ELEFTERIJA - wolne forum Polaków na Cyprze


#1 2011-04-29 11:17:02

juliusz

Użytkownik

AUTO

szukam samochodu rodzinnego, czystego, zadbanego koniecznie 4-5 drzwiowego, chętnie kombi
Pafos 99218469

Offline

 

#2 2011-04-30 01:00:39

POLOK

Użytkownik

Re: AUTO

Uwazaj    bo   mozesz    kupic   auto   z  zastawem  bankowym ?   A  pozniej  to  dopiero  problem !  no  nie

Offline

 

#3 2011-05-05 16:16:16

czako08

Użytkownik

Re: AUTO

audi A6 odpowiada zadbane kombi 1,8 turbo 150 koni jasna beżowa tapicerka skrzynia tip-tronik sprowadzony z angli przez znajomego ja jestem pierwszym właścicielem na cyprze rocznik 1999               info 96 66 18 20 limasol

Offline

 

#4 2011-05-05 16:41:07

juliusz

Użytkownik

Re: AUTO

Marka oczywiście mi odpowiada, a jeszcze kombi to właśnie czegoś takiego szukam. Wszystko oczywiście zależy od stanu technicznego, przebiegu i oczywiście ceny.

Offline

 

#5 2011-05-05 19:08:33

POLOK

Użytkownik

Re: AUTO

Juliusz  mam  nadzieje  ze  te  auto  jest  przerejestrowane  ,  bo  jak  nie  to  oplaty niby  ekologiczne  okolo 2000 do  3000 euro . Niewazne  ze  auto  jest  z  UNII Cypr  ma  swe  prawa  sprawdzilem  na  wlasnej  skorze .

Offline

 

#6 2011-05-05 19:49:12

juliusz

Użytkownik

Re: AUTO

Wielkie dzięki za rady.
Akurat zdaje sobie sprawę z tego. Nie pali mi się bo mam drugie auto. Po prostu czasem oboje z żoną potrzebujemy gdzieś jechać i powstaje problem. Szukam jakiejś okazji takiego przysłowiowego cukiereczka dla siebie a nie na handel

Offline

 

#7 2011-05-06 13:39:50

czako08

Użytkownik

Re: AUTO

wszystko opłacone jeżdze nim od stycznia ma cypryjskie numery

Offline

 

#8 2011-05-06 18:39:34

juliusz

Użytkownik

Re: AUTO

To wyślij mi kilka fotek. Maila masz na PW i na skrzynce

Offline

 

#9 2011-06-23 21:42:12

kwiatekwiola

Użytkownik

Re: AUTO

Witam
Polok, czy mam rozumieć, że przyjeżdzając na Cypr autem z Anglii należy auto przerejestrować na cypryjskie tablice? I koszt tego jest w granicach 2000 - 3000 euro?

Offline

 

#10 2011-06-23 23:01:50

POLOK

Użytkownik

Re: AUTO

Tak tak  Kwiatku niestety  spotkanie z cypryjska  administracja jest bardzo  bolesne dla kieszeni .  Jezeli chodzi o  zalegalizowanie auta na Cyprze z   EU  to oplaty wnosi sie w urzedzie celnym od wielkosci silnika  , rocznika oraz dodatkowo tak zwana oplata ekologiczna  ktora zastepuje CLO .  Wynosi to srednio  od 2000 do 3000 tys eu  wiec jest to zaden interes .  Sa jeszcze drugie koszty  dosc spore  do 600 euro  jezeli sprowadzisz auto na  Cypr  i  bedziesz musial je zalegalizowac czyli  dokonac odprawy celnej warunkowej  do 6 miesiecy  z mozliwoscia przedluzenia do  12 miesiecy  mozesz jezdzic wtedy na tablicach   OBCYCH  lub koncowej  odprawy  . Ja sprzedalem auto na nr OBCYCH za smieszne pieniadze  ale i tak dobrze bo nie oplacalo mi sie go wywozic  KOSZTY. Wiec odradzam sprowadzanie auta na Cypr  jest jeszcze jedno wyjscie  jak jestes posiadaczem auta dluzej niz jeden rok to mozesz prubowac na mienie przesiedlencze i wtedy koszty spadaja o 60 % . KUMBAROSY maja swoje triki  i im sie to oplaca  niestety nie jestes KUMBAROSEM    i odradzam bo spotka Cie przykra finansowa niespodzianka .

