kobra - 2010-07-25 10:41:55

On proponuje Ci małżeństwo, a Ty jesteś zakochana w jego wschodniej urodzie. Jest inteligentny, bogaty, wykształcony i uprzejmy. Czego jeszcze może oczekiwać kobieta? Ale okazuje się, że ten doskonały kandydat do małżeństwa JEST MUZUŁMANINEM.

On powie Ci: “Z religią nie będzie problemu. Możesz zachować swoją, a ja zachowam swoją”. Jest, oczywiście, prawdą, że muzułmański mężczyzna może poślubić niemuzułmankę, ale czy jest prawdą, że w tym małżeństwie nie będzie probleAby odpowiedzieć na to pytanie, kobieta powinna poznać, co oznacza pojęcie “żona muzułmanina”.

Twój status

Islam naucza, że “mężczyzna przewyższa kobietę” (Koran, sura 2:228).
Islam naucza, że kobieta ma połowę tych praw, co ma mężczyzna - w sądzie
(2:282) i w dziedziczeniu (4:11).
Islam traktuje żonę jako własność męża. Np. werset 3:14 mówi: “Dobrze jest dla mężczyzny kochać swoje rzeczy: żony i synów, złoto i srebro, i koni…”
Islam nakazuje kobietom zasłaniać twarz, kiedykolwiek wychodzą z domu: “I powiedz wierzącym kobietom… by zasłaniały twarze i nie eksponowały swojego piękna” (24:31).
Jednocześnie Mahomet uczy, że kobiety są ułomne intelektualnie oraz duchowo. Al-Bukhari (2:541) przekazuje słowa Proroka: “Nie spotkałem nikogo bardziej odartego z rozumu i pobożności niż kobiety”.

Twoje małżeństwo

Islam zezwala na poligamię: mężczyzna może mieć jednocześnie nawet cztery żony. “Żeńcie się według waszego wyboru - z dwiema, trzema, czterema…” (sura 4:3).
Mąż może rozwieźć się z żoną - wystarczy jego ustne oświadczenie, zaś żona nie może zainicjować rozwodu wcale. “Można rozwieźć się dwukrotnie” - mówi Koran (2:229). Jeżeli mąż trzykrotnie wypowiedział formułkę rozwodową, ona nie może powrócić do niego, póki nie wyjdzie za mąż za innego, który z nią się również rozwiedzie (oczywiście, z nim również musi współżyć seksualnie). Nakazuje to Koran (2:230).
Islam naucza, że mąż powinien karać żonę bijąc ją lub odmawiając jej współżycia seksualnego. “Jeżeli żony okazują brak posłuszeństwa, karzcie je, nie dzielcie z nimi łóżka i bijcie je…” (4:34).

Twoje życie seksualne

Islam uważa żonę za obiekt zaspokajający pragnienia seksualne męża. “Wasze żony są dla was polem do zaorania, korzystajcie więc z nich kiedy tylko chcecie, i jak chcecie” (2:223).

Twoje dzieci

Twoje dzieci muszą być wychowane w religii ojca-muzułmanina. W przypadku rozwodu dzieci pozostają zawsze z ojcem, który może zabronić Ci widywać się z nimi. Szaria (prawo islamu) stanowi, że w małżeństwach mieszanych “dziecko powinno być wychowywane w lepszej z dwóch religii wyznawanych przez rodziców” - przy czym tą lepszą, oczywiście, w myśl szariatu jest islam. Koran twierdzi, że islam jest jedyną prawdziwą religią (sura 3:19). Niemuzułmanin nie może być nawet przyjacielem muzułmanina: “Wy, którzy wierzycie, nie miejcie za przyjaciół niewierzących, tylko wiernych” (4:144).

Twoja przyszłość

Jeżeli Twój muzułmański mąż umrze przed Tobą, a jego majątek znajduje się w kraju islamu, zostanie zastosowane prawo muzułmańskie. Żona muzułmanina, która nie przeszła na islam, nie dostanie nic z majątku swojego zmarłego męża. Ta, która przeszła na islam, dostanie bardzo małą część. Według Koranu, muzułmańska żona nie przejmuje majątku po mężu. Jeżeli mąż zmarł, nie zostawiając dzieci, żona otrzymuje jedną czwartą jego majątku, natomiast pozostałą część dzielą między siebie jego rodzice, bracia, wójkowie i dalsi krewni. Jeżeli natomiast zmarły mąż miał dzieci, żona dostanie tylko jedną ósmą majątku, a resztę przejmują dzieci - przy czym dzieci płci męskiej dostaną dwa razy więcej niż dzieci płci żeńskiej. Takie prawo ustanawia sam Koran (4:12): “Z tego, co zostawicie, wasze żony
otrzymają jedną czwartą, jeżeli umrzecie bezdzietni; jeżeli natomiast są dzieci, żony dostaną jedną ósmą…”

Zanim powiesz “Tak”

Zanim zdecydujesz się wyjść za muzułmanina, powinnaś poznać powody, dla których on chce się z Tobą ożenić. Jeżeli twoją motywacją jest miłość, jego motywacją może być pragnienie uzyskania prawa na pobyt w Twoim kraju. Wiem, że “miłość jest ślepa”, a jednak wierzę, że te moje uwagi pomogą Ci otworzyć oczy i ujrzeć prawdę. Być może powiesz, że Twój narzeczony jest niepraktykującym muzułmaninem, jednak nie wolno zapominać, że islam jest czymś więcej niż religią. Islam składa się z całego systemu religijno-prawnego, którego muszą przestrzegać zarówno muzułmanie jak i niemuzułmanie w kraju islamskim. W przypadku jakiejkolwiek niezgody pomiędzy Tobą a Twoim muzułmańskim mężem, dla niego wystarczy znaleźć się na terenie islamskim, by mieć całkowitą przewagę nad Tobą. Jeżeli masz nadal wątpliwości, proponuję obejrzenie filmu “Not without my daughter”, który ukazuje prawdziwą historię Amerykanki, która wyszła za muzułmanina. Są też inne filmy: “Princess”, “Dreams of Trespass”, and “The Stoning of Soraya M”. Obejrzenie takiego filmu może Ci pomóc przeżyć coś, co uratuje Twoje życie. I nie tylko Twoje, ale też życie Twoich przyszłych dzieci.

czako08 - 2010-07-25 17:03:55

chyba jakoś jestem mało inteligentny  ale nie pojmuje sensu zamieszczenia tego postu masz jakiś dylemat czy to po prostu przestroga dla naszych rodaczek

ultramaryna - 2010-07-26 15:42:00

według mnie taką informacje powinny otrzymywać wszystkie zakompleksione i  niedowartościowane dziewczyny, przy wejściu do samolotu z Pl do gdzieś tam...
bo w Polsce o tym jest dość głośno i raczej nie trzeba ;)

kobra - 2010-07-26 16:03:37

Dlaczego ten temat przekopiowałem  z jednego z portali?

Mam dosyć znajomych dziewczyn tu na Cyprze ,ale tez w Anglii ,które są , albo to ,w związkach małżeńskich ,albo dopiero partnerskich(tzn. chodzą ze sobą)z chłopcami z krajów z poza UE.Przeważnie są to Hindusi,Pakistańczycy,ale i tez Arabowie i to z Syrii,Jemenu,Palestyny,Libanu.
Jest to zjawisko rosnące w postępie geometrycznym i długo się zastanawiałem co powoduje ze tak łatwo nasze dziewczyny lgną do tych chłopaków.To ,ze potrafią być mili,mówią o miłości,kochają od pierwszego wejrzenia ,plota mnóstwo komplementów -to wiemy.Ale tez wiadomo ze ONI szukają tylko polskiej ,bułgarskiej ,rumuńskiej dziewczyny ,żeby moc tu zostać i pracować.Nawet żeby być pewny takiej panny ,chłopak jest gotów bardzo szybko spłodzić dziecię,aby mieć pewność ze ONA go już nie zostawi.
Jakie są konsekwencje takich związków ,jak uczy historia i doświadczenie nie będę pisał.
Jak patrze nieraz na takie pary ,to przychodzi mi na myśl ze "Jak Pan Bóg chce kogoś ukarać ,to najpierw zabiera mu rozum"

ultramaryna - 2010-07-26 19:08:57

mało kto na dzień dzisiejszy potrafi jawnie wyrażać swoje opinie, brawo Kobra
popieram Cię.

trollinka - 2010-07-27 18:12:07

No toś nas Kobra postraszył tymi muzułmaninami...
Od dzisiaj jak takiego spotkam to ucieknę gdzie pieprz rośnie :))))

trollinka - 2010-07-28 17:31:00

Btw Hindusi to nie to samo co Arab , Pers czy jakiś inny z Iraku, Iranu,  Syrii.
Hindusi są zupełnie inni od w/w kolesi. W końcu buddyzm , a islam to dwie galaktyki. Wszyscy Hindusi, których znam są pogodni, łagodni, sympatyczni i bardzo rodzinni. Czytałam ranking odnośnie wierności i palma pierwszeństwa przypada właśnie Hindusom.
Poza tym kamasutra i te sprawy brzmi nieźle :)
Co do Arabów zgadzam się z Tobą, osobiście nie ryzykowałabym wiążąc się z takim delikwentem na stałe, bądź decydując na dziecko z nim.
No, ale jakiś romansik, czemu nie , tak w ramach dogłębnego zbadania kultury  bliskiego wschodu :)

konduktor - 2010-07-31 22:38:29

Cześć p.POLOK


trollinka napisał:

Btw Hindusi to nie to samo co Arab , Pers czy jakiś inny z Iraku, Iranu,  Syrii.

O!!!   to coś ciekawego !
Ale różnorodność jest w modzie ! (może lepiej od razu tak napisać , a nie takie ....sroły)


trollinka napisał:

Hindusi są zupełnie inni od w/w kolesi. W końcu buddyzm , a islam to dwie galaktyki.

A czym się różnią te dwie religie ??? Pytam - bom ciekaw ! Ciekaw Pani opinii - bo Swoje Wiem
Tak w skrócie ... jakieś konkrety !?
Ale ok ...  skoro Pani tak pisze, pewnie Pani coś na ten temat Wie,lub Pani doświadczyła ?trollinka napisał:

Wszyscy Hindusi, których znam są pogodni, łagodni, sympatyczni i bardzo rodzinni. Czytałam ranking odnośnie wierności i palma pierwszeństwa przypada właśnie Hindusom.

A więc DZIERLATKI ! nic tylko HINDUSA !!!!! ale kino !

To co Pani napisała ,doskonale się wpisuje w "schemat" połowu.... ale o tym kiedy indziej

trollinka napisał:

Poza tym kamasutra i te sprawy brzmi nieźle :)

Zaprawde, nie ma to jak radochy  cielesne...... (nigdy nie pozbęde się "DOBRODZIEJA ... ") nic nie znaczące i mało wartościowe - jak mówi polskie pra przysłowie :" każdy Sobie , rzepke skrobie..".Amen


trollinka napisał:

Co do Arabów zgadzam się z Tobą, osobiście nie ryzykowałabym wiążąc się z takim delikwentem na stałe, bądź decydując na dziecko z nim.
No, ale jakiś romansik, czemu nie , tak w ramach dogłębnego zbadania kultury  bliskiego wschodu :)

No to jak , romansik ? czy jasyr? 
to kluczowe pytanie , adekwatne do Pani stwierdzenia !


Ps. widzę iz forum ... hmn , mógłbym rzec "szczytuje" ...powoli popracujemy...nad tym
Ps. http://www.youtube.com/watch?v=Bpp3VqKQ … re=related

yOO

Rawel - 2010-07-31 22:54:36

Znowu się zacznie czy zlekceważymy mąciwodę.Mam nadzieję że ludziska wykażą się zdrowym rozsądkiem.

ultramaryna - 2010-08-01 01:38:41

hindus , arab
jeden kundel
popieram produkt polski w 100%


P.S. koleżanka miała faceta z New Delhi ,na Cyprze,
była w ciąży z nim, poleciała do pl, odwiedzić rodzinę
po powrocie okazało się,że jej ukochany romansował z nieletnią Cypryjką...
koleżanka obecnie wychowuje córkę samotnie, niedoszły mąż siedzi w więzieniu.....

wszystkim amatorkom wschodniej ars amandi ,życzę powodzenia...
btw...
z przedostatniej Angory:
coraz więcej Polek wraca z Egiptu i Tunezji itd...zarażonych rzeżączką i kiłą
dziewczyny gdzie wasze mózgi!!!!!
mamy 21 wiek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

trollinka - 2010-08-01 14:17:29

konduktor napisał:

A czym się różnią te dwie religie ??? Pytam - bom ciekaw !

Proponuję jakąkolwiek wyszukiwarkę w google.
Mam nadzieję, że potrafisz się nią posługiwać. Pytam o to bo Twoje wypowiedzi trącą, że tak powiem , myszką.

grant1263 - 2010-08-01 15:22:08

Brawo ultramaryna 100% produkt polski-myślę o kobietach.Pozdro.

ultramaryna - 2010-08-02 16:02:28

Grant, ale ja mówiłam zupełnie poważnie,
laski osiadły na laurach, idą na łatwiznę wychodząc z założenia ,że brakuje na Cyprze Polaków na poziomie,

ja tymczasem znam kilku naprawdę fajnych chłopaków/z różnych miast na Cyprze/, którzy mają nieco inne zainteresowania niż cowieczorne piwko przy telewizorze
poza tym patrząc na to z innej strony,
komu innemu jest łatwiej zrozumieć, że dodajemy cytrynę do herbaty/ a nie mleko /
że zimą jemy zupy, a w rosole zazwyczaj nie pływa ryż, tylko cieniutki makaron, /najlepiej domowej roboty/,
albo,że nasi faceci sami w domu potrafią naprawić kontakt  i inne cuda wianki
kto inny zrozumie,że wolimy schabowego i bigos niż jakąś cholerna souwlę,w którą czasem ciężko zęby wbić,
kto inny jak nie Polak zrozumie naszą miłość do pierogów albo do tatara???

wiem, wiem, teraz posypią się na moją głowę zbulwersowane słowa wyemancypowanych kobitek, które poślubiły , bądź są w związku z jakimś nie-Polakiem
i napiszą,że jest im cudnie, przepięknie i malinowo,
sraty taty...
mam gdzieś Cypryjczyków i obcokrajowców
i nawet gdyby mi dopłacali to bym się po żadnego nie schyliła

u nas przynajmniej jak facet chce sobie zrobić dobrze , idzie dyskretnie do agencji, spędza tam godzinę, albo dłużej ,
a nie jak tutaj przesiaduje całymi wieczorami w jakichś obleśnych kabaretach i stawia drinki laluniom .....

ot i cała prawda

grant1263 - 2010-08-02 19:02:40

Ja też poważnie traktuję ten temat.Niema to jak rodaczka,z która można dogadać się w naszym ojczystym języku a nie jak kolesie,którzy ledwo co mówią po angielsku i mają nie lada cyrk w domu bo nie mogą się porozumieć z żoną filipinką.Nie wspomnę o kuchni bo faktycznie niema jak polskie tradycyjne dania anie jakieś makarony i ryże nie wiadomo z czym.Jestem tradycjonalistą i ze słodyczy najbardziej lubię schabowego z kapustą oczywiście kiszoną.

ania - 2010-08-02 21:29:55

Oj ludzie ludzie... Skoro tak wam zle z obcokrajowcami, to po cholere pchacie sie na Cypr czy inny kraj? Jezeli to,co  polskie przewyzsza to, co zagraniczne, to wracajcie do Polski i zapiszcie sie do jakiegos NOP czy innej Mlodziezy Wszechpolskiej...

A tak powaznie, to zgadzam sie z zalozycielem watku. Tez sie zastanawiam co ciagnie dziewczyny ze wschodniej Europy do chlopakow z Bliskiego Wschodu. Znam wiele takich zwiazkow i widze, ze jest ich coraz wiecej. Przeraza mnie glupota niektorych dziewczyn...

Ps. Znam tez takich chlopakow z Pakistanu i Bangladeszu, ktorzy kupili sobie zony ze Slowacji i Polski za 15 tys euro ;)

ultramaryna - 2010-08-03 09:33:43

Aniu, fakt,że nie chciałabym się związać z żadnym miejscowym tudzież Irańczykiem, Chińczykiem, Pakistańczykiem, Bułgarem, czy Amerykaninem
nie odbiera mi prawa do mieszkania w ich kraju.
popieram "produkt polski' świadomie , z rozsądku i z wygody

przy okazji nie 15 tysięcy euro, ale 2000-2500 euro
i pamiętaj,że na tę kwotę składa się cała wioska.....

ultramaryna - 2010-08-04 10:49:39

nawiązując do całego postu, polecam lekturę

http://www.tvn24.pl/-1,1667854,0,1,bez- … omosc.html

kobra - 2010-08-14 09:43:35

Jest to z innego forum,z Kyprosa.I co nie mam racji ,ze nie brakuje przykladow na naiwnosc naszych pieknych dziewczat.


   
Wysłany: 2010-08-12, 12:24        
Czesc jestem nowa na forum i na Cyprze stosunkowo tez, mieszkam w Nikozji z mezem, ktory nie jest polakiem a hindusem i ma vise na Cypr. Wzielismy slub na Cyprze. Teraz jestem w CIAZY i niemam zadnego ubezpieczenia ani innych cypryjskich dokumentow. Na razie chodzimy do lekarza prywatnie ale to dosc kosztowne. Prosze o pomoc co, jak i gdzie pozalatwiac krok po kroku. Ja czuje sie kompletnie zagubiona, moj maz takze nie orientuje sie w tych tematach bo pracuje tzn. na czarno a na Cypr przylecial poprostu na studia.

Z gory dziekuje za pomoc.
Dobrze, ze istnieje takie miejsce jak to forum.

