ELEFTERIJA - wolne forum Polaków na Cyprze


#1 2011-04-08 07:43:07

Bogna_z_Poronina

Użytkownik

zasiłek chorobowy

Jak jestem ubezpieczona to chyba mi się należy, jak myślicie, otrzymuję sprzeczne informacje.
Miałam stłuczkę samochodową i złamałam rękę, jeszcze pochodzę w gipsie 3 tygodnie. Ktoś wie jak załatwić zasiłek , od czego zacząć i ile się czeka.

Offline

 

#2 2011-04-08 11:20:24

kobra

Użytkownik

Re: zasiłek chorobowy

..zacznijmy od konca.Joanna miala wypadek na motorze 28 wrzesnia 2010 w drodze do pracy.Dzisjaj jest 8 kwietnia 2011,Joanna zdazyla juz opuscic ta piekna wyspe jaka jest Cypr i do tej pory nie dostala ani zlamanego centa.Na zwolnieniu lekarskim przebywala 2 miesiace,zaraz po wypadku w szpitalu.Miala rechabilitacje.Zlozyla tone dokumentow do "asfali".Przed wyjazdem z Cypru zostawila swoj numer konta w banku,na ktory,tak myslala,mialy byc przelane pieniadze.I nic.Napisala juz on-line 3 listy i 2 wyslala poczta i...nawet nie otrzymala odpowiedzi.
A tak zeby zaczac to musisz zlozyc wypelniony wniosek w "Asfali " ,pracodawca musi placic ci ubezpieczenie,potem zazadaja dokumentow z policji,potem jak skonczy sie chorobowe,dokumentow ze w tym czasie nie pracowalas i nie pobieralas wynagrodzenia ,potem ..... patrz wyzej.
Witamy na Cyprze!!!! 
Joannie zostala tylko Bruksela-stolica EU.

Offline

 

#3 2011-04-09 14:36:57

Bogna_z_Poronina

Użytkownik

Re: zasiłek chorobowy

Załamałeś mnie . Przecież chyba MUSZĄ wypłacać chorobowe bo takie są przepisy w UE.
Zacznę tak jak mi poradziłeś i naprawdę będę dochodzić swego!
Mój pracodawca podobno opłaca mi full składki, mam nadzieję, że nie okaże się teraz że jednak nakłamał mi.

Offline

 

#4 2011-04-09 18:54:41

kobra

Użytkownik

Re: zasiłek chorobowy

A to akurat nie jest problemem,sprawdzisz w "asfali".Jezeli nie oplacal, to jezeli masz dowod na to ,ze u niego pracujesz -to zaplaci ,bardzo szybko zaplaci.
Glowa do gory,my tez sie nie poddamy i bedziemy walczyc z panstwem CYPR o 1) chorobowe  2) odszkodowanie za zwolnienie grupowe 3) o kase za urlop  za 2010 rok-bo to jest idiotyczne zeby kase mozna bylo dostac za urlop w 2010 w drugiej polowie 2011.Idiotyczne panstwo!!!!!!

Offline

 

#5 2011-04-10 08:20:48

darjush

Użytkownik

Re: zasiłek chorobowy

W zeszłym roku chorowalem 3 tygodnie i wyplacono mi chorobowe bez laski, a wszystkie formalnosci zalatwil moj pracodawca. Nie wiedzialem, ze takkie problemy robia, w koncu to nie placa z wlasnej kieszeni tylko funduszu chorobowego.

Offline

 

#6 2011-04-12 22:30:25

 cinekcy

Użytkownik

Re: zasiłek chorobowy

Ja tez 2 tyg temu zanioslem zwolnienie lekarskie na okres miesiaca i teraz czekam na jakies pieniaszki.Mysle ze za jakies 2 miesiace dostane.Tyle czekkal kolega ktory pare miesiecy temu tez przebywal na zwolnieniu.

Offline

 

#7 2011-04-15 08:55:47

JASZCZOMB

Użytkownik

Re: zasiłek chorobowy

darjush napisał:

W zeszłym roku chorowalem 3 tygodnie i wyplacono mi chorobowe bez laski, a wszystkie formalnosci zalatwil moj pracodawca. Nie wiedzialem, ze takkie problemy robia, w koncu to nie placa z wlasnej kieszeni tylko funduszu chorobowego.

Nie robią łąski jak odprowadzają kasę na fundusz zdrowotny. Schody zaczynają się jak pan pracodawca takiego czegoś nie płaci.

Offline

 

#8 2011-04-15 10:24:25

kobra

Użytkownik

Re: zasiłek chorobowy

JASZCZOMB napisał:

darjush napisał:

W zeszłym roku chorowalem 3 tygodnie i wyplacono mi chorobowe bez laski, a wszystkie formalnosci zalatwil moj pracodawca. Nie wiedzialem, ze takkie problemy robia, w koncu to nie placa z wlasnej kieszeni tylko funduszu chorobowego.

Nie robią łąski jak odprowadzają kasę na fundusz zdrowotny. Schody zaczynają się jak pan pracodawca takiego czegoś nie płaci.

Laski nie robia ,ale kasy za 2 miesiace jak do tej pory nie wyplacili.

