ELEFTERIJA - wolne forum Polaków na Cyprze


#1 2010-11-22 21:52:02

kobra

Użytkownik

Czy Cypr podaza w slady Grecji?

Cytat zCyprus Mail: LAST Tuesday, Standard and Poor’s downgraded Cyprus` credit rating from A+ to A.

..a zaraz potem:I predict the total collapse of our economy by 2013 if stringent measures are not implemented immediately to avert it.

..i to:An extra €10million to build an asylum seeker centre/camp when so much new property sits empty and unsold shows a total lack of imagination by our Interior Minister, Sylikiotis.

tak ,ze to sie tak skonczy: First Greece, then Ireland followed by Portugal, Spain and Italy…then Cyprus?

Jest tez taki portal,gdzie ludzie na Cyprze, sprzedaja,kupuja szukaja pracy http://cyprus.angloinfo.c...um.asp?FID=1000
i tam jest mnostwo ofert wysprzedajacych sie panicznie Anglikow.
Ostatni na Cyprze zgasi swiatlo .

Offline

 

#2 2010-11-23 09:52:05

trollinka

Użytkownik

Re: Czy Cypr podaza w slady Grecji?

Kozy trzeba zacząć kupować żeby dało się przeczekać kryzys:)


Mąż działa mi bez przerwy
Raz na zmysły, raz na nerwy.

Offline

 

#3 2010-11-23 10:11:26

Figa

Użytkownik

Re: Czy Cypr podaza w slady Grecji?

Rok temu Demetris Christofias zapowiadał, że na walkę z kryzysem zostanie wyasygnowana kwota około 300 milionów euro. Pieniądze miały być wydane głównie  na turystykę i branżę budowlaną. Mieli zredukować VAT z 8% do 5% w hotelarstwie oraz miało być obniżenie podatku lotniskowego.W samo budownictwo miało być wpompowane 200 mln euro przeznaczone m.in na wybudowanie domów dla rodzin z małym dochodem , rozbudowę szkół i zapewnienie mieszkań uchodźcom.
Koleżanka stara się od dwóch lat o mieszkanie bo mieszczą się w pojęciu niski dochód i szef (Cypryjczyk)  jej powiedział żeby zapomniała bo na Cyprze daje się kopertę pod stołem i w taki sposób załatwia się mieszkania, a jej niski dochód nikogo nie obchodzi


Jestem jak Media Markt - nie dla idiotów!

Offline

 

#4 2010-11-24 08:09:40

Andreas

Użytkownik

Re: Czy Cypr podaza w slady Grecji?

Pożyjemy zobaczymy, zawsze można zwinąć żagle i popłynąć np.do Nowej Zelandii z dala od Eurolandu.

Offline

 

#5 2010-11-28 11:23:43

Mr.Trout

Użytkownik

Re: Czy Cypr podaza w slady Grecji?

Co jakiś czas na świecie jest kryzys , pojawia się i kończy, i ten jak każdy inny należy przeczekać, nie denerwować się bo nie mamy wpływu na to co będzie.

Offline

 

#6 2010-11-30 21:45:34

POLOK

Użytkownik

Re: Czy Cypr podaza w slady Grecji?

Kobra  masz  racje  beda  gasic  tylko  Ci  co  zostana i  w  pore  nie  zwina  zagli  . Bo  to  jak  klocki  lego  jak  sie  zacznie  sypac  to  wpierw  znikna  WIELCY  a  wsrod  nich  przewoznicy i  bilet  bedzie  wtedy  kosztowal 400 e aby  sie  z   wyspy    wydostac . Wiec  aby  nie  bylo jak to  w porzekadle  madry  Polak  po  szkodzie . ja  juz  swoje  przezylem i  widzac  co  sie  dzieje  zwinolem  zagle  i  wcale  nie  zaluje  pomomo  tego  ze  spadlo  w ciagu  3  dni  1  m  sniegu  ale  tu  sa  z tego  plusy  placa  za  wszystko  extra  bo  szkot  nie  wyjedzie  a Polak  umie  zachowac  sie  zima  na  drodze , badzcie  sprytniejsi od  pozostalych       wiadomo  ze  wplywu  na  kryzys  nie  mamy       ale  mamy  ocene  z  bogatymi  zawsze  lepiej  niz  z  KOZAMI    .Ponadto  rynek  niemiecki  sie  otworzyl  wola  nas   bo  Turkow  maja  juz  dosyc  nie  majac  rozeznania  w  pelni  wpadli  w polapke  sciagneli  2  mil do  pracy  w  53 roku  dzis  maja  ich  juz  10mil i  wdodatku  muzulmanow  ktorzy  zyja  w  zamknietych  gettach  tak  ze  ciezko  nawet  Policji  pracowac  w  tym  spoleczenstwie  . Wiec  wykorzystajcie  to  mlodzi  Polacy  .  Pozdrawiam

Offline

 

#7 2010-12-01 10:47:53

JASZCZOMB

Użytkownik

Re: Czy Cypr podaza w slady Grecji?

Nie wiem czy jakiś przychówek posiadasz, ale jeśli nie to łatwiej wtedy podejmować decyzję o zmianie miejsca zamieszkania. Jak się ma dzieci uczęszczające do szkół to trudno je przenosić co jakiś czas w inne miejsce, w końcu po paru latach one też mają jakieś swoje towarzystwo.
Zresztą jak się ma pracę i w miarę poukładane życie to wszędzie się da żyć, jak się traci robotę to wszędzie wtedy źle. Pięć lat tu jesteśmy i cały czas w jednej firmie robię , żona też , kryzysu nie odczuwamy.

Offline

 

#8 2011-01-12 14:10:12

kobra

Użytkownik

Re: Czy Cypr podaza w slady Grecji?

http://biznes.onet.pl/wideo/cypr-kolejn … klip.html#


i to cala prawda o gospodarce Cypru. 4 BANKI,ZIEMNIAKI,TURYSTYKA.

Turystyka pada,z bankow rosjanie ,grecy kase wyciagna ,a ziemniaki????? Cypr nic nie produkuje,nie ma zadnych zasobow naturalnych,budownictwo padlo,wiec co?
OSTATNI ZGASI SWIATLO!!!!!

Offline

 

#9 2011-01-12 20:58:20

roman

Użytkownik

Re: Czy Cypr podaza w slady Grecji?

a ty kobra to tylko ludzi straszysz nic dobrego nie piszeż nigdy tylko samo zło , trzeba popaczeć dokoła że oprucz nieszczęścia jest dużo wspaniałych rzeczy.
Ja w życiu wiele przeszedlem więcej nisz niejeden ale widze pozytywy a jak w prasie napotykam info o katastrofach to nie czytam bo po jakiego grzyba mam sie denerwowac.

Offline

 

#10 2011-01-13 14:38:50

Mr.Trout

Użytkownik

Re: Czy Cypr podaza w slady Grecji?

Parę lat temu pan Adam Balcer wypowiadał się o konflikcie w Bośni, Macedonii i o problemach byłej Jugosławii. Niewiele z tego co wówczas prognozował sprawdziło się. W związku z tym trudno mi go traktować jako autorytet.

Offline

 

#11 2011-01-13 23:05:09

POLOK

Użytkownik

Re: Czy Cypr podaza w slady Grecji?

czytam   i czytam  i  na  kazdym  forum  cypryjskim  ten  sam temat  KRYZYS  jest  odbierany  inaczej  w  zaleznosci  od   pozycji  siedzenia  ten  to  wogole  nie  dopuszcza  kryzysu   do  wiadomosci .  Ale  chodzi  o  tzwn  KOWALSKIEGO    bez  dzieci  malych  i  z  malymi  dziecmi  to  wogole  jest  problem  szkola  jezyk  itd  to  jest  problem .  Moj  syn  mieszka  od  3  lat  w  Irlandi  -  Dablin  och  co  to  bylo  cudo  a  jak  szybko  sie  skonczylo  ani  pracy  zasilki jako  takie  cale  szczescie  ze  urodzilo  mu  sie  dziecko  -  wieksze  zasilki bo  jak  by  byl  sam  to niewiem ??????????????  A  w koncu  Irlandia  rzut  kamieniem od  angli  francji  niemiec  i  niestety  dlugo  zanim  bedzie  normalnie  a  co  by  bylo  w  takiej  sytuacji  w  Polsce    lub  na  Cyprze    z  szarym  KOWALSKIM . Bogaci  zawsze  se  poradza   dla  nich  starczy  bo  ich  jest  mniejszosc . Popatrzcie  na  kryzys  w Ameryce  Irlandi  Islandi  I  porownajcie   z  kryzysem  w  Grecji  ciekaw  jestem  jak  zyja  teraz  tam  Polacy  na  forach  z  Grecji  wyglada  to  nie   ciekawie bardzo  nie  ciekawie . Mysle  ze  nie  chodzi  tu  o  straszenie  a  tym  bardziej  popieranie  punktu  widzenia  polskiej  polityki  na  temat  Cypru  gdybym  go  popieral  to  siedzialbym  w  Polsce .  Mam  na  uwadze  tylko  i  wylacznie  podzielenie  sie  wiedza  na  temat  gdzie  Kowalskiemu  lepiej  sie  zyje  w  dobie  kryzysu .A  w  dobie  kryzysu  finansowego  objawia  sie  w  dwojnasob kryzys  KULTURY  danego  narodu  a  czego  oczekujecie  po  Cyprze ?    Nie  chodzi  o  jednostki  tylko  mowimy  o  ogole .  Wlasnie   zaczol  sie  5  ty  miesiac   jak  podjolem  decyzje  o  wyjezdzie   i  nie  narzekam a  w  BANKU  nie  pracuje .

Offline

 

#12 2011-01-14 07:22:14

roman

Użytkownik

Re: Czy Cypr podaza w slady Grecji?

w angli nie bylem wiec nie wiem i nie powiem, ale na cyprze mi sie caly czas zyje dobrze, robote mam, narobie sie ale zarobie i kupka w banku rosnie a ja mam na takie żeczy na ktore w polsce nigdy nie miałem, dlatego nie nażekam, ale wiem ze jak brakuje roboty to tragedia bo człowiek nienauczony żeby ukradnąć albo żebrać.

Offline

 

#13 2011-01-14 07:48:03

Mr.Trout

Użytkownik

Re: Czy Cypr podaza w slady Grecji?

Ja nie zaprzeczam istnieniu kryzysu, nie zgadzam się z panem Adamem Balcerem w jego prognozach. Trochę interesuję się polityką i nie ulegam najbardziej krasomówczym przemowom.

Mnie kryzys za bardzo nie zaszkodzi, jestem emerytem górniczym, żona poszła na wcześniejszą emeryturę, kupiliśmy domek na Cyprze i możemy spokojnie żyć.

Offline

 

#14 2011-01-14 14:48:53

mgła_poranna

Użytkownik

Re: Czy Cypr podaza w slady Grecji?

Jak jesteś emerytem to masz spokojną głowę  pozazdrościc, a mnie to jeszcze daleko do tego.

Offline

 

#15 2011-01-15 13:56:36

monika81

Użytkownik

Re: Czy Cypr podaza w slady Grecji?

Żeby być emerytem to najpierw trzeba pracować zapomniałaś o tym?
Pozdrawiam

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Zdrowe produkty spożywcze