POLOK - 2010-08-14 17:06:44

Mysle  ze  to  nie  naiwnosc  ale  zwie  sie  glupota   gdy  mysli  sie    nie  GLOWA  a  inna  czescia  ciala . Proponuje  w  tej  sytuacji    przygotowac  POZEW zbiorowy  i domagac  sie  od  UNI EUROPEJSKIEJ  wyplaty     odszkodowan i   przyznania  rent  na  utrzymanie  dzieci  splodzonych  w  wyniku    kompletnego  nieprzygotowania  naszych  KOBIET  przez  rzad  polski   ktory  to  otwarl  granice  kraju  a  nie  wyksztalcil  w  nich  podstawowych  norm    przyzwoitosci i  mysle  ze    wygraja .   Z  drugiej  strony  to  zastanawiam  sie  jakie  bedzie  te  nasze  nastepne    pokolenie  czy  bedzie    bardziej    slowianskie  czy  bardziej ?   No  nic  ale  napewno  w  Polsce  bedzie  tansza  herbata   i  kolorowe  koraliki  jak  rownierz jakas  zatoke  tu  nazwa  na  czesc   np :  Polonezka      bo  to  wszystko  bedzie  po  kondzieli .  /  Nasi  szwolerzerowie  spod  Samosiery  jak ich  Napoleon  wyslal  na  HAITI  to  tak  sie  zachlysneli  luznym  sposobem  zycia  mieszkancow  tego  kraju  ze  do  dnia  dzisiejszego  jeden  z  dystryktow    w  70 %  ma  mieszkancow  sniadych    o  niebieskich  oczach  i  blond   wlosach   no  tak  ale  to  bylo 200 lat  temu  i  jakie  to  chlopaki  mieli  zaciecie  do  poznawania  innych  kultor  i  obyczajow  i  tak  im  sie  spodobalo  ze  wcale  nie  wracali  no  chyba  dlatego  ze  wtedy  zasilkow  nie  dawali  /       .    Troche     chumorystycznie  oceniam  ta  sytuacje  ale  napewno  nie   jednemu  OJCU  w  Polsce   siwych  wlosow  przybedzie  po  takim egzotycznym    prezencie  .  Coz  gdyby  GLUPOTA  umiala  LATAC  to  TATRY  bylyby  pryszczem  . Pozdrawiam   wszystkich  OJCOW  ktorych  corki  sa  poza  granicami  kraju  .

ultramaryna - 2010-08-14 17:21:02

macie tutaj inny kawałek z wypowiedzi dziewczyny wspomnianej w poście Kobry

na Cyprze mieszkamy krótko ale wcześniej mieszkaliśmy w Indii, także ty też nie oceniaj powieszchownie nie znając wszystkich faktów. :<
Na Cypr przyjechaliśmy wziąć ślub żeby niebyło komplikacji z załatwieniem jego stałego pobytu w Europie.


normalnie szczeka opada, niektóre laski są tak puste i głupie, ze zabić to za mało!!!!

Hrabia Cagliostro - 2010-08-14 23:08:16

Doprawdy nie rozumiem, Kobra, Twojego ataku na niewiasty, które z własnej woli postanowiły związać swój los z cudzoziemcem. Dla niektórych ten cudzoziemiec jest jedynym mężczyzną, który zainteresował się nią na poważnie w jej życiu. Każda kobieta pragnie atencji, ale w swoim rodzimym kraju na nią nie może liczyć bo nie jest w stanie sprostać oczekiwaniom społecznym, chociażby pod względem wyglądu zewnętrznego. Dla niektórych nacji 90kg kobiecego ciała jest fantastycznym bonusem przy blond czuprynie i jasnych oczach.
Taka kobieta znajduje swoje 5 minut w ramionach Persa z Iraku , Syryjczyka, Jordańczyka lub innych.
A, że rzadko kończy się taki związek happy endem...no cóż. A gdyby związała się z Polakiem, kto jej da gwarancję, że będą żyli szczęśliwie póki śmierć ich nie rozłączy?

ultramaryna - 2010-08-15 03:12:45

Hrabio, swiete slowa :Dla niektórych ten cudzoziemiec jest jedynym mężczyzną, który zainteresował
się nią na poważnie w jej życiu.

zwlaszcza, ze wlasnie te najbrzydsze lapia sie na indyjczykow, bangladeszy itp


"Dla niektórych nacji 90kg kobiecego ciała jest fantastycznym bonusem "
hm tyyyyle szczescia na raz "))))

Waise - 2010-08-17 17:27:51

Czemu to zawsze ja muszę wpaść na takie durne tematy :/ Ani nie jestem z Cypru, ani wcale nie chcę tu pisać, ale jako muzułmanin, poczuwam się do obowiązku wyzbierania rozrzuconych ziaren niewiedzy o islamie. Jeśli któryś z modów uważa, że zna się lepiej ode mnie na religii którą wyznaję, a to sobie kasuj. Feel free.

ktoś tam napisał:

On proponuje Ci małżeństwo, a Ty jesteś zakochana w jego wschodniej urodzie. Jest inteligentny, bogaty, wykształcony i uprzejmy. Czego jeszcze może oczekiwać kobieta? Ale okazuje się, że ten doskonały kandydat do małżeństwa JEST MUZUŁMANINEM.

O nie!

ktoś tam napisał:

Aby odpowiedzieć na to pytanie, kobieta powinna poznać, co oznacza pojęcie “żona muzułmanina”.

Twój status

Islam naucza, że “mężczyzna przewyższa kobietę” (Koran, sura 2:228).
Islam naucza, że kobieta ma połowę tych praw, co ma mężczyzna - w sądzie
(2:282) i w dziedziczeniu (4:11).

Islam naucza, że matka jest 3 razy ważniejsza od ojca. „Kto jako pierwszy jest godny przyjaźni, a on odpowiedział: „Twoja matka”, zapytany kto jeszcze, odparł: „Twoja matka”. Pytany po raz trzeci: Kto? Rzekł: „Twoja matka”. Dopiero za czwartym razem Prorok odpowiedział: „Ojciec”. (Sahih al-Buchari ,Hadis Nr.5626)

Islam dał kobietom prawo do głosowania, do wyrażania włąsnych poglądów i ogólnie wprowadził to, co obecnie jest zwane "równouprawnieniem". O dziwo był pierwszą taką religią. I o dziwo, był pierwszą religią która w ogóle się tematem kobiet zainteresowała. Islam jako pierwszy potraktował kobietę jak człowieka. (BTW dla mnie to nic dziwnego, tak sobie tylko sarkzmowowyzuję)

Islam uczy szacunku do kobiet „Czy twoja matka żyje?” Mężczyzna odpowiedział: Tak. Prorok rzekł: „Towarzysz jej, gdyż raj jest pod jej stopami”. (Al –Mustadrak, Hadis Nr. 7248)


ktoś tam napisał:

Islam traktuje żonę jako własność męża. Np. werset 3:14 mówi: “Dobrze jest dla mężczyzny kochać swoje rzeczy: żony i synów, złoto i srebro, i koni…”

Jak widać również synów traktuje, jak rzeczy. Myślę, że to wystarczy za dowód i argument za użyciem słowa "misinterpretacja".


ktoś tam napisał:

Islam nakazuje kobietom zasłaniać twarz, kiedykolwiek wychodzą z domu: “I powiedz wierzącym kobietom… by zasłaniały twarze i nie eksponowały swojego piękna” (24:31).

Patrząc jak się coraz częściej ubierają młode polki, to nie takie głupie. Ale Islam mówi o zakrywaniu włosów, nie twarzy. Zakaz nie dotyczy niemuzułmanek (bo jakim prawem), także mąż nie ma nic do gadania w tej kwestii.


ktoś tam napisał:

Jednocześnie Mahomet uczy, że kobiety są ułomne intelektualnie oraz duchowo. Al-Bukhari (2:541) przekazuje słowa Proroka: “Nie spotkałem nikogo bardziej odartego z rozumu i pobożności niż kobiety”.

Ye, right. Wytnij samo "rozumu [...] pobożność i [...]". Ma tyle samo sensu. Ale już lecę z pomocą wyjaśnić. "UłOmNoŚĆ" kobiet w sferze duchowej (strasznie brzydkie słowo), polega na tym, że w czasie miesiączki nie modlą się, nie poszczą, itp. W związku z tym kobieta może w życiu poświęcić mniej czasu na sprawy religijne. Oczywiście, i tak będzie znacznie lepsza modląc się 3 tygodnie w miesiącu niż leser, który wykorzysta na to tylko 2 tygodnie, no nie? Ale Koran i nauki proroka nie mówią, o złych muzułmanach, tylko o dobrych.

ktoś tam napisał:

Twoje małżeństwo

Islam zezwala na poligamię: mężczyzna może mieć jednocześnie nawet cztery żony. “Żeńcie się według waszego wyboru - z dwiema, trzema, czterema…” (sura 4:3).

Najpierw wyjaśnijmy czemu. Bo na wojny chodzą mężczyźni, a kobiety wdowieją. Reszte sobie dopowiedzcie.

ktoś tam napisał:

Mąż może rozwieźć się z żoną - wystarczy jego ustne oświadczenie, zaś żona nie może zainicjować rozwodu wcale.

Quote or gtfo. Kobieta ma takie same prawo do rozwodu, jak mężczyzna. DOKŁADNIE TAKIE SAMO. I USTNE I W OGÓLE WSZYSTKO WSZYSTKO WSZYSKO...

ktoś tam napisał:

“Można rozwieźć się dwukrotnie” - mówi Koran (2:229). Jeżeli mąż trzykrotnie wypowiedział formułkę rozwodową, ona nie może powrócić do niego, póki nie wyjdzie za mąż za innego, który z nią się również rozwiedzie (oczywiście, z nim również musi współżyć seksualnie). Nakazuje to Koran (2:230).

Nie bardzo mam komentarz do tego fragmentu. Może dlatego, że to dla mnie głupota rozwodzić się i żenić jeszcze raz. Jaki odsetek takich małżeństw może mówić o "prawdziwej miłości"?

ktoś tam napisał:

Islam naucza, że mąż powinien karać żonę bijąc ją lub odmawiając jej współżycia seksualnego. “Jeżeli żony okazują brak posłuszeństwa, karzcie je, nie dzielcie z nimi łóżka i bijcie je…” (4:34).

Islam pozwala na uderzenie żony, w ostateczności. Zresztą w cytacie również jest to wymienione jako ostatnie (mylna interpretacja spójnika "i") Zazwyczaj taka ostateczność nastaje wtedy, kiedy i polski mąż by dowalił. Oczywiście są przypadki, kiedy się tego nadużywa. Ale chrześcijanie nie dostali takiego prawa, a i tak go używają. To kto jest gorszy, ja się pytam? Ale jak napisałem, to nie jest codzienność. To się może zdarza raz na xx par, raz na całe życie (w mojej rodzinie, nikt nigdy tego nie zrobił, w wypadku kłótni kończy się na potyczkach słownych.). A ja osobiście uważam, że wybierając żonę, trzeba wybrać sobie na tyle inteligentną, żeby rozumiała uszami, a nie ciałem. Tylko pojawia się pytanie, kto się będzie żenił z tymi głupimi?

ktoś tam napisał:

Twoje życie seksualne

Islam uważa żonę za obiekt zaspokajający pragnienia seksualne męża. “Wasze żony są dla was polem do zaorania, korzystajcie więc z nich kiedy tylko chcecie, i jak chcecie” (2:223).

No fakt, islam nie traktuje kobiet tylko jak przedmiotów do rozmnażania, ale mówi, że seks to fajna i przyjemna sprawa. Faktycznie tragedia. Poszukaj fragmentu o tym, że mężczyzna ma zaspokajać seksualne potrzeby kobiety. Mnie się nie chce, ale jest taki.


ktoś tam napisał:

Twoje dzieci

Twoje dzieci muszą być wychowane w religii ojca-muzułmanina. W przypadku rozwodu dzieci pozostają zawsze z ojcem, który może zabronić Ci widywać się z nimi. Szaria (prawo islamu) stanowi, że w małżeństwach mieszanych “dziecko powinno być wychowywane w lepszej z dwóch religii wyznawanych przez rodziców” - przy czym tą lepszą, oczywiście, w myśl szariatu jest islam. Koran twierdzi, że islam jest jedyną prawdziwą religią (sura 3:19).

Ciężko, żeby islam namawiał do wychowywania dzieci w judaizmie, i mówił, że to lepsza religia =o


ktoś tam napisał:

Niemuzułmanin nie może być nawet przyjacielem muzułmanina: “Wy, którzy wierzycie, nie miejcie za przyjaciół niewierzących, tylko wiernych” (4:144).

Ale może być świednym kumplem.

ktoś tam napisał:

Twoja przyszłość

Jeżeli Twój muzułmański mąż umrze przed Tobą, a jego majątek znajduje się w kraju islamu, zostanie zastosowane prawo muzułmańskie. Żona muzułmanina, która nie przeszła na islam, nie dostanie nic z majątku swojego zmarłego męża.

Jak w małżeństwach gejowskich. To by miało nawet sens. Ale warto zadbać o jakiś testament, za wczasu.

ktoś tam napisał:

Ta, która przeszła na islam, dostanie bardzo małą część. Według Koranu, muzułmańska żona nie przejmuje majątku po mężu. Jeżeli mąż zmarł, nie zostawiając dzieci, żona otrzymuje jedną czwartą jego majątku, natomiast pozostałą część dzielą między siebie jego rodzice, bracia, wójkowie i dalsi krewni.  Jeżeli natomiast zmarły mąż miał dzieci, żona dostanie tylko jedną ósmą majątku, a resztę przejmują dzieci - przy czym dzieci płci męskiej dostaną dwa razy więcej niż dzieci płci żeńskiej. Takie prawo ustanawia sam Koran (4:12): “Z tego, co zostawicie, wasze żony
otrzymają jedną czwartą, jeżeli umrzecie bezdzietni; jeżeli natomiast są dzieci, żony dostaną jedną ósmą…”

Z tego wynika, że i tak dostanie największą część. Ja swoich kuzynów nie potrafię policzyć.


ktoś tam napisał:

Zanim powiesz “Tak”

Zanim zdecydujesz się wyjść za muzułmanina, powinnaś poznać powody, dla których on chce się z Tobą ożenić. Jeżeli twoją motywacją jest miłość, jego motywacją może być pragnienie uzyskania prawa na pobyt w Twoim kraju.

Czyli w skali światowej, zuuuuuuuupełnie nic nowego.


ktoś tam napisał:

Wiem, że “miłość jest ślepa”, a jednak wierzę, że te moje uwagi pomogą Ci otworzyć oczy i ujrzeć prawdę. Być może powiesz, że Twój narzeczony jest niepraktykującym muzułmaninem, jednak nie wolno zapominać, że islam jest czymś więcej niż religią. Islam składa się z całego systemu religijno-prawnego, którego muszą przestrzegać zarówno muzułmanie jak i niemuzułmanie w kraju islamskim. W przypadku jakiejkolwiek niezgody pomiędzy Tobą a Twoim muzułmańskim mężem, dla niego wystarczy znaleźć się na terenie islamskim, by mieć całkowitą przewagę nad Tobą. Jeżeli masz nadal wątpliwości, proponuję obejrzenie filmu “Not without my daughter”, który ukazuje prawdziwą historię Amerykanki, która wyszła za muzułmanina. Są też inne filmy: “Princess”, “Dreams of Trespass”, and “The Stoning of Soraya M”. Obejrzenie takiego filmu może Ci pomóc przeżyć coś, co uratuje Twoje życie. I nie tylko Twoje, ale też życie Twoich przyszłych dzieci.

Pewnie wszystkie te filmy opowiadają historię jednej kobiety =| Dobra, żartuję. Jasne, że takie przypadki się zdarzają, tyle, że w każdej nacji na całym świecie. Problem muzułmanów jest taki, że o nich krzyczy się najgłośniej. Ciężkie czasy przyszły dla arabów. My do was z astronomią i liczbami, a wy nas tak... :(

ultramaryna - 2010-08-18 06:15:36

Waise
uśmiałam się do łez,
skąd takie wiadomości????????
czego was uczą tam w dupie maryni????????

Islam dał kobietom prawo do głosowania, do wyrażania własnych poglądów i ogólnie wprowadził to, co obecnie jest zwane "równouprawnieniem"

no ba!!!!!!!!
a mąż ma prawo poinformować żonę o zakończeniu związku małżeńskiego nawet sms-em..
z tego co mi wiadomo KOBIETA NIE MA TAKIEGO PRAWA


muzułmanie traktuję kobiety jak maszynki do robienia dzieci i nic poza tym
a te szmaty, które noszą na głowach??????????

ubrane w jakieś gówniane ciuchy, gdzie na Cyprze przy 40 stopniowym upale  śmierdzą jak skunksy
aż się słabo robi w markecie, gdy taka podejdzie obok.....
pewnie oszczędzają na wodzie , bo po co się myć..............

a tu twój kawałek.:

Niemuzułmanin nie może być nawet przyjacielem muzułmanina: “Wy, którzy wierzycie, nie miejcie za przyjaciół niewierzących, tylko wiernych” (4:144).

ho ho ho

skoro jesteśmy NIEWIERNI, bo wyznajemy inną religię to po co z nami rozmawiacie?
Wracajcie skąd przyszliście
podobno nie podajecie lewej ręki nikomu , bo właśnie tą ręką się podmywacie w łazience, zamiast używać papieru jak całe cywilizowane społeczeństwo.............

skoro nie chcecie łączyć się z EUROPEJCZYKAMI , nie chcecie przyjmować naszych zasad i zwyczajów, to po CO DO CHOLERY PCHACIE SIĘ DO EUROPY MÓWIĄC O NAS SHIT CULTURE?????????????????????????????????????????????????????????????????


fuj, brudasy

nie odpisuj, szkoda mojego czasu
jestem EUROPEJKĄ i jestem CHRZEŚCIJANKĄ

a co za tym idzie według twojej religii jestem NIEWIERNA


JIHAD

me olvidaras - 2010-08-18 06:35:01

"rozrzucone ziarna niewiedzy"

chłopie!!!!
albo jesteś tak głupi
,że ręce opadają,albo to zwykła podpucha w celu rozkręcenia forum
jeżeli wariant drugi-chwała Ci z za TO

wszelkie sprawy związane z waszym hmm...jihadem-do uregulowania na PW
oczekuję propozycji

a propos... nie mam nic wspólnego a MW-młodzieżą wszechpolską /debile/,
ani z inną \ formacja hehe "paramilitarną"

chwalmy Pana-kimkolwiek ON jest
muszę kończyć-spieszę się na "obronę krzyża"
apage satanas

Waise - 2010-08-18 13:16:54

ktoś tam ktoś napisał:

Waise
uśmiałam się do łez,
skąd takie wiadomości????????
czego was uczą tam w dupie maryni????????

Znaczy w Polsce? A różnych takich :)

ktoś tam ktoś napisał:

Islam dał kobietom prawo do głosowania, do wyrażania własnych poglądów i ogólnie wprowadził to, co obecnie jest zwane "równouprawnieniem"

no ba!!!!!!!!
a mąż ma prawo poinformować żonę o zakończeniu związku małżeńskiego nawet sms-em..
z tego co mi wiadomo KOBIETA NIE MA TAKIEGO PRAWA

Z tego co ci wiadomo? To niewiele ci wiadomo. Kobieta ma takie samo prawo do rozwodu jak mężczyzna. WTF is smsem? Do rozwodu dochodzi w meczecie, przy świadkach, tak jak do ślubu.

ktoś tam ktoś napisał:

muzułmanie traktuję kobiety jak maszynki do robienia dzieci i nic poza tym

Jak widzę, poparte całą masą dzikich, nieujarzmionych faktów =| Przy takim naporze argumentów, nie mam co w ogóle zadzierać :DDD

ktoś tam ktoś napisał:

a te szmaty, które noszą na głowach??????????

