ELEFTERIJA - wolne forum Polaków na Cyprze


#1 2011-06-05 23:53:08

kwiatekwiola

Użytkownik

ZASIŁEK RODZINNY

Witam serdecznie

Czy ktoś orientuje się jak wyglada sytuacja zasiłku rodzinnego. Mam 4 dzieci i chciałabym dowiedzieć się w jakiej wysokości należałaby się pomoc.

Offline

 

#2 2011-06-06 09:04:48

roman

Użytkownik

Re: ZASIŁEK RODZINNY

moja sasiadka tez ma 4 dzieci i bierze 400 euro co miesiąc na konto jej przysyłajom.

Offline

 

#3 2011-06-06 10:44:05

kwiatekwiola

Użytkownik

Re: ZASIŁEK RODZINNY

wielkie dzięki Roman. Ja żyję w uk i szczerze dosyć mam tej pogody, choć państwo super pomaga rodzinom. Myślę, żeby przenieść się z rodziną na Cypr. Naczytałam się przeróżnych opini, jedni polecają inni odradzają, narzekając, że krucho z pracą. Myślę o Limassolu lub Pafos.

Offline

 

#4 2011-06-06 11:04:14

POLOK

Użytkownik

Re: ZASIŁEK RODZINNY

No  Kwiatek to gratuluje POMYSLU  tylko nie zapomnij zaopatrzyc sie w  duza ilosc RELANIUM  kobieto poczytaj sobie troche na forum co to jest Praworzadnosc Cypryjska , zanim podejmiesz decyzje to pomysl o dzieciach .Bylem , zylem , widzialem  po 1,5 roku wrocilem do UK do normalnosci . Powodzenia

Offline

 

#5 2011-06-06 11:47:22

kwiatekwiola

Użytkownik

Re: ZASIŁEK RODZINNY

tak jak pisałam każdy ma inne zdanie, podobnie jest w uk, jedni chwalą inni nie. Nie ma chyba miejsca żeby odpowiadało każdemu pod każdym względem. Ja mieszkam w uk już 6 rok i czas chyba zmienić kraj, otoczenie, może nie będzie aż tak źle na Cyprze a pogoda nam to wynagrodzi...

Offline

 

#6 2011-06-06 14:21:07

trollinka

Użytkownik

Re: ZASIŁEK RODZINNY

Zasiłek na jedno dziecko wynosi 113 euro, przy takiej ilości dzieci jak podałaś. Z tego co mi mówiła koleżanka posiadająca właśnie czwóreczkę dzieciaków zależy to od zarobków bo jak się przekracza jakiś tam pułap to obcinają.

Teraz z innej beczki. Zanim się przeniesiesz na Cypr rzeczywiście poczytaj opinie na temat tej wyspy i państwa bo jest rzeczywiście specyficzne. Na pewno opieka socjalna w UK jest zdecydowanie lepsza. Tutaj jest dobrze jak jest dobrze. Jak idziesz na chorobowe to nie jest powiedziane , że wypłacą Ci wtedy kiedy powinni jeśli w ogóle. Polecam jako lekturę wpisy 'Kobry".
Dobrze przyjechać mając zaklepaną pracę , najlepiej w obcej firmie , holenderskiej, angielskiej czy jakiejkolwiek, a nie u miejscowych.
Jestem tu 6 lat z hakiem i uważam, że Cypryjczycy są specyficznym narodem, nie mają nic wspólnego z tezą o ich rzekomej otwartości i serdeczności w stosunku do obcych. Są mili jak mają z Ciebie kasę, wynajmujesz od nich mieszkanie, jesz w ich knajpie, kupujesz w sklepie itp.
Po za tym Cypr to wiocha. Mieszkam w Pafos i naprawdę tu się nic nie dzieje, miejsce dobre dla emerytów.
Zaletą jest bezpieczeństwo, nie obawiam się idąc wieczorem ulicą , że mi wyskoczy jakiś palant i wyrwie torebkę.
Zadowoleni jesteśmy ze szkoły  mój ośmiolatek chodzi do szkoły gdzie w klasie mają 14 osób, nikt go nie 'tępi' , pani jest bardzo fajna , otacza te dzieci opieką.
No i rzeczywiście morze ,  w którym można taplać się pół roku i wylegiwać na plaży (jak to lubi), tutaj pogodę masz gwarantowaną.

Natomiast z pracą nie jest łatwo, w Pafos akurat jest najwyższe bezrobocie.
No, ale skoro się tu wybierasz to jakieś powody masz.


Mąż działa mi bez przerwy
Raz na zmysły, raz na nerwy.

Offline

 

#7 2011-06-07 11:00:45

POLOK

Użytkownik

Re: ZASIŁEK RODZINNY

Jezeli chodzi o wysokosc zasilkun rodzinnego  oraz SLONCE to najbardziej oplaca Ci sie KWIATEK przefrunac  na MADERE tam wysokosc zasilku na jedno dziecko   jest 118 euro , wyspa jest piekna pod wzgledem przyrody klimatu , architektury i sposobu traktowania emigrantow bije na glowe CYPR warto sie zastanowic !

Offline

 

#8 2011-06-07 23:28:13

kwiatekwiola

Użytkownik

Re: ZASIŁEK RODZINNY

A byłeś tam polok ?  Tu nie chodzi aż tak bardzo o pieniądze, wiadomo, że taki zasiłek na dzieci to zawsze jakaś rezerwa wrazie trudnej sytuacji finansowej gdyby nastała. Myślę, że nie pieniądze są najważniejsze w życiu, dobrze jak są, bo zapewniaja byt ale też inne argumenty przemawiają za Cyprem, całoroczne wakacje, plaża, piękne lazurowe morze, i ten klimacik. Ja nie jadę w ciemno, mam zaproszenie od znajomego który mieszka na Cyprze ponad 40 lat, urodził sie tam, więc zapewnia mnie że z praca nie bedzie problemu najmniejszego, ponieważ ma tylu znajomych, że ta praca zawsze będzie. Tylko kwestia jest taka czy rodowitemu Cypianowi można zaufać?

Offline

 

#9 2011-06-08 15:41:37

von_trupka

Użytkownik

Re: ZASIŁEK RODZINNY

ktos tu napisal ze cypryjczycy sa w porzadku jak maja z ciebie korzysc i ja sie pod tym podpisuje, oby twoj znajomy okazal sie po prostu dobrym kolega a nie kolejnym bajkopisarzem.
inna sprawa ze tu najlepiej zalatwiac prace przez tubylca ktory poleci cie swojemu ziomkowi, wiec jest szansa ze jakas robote wam zalatwi , teraz sezon to na pewno latwiej sie zahaczyc niz jak sie konczy lato.
zycze powodzenia i jesli sie zdecydujesz tu przyjechac napisz koniecznie jakie wrazenia bo zawsze jestem ciekawa opinii innych o tym miejscu jawiacym sie na pocztowkach jako ten przyslowiowy raj na ziemi.

Offline

 

#10 2011-06-09 08:31:57

Andreas

Użytkownik

Re: ZASIŁEK RODZINNY

Na wszelki wypadek zacznijcie szukać czegoś na  własną rękę , bo jak sama wiesz najlepiej liczyć na siebie. Szczególnie jak się ma czwórkę dzieci .

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Sondrio