Offline

 

#11 2011-06-24 09:55:09

kwiatekwiola

Użytkownik

Re: AUTO

Dzięki za informacje. Faktycznie skórka za wyprawkę sprawadzać auto. Lepiej będzie rozglądnąć się za czymś na miejscu.

Offline

 

#12 2011-06-24 15:06:33

gabrielek

Użytkownik

Re: AUTO

Pozwole sobie uzupelnic:
za sprowadzonego z UK dwu letniego sedana, 1600 ccm, z niska emisja CO2 zaplacisz 244 euro oplat (tzw excise duty)  + drobne oplaty 35 rejestracja, 35 przeglad, ok 100 na rok drogowe + ubezpieczenie ok 200 na rok.
tu sobie mozesz sama poczytac i policzyc: http://www.mof.gov.cy/mof/Customs/custo … enDocument

Koszty rzeczywiscie moga siegnac dosyc wysokich sum tylko w hipotetycznym przypadku np. jezeli przywieziesz 15-sto letniego rzęcha, o duzej pojemnosci, ktory bedzie nam tu smrodził i wywalal tony CO2.
W takim przypadku panstwo dbajace o ekologie, bezpieczenstwo itd dowali takiemu delikwentowi oplat tak zeby mu sie odechcialo, ewentualnie zproponuje oddanie auta na zlom za co mozna dostac od panstwa do 700 euro.
To chyba zrozumiale i godne pochwaly. Ja sobie przynajmniej nie zycze zeby mi tu zwozili i rejestrowali jakies graty zagrazajace zyciu i zdrowiu.

Jednak generalnie nie ma sie co bujac ze sprowadzaniem auta z tego powodu ze w tej chwili jest ogromny wybor tanich i dobrych samochodow i bez problemu kupisz cos na miejscu w kazdym przedziale cenowym.
Dle przykladu: http://cyprus.angloinfo.com/forum/forum.asp?FID=1006



p.s
korzystaj raczej z porad osob ktore tu mieszkaja

Offline

 

#13 2011-06-24 15:38:01

gabrielek

Użytkownik

Re: AUTO

Przpraszam nie pomyslalem, a byc moze myslisz o samochodzie z wyzszej polki niz dwuletni sedan.
W tej sytuacji wyglada to jeszcze korzystniej zgodnie z polityka panstwa.
Np znajomy z sasiedniej wsi trzy miesiace temu kupil hammera w UK gdzie jest bardzo wysoki VAT
(czytaj haracz) a na Cyprze tylko 15% i dzieki tej roznicy po rozliczeniu VAT-u
auto kosztowalo go mniej niz cena salonie w UK

Offline

 

#14 2011-06-24 17:49:04

POLOK

Użytkownik

Re: AUTO

Nie   bede udawadnial ze WIELBLAD  nie jest garbaty . Ja  pisze o   ZYCIU a nie o przepisach  ktore   Gabrielek  cytuje    a za nimi siedza  KUMBAROSY .   Fakty sa takie HUNDAY  TAJCET  . Van   Poj silnika 2000cm disel  auto mialo   szesc lat gdy sprowadzilem na  Cypr  wiec to nie  RZECH  i na Cyprze duzo kosztuje . Ale   mozesz wybrac  wariant GABRIELKA  tylko jak cosik bedzie nie tak w oplatach to bardzo prosze udac sie do Pana GABRIELKA  ze udziela blednych informacji  . Na  Cyprze  przepisy to jedno a ZYCIE to drugie . Dla uscislenia fakt  wyjechalem z RAJU  9 miesiecy temu  wiec faktycznie po takim okresie moglo sie na Cyprze  URODZIC nowe podejscie do  EMIGRANTOW . Po pobycie w UK 6 lat jak piszesz  bedzie to wielkie zderzenie DWOCH SWIATOW .   Ale  faktycznie to co bedziesz miala zagwarantowane to swierze powietrze .   .   Dla  poglebienia  wiedzy o Cyprze polecam FORUM   Polakow  na Cyprze ACHILLOS    tam uzyskasz wiecej fachowej i zyciowej informacji na temat zycia na Cyprze . Pozdrawiam

Offline

 

#15 2011-06-27 05:47:13

gabrielek

Użytkownik

Re: AUTO

kwiaekwiola zadzwon i sie wszystkiego dowiesz cytat:

"sprowadzam na zamowienie samochody z UK w dobrych cenach,pomagam w zalatwieniu wszystkich formalnosci prawnych. Adam tel; 99 07 62 39"

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
UbytovĂĄnĂ­ Port Macquarie Waves Hiri