Te "szmaty" są często w cenie niezłej jakości ciucha. Atłasowe itp. Ale babuszki tu w Polszy, to potrafią dopiero szmaty nosić.


ktoś tam ktoś napisał:

ubrane w jakieś gówniane ciuchy, gdzie na Cyprze przy 40 stopniowym upale  śmierdzą jak skunksy
aż się słabo robi w markecie, gdy taka podejdzie obok.....
pewnie oszczędzają na wodzie , bo po co się myć..............

Z teorii ciała doskonale czarnego wynika, czarne, skromne (bez ozdób) ciuchy, mają największą zdolność emisyjną. Mądre te muzułmanki w takim razie, tak się przed gorącem ładnie zabezpieczają. A spróbuj się sama umyć, może lepiej ci się zrobi w tym markecie.

ktoś tam ktoś napisał:

a tu twój kawałek.:

Niemuzułmanin nie może być nawet przyjacielem muzułmanina: “Wy, którzy wierzycie, nie miejcie za przyjaciół niewierzących, tylko wiernych” (4:144).

ho ho ho

Eee, jaki to mój kawałek? W Syrii, w szkole, nikt nie robił podziałów, że ja to się zadaję tylko z muzułmanami. Jedyna różnica między dzieckiem chrześcijańskim, a muzułmańskim, była taka, że inaczej się modlili. Ale nikt z tego nie robił problemów. Dzieciaki razem się bawiły. Jak trzeba było, to jeden się za drugiego wstawił itp.

ktoś tam ktoś napisał:

skoro jesteśmy NIEWIERNI, bo wyznajemy inną religię to po co z nami rozmawiacie?

tak dla hecy

ktoś tam ktoś napisał:

Wracajcie skąd przyszliście

<???>

ktoś tam ktoś napisał:

podobno nie podajecie lewej ręki nikomu , bo właśnie tą ręką się podmywacie w łazience, zamiast używać papieru jak całe cywilizowane społeczeństwo.............

Cywilizowane społeczeństwo używa papieru? Bo tak cie stara nauczyła? Cywilizowane społeczeństwo używa bidetów, jeśli w ogóle o czymś takim słyszałoś. Papier, to tylko najprostsza opcja, a WCCCCCCCCAAAAAAAAAALLLLLLLLLLEEEEEEEEEEEE nie najbardziej higieniczna. Arabskie kraje cie nie przekonują? Spoko. Na przykład cała Japonia używa bidetów <3

ktoś tam ktoś napisał:

skoro nie chcecie łączyć się z EUROPEJCZYKAMI , nie chcecie przyjmować naszych zasad i zwyczajów, to po CO DO CHOLERY PCHACIE SIĘ DO EUROPY MÓWIĄC O NAS SHIT CULTURE?????????????????????????????????????????????????????????????????

To jest faktycznie problem muzułmanów. Islam mówi, że jeżeli pojedziesz na obcą ziemię, to nie możesz kwestionować ich praw. Jak się nie podoba, to wracaj do siebie. Niestety europejczykami się tak łatwo manipuluje, że wielu muzułmanów zapomniało o tej zasadzie, i wolą sobie powykorzystywać zasiłki w Niemczech itp. Przyznaje się, to błąd tych muzułmanów którzy tak robią. Ale na pewno nie błąd Islamu :) A tak w ogólę, to nie bronię ani jednego muzułmanina. Każdy odpowiada za siebię, czy jest fair, i czy jest w porządku. Ja tu piszę o religii do któej potraficie się doczepić, nie wiedząc jak wygląda, a oceniając tylko po jakimś arabskim Mietku, który sobie w życiu nie poradził, i pojechał żerować na was.

ktoś tam ktoś napisał:

fuj, brudasy

Arabskie mydło kosztuje na allegro krocie =| sami rozumiecie. A takim shitem jak tu sprzedają, ciężko się umyć.

A seriously, muzułmanin myje się średnio 7 razy dziennie, z czego 5 razy dłonie, stopy, twarz, uszy itp. Jeżeli ktoś ci faktycznie śmierdzi w markecie, to mu to powiedz, może cie nie pogryzie.

ktoś tam ktoś napisał:

nie odpisuj, szkoda mojego czasu
jestem EUROPEJKĄ i jestem CHRZEŚCIJANKĄ

Jesteś nie miła/y. Ja z 7 minut tu już siedzę, a ty tak do mnie? :( No ale tak to się właśnie robi. Zamyka się swoją kopułkę, i odpiera wiedzę, która wykracza poza własny światopogląd. Chyba faktycznie marnuję tylko czas.

ktoś tam ktoś napisał:

a co za tym idzie według twojej religii jestem NIEWIERNA

Zgadza się, według mojej religii nie pójdziesz do raju (znaczy kiedyś tak, ale po odsiadce. To dłuższa bajka), i nie powinienem ci bezgranicznie ufać. Ale po za tym moglibyśmy być świetnymi kumplami. Ale ja raczej otaczam się inteligentnymi :*


ktoś tam ktoś 2 napisał:

rozrzucone ziarna niewiedzy"

chłopie!!!!
albo jesteś tak głupi
,że ręce opadają,albo to zwykła podpucha w celu rozkręcenia forum
jeżeli wariant drugi-chwała Ci z za TO

wszelkie sprawy związane z waszym hmm...jihadem-do uregulowania na PW
oczekuję propozycji

a propos... nie mam nic wspólnego a MW-młodzieżą wszechpolską /debile/,
ani z inną \ formacja hehe "paramilitarną"

chwalmy Pana-kimkolwiek ON jest
muszę kończyć-spieszę się na "obronę krzyża"
apage satanas

Witki mi opadły. Taki arab jak ja, a składni się trzyma przynajmniej.

ultramaryna - 2010-08-18 16:03:10

tu masz link http://pl.wikipedia.org/wiki/Kobieta_w_islamie
a teraz będą co lepsze kawałki:)

istniała nieograniczona poligamia, zabijano noworodki płci żeńskiej, czasem także kobiety starsze i wdowy, kobiety nie miały nawet minimalnych praw

Wśród muzułmanów nie następowały i do dziś przeważnie nie nastąpiły żadne naprawdę znaczące zmiany w sytuacji kobiet. Nadal w większości krajów islamskich w praktyce obowiązuje tradycyjne prawo szariatu, oparte m.in. na Koranie oraz przepisy zwyczajowe, które naruszają lub ograniczają prawa kobiet

Koran zawiera pozytywne i humanitarne, ale także negatywne i kontrowersyjne opinie i zalecenia dotyczące kobiet. Fragmenty Koranu (w tłumaczeniu Jana Murzy Tarak-Buczackiego) są w tym rozdziale cytowane dosłownie. Mogą być one różnie interpretowane przez różne ośrodki studiów koranicznych; szczególnie tak kontrowersyjne zalecenia jak bicie żon, czy obowiązek zakrywania twarzy. Ocena przesłania Koranu jako pozytywnego lub kontrowersyjnego oparta jest na normach, przyjętych w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka ONZ.

Gwarantowane jest kobietom minimum praw majątkowych i okresowe zabezpieczenie zamieszkania i wyżywienia po rozwodzie, a także utrzymanie przez męża w czasie trwania małżeństwa. Wdowy powinny mieć zabezpieczone zamieszkanie i utrzymanie przez rok po śmierci męża.

Koran podkreśla różnice między płciami, wyraźnie określając kobiety jako gorsze od mężczyzn:

# Mężczyzna pod każdym względem przewyższa kobietę: ...niewiasty postępować powinny ze wszelką, przystojnością, a mężowie tak samo z niemi, ale mężowie mają stopień wyżej nad niewiastami. (2:228)
# Kobieta jest istotą pustą i bezmyślną: Czyż powiedzą, że Przedwieczny jest ojcem tak wymyślnego stworzenia jako jest córka, której młodość przebiega na ubieraniu się i przyozdabianiu i która zawsze spiera się bezzasadnie? (43:17)

Kobieta ma przed sądami mniej praw, niż mężczyzna: Niech wezmą dwóch ludzi za świadków, albo w niedostatku jednego lub dwie niewiasty, wybrane według waszej woli; jeżeli by jedna z nich pomyliła się przez zapomnienie, druga jej przypomni prawdę. (2:282)

Prawo islamskie wprowadza dalsze uściślenia sytuacji kobiet:

    * Na podstawie hadisów Al-Buchariego (które głoszą, że kobieta jest z natury gorsza i niepobożna, nie nadaje się na przywódcę i nie wolno jej rozkazywać mężczyznom) większość społeczeństw muzułmańskich sprzeciwia się obejmowaniu przez kobiety wszelkich ważniejszych stanowisk w polityce, nauce i biznesie. Jednak hadis Bukhari'ego mówiący o braku powodzenia tych którymi rządzi kobieta jest uznawany za nie prawdziwy, przeciwstawia się to przykładowi Aishy która dowodziła mężczyznami w bitwie wielbłądów przeciw stronnictwu Alego.

Prawo do opieki nad dziećmi przysługuje w razie rozwodu wyłącznie mężowi. Zdania tutaj są podzielone ze względu na hadisy które przekazują iż prorok Mahomet pozwalał wybierać podrośniętym już dzieciom z którym rodzicem chcą pozostać. W wypadku bardzo małych dzieci które same nie mogą podjąć decyzji pierwszeństwo opieki przysługuje matce.

Dzieci z małżeństwa muzułmanina z „niewierną” muszą być wychowywane w islamie.  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Za niezamierzone zabójstwo lub okaleczenie kobiety należy zapłacić połowę grzywny (dija) płaconej w przypadku mężczyzny jest to spowodowane tym iż mężczyzna jest utrzymującym rodzinę dlatego opłata za niego jest podwójna

Obrzezanie kobiet  (polegające na wycięciu najbardziej zewnętrznych części narządów rodnych) nie ma uzasadnienia w Koranie ani w Szariacie, ale jest rozpowszechnionym prawem zwyczajowym głównie wśród muzułmanów z Egiptu, Sudanu, Somalii, Etiopii i innych krajów Afryki subsaharyjskiej (do równika). Praktyka ta wynika z przekonania, że kobieta jest z natury "rozwiązła" i wymaga „poskromienia” (zabieg ten często prowadzić może do śmierci).

Muzułmanin może mieć cztery żony o ile będzie je traktował równo i zapewni im utrzymanie (tylko w Tunezji poligamia jest zakazana). Małżeństwo w islamie nie jest sakramentem a kontraktem (za zgodą kobiety, nie wśród członków bliskiej rodziny). Kobieta może co najwyżej zawrzeć w kontrakcie małżeńskim przepisy na wypadek rozwodu. Islam kosztem kobiet uprzywilejowuje mężczyzn mających możliwość łatwego rozwodu. Muzułmanin może oddalić żonę można poprzez trzykrotne poinformowanie żony że jest porzucona przy obecności dwu świadków mężczyzn (bez podania przyczyn oddalenia). Muzułmanka nie może się rozwieść, może co najwyżej poprosić męża o rozwód.


i można tak w nieskończoność,
polecam zainteresowanym forum arabia.pl
tam też są niezłe kawałki, ale szkoda mi czasu ,żeby kopiować.....

Waise - 2010-08-18 16:24:02

To nie są co lepsze kawałki. To są powycinane fragmenty według twojego uznania. Już na samym początku to widać:

Fragment zamieszczony przez ciebie:

"istniała nieograniczona poligamia, zabijano noworodki płci żeńskiej, czasem także kobiety starsze i wdowy, kobiety nie miały nawet minimalnych praw"

Fragment zamieszczony na wiki:

"Zwolennicy tej tezy argumentują, że pozycja ta przed powstaniem islamu była w społeczeństwach arabskich znacznie gorsza (np. istniała nieograniczona poligamia, zabijano noworodki płci żeńskiej, czasem także kobiety starsze i wdowy, kobiety nie miały nawet minimalnych praw)."

Chyba nie muszę tłumaczyć różnicy.

A tak w ogólę, to sporo pochlebnych fragmentów wrzuciłaś. Np. "Gwarantowane jest kobietom minimum praw majątkowych i okresowe zabezpieczenie zamieszkania i wyżywienia po rozwodzie, a także utrzymanie przez męża w czasie trwania małżeństwa. Wdowy powinny mieć zabezpieczone zamieszkanie i utrzymanie przez rok po śmierci męża."

Czy gdzieś indziej jest cokolwiek gwarantowane po rozwodzie lub śmierci męża? Nie uwzględniamy testamentu, bo tu też nie jest uwzględniony.

W związku z tym domniemam, że sama nie rozumiesz, co tu jest napisane i tego nie przemyślałaś.

Niestety jesteś taką reprezentantką kobiet, jak przedstawiają to zamieszczone przez ciebie fragmenty, więc nie chce mi się z tobą gadać. Next.

ultramaryna - 2010-08-18 18:01:43

w cywilizowanych społeczeństwach po rozwodzie następuje podział majątku i jest z zasady po połowie, o ile nie była zawarta wcześniej intercyza,
natomiast w islamie kobiety dostaja okruchy, ponieważ do koryta dosiada się cała rodzina męża

a,że niby islam oferuje wdowiezabezpieczone mieszkanie i utrzymanie??
na czas jednego roku, a później co????
na ulicę???

nie musisz ze mną gadać, Ty się tu zarejestrowałeś później i jeśli nie podoba Ci się chrześcijańskie towarzystwo to wypad, droga wolna

agamama - 2010-08-18 18:22:35

wtrace sie, bo zaczyna tu byc jak na poprzednim forum polonijnym...
po pierwsze nie ma "gorszych" religii - sa inne religie, ale to nie znaczy, ze mamy udowadniac, ze ich innosc jest gorsza od naszych innosci.
po drugie wolnosc wyznania jest gwarantowana konwencja praw czlowieka, nie ma w niej zadnego zapisu, ze ktoras z religii jest zabroniona, wiec zachowujac sie w cywilizowany sposob nie atakujmy :)
po trzecie kazda religia ma swoje "ciemne" strony. muzulmanie dopuszczaja sie okaleczen, nie wiemy na jaka skale, ale zdecydowanie obraz ostatnich dokonan poruszyl nawet twardzieli. dramat okaleczonej mlodej kobiety, ktora odkrywa nam tajemnice jej wiary...potwornie zabolalo mnie to co zobaczylam i przeczytalam. nie ma na to usprawiedliwienia, ale mysle, ze podciaganie tego aktu na zasadzie "wszystcy muzulmanie to barbazyncy bez skrupulow" jest przesada. zapomnieliscie o poczatkach chrzescijanstwa, o wyprawach krzyzowych i nawracaniu pogan? ok, zaraz uslysze, ze to bylo, a co bylo a nie jest...ok. faktycznie. ale kolega - muzulmanin - pokazuje nam tu (stara sie w kazdym razie) jego wiare, pokazuje ze nie musi byc to barbazynstwo ani ciemnogrod. bo kazda wiara ma przynajmniej dwa oblicza - to uniwersalne, dla ludzi i to ortodoksyjne, gdzie pomysl zjedzenia parowki w piatek, wyrzucenia smieci w szabat czy udzielenia mezowi riposty przez muzulmanke jest surowo karany.

kazda forma fanatyzmu jest grozna, niezaleznie w co wierzymy. nie mylmy wiary z fanatyzmem. wiara nie okalecza, fanatyzm tak. nie kazdy wierzacy jest fanatykiem.

Waise - 2010-08-19 00:48:41

Dzięki agamama. Fajnie, że czasem znajdzie się ktoś z rozumem.

Yocco - 2010-08-19 13:59:42

Muzułmanie są (często) bardzo otwarci i przyjacielscy, a nie tacy fałszywi i obliczeni jak (często) Polacy. Tak więc ja nie mam im nic do zarzucenia, bardzo fajni ludzie i do tego fajne jedzenie gotują i w  codziennym życiu ciężko jest znaleźć jakieś elementy ich ciemnej strony, hehe. A byłam uprzedzona co do muzułmanów, bo jednak w mediach nic dobrego o nich nie ma. Łatwo kogoś obrzucać błotem, kogo się nie zna. Punkt widzenia się zmienia jak się już pozna tych ludzi. Tak jak istnieją źli muzułmanie, tak i niemniej jest złych chrześcijan. Tak, jak można się ohajtać ze złym Polakiem, tak i można trafić na złego muzułmanina. Jedyna rada to dobrze poznać kandydata, a nie hajtać się po pół roku znajomości… I jednak z każdego kraju islamskiego ludzie są różni, to nie jest tak jak z chrześcijanami. Inny jest muzułmanin z Arabii Saudyjskiej, inny z Pakistanu. W Arabii Saudyjskiej kobieta nie może prowadzić samodzielnie auta, a w innych krajach islamskich kobiety są politykami i wystarczy, że zakrywają tyłek dłuższymi ciuchami, nawet włosy niekoniecznie muszą zakrywać, aczkolwiek dla własnego bezpieczeństwa jest to wskazane, żeby jacys napaleńcy się nie ślinili na widok włosów. A wiadomo że jak np. na polskich ulicach kobiety mają wszystko na wierzchu, to i na facetach przestaje to robić wrażenie, a w krajach muzułmańskich nie mają na ulicach, ani w gazetach i tv gołych babek, więc to naturalne, że odsłonięte włosy robią wrażenie. Sczególnie, że mają bardzo ładne, grube włosy, a nie takie zniszczone od rozjaśniaczy i farbowania… :P
Co do jednego cytatu o zabijaniu noworodków, to chcę zaznaczyć, bo trochę to wyszło jakby w islamie to było na porządku dziennym, ze właśnie islam zakazał tego. O miłosiernych chrześcijanach można obejrzeć film pt. Agora :/
Islam jest religią bardzo logiczną, tylko trzeba to zbadać dogłębnie, a nie po łebkach. Mi w chrześcijaństwie nie podoba się np. że kościoły są pełne złota (dary z przeszłości wiszą na ścianach), przez co trzeba je zamykać na cztery spusty, żeby nikt ich nie okradł, więc nie można wstąpić i pomodlić się – wstąpcie raz do meczetu, to urzeknie Was ich prostota; kobiety nie mogą być księżmi, więc gdzie tu jest równouprawnienie; księża powinni żyć w celibacie, co prowadzi do molestowania dzieci; jeden wielki biznes prafialny, czego nie ma w islamie, jest za to obowiazek dania jałmużny biednym raz w roku czy cos w tym stylu. Tak więc łatwo idealizować religię, w której się wyrosło, bo wtedy się nie zauważa jej wad. Naprawdę warto otworzyć swój umysł i mysleć logicznie, wiem, że to trudne, ale należy się starać.
Poza tym ludzie z Indii to raczej nie są muzułmanie, więc chyba raczej problemem jest nacjonalizm co niektórych, a nie jakaś trwoga przed muzułmanami.
I co do religii dziecka – w islamie dziecko dziedziczy religię po ojcu, w judaizmie po matce, więc, panowie, drżyjcie przed żydówkami. I z tego, co wiem, w islamie po rozwodzie dziecko do 7 czy 10 roku życia zostaje z matką.

