma,kasy za zasilek dla bezrobotnych-nie ma.Malo,nawet zacmienia ksiezyca -nie ma.Gdzie w tym samym czasie gdzie indziej jest.

http://bareket-astro.com/live_telescope/

Offline

 

#5 2011-06-15 22:45:27

POLOK

Użytkownik

Re: holidejowe

JEST ! JEST !   na Cyprze ,  ale zacmienie ekonomiczne  ale  jak masz problem to pod palme i ZIWANIJA  a  wtedy Cypr jest piekny nawet cypryjskie Afrodyty po 30- ce sa piekne   gorzej  jak  ZIWANIJA  przestaje dzialac  wtedy odslania sie prawda o  zyciu na  Cyprze . Dobre czasy dla  Cypru minely   bezpowrotnie    zostalo   tylko slonce i plazaaaaaaaa  !  Ciekaw jestem gdzie KLENCZON pisal ten tekst " Plaza dzika plaza " On juz wtedy przewidywal  a polscy emigranci dopiero dzis to widza .

Offline

 

#6 2011-06-16 09:58:47

harley

Użytkownik

Re: holidejowe

Zwykle nie zabieram glosu na takie krzywe tematy, ale panowie C i P sie niezle pdjarali
i widac ze im zal dupe sciska. Litosc mnie bierze jak patrze na to pokolenie moich rodzicow
ktorych komuna i mamusia nauczyla ze pieniadze sie biora z zebrania a nie z pracy
i szukaja miejsca na ziemi gdzie jak najwiecej sie "nalezy"
Ja panowie pracuje po 12 godz na dobe okragle 7 dni przez kilka tygodni po czym
zwijam kasiure odpalam rumaka i freedom i wiatr we wlosach! Zwykle kasiury starczy na
dwa trzy miesiace ajak sie skonczy to spoko sie mozna znowu gdzies zaczepic na kilka tygodni.
Wisi mi jak 100 kg kitu ile tzreba zaplacic podatku panie G i czy mi daja jakies pajslipy panie C
Nie mowcie mi ze jast mi zle bo ja wam motocykla nie kaze kupowac. Chociaz zrywam sie w
listopadzie do Italii ale w kwietniu wracam na Cyperek. Jak by ktorys z was przylecial tu
na jakies wczsy dla ramoli to zapraszam na przejazdzke 250 na godz bez kasku
gwarantuje ze poczujecie co w zyciu jest wazne i przestaniecie sie przejmowac pierdolami.
Wyluzujcie

Offline

 

#7 2011-06-16 12:20:38

POLOK

Użytkownik

Re: holidejowe

Kolego Harlejowcu  tak trzymaj kazdy wiek ma swoje prawa a takze okres w ktorym sie zyje . Cale szczescie ze szlag trafil sowiecki sojuz  a Polsce zwrocono wolnosc  , bo kochaniutki jezdzilbys dzis FWM lub Junakiem do demoludow anie  na italie , wiec ciesz sie zyciem i    ZWOLNIJ  aby nie byc DAWCA organow bo wtedy wolnosc bedzie ulotna .   A o twej filozofi na zycie porozmawiamy za 20 lat .  Pozdrawiam   Wapniak hi hi hi

Offline

 

#8 2011-06-17 09:36:10

papryka

Użytkownik

Re: holidejowe

My z moim miłym tez bralismy opcje UK pod uwage ale on ma zakręcenie na punkcie motorów i dlatego wybralismy Cypr nie UK. Bo tu jaki rok długi się jeżdzi a nie tylko pare miesiecy z przerwa na deszcze.
Ta pogoda POLOK tez jest wazna bo nie samą pracą żyje człowiek.

Offline

 

#9 2011-06-17 10:10:11

POLOK

Użytkownik

Re: holidejowe

Nigdy nie przedkladalem pracy nad czynny wypoczynek mam za soba cala Europe nawet Albanie , ale gdybym nie pracowal niemialbym za co wypoczywac . Motor piekna  sprawa lecz dla dzisiejszych maszyn to taka gmina jak Cypr  to 3 godziny  jazdy i co dalej . Ale zeby sobie pochulac to  Portugalia , cala poludniowa Hiszpania , Francja ,Italia.Slowenia , Chorwacja tam dopiero jest raj dla rajdowcow trasy bezpieczne no i praca tez  jest  ,  wystarczajaca na poloczenie  przyjemnego z pozytecznym .    A dlaczego  UK    z prostej przyczyny  ze latwo o prace cywilizowane warunki pracy , placy no i praw pracowniczych ale najwazniejsze to to ze mamy mozliwosc wyjezdzac 2 razy w roku troche dalej mamy za soba Islandie , Grenlandie , Madere, Malte no i oczywiscie Cypr . W tym roku  jesienia wybieramy sie  troche dalej   moje mazenie Ameryka poludniowa   . Bedac na Cyprze planowalismy  Liban , izrael , Syrie ale niestety kasy tam zarabialo sie tylko tyle ze starczylo tylko na Cypr . Przyjemnej podrozy

Offline

 

#10 2011-06-19 08:09:53

papryka

Użytkownik

Re: holidejowe

Ja jestem jeszcze mloda to zdąże pojeżdzić, na razie Cypr bo nie narzekamy na prace, naprawde nie jest źle, może mieliśmy szczęscie i trafiamy na spoko ldzi, no nie wiem, albo moze mamy luzackie podejście do życia to tez za tą kasą na razie nie gonimy. Taka Portugalia jak piszesz , POLOK, to musi być też ciekawy rejon, nie wiem jak tam z angielskim bo np  we Włoszech nie idzie się dogadać po angielsku.
Nie wiem gdzie pracowałeś na Cyprze ale wierz mi, że my nie jesteśmy jakimiś mega fachowcacmi, a z dwóch wypłąt spokojnie nam starcza na wycieczki, zwiedziliśmy Egipt, Izrael, Syrię, a w tym roku planujemy podróż do kraju ojczystego przez Turcję , koniecznie chcę zwiedzić Istambuł, więc tam zatrzymamy się na 2-3 dni.
I nie jedziemy sami, w taki sposób spędza czas większość moich znajomków, pracują, coś tam odkładają, a potem zwiedzamy.

Offline

 

#11 2011-06-28 01:36:14

kobra

Użytkownik

Re: holidejowe

...a wracajac do pierwszego watku,to czy ktos dostal juz kase za holiday 2010 r.??????????

Offline

 

#12 2011-06-28 08:00:50

trollinka

Użytkownik

Re: holidejowe

Ja na ten przykład już sobie wypłaciłam holidejowe


Mąż działa mi bez przerwy
Raz na zmysły, raz na nerwy.

Offline

 

#13 2011-06-28 20:55:49

trafkaj

Użytkownik

Re: holidejowe

..ale"trolinka" nie interesuje nas ,czy i jak sobie wyplacilas holidejowe z portfela,konta,zaskorniakow meza. Tylko czy ktos juz dostal pieniadze z Jego Wysokosci Ministerstwa Cypryjskiego.

Offline

 

#14 2011-06-28 21:01:28

kobra

Użytkownik

Re: holidejowe

..no to teraz "trafkaj" zastrzelilas nas wszystkich.Od kiedy to maz "trolinki" ma jakis portfel wypelniony gotowka,nie wspomne o zaskorniakach?

Offline

 

#15 2011-06-29 00:03:21

POLOK

Użytkownik

Re: holidejowe

Cośik w tym prawdy jest  z tym męzem  Trolinki , bo jak mieliśmy sie rozliczyć  za gre w brydża  to zakończyly się spotkania brydżowe  w środy . Wiesz Kobra to wszystko z tego Cypryjskiego dobrobytu . Hi hi hi hi !!!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.elefterija.pun.pl