Offline

 

#9 2011-05-06 20:48:52

kobra

Użytkownik

Re: zasiłek chorobowy

Wojny z "panstwem" Cypr, o zasilek chorobowy ciag dalszy.
Napisalismy list do ministerstwa w Nikozji -jeden na papierze i poszedl Royal Post,co drugi dzien za 46p,a ze 30 e-maliem.I... po 2 tygodniach regularnego wysylania listow z zapytaniem "dlaczego nie wyplacono i gdzie jest zasilek dostalismy  maila ze -


Following your email dated 25/4/2011 we would like to inform you that we do not pay short term benefits through Bank Accounts when left Cyprus. We have already send you a cheque to your address in Cyprus (Pafos) which we recalled for cancellation. We believe that in the next few days we will manage to finalize this and we will be able to reissue a new  bank transfer at your new location in UK.

In order to proceed this we will need  your UK BANK, ACCOUNT NO, SORT CODE AND BIC CODE.



Kinds sincerely,

xxxxxxxxxx (mr)

Cyprus Social Insurance Services

..no smiechu warte-my piszemy ze juz od stycznia nie mieszkamy na Cyprze ,a ministerstwo "panstwa" Cypr wysyla czek pod nasz stary aders w Pafos!!!!
Wiec wyslalismy jeszcze z 5 razy ,ze nie mieszkamy na Cyprze i namiary na konto w banku w UK i.....dostalismy odpowiedz:

Your payment will be done end May 2011 in your account below,

Regards



xxxxxxxxx (mr)

Cyprus Social Insurance Services

Mozna miedz nadzieje ze pieniadze wplyna do konca maja i to bedzie zwyciestwo z biurokracja,zaniechaniem "panstwa"Cypr.
Ale jeszcze czeka nas wojna o urlop za 2010.Ale o tym w nastepnym odcinku.
A jak nasza kolezanka,co rozpoczela ten temat Bogna_z_Poronina?Jestem ciekawy,bo jest na miejscu,na Cyprze.

Offline

 

#10 2011-05-08 07:56:34

Bogna_z_Poronina

Użytkownik

Re: zasiłek chorobowy

Nie mam jeszcze pieniędzy za chorobowe. Byłam w ubezpieczalni , sprawdziłam, że pracodawca odprowadzał zgodnie z tym co obiecywał wszystkie wymagane składki. To chyba nie jego wina, że jeszcze nie mam zapłacone. Poczekam jeszcze trochę i zacznę chyba jak Ty Kobra pisać pisma do Nikozji. Masakra z tą ich opieszałością.

Offline

 

#11 2011-05-08 23:16:30

kobra

Użytkownik

Re: zasiłek chorobowy

Moim zdaniem to nie opieszalosc,tylko skur...system zcentralizowanej biurokracji,skur...."panstwa"Cypr.Sam system ,zeby za urlop za 2010 rok-przepracowany caly roczek.moc wziasc pieniadze nie od pracodawcy jak jest na calym mi znanym swiecie ,tylko od zcentalizowanej-nie wiem czego,ministerstwa?agendy? i to dopiero w drugim polroczu 2011r.To moim zdaniem skur....synstwo.Albo czekac na zasilek chrobowy tyle czasu,kiedy wlasnie w takim momencie sa potrzbne pieniadze na zycie ,lekarstwa itd.

Offline

 

#12 2011-05-11 07:36:06

Bogna_z_Poronina

Użytkownik

Re: zasiłek chorobowy

Masz dobry punkt widzenia, Kobra bo rzeczywiście jak człowiek chory to po pierwsze nie pracuje, nie zarabia i jeszcze musi więcej wydawać , a tu pieniędzy za chorobowe nie ma.
Ja nie mam takiej wojowniczej natury żeby dochodzić swego bo jak mnie tak odsyłają i każą czekać to czekam. Ale rzeczywiście ile można czekać?!

Offline

 

#13 2011-06-01 21:45:11

kobra

Użytkownik

Re: zasiłek chorobowy

Walka z "Panstwem"Cypr o wyplate zasilku chorobowego cd.
Po ostatniej odpowiedzi z Nikozji,z ministerstwa  ,ze pieniadze wplyna do konca maja 2011-prawie uwierzylem!

Your payment will be done end May 2011 in your account below,



Dzisjaj jest 1 czerwca ,a kasy jak nie bylo tak dalej nie ma.

Offline

 

#14 2011-06-01 22:12:30

POLOK

Użytkownik

Re: zasiłek chorobowy

Kobra  wspolczuje Ci ale  walka z wiatrakami trwala w PL 60 lat a z Cyprem winno byc podobnie , wiec wyluzuj wiem ze to kasa  !!!

Offline

 

#15 2011-06-03 07:53:23

Bogna_z_Poronina

Użytkownik

Re: zasiłek chorobowy

KObra ja też zaczełam walczyć i chodzę 2 razy w tygodniu do tego insurance , wczoraj pani dzwoniła do Nikozji przy mnie , ja greckiego nie znam na tyle żeby zrozumieć wszystko jak tak szybko zasuwa ale potem zapewniała mnie że już, już będą wysyłąć. Podobno oni wysyłają jak się uzbiera ileż tam osób, ale mnie się to jakieś głupie tłumaczenie wydaje.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
monitoring wizyjny bydgoszcz Farmy wiatrowe