Kantara - 2010-08-21 04:01:02

No i znowu manierowe wrzucanie wszystkiego do jednego wora z napisem Islam...ehh szkoda mi czasu na komentowanie głupot...

Waise - 2010-08-21 04:09:26

Podoba mi się powyższy post (chyba nic w tym dziwnego :D), ale widać, że nie rzucasz na ślepo informacjami z mediów, tylko wiesz z czym to się je :) Faktycznie bardzo dużo zależy od pochodzenia muzułmanina. Pomimo, że większość to arabowie, i większość posługuje się tym samym językiem (tylko różnymi dialektami) różnice w wychowaniu potrafią być naprawdę duże. Ja jestem z Syrii, jakby ktoś pytał, i zapraszam do Damaszku na niezapomniane wakacje :D

W rządzie syryjskim jest chyba 10% przedstawicielek płci damskiej. O ile się nie mylę, to całkiem sporo nawet na europejskie standardy.

Nie ma absolutnego obowiązku zakrywania włosów, a jedynie zalecenie. Bardzo dużo kobiet chodzi w Damaszku bez hijabu, i nikt ich za to nie gani. Mój (bardzo religijny) dziadek nie czepiał się za bardzo mojej cioci, która nie nosiła chusty przez blisko 15 lat (Teraz zaczęła. Może odnalazła Boga (swt) x) ).

W Koranie wiele razy jest powtórzone, że "ale czy nie powinieneś tego przemyśleć?" czy "zastanów się, czemu" itp. Po to, aby skłonić wiernych, do przemyślenia zasad, i zrozumienia o co w nich chodzi. Ale dużo muzułmanów jest leniwych (w sumie każdy człowiek jest leniwy :D ), i sobie tym nie zaprzątają głowy. No i z braku zrozumienia swojej wiary, często wychodzą różne awantury. Jakiś czas temu oglądałem takie arabskie "rozmowy w toku" z dwoma duchownymi (którzy są często równocześnie uczonymi w tej dziedzinie), i padło pytanie, co robić z ludźmi, którzy porzucili Islam. Młodszy na całe studio krzyczał "zabić, zabić" a starszy pukał się w czoło i pytał, "czy Bóg nie dał ludziom wolnego wyboru? Czy ty właśnie im go nie odbierasz? Czy uważasz, że masz takie prawo?". Myślę, że który mówił zgodnie z przesłaniem od Boga, jest oczywiste. Bo jak często się zdarza, żeby starszy człowiek był bez powodu, bardziej liberalny? No bez kitu, tylko jak mówi prawdę :D Niestety młodsza część publiczności trzymała rację młodszego, bo głośniej krzyczał, a im, jak już pisałem, nie chciało się myśleć.

"nie podoba się np. że kościoły są pełne złota (dary z przeszłości wiszą na ścianach), przez co trzeba je zamykać na cztery spusty, żeby nikt ich nie okradł, więc nie można wstąpić i pomodlić się – wstąpcie raz do meczetu, to urzeknie Was ich prostota"

Azaliż prawda to. Meczet nie służy tylko do modlitwy. Często są tam zbiory ksiąg religijnych. Dużo ludzi tam po prostu siedzi za dnia. Ba, po prostu śpi w nocy. Meczet poza funkcją świątyni, można chyba porównać do domu kultury :) Meczety nie są przyozdabiane. Co najwyżej ładnie zaprojektowane w kwestii architektury :P Ale to co by się wydało na złoto itp, przecież należy oddać biednym. Do tego Islam nie uznaje żadnych posążków czy malowideł mających niby przedstawiać świętych, albo (o zgrozo!) Boga (swt). Ale w większych meczetów są właśnie półki z książkami, oraz często wieszane antyramy z wykaligrafowanymi słowami Koranu i obowiązkowo zegar wskazujący, kiedy modlitwa.

"księża powinni żyć w celibacie"

No offence, ale uważam to za naprawdę chybiony pomysł. Jak już zostało napisane, od czasu do czasu prowadzi to do molestowania dzieci, homoseksualizmu, czy rozmnażania się "na boku". Albo do takich paradoksów, jak księża nauczający o życiu w rodzinie. Islamski dychowny może mieć żonę i dzieci.

"obowiazek dania jałmużny biednym raz w roku czy cos w tym stylu."

Jest ich nawet kilka. 2% rocznego zarobku, oraz pod koniec ramadanu należy zapłacić 3-krotność kwoty jaką przeciętnie wydajemy na posiłek (mam nadzieję, że cyferek nie pomyliłem :) ). To jest obowiązkiem każdego muzułmanina, który może sobie na to pozwolić, od wejścia w dorosłość, i zarabiania na siebię. Ten drobny paragraf sprzątnął z arabskich ulic wszystkich żebraków, ponieważ wystarczy, że się zgłoszą do meczetu, i dostaną na życie. Do tego dochodzą dodatkowe źródła, jak np osoba która nie może pościć, musi podczas postu nakarmić 60 biednych, no i życzliwi ludzie, którzy dają, bo mają.

"I co do religii dziecka – w islamie dziecko dziedziczy religię po ojcu, w judaizmie po matce, więc, panowie, drżyjcie przed żydówkami"

exactly :P

"I z tego, co wiem, w islamie po rozwodzie dziecko do 7 czy 10 roku życia zostaje z matką."

Chyba do 8, ale też nie jestem pewien. Natomiast ma to swój cel. Chłopiec od tego wieku potrzebuje ojca, bo mamie będzie ciężko wychować go na mężczyznę :D Natomiast z dziewczynkami jest różnie. Często nie jest to przestrzegane. Jednak jeżeli kobieta powtórnie wyjdzie za mąż, to faktycznie na kilka lat dziewczynka idzie do ojca. To tak "na wszelki wypadek", gdyby nowy partner matki okazał się chorym pedo. A przecież wszyscy wiemy, że się zdarza. Jednak jak dziecko podrośnie, to jak już to gdzieś było w tym temacie napisane, ma pełne prawo wyboru z kim chce mieszkać.

Tak tylko chciałem uzupełnić kilka info od Yocco :) Jeszcze raz dziękuję za twojego posta.

Dopisze jeszcze (a może już to pisałem :|), że w niektórych krajach jak Niemcy, czy Dania, można się spodziewać przewagi tych "złych" muzułmanów, którzy pojechali tam sępić na naiwności. Raczej tego zjawiska w Polsce nie uświadczycie, z wiadomych przyczyn ;) Na pewno można zaufać ludziom, którzy przyjechali się uczyć. Gorzej z tymi bezrobotnymi z wyboru. To zazwyczaj cwaniaki :/ Ale gdybyście kiedyś trafili na gorszego przedstawiciela Islamu, zapraszam do siebie na pogawędkę, soczek i baklawę, żeby zrównoważyć bilans, i mam nadzieję, przywrócić wam nadzieję, ze muzułmanie nie przyjechali podbić Europy :D

Pozdrawiam

Jeszcze raz sory, za wepchanie się na polsko-cypryjskie forum.

Waise - 2010-08-21 04:11:19

Oj, za długo pisałem i Kantara się dopisał, a ja nie umiem tu edytować :D Ale komentarz oczywiście do postu Yocco

POLOK - 2010-08-21 18:26:42

Uwaga  !  w  dobrym kierunku temat  drazony ,   od  jutra  bedzie  cytowany tekst  KORANU  prosze  myc  nogi  i  prosze  nie  zapomniec  kocyka bo  kolanka  bola .

Yocco - 2010-08-22 12:17:54

W Biblii też jest, że należy chłopców obrzezać, więc i Biblię możemy pocytować.

Waise - 2010-08-22 16:13:04

POLOK napisał:

Uwaga  !  w  dobrym kierunku temat  drazony ,   od  jutra  bedzie  cytowany tekst  KORANU  prosze  myc  nogi  i  prosze  nie  zapomniec  kocyka bo  kolanka  bola ."

Mhm. Czyli jeżeli bym nie odpisał, to znaczy, że nie mam argumentów, i ktoś tam obsmarowując islam, mówił prawdę, a skoro odpisałem, to chcę was wszystkich nawrócić, tak? Impressive. Takich ludzi jak ty faktycznie najlepiej zostawić samym sobie.

POLOK - 2010-08-22 20:55:42

Nie  nie  stary  to  nie  tak  jak  myslisz ,   obserwowalem  4  lata  w  UK  jak  Wasi  wierni  wykorzystywali  tolerancyjne  prawo    stworzone  przez  Brytyjczykow  dla  nich  i  maja  teraz  problem  bo  plodzicie  dzieci  po  7  do  11 cioro  w  kazdej  rodzinie  i  w dodatku  jeszcze  rzad  brytyjski  was utrzymuje   sami  brytyjczycy  ukrecili  bat  na  siebie    bo  w  wlasnym  kraju  stali  sie  mniejszoscia  . I  uwazam po  doswiadczeniach  narodu  Polskiego  z  ostatnich  200 lat   ze  wszystko  cacy   ale  religia  kazda  winna  sie  ograniczac    do  tzwn    miejsc  wyznawania wiary      synagogi  meczety cerkwie  koscioly . A  jezeli  wychodzisz  z  tym  na  zewnatrz  to  jest  to  lamanie  prawa   comprende  . Tu  na  cyprze  muzulmanie  staraja  sie  nie  wyrozniac  poniewaz  prawo  tu  jest  dosc  surowe  w  dodatku  jest  to  kraj o  religi  ortodoksyjnej i  brawo . W  polsce  jak  pewnie  wiesz  od  500 lat  zyja  tatarzy  maja  swoje  meczety  i  poza  nie  ze  swym  kultem  nie  wychodza  przesadzja     tylko  katolicy  ale     to  jest  w koncu  ich  kraj Polska . Brytyjczycy  za  to  ze  chcieli  byc  bardzo  tolerancyjni  to  maja  sie  dzisiaj    we  wlasnym  kraju  z  pyszna .  Wiec  rozumiesz   ze  zostaw  to  dla  swych  wyznawcow  ale  tylko  na  terenie  meczetu i  bedzie  ok.   Bo  w  waszych  krajach  muzulmanskich   mozecie  ro  bic  co  chcecie  mie  to  nie  interesuje   . A  wogole  to  uwazam  ze  do  dobrych  obyczajow   nalezy    gdy  jest  sie  gosciem  w  jakims  kraju  to  nie  powinno  sie   probowac  nawracac  mieszkancow  tego  kraju  na  Twoja  religie .  A  ponoc  arabowie  sa  tacy  dobrzy  serdeczni  dobrosasiedzcy    ? Pozdrawiam

Waise - 2010-08-22 22:15:14

Pisałem już o tym. Może nie mam takich poglądów jak ty dokładnie, bo nie widzę nic złego w mówieniu o religii na salonach. Natomiast uważam, że w żadnym kraju, nikt nie powinien mieć więcej (jak i mniej) praw ze względu na wyznanie. Taka zupełnie otwarta polityka jak Niemcy, Dania czy WB sprowadza do kraju głównie hieny, które jak wiadomo, żerują teraz na zasiłkach. Co do ilości dzieci, to się nie mieszam, bo rodziny arabskie po prostu mają dużo dzieci. To nie jest kwestia tego, gdzie mieszkają :D Ja co prawda mam tylko dwójkę rodzeństwa, ale nie uważam, że dużo dzieci to zło. Tak myśleli Japończycy. I teraz mają na każdym kroku zboczone programy i reklamy, żeby zachęcić społeczeństwo do prokreacji. Tak myślą europejczycy, bo dzieci przeszkadzają w karierze, bla bla. I teraz macie reklamy o tym jak to za 50 lat nie będzie kto miał zarabiać na emerytów.

Ale słyszałem taki numer prosto z Niemiec. Przyjechała rodzina, bodajże turecka. Było to jakiś czas temu, kiedy było ich tam mniej, i okoliczna fauna łypała na nich nieprzychylnie. Złożyli sprawę w sądzie, że są napiętnowani przez rasistów, i w ramach odszkodowania, pozywający dostał od państwa mieszkanie. Szybko wyczuli, że to niezły biznes, i każdy z 8 osobowej rodziny, po kolei składał pozew i odbierał nowe kluczyki :D Czyli dostali 8 mieszkań za darmo. Jak się oprzeć pokusie i nie pojechać po swoje? Szczególnie jak we własnym kraju ci nie wyszło, i nie masz już perspektyw? Winę, definitywnie, widać po obu stronach, no nie?

" A  w ogóle  to  uważam  że  do  dobrych  obyczajów   należy    gdy  jest  się  gościem  w  jakimś  kraju  to  nie  powinno  się   próbować  nawracać  mieszkańców  tego  kraju  na  Twoja  religie . "

No właśnie ja tak nie uważam. Uważam, że jeżeli ktoś jest zainteresowany, to należy mu przybliżyć ideę Islamu, a kiedy będzie miał dość, to dać mu spokój.

"A  ponoć  Arabowie  są  tacy  dobrzy  serdeczni  dobrosąsiedzcy?"

W większości są serdeczni i dobrosąsiedzcy. W Damaszku jest i dzielnica chrześcijańska, i żydowska. I nie, nie są to getta, tylko dzielnice w większości zamieszkane przez wyżej wymienionych. I nikt im problemów nie robi, i nie każe im nie wychodzić. Po prostu nie ma tam minaretów, więc ci, którym przeszkadzają, mieszkają sobie w tych częściach.

Najbardziej mnie boli, że za reprezentatywnych muzułmanów, świat wybrał sobie persów, pozostałych szyitów i Afrykańczyków (Egipcjanie jeszcze ujdą, ale plemiona afrykańskie? wtf), podczas gdy religia ta wywodzi się od Arabów (w sumie jak wszystkie), i Arabowie najbardziej się trzymają oryginalnej wersji (i Egipcjanie, ale to też tacy Arabowie właściwie). Na dodatek ludzie nawet nie zdają sobie z tego sprawy, bo dużo afrykańskich muzułmanów i wszyscy Persowie wyglądają i mówią jak Arabowie.

agamama - 2010-08-23 07:20:48

ehhh, jeden o koniu a drugi o sloniu;)

zawsze mnie dziwilo, jak nietolerancyjni sa Polacy. och, nie tylko Polacy, znam wiele nietolerancyjnych nacji, ale Polacy bija innych na glowe.
dla Polakow homoseksualistow powinno sie leczyc, innowiercow palic na stosie, "kolorowych" deportowac a kobiety ktore mialy czelnosc sie z takimi zwiazac - ukamieniowac.

i to nie sa poglady starszych ludzi. to sa poglady mlodych.

ja widze tu pewna rozbieznosc - Waise pisze o tym z czym wiaze sie bycie muzulmanem, jak to wyglada od "kuchni", czym sie roznia wyznawcy. ciekawe rzeczy, ale jakos nie czuje sie "nawracana", co wiecej - z ciekawoscia wypatruje nowych postow, bo nie ukrywam, ze nie szukalabym sama w necie;)

a tu nagle POLOK wstrzeliwuje sie pomiedzy, atakuje i przypisuje jakies znaczenia, ktorych za nic nie widac w tekscie.
byc moze to ja, naiwna, nie widze ze juz jestem "w sidlach" i proces reformacji sie zaczal. ale jesli nawet zdecydowalabym sie to jest to moja prywatna sprawa, czyz nie? wiec po cholere niszczyc ciekawy watek jakas osobista niechecia? nie lepiej podyskutowac, zamiast z gory zakladac co jest jedynie sluszne a co nie?

POLOK - 2010-08-23 11:25:30

Waise    tak   masz  racje  , muzulmanie  zyja    w  gettach  w  USA ,Francji  , Holandi , Niemczech , Skandynawi  , UK ,  Tylko  w  tak   nie  tolerancyjnym  kraju  jak  Polska  zyja  wsrod  nas    .  Oj  sorki   i  na  Cyprze   zyja  z  Polkami   .  Oj  kolezanko  widze  ze  trzeba  troche  przeznaczyc  na  turystyke  z  budzetu  domowego . Pozdrawiam

POLOK - 2010-08-23 11:36:41

I  jeszcze  slowko   nie  mam  nic  przeciwko  z  kim  Polki  zyja   kazdy  jest   KAZDY     KOWALEM   SWEGO  LOSU .

agamama - 2010-08-23 12:29:10

to moze mi kolega wytlumaczy skad pomysl, ze budzet domowy nie wystarcza na turystyke?;)
az takim ciemnogrodem wieje ode mnie? tak wielkie braki w wyksztalceniu i zasciankowosc pogladow? no nie kazdy moze sie poszczycic znajomoscia i bywaniem w "USA ,Francji  , Holandi , Niemczech , Skandynawi  , UK"

a moze kolega sugeruje, zebym sie wybrala do Afryki? nie no, niestety nie zalapalam jakze cietego humoru i ostrej riposty;)

ale zauwazylam pewna niescislosc. otoz w jednym poscie piszesz 
"Tylko  w  tak   nie  tolerancyjnym  kraju  jak  Polska  zyja  wsrod  nas    .  Oj  sorki   i  na  Cyprze   zyja  z  Polkami "

a potem dodajesz

"nie  mam  nic  przeciwko  z  kim  Polki  zyja   kazdy  jest   KAZDY     KOWALEM   SWEGO  LOSU ."

no to po co to wyszczegolnianie? po co ta zawzietosc i latwosc w krytykowaniu, skoro KAZDY     KOWALEM   SWEGO  LOSU
pozdrawiam

POLOK - 2010-08-23 12:50:56

mnie  sie  nie  podobaja  tego  rodzaju  zwiazki ale  toleruje  . Staram  sie  mieszkac  od  nich  z  daleka  a  dobrze  mi  tak .

agamama - 2010-08-23 13:10:07

nie rozumiem co moze sie podobac/nie podobac w zwiazku dwoch osob komus postronnemu. nie podoba Ci sie, ze wzgledu na odmiennosc religii, kultury, koloru? czy jestes przeciwnikiem zwiazkow blondynow z brunetkami i na odwrot (wiesz, dzieci moga byc rude), albo moze nie podobaja Ci sie zwiazki osob z pomorza z osobami z gor?
nie specjalnie rozumiem takie przekonania i argumentacja tez slaba;)

bo jezeli dwie osoby, dorosle i w pelni wladz umyslowych, chca byc razem z wlasnej, nieprzymuszonej woli to co moze sie w tym podobac lub nie?

sorry, ale to takie dosyc dziwne rozumowanie - trzymac sie z dala od par mieszanych bo...co? posadza o to samo? pomysla, ze zazdroscisz?

no nie wazne, w koncu kazdy ma prawo do swoich pogladow, swojego zdania i wyrazania swoich opinii. sek w tym, zeby nikogo tym nie krzywdzic, a to ostatnie jest chyba najtrudniejsze:)

POLOK - 2010-08-23 16:02:32

Nie  mieszaj  spraw    zwiazkow  wsrod  Polakow  badz  zblizonych  nam  kulturowo   ,  a  chodzi  o  zwiazki  z  mezczyznami  z  kultur  i  wiar  zupelnie  nam  obcych .  Ja  ich  nie  krzywdze  tylko  zastanawiam  sie   w  jakim  polozeniu  i  jak  trudno  musi  byc  ich  DZIECIOM   ktore   dopiero  maja  dylemat  jakiej  kultury,   wiary   maja  sie  uczyc  ,  do  jakiej  przynalezec , ojca     wiary  ,   matki  jezyka   czy  grekokatolicyzmu . A  wiezi  rodzinne    bo  jak  widac  z    wypowiedzi  z  Achillosa     maja  problem   aby  cala  rodzinka  mogla  wpasc  w  odwiedziny  do  rodziny  do  Polski   gdyz  nie  posiadaja  prawa  do  wjazdu  do  Polski  dostana  je  ale  to  bardzo  dluga   i  zmudna  procedura   i  nie  kazdy  zwiazek  to  wytrzyma   . No  moze  do  kraju  ojcow  nie    ale   oni  nie  poto  sie  zenili  aby  wracac  do  swych  krajow  w  wiekszosci     sa    wyjatki .  Juz  se  wyobrazam  jak  nie  wyjdzie  im  i  mamuska   wraca  z  2  lub  3  dzieci   do  Polski   ktore  maja  inne  rysy  jak  i  karnacje   wiary  ?   zupelnie  nie  mam  pojecia    gdzie  ich  jezyk  podstawowy  to  greka  cypryjska   jezyk  dodatkowy  poczatkowy  angielski  i  jakis  tam  polski  badz  jezyk  ojca   . Tylko  o   tym  mysle  nie  o  zadnej  zawisci  zazdrosci  jestem  daleki  od  tego  a  niestety  poznalem  kilka   Polek  ktore  z  takim  dorobkiem  wracaly   z  dziecmi  6  do  10  lat  do  Polski   i  to  jest  dopiero  szok  ii  bunt  tych  dzieci  i  tego  im  tylko  trzeba   oszczedzic   . Prawda  ze  sa  wyjatki  na  swiecie  ale  w  wiekszosci  u  ludzi  bardzo  dobrze  sytuowanych  a   tu  na  Cyprze  raczej  ich  nie  widze   i  to  tyle  w tym  temacie  .

agamama - 2010-08-23 16:22:17

teraz rozumiem:) czasem skroty myslowe pokutuja;)

mysle, ze problemy dzieci w zwiazkach mieszanych zaleza od rodzicow i ich nastawienia i opcji oraz szeroko pojetej  "dalekowzrocznosci". znam wiele zwiazkow mieszkanych, nie tylko tradycyjnych "Polka - Cypryjczyk" czy tez "Polka - obcokrajowiec";) ale tez malzenstwa czy zwiazki mieszane Angielek z Cypryjczykami, Holendrami, Meksykanek z Turkami Cypryjskimi albo i Cypryjczykami itd itd. sama jestem zona Cypryjczyka i mam z nim dziecko, dlatego wiem o czym mowie.

wiekszosc rodzicow decyduje sie na dwa jezyki - ojczysty ojca i ojczysty matki. w przypadku malzenstw mieszanych spoza Cypru w gre wchodzi jeszcze trzeci jezyk - grecki. jesli w domu matka mowi do dziecka w swoim a ojciec w swoim, wtedy dziecko uczy sie symultanicznie dwoch jezykow naturalnie:) swietny bonus na przyszlosc.

jesli chodzi o kulture i religie - ja wychowuje dziecko w prawoslawiu, tak jak z reszta zgodzilam sie zrobic podpisujac papiery przedslubne. decyzja ta byla dobrowolna i swiadoma, poniewaz zamierzam zyc na Cyprze, tu tez bedzie sie wychowywac moje dziecko.
podobnie mysla inne osoby (nie tylko kobiety ale i mezczyzni) planujace osiedlic sie na wyspie.

znajomi, ktorzy sa mieszanym zwiazkiem spoza Cypru podjeli decyzje, ze dziecko bedzie sie uczylo greckiego w momencie pojscia do przedszkola.

kazdy wedlug wlasnego uznania:) a tradycja, kultura i siwadomosc bycia np. Polakiem jest przekazywana naturalnie - wraz z Polska literatura, tradycja swiateczna, filmem. ale znowu - wszystko zalezy od rodzicow.

znam wiele doroslych dzieci ze zwiazkow mieszanych, zadne z nich nie czuje sie ubozsze, wrecz przeciwnie, wiekszosc z nich zna przynajmniej 3 jezyki biegle, maja mozliwosc wyboru gdzie chca studiowac, maja "baze" w kraju matki i ojca:) same benefity!

tylko tzreba dbac o to, zeby dzieci wiedzialy gdzie jest ich druga ojczyzna, zby znalu historie, jezyk i tradycje. rodzice musza zadbac o wszechstronna edukacje. to nie latwe, ale mozliwe.
pozdrawiam

POLOK - 2010-08-23 18:53:46

I  brawo  tak  trzymaj zycze  powodzenia  powiodlo  Ci  sie    gdyz  znam  kilka  Polek  ktore  tez  maja  dzieci  z  Cypryjczykami   bez  slubu  gdyz  rodziny  nie  wyrazily  zgody   lub  inne  przyczyny   to  tak  woli  informacji  z  Cypru  .  Temat  co  robic  jak  muzulmanin  proponuje  malzenstwo  na  CYPRZE  i  w  tym  duchu  szla  cala  dyskusja  to  tak  woli  informacji . Pozdrawiam

agamama - 2010-08-23 19:17:31

no tak, troche dyskusja zeszla z tematu.
wracajac wiec do niego - jedna ze znajomych par to wlasnie mix - polsko - syryjski. maz jest muzulmanem, ale nie ortodoksyjnym. tzn. nie przeszkadza mu zona w krotkich spodniach i bez zakrytych wlosow, ale nie je wieprzowiny. z tego co wiem pobrali sie w Dubaju, wlasnie jada do Polski i nie ma zadnego z tym problemu. facet tez nie jest "dziwny", powiem wiecej - to absolutni eprzemily, czarujacy i sympatyczny czlowiek. nie sadze, zeby ozenil sie ze wzgledu na wize czy mozliwosc mieszkania w europie. dzieci jeszcze nie maja (a sa malzenstwem z dlugim stazem), ona pracuje, on pracuje, maja absolutne rownouprawnienie w zwiazku. byc moze jest to szlachetny wyjatek a moze po prostu jest to normalny, przecietny "muzulmanin".

to tak apropos tematu.

POLOK - 2010-08-24 07:16:22

Widzisz  sa  rozne   szkoly    filmowe     i  roznica  jest  taka  ze  ta   amerykanska  jest  nastawiona  na  scenariusze  ktore   koncza  sie  tylko  Haapy  Endem  ,  a  polska  szkola  filmowa     pokazuje   widzowi  to  co  w  zyciu  boli  to  co  sie  zdarzylo    film  jest  zarazem  przeslaniem    dla   widza .    Scenariusze  sa  blizej  rzeczywistosci  i taka    miedzy  nami    roznica  ,    ze  ja  wychowany  jestem  na  polskiej  szkole  filmowej  a  TY  na  amerykanskiej    wiec   Ty   dotykasz  tylko  tego  co  sie    zowie   szczesliwymi     marzeniami    a  ja  widze  to  co  sie  zowie  ZYCIEM codziennym   na  jakie  narazone  sa   mlode    niedoswiadczone    dziewczeta   z  Polskich  wsi  i  miasteczek     ktore  tez    chcialyby    ogladac  tylko  filmy  o    szczesliwym    zakonczeniu   ale  niestety  tak  nie  jest -  i  dlatego  wywiazala  sie  ta  cala  dyskusja   .   Pozdrawiam

ultramaryna - 2010-08-25 08:52:56

wszystkim niedowiarkom, jaki naprawdę jest islam polecam gorąco książkę
http://wiadomosci.onet.pl/1391181,2678, … skart.html

przeczytanie jej nie zajmie wiele czasu, ma jedynie sto stron
a może powinna być w polskich szkołach jako lektura obowiązkowa dla młodych dziewczyn ..
książka oparta na faktach,
przypadek nie jest odosobniony

Waise - 2010-08-27 04:12:08

Hello again.

@agamama, z Syryjczykami naprawdę rzadko są problemy ;) Zazwyczaj od znajomych którzy odwiedzili Syrię czy na forach, gdzie ludzie opisują swoje wycieczki, słyszę, że wszyscy są pozytywnie zaskoczeni otwartością tych ludzi. Damaszek wciąż jest nieformalną stolicą arabów.

@POLOK zaczynam rozumieć twój tok myślenia (bo w końcu coś więcej napisałeś ;) ). Chcesz powiedzieć, że wiele małżeństw ma problemy ze względu na międzykulturowość, i że ludzi trzeba uświadamiać, ponieważ takiej nieuświadomionej "dziewczynie z polskiej wsi lub miasteczka" zachce się araba i trafi na buraka, right? Ale skoro już chcesz "uświadamiać" to czemu opowiadasz tylko o jednej negatywnej stronie medalu? Rozumiem, że to przez założenie, że takie dziewczyny i tak się nasłuchały o pozytywnych przypadkach (o jakich np. opowiada agamama), i w ten sposób jej przekonania uplasują się tam gdzie trzeba - gdzieś pośrodku? Sensowne, ale co z ludźmi którzy nigdy się z tym nie zetknęli i naczytają się tylko negatywów?

@ultramaryna a ty nadal swoje. Ale ok. Przeczytałem to co masz pod linkiem. Na książkę nie mam czasu, ale co mogę powiedzieć o tym co artykule... czy ty naprawdę myślisz, że Islam nakłania do zbiorowych gwałtów w ramach kary?! Przecież gwałt to cholernie ciężki grzech w Islamie.. Pod to łapie się cudzołóstwo, pobicie i tak dalej i tak dalej.

Skoro jednak ta kobieta zechciała nagłośnić swoją sprawę, to co to oznacza? Że jest uświadomiona swoich praw i racji. A skąd mogła to wynieść? No pewnie z domu, co nie? A skoro jej rodzina to takie tłuki z Islamoarabii, to jak do tego doszło? =|

"Rada wiejska skazała tę kobietę na zbiorowy gwałt".. W Pakistanie... Czy ktoś potrafi wymienić 3 jeszcze mniejsze zabite dechami dziury?. Kto wie jaką ludzie mają tam mentalność, kto sprawuje władzę. Kto wie, czy ci ludzie w ogóle patrzą otwarcie na świat (poprzedni akapit budzi jeszcze większy podziw!), czy przez klapki na oczy. Kto wie co oni definiują jako Islam. Kto wie, czy są Sunnitami, czy Szyitami (którzy nie akceptują Mahometa (pzn) jako proroka i podważają praktycznie wszystkie podstawy wiary - 5 filarów. Do tego dzielą się na ~70 odłamów i kłócą między sobą które jest prawdziwe, kiedy jest ich niespełna 20% - Szyici w pigułce :D). No i kto sprawdzi, czy cała ta historia, to prawda?

POLOK - 2010-08-27 07:54:41

Waise  moze  tak    , kazdy  lubi  jakies     ZABAWECZKI   i  BAJECZKI    proponuje   aby  kazdy  pozostal  przy  SWOICH   preferuje    TERAZ  POLSKA    nawet  rope  uzywam  z  Rosji  nie  arabska  hi  hi  hi  hi   piasek  mamy  swoj  a  slonca  wtym  roku  nie  brakowalo . A  Muslim  jak  chce  poogladac  to  wole  na  Hitrow  bo  pod  kontrola  kamer  i  czuje  sie  wtedy  bezpieczniej  . Wiec  Zydkom  sie  nie  dziwie  .

ultramaryna - 2010-08-27 12:03:13

Waise Ty naprawdę jesteś ograniczony...
jak już napisałam wcześniej "przypadek nie jest odosobniony"
jest cała masa takich właśnie książek

polecam kolejną "Kwiat Pustyni" napisaną przez znaną modelkę Waris Dirie

a tu link :

http://www.arabia.pl/content/view/283445/2/

ohydne.....

kobra - 2010-08-27 20:01:43

Zobaczcie jakie problemy maja Anglicy z islamskimi emigrantami.Jutro  28.08.2010 w Bradford odbeda sie duze protesty przeciwko emigrantom islamskim ,przede wszystkim z Pakistanu,zwolane przez organizacje nazistowskie w Anglii.W stan pogotowia postawiona jest policja.Gotowe sa armatki wodne,helikoptery.Ludzie przy trasie marszu maja nie wychodzic z domow.
Wiec tu na Cyprze jestesmy bardzo,ale to bardzo tolerancyjni dla wszystkich mieszkancow tej pieknej wyspy.
http://www.youtube.com/watch?v=1I_Iea95 … r_embedded

Waise - 2010-08-28 01:15:42

Ultramaryna to ty jesteś ograniczone. Klapki na oczy, i jazda. To, że TY napisałoś (nie wiem czy to facet, czy kobieta), że"przypadek nie jest odosobniony:, to już znaczy, że to są całe rzecze, miliony książek, i w ogóle każdy arab trzyma w szafie 4 żony? Dziwne, żeby był, skoro muzułmanów jest więcej niż chińczyków. A ilu masz porąbanych chińczyków? Nawet nie wiemy, bo są odcięci od świata.

A link do obrzezania kobiet bardzo wymowny, szkoda tylko, że to nie jest praktyka zalecana przez islam we wszystkich przypadkach. W ogóle obrzezanie kobiet dotyczy tylko afryki, i tylko niektórych plemion. Zdarza się też, że na niektórych wsiach ludziom się ubzdura, że "tak kazał Bóg", ale wcale tak nie kazał i takie przekonanie nie jest nagminne. Ale jak już się zdarzy, to ooojeej. Media mają ucztę. Gdyby Islam do tego namawiał, to obrzezana by już była co 4 kobieta na ziemii. Nie jest blisko nawet promila z tego.

Nie wiem czemu do ciebie piszę ultramaryna, bo jesteś tak zamknięte na świat, że w ogóle pewnie nie czytasz moich postów, tylko piszesz "ograniczony ograniczony ograniczony" i jazda do przodu. Fajnie, żebyś spojrzało na chwilę na siebie, ocknęło się i zaczęło analizować informacje, a nie połykać każdą notkę jak młody Pelikan. To co piszę, piszę z autopsji, z życia i z własnych przemyśleń. W większości doświadczenia sprawdziłem organoleptycznie. Ty jednak wolisz blogi haterów islamu. Nie wiem tylko dlaczego.

@kobra "organizacje nazistowskie w Anglii". Przecież oni zrobią protest przeciwko każdemu obcokrajowcowi...

Kantara - 2010-08-28 12:17:43

ultramaryna ty masz podobny tok myślenia jak Ci co pod tym krzyżem stoją, aż zal dooopę ściska czytając Twoje posty...nasłuchałeś/łaś się stereotypów i wszystko co ma  nazwę "islam" ładujesz na ślepo do jednego wora i jeszcze przy tym na siłę chcesz udowodnić,że Ty masz rację a reszta to blee i w ogóle ciemnota - spojrz na siebie lepiej. Najpierw sie do edukuj czym się różni islam od islamu w poszczególnych krajach, a dopiero potem wtrącaj swoje marne 3 grosze...

ultramaryna - 2010-08-28 12:50:45

Waise i Kantara, gdybyście uważnie przeczytali moje posty oboje zauważylibyście "napisałam, powiedziałam, przeczytałam", nie powinniście mieć zatem wątpliwości,że jestem kobietą.

Kantara, nie należę do tych co pod krzyżem stoją, wręcz przeciwnie, nie wierzę w kościół i jego działalność, a większość księży to dla mnie złodzieje i degeneraci.
Owszem zostałam wychowana w rodzinie katolickiej, ale nic mnie z katolicyzmem nie łączy.
W każdej religii cała "góra" każdego kościoła jest obstawiona przez tych "co wiedzą lepiej, przez tych, którzy nakazują ciemnocie co i jak mają robić.

Nie zgadzam się z Wami,bo mam do tego prawo, jasno i szczerze wyrażam swoją opinię.
Nie występuję przeciwko religii, tylko przeciwko tym, którzy ją wykorzystują na własne potrzeby/ np 11 września,
np.obrzezanie kobiet..itp itd

W dupie mam , czy Wasz Bóg jest żółty , zielony, czy różowy, czu ma jedna głowę, albo kilka.
Post mówił o małżeństwie z muzułmaninem, a ja Wam pokazałam tylko złe strony takiej decyzji.
Zostałam wychowana w kraju , gdzie kobieta nie musi być służącą dla swojego partnera, męża, czy brata.

Nie jestem więc w stanie zaakceptować traktowania kobiet jako gorszego gatunku.
Nie zgadzam się z praktykami,że kobietom zabrania się nauki, studiowania, możliwości rozwijania się tylko dlatego,że urodziła się gdzieś w kraju muzułmańskim.
To niedorzeczne.

Linki wklejałam po to, aby każdy mógł przeczytać i wybrać.
Na brak logiki i na swoje wykształcenie nie mogę narzekać, a co do opinii..
każdy ma swoją


A jeśli chodzi o ślub z kimś z innego kraju, z innej kultury, czy wiary...
na pewno nie wybrałabym..
będąc z Polakiem mam poczucie bezpieczeństwa, komfortu psychicznego, wiem,że nie ukamienuje mnie tylko dlatego,że rozmawiam z sąsiadem z balkonu obok..

POLOK - 2010-08-28 13:31:16

Mysle  ze  troche  sie  zagalopowalas  , chcialbym   i  mysle   ze  nie  tylko ja  ,  na  swojej  drodze  spotykac  takich  kaplanow  jak  Karol  Wojtylla    czy    ks  Tischner  i  wielu  mu  podobnych  zdarzaja  sie  odszczepiency   wsrod  ksiezy  ,  ale  to  jest  jakis   zly   %  tak  jak  wszedzie  . A   to   ze   wybralabys  Polaka  poniwaz  czujesz sie  z  nim  bezpiecznie  itd.  To  dlatego  ze  zostal  wychowany  w   kulturze i   wierze  chrzescijanskiej  - europejskiej .

ultramaryna - 2010-08-28 14:49:54

Polok, nie mówiłam w swoim poście o autorytetach jakże ważnych dla większości Polaków,
mówiłam
o tych, którzy np zadecydowali o pochowaniu Kaczyńskiego na Wawelu,
o tych,którzy wołają z ambony o tym kto ile daje na tace,
o tych, którzy maja dzieci na prawo i lewo,
o tych, którzy np x lat temu na moim osiedlu wybudowali za pieniądze wiernych gigantyczny dom parafialny, a później go wynajmowali różnym dziwnym firmom..
o tych , którzy mieli najlepsze auta w moim mieście, będąc "pasterzem"
o tych, którzy kilkanaście lat temu przychodzili do nas "po kolędzie" i krzywili się na widok cienkiej koperty,

to przykłady z dnia dzisiejszego
a co do przeszłości, to każdy kościół ma na sumieniu dużo grubsze sprawy

no ale nie o tym był ten watek..

