ELEFTERIJA - wolne forum Polaków na Cyprze


#1 2010-12-18 16:16:20

maverick

Użytkownik

jak sie pozbyc gostka

Mam taki problem, mieszkam z kolegą, razem wynajelismy i placimy na pol, ten kolega poprosil mnie zebym sie zgodzil i zeby do nas na tydzien wprowadzilsie jego kolega co przyjechal z polski i chce gdzies sie zaczepic ale jeszcze nic nie ma i u nas mial nocowac tydzien, ja sie zgodzilem bo mu zaufalem, znaczy temu koledze z którym mieszkam, i ten gostek mieszka juz 3 tydzien i nie chce sie wyniesc a czuje sie jak u siebie w domu i jeszcze zaczal gosci zapraszac i sie panoszyć, jak mu powiedzialem ze ma sie wyniesc to mi powiedzial ze za nim stoi prawo cypryjskie i on ma 3 miesiace na wyniesienie.

Wiecie moze czy to prawda, ze moze ktos mieszkac 3 miesiace nie placic, objadac kogos i nie ma na niego haka?

Offline

 

#2 2010-12-18 20:57:46

mgła_poranna

Użytkownik

Re: jak sie pozbyc gostka

Jestem krótko na Cyprze ale z tym 3 miesiące to chyba bzdura, spytam moją koleżanke ona jest majgana w tych ich przepisach.
A wogóle to ty masz takie dziwne problemy.

Offline

 

#3 2010-12-18 21:54:01

Yocco

Użytkownik

Re: jak sie pozbyc gostka

A podpisywał jakąś umowę? A ten legalny współlokator to co on na to? Jemu to pasuje co ten trzeci wyprawia? Jak masz możliwość to wyprowadź się sam Dużo roboty ale przynajmniej nie będziesz sobie nerwów niszczyć.

Offline

 

#4 2010-12-19 10:54:13

maverick

Użytkownik

Re: jak sie pozbyc gostka

on nie podpisywał żadnej umowy, a temu mojemu koledze to chyba pasuje bo ma kompana do wódki, a wcześniej jak mieliśmy razem zamieszkać to świętego udawał,
ja dałem kaucje za dwa miesiące to szkoda mi sie wyprowadzac i mi pasuje ten lokal bo stad mam blisko wszędzie, zupełnie nie wiem czy prawo go chroni czy co.

Offline

 

#5 2010-12-19 11:11:34

Yocco

Użytkownik

Re: jak sie pozbyc gostka

Moim zdaniem w prawie nie ma nic na ten temat, ale skoro oficjalnie jest gościem Twojego legalnego współlokatora, to niestety policja raczej nie ma tu nic do gadania. Fatalna sprawa. Tak czy inaczej powinieneś jasno dać do zrozumienia swojemu legalnemu współlokatorowi, że Ci to nie odpowiada i że nie tak się umawialiście i żeby sobie znaleźli inne lokum obaj albo ten nielegalny. To jest moim zdaniem zwykłe nadużywanie gościnności!!! Po prostu gostek wstydu nie ma. Może to był Twój błąd, że od razu wyraźnie się nie przeciwstawiłeś i se pomyśleli, że mogą sobie robić co chcą, bo i tak im się nie przeciwstawisz, teraz ponosisz tego konsekwencje. Trzeba być w życiu asertywnym, a tego tu chyba zabrakło?

Offline

 

#6 2010-12-19 13:27:11

JASZCZOMB

Użytkownik

Re: jak sie pozbyc gostka

Ale masz umowę z właścicielem budynku, na której NA PEWNO jest klauzula , że nie wolno podnajmować mieszkania, ani zapraszać gości na dłużej niż... (tu jest różnie, ale zazwyczaj 2-3 tygodnie).
Powiedz, że jak się nie wyprowadzi to wyrzuci go landlord.

Offline

 

#7 2010-12-20 09:02:53

Andreas

Użytkownik

Re: jak sie pozbyc gostka

Właściciel mieszkania jest Anglikiem czy Cypryjczykiem?

Offline

 

#8 2010-12-23 11:37:35

maverick

Użytkownik

Re: jak sie pozbyc gostka

właściciel to cypryjczyk, nie mówiłem mu jeszcze bo właśnie w umowie jest tak jak jaszczomb mówi, że nie wolno bez jego wiedzy gości i on pewnie na tym bazuje

Offline

 

#9 2010-12-30 18:00:45

mgła_poranna

Użytkownik

Re: jak sie pozbyc gostka

Nie ma takich przepisów o jakich mówisz, a w ogóle to pozbyłeś się go w końcu? Ty masz jakieś dziwne te problemy:(

Offline

 

#10 2011-01-18 08:39:05

maverick

Użytkownik

Re: jak sie pozbyc gostka

gostek wyprowadzil sie dopiero 3 dni temu, kumasz, tyle mi siedzial na chacie, a jak sie wyprowadzil to wtedy jak ja bylem w pracy, wyniosl mi z domu makarony, cukier, miód z polski co mi mama przyslala, budynie , normalnie wszystko, nawet cukier z cukierniczki , wczoraj zasuwalem do kerfura na zakupy bo nic nie bylo, telefonow fagas jeden nie odbiera, ale pieprzyc dobrze ze mi ta smierdzaca skarpetka z oczu zeszla.

Offline

 

#11 2011-01-20 08:23:10

mgła_poranna

Użytkownik

Re: jak sie pozbyc gostka

No pewnie że teraz nie masz co już się zastanawiać nad makaronem czy cukrem (chociaż polskiego miodku szkoda mniaaam), najważniejsze że się wyniósł.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs