ELEFTERIJA - wolne forum Polaków na Cyprze


#16 2011-05-12 14:09:55

gabrielek

Użytkownik

Re: lekcje greckiego

Jezeli chodzi o lekcje greckiego w Nikozji to w kazdym miescie jest osoba odpwiedzialna za realizacje programu.
W Pafos jest niejaka pani Andri pod nr telefonu 26804521. Zadzwon do niej, powinna wiedziec
kto sie tym zajmuje w Nikozji. Pospiesz sie bo nie nadrobisz zaleglosci;)
Podobno material jest przerabiany w tempie kosmicznym.

powodzenia

Offline

 

#17 2011-09-13 13:42:25

madzia

Użytkownik

Re: lekcje greckiego

Mam pytanie; czy sa zapisy na ten jezyk grecki, ale na pierwszy poziom? A jesli tak tak to gdzie?

Offline

 

#18 2011-09-20 16:43:24

deniro

Użytkownik

Re: lekcje greckiego

Moja padruga z ukrainy właśnie sie zapisuje , musisz isc do najblizszej szkoly i wziąsc formularz, dac im kopie yellowa slipa i kopie paszportu.


Yippie Kai Yay Mother Fucker

Offline

 

#19 2011-09-22 13:29:38

targa

Użytkownik

Re: lekcje greckiego

Ale mnie powiedziano, ze moge sie zapisac (co zrobilam) ale kiedy rozpocznie sie kurs to nikt nie wie.

A w ogóle niech ktos napisze na jakim poziomie jest ten kurs pierwszego stopnia czy to nie jest tak ze podtawy tylko sa walkowane w nieskonczonosc?

Offline

 

#20 2011-09-23 13:14:03

trollinka

Użytkownik

Re: lekcje greckiego

Zaczął się chyba w marcu, uczyliśmy się do końca czerwca , potem od końca sierpnia z powrotem. Tempo jest zawrotne, nic się nie powtarza, nie utrwala tylko jedzie z programem , a uczestnicy kursu chyba mają nauczyć się w domu sami.
W tej chwili mamy zajęcia 3 razy w tygodniu i wszyscy wymiękają bo to jest za dużo materiału do przyswojenia w takim tempie.
A wzięło się to stąd, że kurs miał zacząć się od września, ale jak zwykle po cypryjsku był poślizg o jedyne 6 miesięcy. Dupki pewnie pobrały kasę z unii , rozdali między swoich gumbarosów, kurs rozpoczeli mocno spóźnieni i pewnie obudzili jak się unia kazała rozliczyć z pieniędzy. Tak przypuszczam bo "nasza pani" powiedziała, że musimy nadgonić zaległości .

Na początku było nas 26 osób, w międzyczasie wszyscy Angole się wykruszyli, część Polaków i w zasadzie pozostała tylko nasza polska grupa, od czasu do czasu zawita jakaś ukraińska gwiazda , ale one znają grecki , zapisane są jedynie po to żeby uzyskać papier.
Na tym etapie, któym jesteśmy , cały czas gramatyka, przedała by się nauczycielka mówiąca po polsku. Uczenie się greckiej gramatyki po angielsku jest lekko hardcorowe.

W każdym razie , odpowiadając na Twoje pytanie, wcale nie jest łatwo  naprawdę trzeba uczyć się w domu sporo. Samego słownictwa jest czasami 50 nowych słowek do nauczenia z ponieziałku na wtorek.


Mąż działa mi bez przerwy
Raz na zmysły, raz na nerwy.

Offline

 

#21 2011-09-24 22:04:19

kobra

Użytkownik

Re: lekcje greckiego

.. to juz wole prywatne lekcje.Obecna moja nauczycielka intensywnie cwiczy ze mna ,no nie grecki,ale angielski.Co prawda to jest angielski z Yorkshire,ale dobre i to.Wiec dzieki temu coraz lepiej rozumiem tubylcow ,a nie tylko programy telewizyjne.

Offline

 

#22 2011-10-21 16:26:45

trollinka

Użytkownik

Re: lekcje greckiego

Idę zaraz na test .        

Okaże się czy coś zostało w głowie...


Mąż działa mi bez przerwy
Raz na zmysły, raz na nerwy.

Offline

 

#23 2012-11-21 01:37:37

maja

Użytkownik

Re: lekcje greckiego

A my w Limassol dopiero teraz rozpoczelismy lekcji greckiego , dwa razy w tygodniu i tak do maja, ale oprocz mnie i kolezanki zadnych polakow nie ma, wielki mix w tamtym rozku na 15 osob w grupie bylo 12 narodowosci!

Offline

 

#24 2012-11-26 16:13:36

trollinka

Użytkownik

Re: lekcje greckiego

A my w Pafos startujemy od dzisiaj. A towarzystwo takie jak mówisz , z każdej strony świata. I to jest piękne!


Mąż działa mi bez przerwy
Raz na zmysły, raz na nerwy.

Offline

 

#25 2012-11-30 02:00:04

maja

Użytkownik

Re: lekcje greckiego

I jak wam idzie w szkole? ja nie przepadam za nasza nauczycielka, patrzy na nas z gory a w dodatku jest mlodsza odemnie, smarkula;)

Offline

 

#26 2012-12-03 08:26:22

trollinka

Użytkownik

Re: lekcje greckiego

A my mamy świetnego nauczyciela, Andreasa, facet naprawdę doskonale tłumaczy wszystko  i jest przesympatyczny
Ale w tym roku chyba jakieś cięcia budżetowe były bo nam połączyli dwie grupy i w sumie mamy ze 30 osób w klasie, a to jest akurat niefajne.


Mąż działa mi bez przerwy
Raz na zmysły, raz na nerwy.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.elefterija.pun.pl