Religia ogólnie nie jest zła,pomaga wielu ludziom i daje im sile,
wszystko zależy od tego kto i jak ja interpretuje

niestety wariatów nawołujących do takiego czy innego działania w imię wiary  nie brakuje
i według mnie to w nich tkwi problem, to głownie przez nich reszta ma takie, czy inne podejście do tematu
to przez nich dzieją się rzeczy, które nie powinny mieć miejsca...

tyle w/g mnie

ultramaryna - 2010-08-30 13:44:07

chciałabym,żebyście tez sobie przeczytali....

http://new-arch.rp.pl/artykul/974104_Po … a_pan.html

no i jeszcze to


http://www.tvn24.pl/26086,1671030,0,1,z … omosc.html

Yocco - 2010-08-30 16:03:15

Kolejną żoną "ze wsparciem" mogłaby zostać wdowa, rozwódka lub kobieta wcześniej niezamężna, która liczy sobie co najmniej 40 lat.

To chyba dobrze nie? Tym bardziej, że potrzebna jest zgoda pierwszej żony. W Polsce każdy tylko może pomarzyć o takiej pomocy socjalnej :P Wszystko co jest inne niż europejskie jest niedobre?

ultramaryna - 2010-08-30 19:29:34

Yocco zauważyłaś gdzieś w moim poście komentarz w stylu "to nie jest dobre"?
Dlaczego, więc z góry zakładasz,że tak sądzę?
A może Twoja uwaga jest  przejawem swego rodzaju rasizmu wobec moich postów, że niby to, co europejskie jest złe???

swoja drogą to nic przyjemnego mając świadomość,że potencjalny małżonek mówiąc do nas kocham Cię,
/ mówię teraz o muzułmanach/, może to samo szepnąć do ucha kolejnej żonie,
każda z nas chciałaby chyba być tylko tą jedyną, tą specjalną i tą wyjątkową..

a nie tą drugą, tą trzecią lub tą czwarta......

nie lubię się dzielić...
a Ty???

Yocco - 2010-08-30 20:45:25

ultramaryna napisał:

Yocco zauważyłaś gdzieś w moim poście komentarz w stylu "to nie jest dobre"?
Dlaczego, więc z góry zakładasz,że tak sądzę?

A w którym miejscu zwracałam się z moją wypowiedzią do Ciebie? :P Pisałam bezosobowo, żeby uprzedzić ewentualne posty w tym klimacie.

ultramaryna napisał:

swoja drogą to nic przyjemnego mając świadomość,że potencjalny małżonek mówiąc do nas kocham Cię, / mówię teraz o muzułmanach/, może to samo szepnąć do ucha kolejnej żonie,
każda z nas chciałaby chyba być tylko tą jedyną, tą specjalną i tą wyjątkową..

Heh, może oni swojej miłości nie przejawiają w słowach, lecz w czynach, więc na dłuższą metę w sumie to miło, że mąż jest miły dla większej liczby osób. Nie można być egoistą, trzeba się dzielić :) Miłujmy się.

ultramaryna napisał:

nie lubię się dzielić...
a Ty???

Po jakimś czasie gdy w związku pojawia się rutyna, to nowa żona by mi nawet pasowała, wzięłaby na siebie trochę obowiązków, a i ja miałabym więcej czasu wolnego na hobby :P Ale musiałabym ją zaakceptować, np. musiałaby być taka, żebym nie była o nią zazdrosna, czyli jakaś wdowa po czterdziestce (przechodząca łagodnie menopauzę), miła, lubiąca gotować i siedzieć w domu... :D

trollinka - 2010-08-31 07:29:12

Yocco napisał:

ultramaryna napisał:

nie lubię się dzielić...
a Ty???

Po jakimś czasie gdy w związku pojawia się rutyna, to nowa żona by mi nawet pasowała, wzięłaby na siebie trochę obowiązków, a i ja miałabym więcej czasu wolnego na hobby :P Ale musiałabym ją zaakceptować, np. musiałaby być taka, żebym nie była o nią zazdrosna, czyli jakaś wdowa po czterdziestce (przechodząca łagodnie menopauzę), miła, lubiąca gotować i siedzieć w domu... :D

Hehe, obawiam się, że następną żonę taki facet bierze nie w celu gotowania i sprzątania :) . Tym ma się zajmować "stara" żona. Nowa służy do innych (fajniejszych) celów.

Yocco - 2010-08-31 08:53:36

trollinka napisał:

Hehe, obawiam się, że następną żonę taki facet bierze nie w celu gotowania i sprzątania :) . Tym ma się zajmować "stara" żona. Nowa służy do innych (fajniejszych) celów.

E tam... Moim zdaniem jednak pierwsza żona zwykle będzie miała przewagę nad drugą (mimo że Koran nakazuje równe traktowanie pod każdym względem), bo jednak pierwsza była - załóżmy - z miłości, a druga taka bardziej z dobrego serca przygarnięta pod dach, żeby było weselej :] Z resztą w każdym kraju muzułmańskim te sprawy nierzadko bardzo się różnią, no i nawet w danym kraju zależy z której kasty facet jest itp. itd.

ultramaryna - 2010-08-31 09:42:05

pewnie,że pierwsza do garów , a druga do (fajniejszych) celów....

moja przyjaciółka właśnie czyta kolejną książkę z serii o ....rodzinach muzułmańskich i każdego dnia zdaje mi relację,
na tapecie ma książeczkę o młodej dziewczynie, która poślubiła starego, zgrzybiałego mężczyznę, który już posiadał dwie żony

żony są stare i brzydkie, dziewczyna ładna i młoda,
stare biją młodą, dokuczają jej, są o nią zazdrosne

i co sielanka???
akurat

Yocco później podam tytuł i autora to może jak sobie poczytasz zmienisz zdanie

Kantara - 2010-08-31 09:53:01

ultramaryna wiesz co mi sie nie podoba? To, ze cały czas mierzysz wszystko jedna miara Czy dla Ciebie to oczywiste, ze w każdym kraju gdzie jest islam jako religia tak się dzieje? Bo jeśli tak myslisz, to jesteś w wielkim błędzie zakladajac z góry ze wszedzie tak jest i wszyscy muzułmani tacy są...chciałabym nadmienić, że posiadanie kilku zon występuje także w innych religiach nie tylko w Islamie, a Ty z uporem maniaka twierdzisz ze wszyscy są tacy i juz. Tak nie można...dodatkowo nie we wszystkich krajach muzulmanskich wystepuje prawo szaroatu, ale wg ciebie to wszedzie ono panuje - to tez nie prawda.
Nie dawaj Nam linkow do czyania o tym jaki to muzulmanin jest zly i okrutny, polacy potrafia tez swoje zony bic, zdradzac i mordowac, wcale nie sa czasem lepsi. Lepiej poczytaj sobie troche o islamie, o tym jak to jest w tym kraju a jak to jest w tamtym. Wrzucasz przez swoja nie wiedze wszystko do jednego wora i zaciekle tego bronisz - dlatego porwonalam Cie do obroncow krzyza - bo tak samo jak oni jestes uparta i nie przyjmujesz do wiadomosci ze ktos sie z Toba nie zgadza, nie docieraja do Ciebie takze argumenty osob ktore chcialby ci wyjasnic to i owo...

ultramaryna - 2010-08-31 10:30:56

Kantara, naprawdę niewiele mnie interesuje co o mnie myślisz,
poza tym forum jest po to aby wypowiadać swoje opinie, czyż nie?
Skoro się z nimi nie zgadzasz, to również Twoja sprawa

Kantara - 2010-08-31 17:28:53

Oczywiście wypowiadać możesz swoje opinie, ale nie przymuszać innych do zaakceptowania Twoich własnych racji, do zmiany zdania na ten czy inny temat, a niestety to robisz...
Poza tym uciekasz od odpowiedzi i brak Ci argumentów, gubisz się i wolisz zwalić bezpiecznie, że Ciebie to "nie interesuje", skoro bierzesz udział w dyskusji to powinno Cię obchodzić zdanie innych na ten temat,  a tymczasem temat ma iść tylko w Twoim kierunku i wszyscy powinni się z Tobą zgadzać...

ultramaryna - 2010-08-31 18:45:36

Kantara, muszę Cie zasmucić,
źle odbierasz moje posty,
argumentów mi nie brakuje, po prostu jestem już zbyt znudzona tym samym tematem , aby wdawać się w głębszą dyskusje
swoja opinie mam i nie mam Ci za złe , ze jej nie podzielasz
"wolnoć Tomku w swoim domku"
nie popieram małżeństw za pieniądze .....

słyszałam jednak, ze ostatnio muzułmanie na Cyprze/ podkreślam na Cyprze/  coraz częściej wybierają Litwinki, Łotyszki i Estonki, bo podobno mniej biorą za ślub...

Yocco - 2010-08-31 19:35:33

Ja słyszałam, że Rumunki i Bułgarki :) ale wątek jest o małżeństwach z miłości, a nie dla marnych groszy ;]

Kantara - 2010-08-31 23:52:56

"argumentów mi nie brakuje, po prostu jestem już zbyt znudzona tym samym tematem , aby wdawać się w głębszą dyskusje"

no i to widać niestety i o to mi chodziło....jeśli jesteś znudzona to dlaczego nadal próbujesz dyskutować? ah no tak, każdy może pisac co chce i sie tutaj wypowiadać, obojętnie czy na temat czy nie.

Yocco - 2010-09-01 12:08:51

Chyba powinniśmy przywyknąć do ultramaryny. Nick nowy, ale styl pisania jak na starym forum :)

Rodżer - 2010-09-15 21:52:19

Jak nie macie co glupie baby myziac to kota sobie sprawcie  a nie żeby penisa jakiegos muzulmana brudasa myziać.

kobra - 2010-09-24 07:27:41

Warto przeczytac :     
http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/kraj/ra … omosc.html

mgła_poranna - 2010-09-24 10:02:27

Ja mam w domu takiego Araba, chociaz jest Polakiem z dziada pradziada. Pochodzenie i narodowosc niczego nie gwarantuja.
On przyjechal na Cypr 2 lata temu ,a ja zostalam w kraju z malym dzieckiem i w ciazy z drugim , mial sie rozejrzec co i jak. Zakochal sie w tej wyspie i stwierdzil, ze tu zamieszkamy, ja mialam dojechac jak sie urodzi drugi syn i bedzie mial 3 miesiace. Moj "cudowny" maz przedstawial mi Cypr jako wyspe szcesliwosci. Sprzedalam mieszkanie ktore dostalam po babci , dalam kase mezusiowi bo mial kupic tutaj domek, reszte domku m ielismy splacac w ratach.
No i rok temu przyjechalam z dwojka malych dzieci, najpierw moj maz sciemnial zebym jeszcze nie dojezdzala bo szuka domku i szuka. W koncu stwierdzilam ze poszukamy razem bedzie szybciej. Na miejscu okazalo sie ze bedziemy mieszkac w jakims studio na zupelnym zadupiu, okno wychodzi na mur.
Nie chce mi sie opisywac wszystkich przepraw jakie mialam z moim mezem, ale okazalo sie ze kase przepuscil w jakis beting shopach i na dziwki bo go takie zycie wciagnelo. Klamal do pewnego momentu a w koncu pewnie pomyslal ze i tak mu nie jestem w stanie nic zrobic i nawet juz sie nie kryl ze swoimi slabosciami do zoltoskorych kobiet.
Siedze wiec sobie w jakims slumsie z malymi dziecmi, bez znajomych, bez jezyka, bez perspektyw powrotu do kraju (bo nie mam tam kata swojego). Codziennie jest awantura o pieniadze bo 10 euro na dzien na 4 osbowa rodzine to w/g mojego oprawcy to jest wystarczajaca kwota na utrzymanie.

Czym sie moja sytuacja rozni od laski ktora wyszla za Araba? Niczym. Teoretycznie gadamy w tym samym jezyku, ale nie jestesmy sie w stanie dogadac. Zycie jakie sie marzy mojemu jeszcze-mezowi to wolnosc bez ograniczen, na jachcie z dziwkami z martini w rece zeby zdjecia zamieszczac na naszej klasie i sie popisywac.
Szkoda gadac. Dla mnie wszyscy faceci to ch.....

Yocco - 2010-09-24 19:36:50

No to współczuję, ale cieszę się, że przedstawiłaś tu swoją sytuację, bo może to postawi sprawę z muzułmanami w innym świetle.
A link kobry dzisiaj widziałam i warto również obejrzeć ten filmik z DDTVN, który jest w tym linku, ta pół-libanka (o ile dobrze pamiętam) dobrze mówi, że zależy na jakiego araba się trafi, że rzeczywiście można trafić na jakiegoś konserwatywnego, ale wina leży też po stronie Polek, które nie są świadome swoich praw, chociażby z tym kontraktem ślubnym. Oni też często mówią, że jak z miłości ślub to po co kontrakt i laski chcąc udowodnić jak to bardzo kochają - rezygnują z różnych praw jakie im przysługują, a po latach można jedynie narzekać jakie to nieszczęśliwe są i jacy to niedobrzy muzułmanie są. No ja się nie dziwię tej jednaj pannie z linka, co myślała, że wybranek ma pałac w Tunezji czy Egipcie i rozmarzyła się jakie to wspaniałe życie księżniczki będzie miała, w takim przypadku ja się nie dziwię, że się zawiodła :) Ale sama widzę, że muzułmanie mają tendencję do koloryzowania, ale wynika to z tego, że nie powiedzą złego słowa o swojej rodzinie i dom rodzinny opisują zawsze w superlatywach, a Polacy mają przeciwnie - wymieniają tylko wady i stąd nieporozumienia. No i w linku potwierdza się opinia, że nie ma co się w ciemno chajtać i że zawsze jest ryzyko, że rodzina męża nie będzie wymarzoną, a ich rodziny mają zwykle duży wpływ na synów, nie można się od nich odciąć, jak to czasem bywa w Polsce.

Rodżer - 2010-09-29 15:30:14

Pisze do ciebie mgła.
Pewnie sobie zasuzylas na takie zycie, nie bylas dobra zona wiec chlop woli filipinki. Zreszta kazdy kto tu posiedzi to widzi jakie polki sa wymagajace od mezow. A same co daja z siebie? Pozadku nie potrafia czymac w domu, o dzieci nie umiom zadbac a o meza to w cale. Pewnie twoj chlop wracal z pracy a tu bajzel w domu, obiadu nie ma, a w nocy ci sie nie chcialo tylko glowa bolala, a sama z kolezankami na kawkach.
Zastanow sie czym doprowadzilas do tego ze twoj maz wolal wietnamki.

trollinka - 2010-10-02 19:15:59

No jasne. Baba zawsze winna.

mgła_poranna - 2010-10-07 10:53:42

Rodżer, zrobiła Ci coś jakaś kobieta, bo piszesz jak rozgoryczony , porzucony mężczyzna.
Jak czytam te Twoje wpisy to są cierpkie i złośliwe, niezależnie od tematu, który jest poruszany.
A poglądy masz rodem ze średniowiecza.

Rodżer - 2010-10-08 15:00:09

Moje poglady sa normalne i dobre. Ty robisz z siebie niewinnom lelije, a jest pewnie tak jak mowie ze niedopelnilas swoich obowiazkow. Najpierw kazda paczy tylko jak tu chlopa usidlic jak zlapac na meza, a potem zaraz dzieci i jedna z druga paczy tylko kawek z kolezankami a maz to myslom ze bankomat jakis. A potem rob czlowieku do konca zycia na alimenty bo takiej paniusi pracowac sie nie chce i nic jej sie nie chce.

trollinka - 2010-10-09 16:27:06

Nie każda "paczy" żeby usidlać kogokolwiek. To, że Ci pewnie nie wyszło z jakąś kobietą nie upoważnia Cię do tego, żebyś w taki pokręcony sposób oceniał wszystkie laski na świecie.

Rodżer - 2010-10-09 21:02:08

Nie do ciebie to popisalem to po piersze. A po drugie nie udawaj takij wyzwolonej bo bez chlopa sobie zadna baba nie poradzi tak naprawde. Udajecie niewiadomo co albo nawet kogo a jakby przyszlo co do czego to tylko paczycie chlopa co wesmie na siebie najgorsze.
To chlop robi najciesze rzeczy w domu a z reszta inne tez, na wojne szczelac baby tez nie chodza. To tez chlop ma zarobic na rodzine a kobieta jest od czymania ogniska domowego. I o tym do mgly mowilem a ty sie wpie...sz niewiem poco.

Yocco - 2010-10-09 22:10:20

Ale taki podział ról, o jakim wspominasz, to jest zwykle w rodzinach muzułmańskich :P

Rodżer - 2010-10-11 22:20:14

Mialem nie pisac ale mnie dzaznisz. Ja to patrze inaczej, babom zachcialo sie rownouprawnienia to maja, albo robiom wsztstko to co chlopy ,chodzom do roboty cieszko tyraja, potem normalne obowiazki w domu, albo nie pracuja robia tylko w domu i przy dzieciach ale tak jak sie nalezy i geba na klodke.
A ile bab to mysli ze rownouprawnienie to jest takie ze jej wszystko wolno i nic nie musi.

Co ty piepszysz ze ja jak araby gadam?

Yocco - 2010-10-12 16:46:20

Twoja dysortografia również jest drażniąca.

Wiesz, zwykle nie dyskutuję z pajacami, ale skoro obrażasz kobiety, to parę słów napiszę.

Napisałeś, że żadna kobieta nie potrafi żyć bez faceta na dłuższą metę - nie zgadzam się, masz jakieś średniowieczne poglądy! Nawet muzułmanki mają prawo się rozwieść, więc nie licz na to, że jak facet będzie "idiotą", to kobieta będzie wolała być z tym "idiotą" niż żyć samotnie. Czasy się zmieniają i to nie tylko w Polsce, ale i w krajach muzułmańskich. Barierą czasem jest kwestia utrzymania, bo wiadomo, że jak po rozwodzie kobieta bierze dzieci, a były mąż płaci śmieszne alimenty pracując na czarno, to wiadomo, że kobieta nie może iść do pracy, bo by nawet nie zarobiła na opiekunkę i opłacenie mieszkania, więc jest ograniczona i nie wynika to z tego, że nie jest w stanie zarobić na godne życie w odróżnieniu do faceta, bo jakby facet miał opłacić opiekunkę i utrzymać dom, to też by nie wyrobił jako samotny ojciec ze śmiesznymi alimentami od byłej żony.

Rodżer napisał:

robiom wsztstko to co chlopy ,chodzom do roboty cieszko tyraja, potem normalne obowiazki w domu, albo nie pracuja robia tylko w domu i przy dzieciach ale tak jak sie nalezy i geba na klodke.
A ile bab to mysli ze rownouprawnienie to jest takie ze jej wszystko wolno i nic nie musi.

Co ty piepszysz ze ja jak araby gadam?

Nie wiem... Może nie umiem czytać ze zrozumieniem, albo Ty nie umiesz wyrazić słowami co tak naprawdę masz na myśli, bo z Twojej powyższej wypowiedzi jasno wynika, że widzisz dwie kategorie kobiet - kobietę jako wzorową panią domu z uśmiechem na twarzy niezależnie od sytuacji lub jako kobietę łączącą pracę zawodową z prowadzeniem domu. W Twoim umyśle w ogóle nie ma miejsca na w pełni wyemancypowaną kobietę, bo jak już wspomniałeś wg Ciebie kobieta nie potrafi żyć bez faceta na dłuższą metę, ale muszę Cię sprowadzić na Ziemię z tych chmur, bo takie kobiety są na świecie i są szczęśliwe, często rozwódki, które by Ci się zaśmiały w twarz, bo są tak negatywnie nastawione po swoich związkach, że już do końca życia wolą być samotne niż wchodzić w relacje z nowym facetem, nie chcą ryzykować. I nie jest to przytoczony przez Ciebie typ kobiet "A ile bab to mysli ze rownouprawnienie to jest takie ze jej wszystko wolno i nic nie musi".

Z jakiej racji sugerujesz, że domowe obowiązki to są obowiązki kobiety? A mężczyzna nie może po pracy wykonywać tych domowych obowiązków?

Jakiś typowy muzułmanin chętnie by widział żonę jak ta Twoja pierwsza kategoria kobiet, ale przynajmniej w zamian kobieta ma szacunek, a nie jak to wyglądałoby w Twoim związku "geba na klodke". Koran nawet zachęca do edukacji i nie zakazuje pracy kobietom, chociaż jest też gdzieś w innym miejscu w Koranie, że muzułmanki raczej powinny unikać kontaktu z mężczyznami, ale jest tyle rodzajów pracy, że to nie jest duży problem.

Oczywiście są wyjątki i np. kobiety niewykształcone, które tego szacunku nie potrafią lub nie chcą lub nie wiedzą, że mogą wyegzekwować, ale to problem kultury a nie religii muzułmańskiej. A Tobie do dobrego chrześcijanina to baaardzo daleko, więc powracając do tematu wątku - lepiej mieć męża muzułmanina niż Ciebie.

Rodżer - 2010-10-14 16:17:50

Pisze o tym ze jak sie chce rownoprawnienia to ma byc wszystko rowno a nie tylko to co babom pasuje.
Czyli razem idziemy do roboty i zarabiamy kasiore potem razem mamy obowiazki w domu bo ja nie mam nic przeciwko temu zebym gotowal czy pozadek czymal ale baba tez ma robic w domu.
I w lozku tez rownoprawnienie a nie tylko ja mam sie starac a ksienzniczka jadna z duga jedynie umie nozki rozlozyc i nic do niej nie dociera ze swiat idzie do przodu.
A nie tak ze rownoprawnienei jest tylko dla bab, ona w domu bo dzieci wychowuje a na przyklad pozadku to juz nie czyma i kase wola caly czas.
Rozumiesz?

Yocco - 2010-10-14 18:19:58

Jak się ma małe dzieci to raczej porządku w domu się nie utrzyma, chyba że chodzi Ci np. o kupy na dywanie no to już można kobietę o lenistwo posądzić. A co do kasy, to mężczyzna będąc cały dzień poza domem często sobie nie zdaje sprawy ile kosztuje utrzymanie domu, bo nie sądzę, że chodzi Ci o to, że kobieta chce kasy na torebki czy buty za 2000. Raczej widzę, że w związkach, w których kobieta siedzi w domu z dziećmi, to są kłótnie o kasę na dom a nie na kobietę i facet myli wegetację z gospodarnością. Niestety wszystko kosztuje...

Rodżer - 2010-10-26 16:05:47

Teraz dopiero pozcytalem co ty tam powypisywalas , lepiej miec meza muzulmana niz mnie?????
A z kad ty wiesz jaki ja maz jestem ?  Nie porownoj polakow do jakis arabow bo to dwie rozne nacje i my jestesmy cywilizowani a oni sto lat za murzynami, a murzyn to wiadomo ze nielepszy.
Czepiasz sie ze pisze o babach niektorych ze maja dac gebe naklodke. Pisze to o tym ze kazda moze wybrac co woli. Jak jest rownoprawnienie to kazda moze isc do pracy jak chlop, jak sa dzieci to mozna zaplacic opiekunke jak baba chce wracac do roboty po maciezynskim. I mowie o tym ze baba ma takie sama prawa ale tez takie same obowiazki, a nie ze bierze z tego rownoprawnienia to co jest najfajniejsze a reszta to chlopa problem. Czyli ona pracuje i on pracuje, oboje wychowywuja dzieci i oboje zapiepszaja w domu przy szczocie a w nocy on sie stara i ona sie stara.
A jak ktorejstam pasuje nie pracowac, nie zarabiac to musi wykazac sie w inny sposob i o tym pisalem ze ma robic inne rzeczy na przyklad pozadek czymac, gotowac a w nocy nie chce suchac ze glowa boli albo ze nie zrobi tego czy tamtego bo sie brzydzi. Wtedy  geba na klodke.

Yocco - 2010-10-27 19:37:46

Masz większe wymagania wobec swojej kobiety niż muzułmanin...

ultramaryna - 2010-10-29 14:05:34

Rodzer jesteś kosmita prawda?

trollinka - 2010-10-31 19:21:20

Rodżer napisał:

a w nocy nie chce suchac ze glowa boli albo ze nie zrobi tego czy tamtego bo sie brzydzi. .

Doprawdy zaintrygowałeś mnie czego to Twoja żona (czy partnerka) nie zrobi bo się brzydzi, hehe.

Rodżer - 2010-11-14 12:56:59

Ja bab nie bije a gadacie ze jestem gorszy odmuzulmana a to znalazlem to  sobie popaczcie

http://deser.pl/deser/1,83453,8655878,I … ddaja.html

no i co

Yocco - 2010-11-14 17:32:54

To jakieś bujdy z palca wyssane :) Każdy muzułmanin jest inny, każdy inaczej interpretuje Koran.

Yocco - 2010-11-16 17:42:30

O chrześcijaninie:
http://policyjni.gazeta.pl/Policyjni/1, … jstwo.html

mflorian - 2010-11-25 21:32:27

Problem jest inny...wynika on z biologi, męskiej biologi..dlaczego europejczycy boja sie innej nacji - proste : nie chca żebyktoś inny "zapładniał " "ich " kobiet...czystość gatunkowa..niestety panowie stajecie się cieńcy...a kobiety wybierają to co najlepsze ( silniejsze potomstwo, wymieszanie genetyczne - które napewno dobrze wpłynie na zdrowszą populację ) - POPROSTU BIOLOGIA

trollinka - 2010-11-26 09:34:26

Teoria "świeżych genów" ma zastosowanie w odniesieniu do Cypryjczyków, którzy będąc odcięci od świata , dobierali się w pary tylko wśród swoich , efekty tego są widoczne do dzisiaj - wyjątkowo duża liczba dzieci z wadami rozwojowymi.
Jeśli natomiast chodzi o nasz piękny kraj , to jest nas coś około 40 mln, więc wystarczy "mieszać" się między sobą :)
Więc mój drogi , chyba jednak nie o to chodzi, z tym zauroczeniem Polek inną nacją.
:)

mflorian - 2010-11-26 20:08:20

jak chodzi o czystość genetyczną naszego narodu ( heheeh ) to jest kiepsko....od wieków mieszamy swoją krew.. - wystarczy cofnąć się o 100 lat i na jednym z mniejszych obszarów polski np. Galicji zobaczyć wymieszanie genetyczne ( dlatego tyle pięknych kobiet - polek na ulicy ;-)  rusjanie+ łemkowie+słowacy+niemcy+ żydzi+kozacy+osadnicy ( powiedzmy "Lachowie" ) = mieszkańcy Galicji...
nie namawiam Polek do związków z nacją arabską...jednak kultura i wychowanie w kulturze ( socjalizacja ) to to co nie jestesmy w stanie wymazać z naszego życia i zachowania...dlatego jestem za  WIEŚ Z WSIĄ a MIASTO Z MIASTEM ;-)

Yocco - 2010-11-27 00:47:51

A może po prostu karnacja a nie takie blade dupy jakie mają Polacy :) inna kuchnia, od której można się uzależnić, poczucie bezpieczeństwa, które niestety często graniczy z ograniczeniem wolności, jakiś pociąg do obcej kultury co gwarantuje niekoniecznie pozytywne atrakcje typu odwiedziny rodziny męża w muzułmańskim kraju, co przecież nie musi się negatywnie kojarzyć, bo czasem ci muzułmanie mają rodziny na poziomie i parę innych powodów, np. miłość, serce nie wybiera :)

Andreas - 2010-11-27 08:54:44

Yocco napisał:

A może po prostu karnacja a nie takie blade dupy jakie mają Polacy :)

Z tą karnacją to coś jest na rzeczy bo ja też mam słabość do innej karnacji, takiej bardziej hiszpańskiej albo latynoskiej :)
Taka Shakira np połączenie europejskich rysów twarzy z karnacją latynoską, i te kocie ruchy,mnnniam :angel:

JASZCZOMB - 2010-11-27 13:38:28

A to nie mój typ zupełnie, wszyscy zachwycają się Hall Berry , a mnie takie kobiety odpychają. Moim faworytem jest biała skóra, najlepiej z lekkimi piegami, rude włosy ( Julianne Moore) , albo bardzo jasna blondynka typ nordycki . Tu na wyspie nie oglądnę się za żadną tubylką :) .

Yocco - 2010-11-27 17:45:02

No i w niektórych muzułmańskich krajach biała skóra jest na topie, dlatego nie ma się co dziwić, że oni lecą na Polki :P Gwiazdy Bollywood wybielają sobie skórę nawet. To coś na zasadzie jak kiedyś hrabianki chodziły z parasolkami, żeby się nie opalić i nie wyglądać jak po robocie w polu :)

mflorian - 2010-11-27 22:03:41

chodzi o to co nie ma gdzie indziej...poprostu..inna kultura inna kuchnia inny kolor skóry ( zostawmy tyłki w spokoju ;-)..to wszystko to co nas pociaga...behiowaryzm jednak też górą ;-)   marzania i bajki za którymi gonimy....nie przeszkadzaja mi zwiazki "mieszane " nie ma problemu...tylko moim zdaniem poznajmy dobrze inna kulturę - DOBRZE - zeby później nie było zgrzytów i płaczów...

Lola - 2010-11-28 14:47:33

mflorian napisał:

jak chodzi o czystość genetyczną naszego narodu

Kilkadziesiąt lat temu  też byl jeden taki co gadał o czystości rasowej :(
 

mflorian napisał:

...dlatego jestem za  WIEŚ Z WSIĄ a MIASTO Z MIASTEM ;-)

Doskonały pomysł! Tylko pamietaj ze jak jestes z jakiegos Radomia na przyklad to nie waż się zalecać do takiej Gdańszczanki bo za wysokie progi na twoje nogi :)

mflorian - 2010-11-28 16:53:35

Hitlerem nie jestem - jego wymieszanie genetyczne spowodowało to że robił co robił , przejebane dzieciństwo z katem ojcem oddajacym na niego mocz plus szanistyczno - psychogenne zasady którymi kierował sie w życiu...no ale nie wchodzmy w jego historie on teraz mam nadzieje ze sie smaży...;-)

chodziło mi o to , że nasze społeczeństwo ma mieszanke genetyczna w sobie - i jestem za tym ;-)  ( w jednym z rejonów polski jest duzy wskaźnik dzieci chorych psychicznie, wg. przeprowadzonych badań w XIX i XX wieku własciciel ziemski współżył z każdą dziewczyną zamieszkującą jego ziemię...) dlatego ważna jest nowa krew i wymieszanie genetyczne...

Andreas - 2010-11-29 09:55:47

mflorian napisał:

wg. przeprowadzonych badań w XIX i XX wieku własciciel ziemski współżył z każdą dziewczyną zamieszkującą jego ziemię...) .

To były czasy... dla właścicieli ziemskich oczywiście, a nie dla biednych dziewic :))

mflorian - 2010-11-29 20:50:29

notabene - włascicieli ziemskich....

korzystały tez dziewki - dostawały chate ( niestety w czworakach ) + krowę ( jedyny majątek - żywicielka i kaloryfer - krowa przebywała wraz z mieszkancami w chałpie, miejsce miała w kuchni obok pieca dymnego - ale zostawmy krowe w spokoju ;-)  i warzywnik... niestety wraz z majątkiem szybki slub z wybrankiem z czworaków  i szybki poród ;-)...dlaczego godziły sie na to dziewki - po 1. hrabia był ideałem " Bogiem " chwyconym za pięty...po 2. był jedynym zamożnym, zdrowym i "jurnym" facetem w danej okolicy..i był PRZYSZŁOŚCIĄ dla spłodzonego przez niego potomka...niestety później 50 % dzieci w danej wsi było pół hrabioskiej krwi, które nie wiedzac że są ze sobą spokrewnieni  płodzili ( przepraszam za słowo ale )- debili  ...

trollinka - 2010-11-30 07:19:21

mflorian napisał:

niestety później 50 % dzieci w danej wsi było pół hrabioskiej krwi, które nie wiedzac że są ze sobą spokrewnieni  płodzili ( przepraszam za słowo ale )- debili  ...

Brzmi dziwnie znajomo...:)

Lizza - 2011-12-25 15:14:19

Witam

Muszę przyznać że początek tego tematu mógłby skutecznie odstraszyc młodą kobiete która jest z zwiażku z muzułmanem bądz rozważa z nim małżeństwo .
Dziękuje bardzo Tobie Waise za wytłumaczenie i interprtetacje koranu < chociaż przez kazdego jest odbierany  inaczej i w każdym słowie doszuka sie negatywnych aspektów> Tłumaczenia jakie sa w internecie ciężko zinterpretowac dosłownie zwłaszcza ze w języku arabskim  jedno słowo ma zupełnie inne znaczenie anyway sama zaczelam czytac i spisalam kilka wersów które mi sie wydały niepokojące jeśli chodzi o uprawnienia kobiet i zapytałam o to mojego partnera. Spędzilismy nad interpretacja sporo czasu i to co mi powiedzial pokrywa sie ze słowami Waise.
Cóż jestem w związku z Arabem i tak jak ktoś powiedział ze dziewczyny sie chwytaja na ich piekne słowka to z własnego doswiadczenia moge temu w 100% zaprzeczyc, błagam was tylko nie generalizujmy i nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka , bo przykładów o polskich mezczyznach katujacych wlasne zony mozemy znalezc w internecie rownie czesto jak o muzulmanach.
Bardzo mi sie podoba w ich religii to jak ojcowie wychowuja synów < syn nie ma prawa i tak tez jest to egzekwowane podniesc glosu a tym bardziej reki na wlasna matke> szacunek jakim darzą rodziców jest pełen podziwu, tak ja wiem ze to zalezy od wychowania rodziców - owszem ale w religi muzułmanskiej jest to jeszcze inaczej przestrzegane. Oczywiscie sa tez aspekty które mi się nie podobaja ale to juz roznice kulturowe, wychowanie jakie wynieslismy i oczywiscie wygoda ;-) nie oszukujmy sie . generalnie jestesmy kowalami własnego losu o jak pozwolimy sobie siebie traktowac tak tez będziemy traktowani .

Tak jak ktos powiedział zawarcie związku małżesnkiego po 6 miesiecznym stazu faktycznie moze przyniesc w przyszlosci wiele niespodzianek i niedomówien ale to nie tylko z arabem ale z kazdym innym mezczyzna innej narodowosci .

Rodżer ... komentarz do twoich postów ? załamałam rece . Już wolałabym załozyc hejab i wyjechac do arabkich krajów niż byc z takim człowiekim jak Ty . wybacz ale twoje poglądy jak i równiez styl Twojego pisania mówi sam za siebie .

Pozdrawiam wszystkich przeciwników jak i zwolenników kultury arabskiej :-)

POLOK - 2011-12-25 15:50:33

Mysle !     czy szukasz usprawiedliwienia czy zgody ?


napisal :
 
"Tak jak ktos powiedział zawarcie związku małżesnkiego po 6 miesiecznym stazu faktycznie moze przyniesc w przyszlosci wiele niespodzianek i niedomówien ale to nie tylko z arabem ale z kazdym innym mezczyzna innej narodowosci . "


  Czyli w mysl zasady  :  Nie wazne kto z kim spi , Wazne aby sie wyspal !

Lizza - 2011-12-25 18:25:24

Usprawiedliwienia ? Aby tak było musiałabym mysleć że to cos złego, a tak nie jest :-)

Zgody ? Wybacz ale skończyłam już 18 Lat .

deniro - 2011-12-27 09:03:12

no i znowu na tapete wskoczyl temat walkowany ze 100 razy :P
laski beda przekonywac jaki to fajowy gostek z tego arabka , a faceci beda sie burzyc bo im samice uciekacja do obcych, ehh

mgła_poranna - 2011-12-28 09:12:32

Liza, a po co Ci ten muzułmanin? Zakochałaś się i nie możesz odkochać? Jak Ci radzę daj se siana bo ciężko znaleźć Polaka co będzie uczciwy i w porządku, a tu inna kultura, któej choćbyś nie wiem jak czytała ten koran to nie zrozumiesz.

karolka010 - 2012-06-08 16:01:23

widzę, że już jakiś czas nikt tutaj nie zagląda... mieszkam na Cyprze... postanowiłam poczytać... a może poznać kogoś kto tez tutaj mieszka... ten temat mnie hmmm nie zdenerwował... ale podniósł ciśnienie troszeczkę... co to znaczy muzułmanin ? czy katolik?? czy wszyscy jesteśmy tak samo Bogobojni? Ja jestem katolikiem wierzącym praktykującym mój mąż Cypryjczyk z północnej części... mówi, że sam nie wie... czy jest muzułmaninem... nie praktykuje... uwielbia wieprzowinę, black label, ma tylko jedną żonę (mnie), w jego rodzinie nie zdarzyło się by ktoś miał więcej niż jedną żonę... teść jest na emeryturze, teściowa pracuje w urzędzie miasta, jest niesamowicie oczytaną, inteligentną i zaradną kobietą, to ona kieruje domem!!! teść jest człowiekiem spokojnym stroniącym od alkoholu czy życiem towarzytskiem... odstępstwo od reguły???? szczerze jeśli mieszkacie na Cyprze nie ważne po której stronie... widzieliści choć jeden przypadek, że facet ma kilka żon??? że są poniżane? nie dziedziczą, a potomek musi być muzułmaninem?? nic bardziej mylnego... nie jestem tutaj od tygodnia by nie wiedzieć o czym mówię.... ich religia jest całkowicie personalna... nie narzucana nikomu.... ja w każdym pokoju mojego mieszkania mam święty obrazek czy krzyż... męża rodzina czy znajomi.... nigdy nie mieli sprzeciwu nigdy nie odczułam negatywnych emocji z tego powodu.
Nie zamierzam się tutaj z nikim kłócić, czy szarpać czyje przekonania są słuszne... ale nie generalizujmy...
Czy mężczyzna który zakocha sie w ukraince nie ma prawa być szczęśliwy...? czy będziemy komentować jego wybór? bo tak wiele jest prostytutek pochodzących z Ukrainy??

mgła_poranna - 2012-06-13 21:58:30

Karolka, to co mnie uderza w Cypryjczykach , to fakt, że chodzą do kabaretów albo mają na boku jakieś laski i nawet tego nie traktują jak zdradę . Jest to tak powszechny zwyczaj jak pobyt w kafenijo. I chyba wszystko jedno jaka jest ich religia.

JASZCZOMB - 2012-06-14 07:52:13

mgła_poranna napisał:

Karolka, to co mnie uderza w Cypryjczykach , to fakt, że chodzą do kabaretów albo mają na boku jakieś laski i nawet tego nie traktują jak zdradę . Jest to tak powszechny zwyczaj jak pobyt w kafenijo. I chyba wszystko jedno jaka jest ich religia.

Co Ty masz z tym generalizowaniem? Naprawdę myślisz, że  każdy facet chodzi do agencji towarzyskiej? Niektórzy tego nie potrzebują, niektórzy nie lubią, a są też tacy co wręcz brzydzą się tego typu kobietami. I znam przynajmniej paru Cypryjczyków, którzy twierdzą, że takie poglądy to mit.

karolka010 - 2012-06-14 08:58:41

Całkowicie zgadzam się Jaszczomb. Znam takich co zdradzają.... ale znajdziesz ich na całym świecie nie tylko na Cyprze, alw sątacy co nie potrzebują czy się brzydzą... nie będę się zarzekać bo nie wiem co mnie w życiu spotka... mój mąż mówi, że nie rozumie tych gości... jeden po drugim bzyka.... uważam,żę na całym świecie spotkasz każdy wzór człowieka, zawsze jest ten co bije, zdradza ale i ten który kocha i nie potrzebuje skoków w bok.... wkurza mnie takie gadanie. W Polsce nie ma facetów którzy notorycznie zdradzają żony??? albo prowadzą osobne życie towarzyskie??? Zastanów się...

alibaba - 2012-07-02 15:53:21

karolka010 napisał:

Czy mężczyzna który zakocha sie w ukraince nie ma prawa być szczęśliwy...? czy będziemy komentować jego wybór? bo tak wiele jest prostytutek pochodzących z Ukrainy??

Ja tam słyszałem, że najwięcej prostytutek jest obecnie z Rumunii i z Bułgarii, a takich nieoficjalnych to chyba z Filipin.

To był wtręt formalny :)

deniro - 2012-07-03 11:19:19

alibaba napisał:

karolka010 napisał:

Czy mężczyzna który zakocha sie w ukraince nie ma prawa być szczęśliwy...? czy będziemy komentować jego wybór? bo tak wiele jest prostytutek pochodzących z Ukrainy??

Ja tam słyszałem, że najwięcej prostytutek jest obecnie z Rumunii i z Bułgarii, a takich nieoficjalnych to chyba z Filipin.

To był wtręt formalny :)

etam, filipinki to taki sort jak nasze tirówki. kto by je tam chciał.

myszur07 - 2012-08-01 14:15:10

Odswierze watek, bo jestem troszke w temacie (mieszkam z muzulmanami).
Jako argument przeciw religii  ktos parenascie postow wstecz podal jakas strone typu onet.pl .... Czy nie sadzicie, ze w dzisiejszych czasach media, prasa nastawione sa na wzbudzenie sensacji, a nie na prawdziwy przekaz...? Odnosze wrazenie, ze slepo wierzycie w to, co nabazgra jakis dziennikarz... Zawsze znajdzie sie tam ziarenko prawdy, ale polowa jest z kosmosu...

ps. Byl ktos kiedys w kraju muzulmanskim? ;-)

andzia - 2012-08-01 21:03:51

myszur07 napisał:

Odswierze watek, bo jestem troszke w temacie (mieszkam z muzulmanami).
Jako argument przeciw religii  ktos parenascie postow wstecz podal jakas strone typu onet.pl .... Czy nie sadzicie, ze w dzisiejszych czasach media, prasa nastawione sa na wzbudzenie sensacji, a nie na prawdziwy przekaz...? Odnosze wrazenie, ze slepo wierzycie w to, co nabazgra jakis dziennikarz... Zawsze znajdzie sie tam ziarenko prawdy, ale polowa jest z kosmosu...

ps. Byl ktos kiedys w kraju muzulmanskim? ;-)

Kurczę, z iloma muzułmanami mieszkasz?  ;)
A tak na poważnie to też zalecałabym ostrożność w cytowaniu pewnych portali. czasami czyta się takie bzdury że hej.

myszur07 - 2012-08-01 21:18:25

Z trzema... i kazdy jest inny, kazdy ma inny styl zycia :) Ale jest mnostwo podobienstw miedzy Azjatami a Europejczykami... malo ktory sprzata, deska w lazience nieopuszczona ( to na porzadku dziennym) :P itp... :D

mgła_poranna - 2012-08-08 09:11:25

Mam nadzieję, że to są dla Ciebie tylko koledzy z któymi mieszkasz, a nie miłość ! ehhh...:(

ALKAalutka - 2012-09-25 17:52:32

POPIERAM W ZUPELNOSCI WAISE!!!! ZADKO KTO PISZE Z WLASNEGO DOSWIADCZENIA TYLKO KAZDY BAZUJE NA PLOTKACH I TO CO DOWIE SIE Z TV!!! PONIEKTORE POSTY ZOSTAWIE BEZ KOMENTARZA.BO TRUDNO TLUMACZYC CZUJAS GLUPOTE LUB BRAK WIEDZY NA TEMAT MUZULMANOW. TAK KU WOLI SCISLOSCI NIE JESTEM MUZULMANKA!! A PRZECZYTALAM KORAN PRZYNAJMNIEJ TE CZESCI CO MNIE INTERESOWALY!!! I FAKTYCZNIE NALEZE WIDOCZNIE DO TYCH GLUPICH WSIOWYCH LUB MIASTECZKOWYCH POLEK KTORE WYSZLY ZA MUZULMANINA. JA UWAZAM ZE KAZDE MALZENSTWO MIESZANE KULTUROWO CZY RELIGIJNIE MOZE BYC UDANE TYLKO LUDZIE MUSZA SIE DOGADAC I ROWNOWAZYC!!! KKKKOOOOMMMMPPPRRROOOMMMIIISSSS!!!!!!! TO DUZO. PRZESTROGA DLA DZIEWCZYN A I OWSZEM BO NIE KAZDY FACET MA DOBRE ZMIARY. POZNAJ JEGO RODZINE ,KRAJ , WTEDY PODEJMUJ DECYZJE MALZENSKA!!!! POZDROWIONKA DLA WSZYSTKICH

alibaba - 2012-09-26 09:57:04

Alka..  a jak długo jesteś ze swoim mężem? IMHO stwierdzić , że małżeństwo jest udane lub nie , można po konkretnym czasie, dziesięciu, piętnastu lat. W pierwszej fazie jak jeszcze obie strony są napalone na siebie łatwo mówić, że jest się mega szczęśliwym.

ALKAalutka - 2012-09-26 14:49:56

CZAS RACZEJ TUTAJ NIE JEST NAJWAZNIEJSZY!!! ALE FAKTYCZNIE KROTKO NIE JESTEM MEZATKA!!!! KAZDY MA WLASNY ROZUM W OCENIE SYTUACJI I CHYBA TEGO ZYCZE KAZDEJ DZIEWCZYNIE TUTAJ SZUKAJACEJ SWOJEGO SZCZESCIA!!!!! POZDROWIONKA

andzia - 2012-09-27 07:55:17

A ja zgadzam się z Alibabą, że okres małżeństwa ma znaczenie w ocenie tego czy jest to związek szczęsliwy czy nie. Ja jestem mężatką 14 lat i widzę jak ten nasz związek ewoluował od wielkiej fascynacji po spokojną pewność, że można na sobie polegać.
Czego i Tobie życzę :)

ALKAalutka - 2012-09-27 14:11:42

JA NIESTETY ZNAM PRZYKLADY ZE CZAS NIE ZAWSZE IDZIE W PARZE ZE SZCZESLIWYM ZWIAZKIEM .ALE NAPEWNO DAJE MOZLIWOSC POZNANIA TEJ NASZEJ DRUGIEJ POLOWKI! POZDRAWIAM!!!  :-))

Spawacz - 2012-09-29 16:34:24

A powiedzcie mi drogie kobietki związane z muzułmanami , co Was zauroczyło w tychże facetach?  Czy są jacyś szczególni w alkowie czy posiadają wyjątkowe umiejętności , którymi Was ujęli?

mgła_poranna - 2012-10-04 08:58:05

Idź się wykastruj po prostu .

krakus - 2012-10-05 16:26:44

mgła_poranna napisał:

Idź się wykastruj po prostu .

kobieto, trochę dystansu i poczucia humoru ... :)

co masz taką spinkę jak tylko słyszysz słowo seks?

alibaba - 2012-10-05 16:50:39

mgła_poranna napisał:

Idź się wykastruj po prostu .

LOL

mgła_poranna - 2012-10-05 18:02:35

krakus napisał:

mgła_poranna napisał:

Idź się wykastruj po prostu .

kobieto, trochę dystansu i poczucia humoru ... :)

co masz taką spinkę jak tylko słyszysz słowo seks?

A Ty z wszystkiego robisz śmiechy, nawet jak jest poważny temat.

krakus - 2012-10-05 18:17:51

mgła_poranna napisał:

A Ty z wszystkiego robisz śmiechy, nawet jak jest poważny temat.

Ok. Zmiana klimatu
what's the meaning of life?

Tak lepiej?  :D

mgła_poranna - 2012-10-07 08:56:36

krakus napisał:

mgła_poranna napisał:

Idź się wykastruj po prostu .

kobieto, trochę dystansu i poczucia humoru ... :)

co masz taką spinkę jak tylko słyszysz słowo seks?

Nie mam spinki tylko uważam, że w małżeństwie najważniejsza jest miłość , szacunek, zaufanie i partnerstwo.

grzeczny - 2012-10-07 10:54:22

spawacz dobrze prawi , dac mu wodki :)

obserwuje na pewnym portalu podrywy jednego bambusa, chopina mega nieatrakcyjny, niewyedukowany, a polki lgna do niego jak pszczoly do miodu, co je w takim kolesiu pociaga? mit o fujarce do kolan?

Figa - 2012-10-08 14:17:05

Spawacz napisał:

A powiedzcie mi drogie kobietki związane z muzułmanami , co Was zauroczyło w tychże facetach?

Dziewczyny lubią brąz....

Andreas - 2012-10-08 15:43:49

Figa napisał:

Spawacz napisał:

A powiedzcie mi drogie kobietki związane z muzułmanami , co Was zauroczyło w tychże facetach?

Dziewczyny lubią brąz....

Dziewczyny, podobnie jak chłopców kręci odmiana, białe, żółte, mahoniowe, czarne.
A jak do tego dochodzi pewna "dzikość" to któż nie chce spróbować? :)

trollinka - 2012-10-08 16:26:27

Andreas napisał:

Dziewczyny, podobnie jak chłopców kręci odmiana, białe, żółte, mahoniowe, czarne.
A jak do tego dochodzi pewna "dzikość" to któż nie chce spróbować? :)

No ma to sens, ale tylko jak chcesz przeżyć niezobowiązującą przygodę, a tu mowa o laskach, które wstępują w związki małżeńskie z "obcymi".
Co innego facet na jedną noc, a co innego brać sobie takiego delikwenta póki śmierć ...itp.

alibaba - 2012-10-09 09:07:06

mgła_poranna napisał:

Nie mam spinki tylko uważam, że w małżeństwie najważniejsza jest miłość , szacunek, zaufanie i partnerstwo.

Miłość, szacunek , zaufanie, partnerstwo. OK
A nie zapomniałaś o czymś? O czymś chyba niezwykle istotnym, co odróżnia związki z matką, bratem, przyjaciółką???

mgła_poranna - 2012-10-11 14:56:32

O czym zapomniałam? O pieniądzach?  ;)

krakus - 2012-10-11 16:26:14

mgła_poranna napisał:

O czym zapomniałam? O pieniądzach?  ;)

Wniesienie posagu w związek mile widziane ;)

Ale koledze chyba chodziło o coś innego;) Kombinuj dalej.

mgła_poranna - 2012-10-17 08:57:58

krakus napisał:

mgła_poranna napisał:

O czym zapomniałam? O pieniądzach?  ;)

Wniesienie posagu w związek mile widziane ;)

Ale koledze chyba chodziło o coś innego;) Kombinuj dalej.

Facetom to jedno w głowie....:/

alibaba - 2012-10-17 09:34:19

mgła_poranna napisał:

krakus napisał:

mgła_poranna napisał:

O czym zapomniałam? O pieniądzach?  ;)

Wniesienie posagu w związek mile widziane ;)

Ale koledze chyba chodziło o coś innego;) Kombinuj dalej.

Facetom to jedno w głowie....:/

seks is kinda like pizza even when it's bad, it's still pretty damn good...    :D

triss merigold - 2012-10-19 10:18:41

Spawacz napisał:

A powiedzcie mi drogie kobietki związane z muzułmanami , co Was zauroczyło w tychże facetach?  Czy są jacyś szczególni w alkowie czy posiadają wyjątkowe umiejętności , którymi Was ujęli?

owszem, są zupełnie inni niż rodacy, kobieta czuję się jak księżniczka, jest dopieszczona i to ona jest najważniejsza, a nie mężczyzna. i to na pewno moze zauroczyc, ale ja osobiscie bym się nie związała na stałe z którychś z tych pięknych i seksownych chłopców. oni są fantastyczni jako przygoda, bardzo podbudowują ego i podbijają kobiecie jej poczucie wartości, ale tak jak piszę trwa to do pewnego czasu, chyba dłużej nie potrafią. zastanawiałyśmy się ostatnio z kumpelą dlaczego tak się dziej, i pewnie jest to kwestia środowiska w jakim ci chłopcy/mężczyźni dorastają.   rodziny arabskie wiążą silne więzi emocjonalne,  daje to wyczulenie arabów na pewną warstwę emocji kobiet. pewną warstwę, zaznaczam,  a nie od razu  znajomośc kobiecej psychiki :-) ale to wyczulenie wystarcza do oczarowania i w sprzyjających warunkach do złamania bariery za którą jest seks. akurat tyle, by przeżyc miły, gorący romasik pod palmą. potem, jeśli dochodzi do małżeństwa, bywa już nie tak miło. wyczulenia na emocje kobiety arab ma tyle, ile potrzeba na wstępne oczarowanie,  pieszczoch kobiet z najbliższego otoczenia uwodzi rewelacyjne, ale potem niewiele ma do zaoferowania.  ale jak  ma byc inny, jeśli wszystkie kobiety jego życia (czyli mama, babcia, siostry, ciocie) inwestują swoje uczucia w niego, same są przezroczyste i pozbawione osobowości i potrzeb ? nauka jaką wynosi z domu rodzinnego, przenosi potem do związku z żoną.

alibaba - 2012-10-20 21:24:51

uważaj triss, wszystkie milośniczki "alienów" już jadą do ciebie z piła mechaniczną...  :D

kobra - 2013-04-04 22:23:49

a tak sobie skopiowalem

1. Muzułmanin nigdy nie otrzyma w Japonii obywatelstwa. Japonia jest jedynym krajem, który nie przyznaje muzułmanom obywatelstwa. Bezwzględnie. Prawo jest prawem.
2. Muzułmanie nie mają prawa ciągle znajdować się na terytorium Japonii ( prawa do pobytu stałego, tłumaczenie dosłowne )
3. Próba szerzenia islamu jest przestępstwem. Za to można iść do więzienia i to na długo.
4. W Japonii nie znajdziemy ani jednej szkoły, w której uczą arabskiego ( co nie jest do końca prawdą, bowiem są japońscy profesorowie arabiści, więc muszą też być instytuty arabistyki na uniwersytetach ).
5. Koran jest księga zakazaną. Nie można jej importować. Dostępna jest tylko „adaptowana” wersja po japońsku ( jak rozumiem japońskie tłumaczenie ).
6. Wypełnianie obrzędów jest dozwolone tylko w zamkniętych pomieszczeniach. W przypadku, jeśli rytuały zobaczą zwyczajni Japończycy, muzułmaninowi grozi więzienie.
7. Rozmowy po arabsku są surowo zabronione.
8. Islam w Japonii wyznaje 0,12% Japończyków.
9. Muzułmanin przyjechawszy do pracy w Japonii ma prawo pracować TYLKO w firmach zagranicznych, tj. japońskie firmy nie przyjmują do pracy osób wyznających islam.
10. Wizy do Japonii przyznają muzułmanom bardzo rzadko. Nawet znamienici lekarze czy naukowcy wyznający islam nie mogą dostać wizy do Japonii.
11. W umowach pracowniczych często jest zaznaczone, że pracodawca ma prawo bez wyjaśnień zwolnić pracownika, jeśli dowie się o jego muzułmańskiej wierze.
12. Muzułmanom zakazuje się wynajmować domy w Japonii, nie mówiąc już o kupnie na własność.
13. Tłumaczeniem technicznej dokumentacji z japońskiego dla arabskich klientów zajmują się NIE japońskie firmy.
14. Wobec muzułmanów odnoszą się jak wobec wyrzutków. Jeśli ktoś w okolicy jest muzułmaninem, wobec niego całe otoczenie będzie odnosić się jak wobec przestępcy.
15. O otwarciu muzułmańskich szkół nawet nie może być mowy.
16. Japonia nie akceptuje praw szariatu.
17. Japonka będąca w związku z muzułmaninem, zostaje wydziedziczona.

krakus - 2013-04-07 21:42:40

Kobra, odświeżasz baaardzo stary wątek. Czyżby kryzys banków cypryjskich cię dotknął? Za dużo czasu, terminy w insurance takie że tylko tableta brać i pisać albo jaką plebanię oglądać.

trollinka - 2013-04-08 18:51:13

Religia miłości i tolerancji...:(

http://ndie.pl/odczuwam-wstret-do-chrze … llah-badr/

ewka - 2013-04-22 18:25:16

trollinka napisał:

Religia miłości i tolerancji...:(

http://ndie.pl/odczuwam-wstret-do-chrze … llah-badr/

wiesz ...to akurat jakis chory dupek...
u mnie w apartamentowcu mieszka polka z iranczykiem, maja dwie sliczne coreczki i zyja od 8 lat razem...na wigilie lepia uszka z grzybami ...na wielkanoc robia kraszanki...nie ma reguly

Otwarcie forum! czytaj tutaj więcej materace rehabilitacyjne